Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 12 Mar 2017, 18:34

SLH scrie:Ma intrebi?
nu! este doar o constatare personala!
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 12 Mar 2017, 19:01

E o constatare gresita atunci. Absolut toate gruparile in contesta/injura.

Cine nu-l injura se incadreaza in doua categorii dupa parerea mea:
1. pun mai mult accent pe pragmatism decat pe principii, dar in acelasi timp nu urmaresc fotbalul din Romania, ca daca l-ar urmarii ar vedea ca de fapt contributia lui stanciu la in viata cluburilor pe la care a trecut e una negativa.
2. in 2013 cand mult mai putini decat acum tineam cu Stiinta, ei erau inca 'adevarati', nu au pus la suflet jignirile lui stanciu, ba mai mult unii chiar erau de acord cu el atunci.
Tu unde te incadrezi?

**** daniel stanciu!

le: Apropo de Sezione si stanciu, pun pariu ca nu stii ca in 2013 a trebuit sa ne facem abonamente la Targu Mures ca sa putem sa intram pe stadion. Abonament pe un sezon pentru un singur meci. 11 din 12 suporteri la meciul ala au fost de la Sezione. Asta e daniel stanciu, un produs infect al fotbalului romanesc. Daca sunt oameni care vor astfel de caractere in conducere la Stiinta nu pot decat sa fiu dezamagit, dar nu mai pot sa inteleg atunci de ce va mai mirati de jucatori cand ii doare in [cenzurat] sau de juniori ca sunt prost crescuti cand ei sunt condusi de parveniti fara niciun fel de pregatire.
Last edited by SLH on 12 Mar 2017, 19:13, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 12 Mar 2017, 19:11

sorin107 scrie:Skeke, cunosti si tu fotbal cam cat mantog.

Adica il ai pe kelic ca fiind unul dintre cei mai buni oameni ai tai cu astra si joci cu dinamo care ataca cu nemec si tu nu joci cu croatul titular?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Chestia e ca la meciul precedent cu Dinamo, Kelic a jucat prost - Popov si Barthe au jucat bine atunci impreuna. Nu stiu care ar trebui sa fie perechea de fundasi cu ciinii - dar alegerea nu e usoara. Kelic ne arata ca are ceva calitati - nu degeaba a jucat peste 90 de meciuri la campioana Cehiei - dar inca nu are constanta in joc.

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 12 Mar 2017, 19:21

sorin107 scrie:Skeke, cunosti si tu fotbal cam cat mantog.

Adica il ai pe kelic ca fiind unul dintre cei mai buni oameni ai tai cu astra si joci cu dinamo care ataca cu nemec si tu nu joci cu croatul titular?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, am observat ce a facut Kelici cu Nemec. Astra nu are un varf de profilul lui Nemec, dar nu te agita cuplul de fundasi centrali o sa fie Kelici-Popov (ceea ce mi se pare o prostie, consider ca Barthe ca la momentul actual e peste amandoi). Cel putin eu cred ca o sa joace Dimitrov-Popov-Kelici-Briceag cu Mateiu-Screciu-Zlatinski, iar in fata Bancu cu Baluta si Ivan.

sorin107

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Mar 2017, 19:30

Asta ai nimerit-o si mai prost, cum [cenzurat] sa nu joace barthe? Si nu cred ca vom juca cu 3 inchizatori, nu vom pune probleme deloc pe atac, ar fi sinucidere curata.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 12 Mar 2017, 19:41

Eu iti spun ca Multescu cred ca are un fetis cu Popov-Kelici, nu am spus ca e cea mai buna decizie. Barthe fix in momentul la care vorbim e cel mai bun fundas al nostru.
Ideea e ca daca el se tine de promisiune cu Screciu doar Gustavo ar putea sa fie scos din echipa. Mateiu si Screciu au jucat bine spre foarte bine aseara, deci nu vad cum ar putea sa scoata doi astfel de jucatori aflati in forma si cu moral bun, iar Zlatinski la randul sau nu are cum sa ramana rezerva. Sper sa nu apara accidentari in aceasta saptamana.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Mar 2017, 19:49

Imagine http://startingeleven.co.uk/user-formation/174591

sau

Imagine http://startingeleven.co.uk/user-formation/174594

Unde poti sa faci, in ambele cazuri, la permutari intre Gustavo si Baluta, ocazie cu care il lasi pe Bancu in pace pe banda stanga.
Bineinteles, Kelic mi se pare in forma, fapt pentru care ii dau credit in fata lui Popov, accidentat etapa trecuta.
Last edited by DeuxEx on 12 Mar 2017, 19:54, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Mar 2017, 19:53

Bine, am putea sa jucam un 3-4-3, de genul asta:
Imagine http://startingeleven.co.uk/user-formation/174595, daca tot vreti o forumula cu 3 fundasi centrali.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Mar 2017, 19:55

Dar nu isi face nimeni curaj sa deschida topicul pentru meciul cu javrele???
PS: nu il lasati pe Doryn s-o faca! :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 12 Mar 2017, 19:58

De acord cu SLH în privința lui Stanciu.
În rest, din tribună s-a văzut o primă repriză foarte bună, iar Bucurica mie personal mi s-a părut ok.
În repriza a doua, pe partea dreaptă a noastră a cam fost bulevard.

Trimis de pe HUAWEI GRA-L09 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 12 Mar 2017, 20:04

Daca Bancu s-a apucat de magarii din astea cu pariurile, e nasoala treaba. Sper sa nu fie nimic adevarat. Dar daca e asa, l-as da afara in secunda doi.
Daca e adevarat ca-l luam pe Mrzljak, e o mutare foarte buna. Tanar, croat, meserias. M-am saturat de brunetii astia, chit ca am fost fan Madson.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 12 Mar 2017, 20:17

daca tu pui botul la mizeria aia.... tot nasoala e treaba.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 12 Mar 2017, 20:36

Gsp un [cenzurat] total.**** multa tutor de acolo.Una este sa dai intr-un club si alta e sa ataci un om care si-a rupt picioarele pentru acest club si care isi castiga painea cinstit.Sa ii [cenzurat] in gura!!!!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 12 Mar 2017, 20:57

De acord, GSP e hartie igienica, am spus doar ca sper din suflet sa nu fie ceva adevarat ci vesnicul lor rahhat ambalat. Nu-l cred pe Nicusor in stare de asa ceva, dar nu l-as ierta nici pe papa Francisc pe chestii de-astea.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 12 Mar 2017, 21:09

Comunicat pe site-ul clubului. O sa dea in judecata gazeta sporturilor si autorul articolului.
Bravo!
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Închis