Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu javrele?

Poll ended at 18 Mar 2017, 23:25

ne luam revansa - 3 pct
20
61%
suntem fraieri si nu ii batem nici de data asta - 1pct
9
27%
ne pastram golurile pentru Cupa - 0 pct
4
12%
 
Total votes: 33

JustME

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 19 Mar 2017, 23:59

dantes scrie:Just vad ca incerci sa faci fata furiei oltenilor.
incerc :)( norocul meu e ca-s mai furios ca toti oltenii la un loc :)(

exagerai si eu (mult chiar), lumea e suparata si pe bune dreptate. inteleg reprosurile la adresa lui Ivan dar mi se pare exagerat sa il injuram.

in legatura cu "daniel" fac eforturi majore sa iti urmez sfatul Dantes. si chiar ai dreptate, uneori si eu o iau razna si bat campii in genul lui doar ca atunci cand o fac eu mi se pare normal. ce-i drept n-am zis niciodata ca nu-s ipocrit (uneori) :)(

si nu in ultimul rand LA MULTI ANI Manex ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Mar 2017, 00:03

Eu nu-l blamez pe Ivan pentru acest rezultat - ma gindesc doar ca toate discutiile despre transferuri si precontracte i-au afectat putin concentrarea, dar nu si atitudinea din teren, care e foarte buna.

E un copil de 20 de ani oameni buni ! Copilul asta i-a dat peste nas lui Becali acum un an - si bine a facut : acel moment a contat enorm pentru mindria noastra ca fani ai U Craiova.

Pina la urma meciurile de play off sint meciuri ca de preliminariile Europa League. Puteam sa cistigam aceste meciuri, si puteam sa pierdem. Doua egaluri afara sint rezultate OK. De cind a venit Barthe in aparare, echipa nu a mai primit gol, adica de 315 minute.

E bine ca fanii Craiovei n-au mai plecat dezamagiti de la stadion, ca in ultimele doua meciuri pe National Arena. Exista destule motive pentru un stadion plin la meciul de cupa.
Last edited by Bobby on 20 Mar 2017, 00:55, edited 1 time in total.

LiviuB

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 20 Mar 2017, 00:06

Multescu sa se linisteasca draq sa nu strice vestiarul si mai mult. Si mai terminati cu faze gen nu isi da interesul. Omul se zbate, lupta, chinuie adversarii. Astazi nu a jucat rau.
Si pana la urma ce draq e cu voi. E bun si punctul asta si cel mai mare castig sunt suporterii.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 20 Mar 2017, 00:18

romaad scrie:mie unul ce facu multescu la interviu mi se pare de [cenzurat]. El, marele strateg nu are nici o vina ca il iroseste pe Gustavo in banda, ca Bancu se iroseste ca fundas desi aveai solutii acolo si putea sa joace pe postul lui (apropo, in afara de fundas central si portar, mai stiti vreun post pe care nu a jucat Bancu sezonul asta?), ca Madson se antreneaza cu echipa a doua, ca ne retragem cu toata echipa in mai toate meciurile in repriza a doua.... nu frate, Ivan e singurul vinovat ca am belit 4 puncte in meciurie din PO. Si se mai lua si de Screciu
Genul asta de atitudine credeam ca nu o sa il mai vad odata cu retragerea lui Halagian. In fine... vad ca are si sustinatori
Daca Ivan dadea vreo 6 din situatii din astea le intelegeam si pe astea 2 impiedicate.
Mie azi mi s-a parut ca Multescu a renuntat la sapca si la izmene.
Etapa urmatoare ii dictam macar schmbarile. Tine barul ala ocupat :)(
C O P A C U LImagine

Masive

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 20 Mar 2017, 00:48

Da ma, lasa ca e bine. Am scapat de scuzati precum mititelu sau staicu. Suntem independenti in sfarsit si contam la nivel de suporteri. Acum 10 ani eram victime siguer in fata maidanezilor, acum avem certitudinea ca putem sa-i calarim in cupa . Presimt o semifinala cu voluntari si o finala cu Timisoara castigata la scor de noi. O sa intre si markovici asta si o sa ne rezolvam si problemele din atac. L-am vazut ieri prin oras, destul de bine facut pentru varsta lui. Se imbraca cam urat, cu pantaloni din aia cacati la [cenzurat]!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 20 Mar 2017, 00:52

Pina la urma, tinand cont ca in deplasari eram ciuca batailor, trebuie sa recunosc ca e bine si asa. Problema e ca nu o sa mai jucam acasa si nu cred ca ne vom mai trage partea leului ca niste veritabili gazdari ce eram.

In fine. Sa speram ca accidentatii de azi isi vor reveni. Ca Ivan se va trezi. Ramanem cu numarul mare de suporteri (peste 1000 cred io) din sectorul nostru.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Mar 2017, 02:29

Una peste alta, jucatorii vin si pleaca, ratarile se mai intimpla - spiritul si fanii ramin. Echipa a aratat o atitudine frumoasa pe teren - un spirit frumos, recuperat in acest campionat. Felicitari jucatorilor, antrenorilor si conducatorilor !

De fani - felicitari si la mai multe realizari. Bravo celor din tribune ! Poti sa ai toti banii din lume, fara spirit si fara fani nu rerprezinti prea mult. Exemplul fcsb e la indemina.

Puteam sa fim lejer pe primul loc in acest campionat daca aveam un virf decent - dar asta este.

Nu stiu cum ginditi, voi - dar eu cred ca pe Mititelu nu l-a invins nici Rotaru, nici avocatii, nici macar prostia lui. Pe Mititelu l-a invins Ivan acum un an, cind a refuzat sa mearga la fcsb. Se ducea renasterea asta la vale daca se facea acel transfer. Ne-a trecut glontul pe la ureche atunci.

In fine - eu l-as intreba pe nea Gigi de ce dracu' l-a pus pe Rotaru sa cheltuiasca bani pe Fajic si Bucurica, daca baietii astia o ard la rece pe banca de rezerve. Ne explica nea Gigi acum citeva zile ca Bucurica e mai fragil pe faza defensiva cind are adversar puternic. Pai atunci de ce l-ai mai adus, ai platit si bani pe el, si i-ai si facut contract pe 2.5 ani ? Daca aduci un fundas stinga care nu se pricepe sa se apere, functia de baza a unui fundas, e problema ta ca antrenor. Cind echipa joaca in viteza, de ce ai adus un virf greoi ca Fajic, iar nu pricep. Nu mai bine bagi pe cineva de la juniori sau joci naibii fara virf ?

P.S.1 Mesaj online/facebook : "Ionut Calin dreptate si fratie !!! am venit din germania si nu imi pare rau!!!iubesc si voi iubi craiova pana cand am sa ma mor!!!". Sper ca cei de la club folosesc povesti de genul asta ca sa cimenteze identitatea renasterii.

P.S.2 La 23 de ani, Baluta are in jur de 160 de meciuri jucate in cariera la seniori, tot atitea cit are si Bucurica - ajuns la 31 de ani ! Nea Gigi are un merit mare in relansarea lui Baluta ca mijlocas ofensiv.
Last edited by Bobby on 20 Mar 2017, 03:03, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Mar 2017, 03:05

La meciul din Cupa fac eu topicul... Ca sa nu avem surprize!

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 20 Mar 2017, 03:18

nu vrea sa vb cu pacat, dar altfel era cu Nuno in atac azi
in rest, de acord, frumos rau cu atatia oameni, mai important ca orice rezultat
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 20 Mar 2017, 03:34

Bobby scrie:
In fine - eu l-as intreba pe nea Gigi de ce dracu' l-a pus pe Rotaru sa cheltuiasca bani pe Fajic si Bucurica, daca baietii astia o ard la rece pe banca de rezerve. Ne explica nea Gigi acum citeva zile ca Bucurica e mai fragil pe faza defensiva cind are adversar puternic. Pai atunci de ce l-ai mai adus, ai platit si bani pe el, si i-ai si facut contract pe 2.5 ani ?
Saracu Rotaru a saracit si investeste mult...

Daca tu ai impresia ca Multescu s-a dus la Rotaru sau Popescu cu o lista de jucatori pe care ii vrea si aia au selectat de acolo inseamna ca te minti singuri. Omul probabil ca a cerut un atacant, un fundas stanga, un fundas central etc si poate a venit cu vreo propunere, dar daca nu a fost luata in calcul...
Astia i-au fost adusi dupa cum s-a gasit, cum au fost interese (impresari) etc. Daca echipa avea bani de tramsferuri se aducea un atacant pe 500-800 mii dintr-un campionat de nivelul nostru, dar unul care jucase in toamna vreo 15-20 meciuri si avea la activ vreo 10-12 goluri, dar noi aducem liberi.
Cand au negociat cu Piturca atat in iarna cat si dupa inceperea returului (adica dupa pauza de iarna) si ala le-a cerut bani de transferur s-au pierdut.
Ce nu intelege lumea e ca aia lasati liberi sunt lasati dintr-un motiv, iar motivul principal in majoritatea cazurilor este lipsa de valoare.


Cat despre Ivan, sa puna mana sa joace fotbal si sa lase vedetismele ca pana acum a realizat fix zero in fotbal. Are intr-adevar talent peste, dar pana a ajunge sa fie fotbalist e cale lunga. Degeaba viseaza el la transferuri si rahaturi, omul trebuie sa demonstreze in Romania, iar in campionatul asta un jucator care are sperantele lui Ivan si vrea nu stiu ce trebuie sa dea vreo 15-20 goluri, iar la cae ocazii are putea sa ajunga la numarul asta daca nu-si baga :bad: in ele
Avem exemplu lui Vatajelu, cel mai bun jucator al echipei, jucatorul anului, capitanul echipei, viitorul fundas stanga al nationalei si a ajuns sa fie rezerva in Cehia, in 7 meciuri n-a jucat nici macar 1 minut. Macar daca era rezerva prin Italia, Anglia, Spania la vreo echipa mai cat de cat de acolo.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Mar 2017, 04:06

CFR Cluj si-a facut echipa tare doar din jucatori liberi - multi adusi de prin ligile inferioare din Franta, Spania si Portugalia. Punct. Daca ai ochi si inspiratie te bati la titlu in Romania doar cu jucatori liberi adusi moca (nu chiar moca - dai si tu comision la impresar plus prima de instalare).

Bugetul U Craiova e de vreo 5 milioane anul asta. Actionarii echipei aduc mai bine de jumatate din buget de acasa. Asa ca bani se baga - multi de tot pentru Romania.

Dupa aproape 12-13 milioane de Euro bagate in fotbal din 2013, eu am trei pretentii de la actionari :

1. Invata de la CFR si adu jucatori buni liberi de contract.

2. Vinde jucatorii la timp - ca sa eviti situatii in care pierzi jucatori (si bani) la sfirsit de contract.

3. Dezvolta o strategie de promovare a tinerilor ca la Viitorul - obligatie contractuala pentru conducatori si antrenori.

Daca vreau club care baga 800 k intr-un jucator ma duc la fcsb.

DoRyN

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 20 Mar 2017, 07:35

SergyuR scrie:That's the spirit!

Au trecut cateva ore, si sunt tot mai fericit. La sfarsit eram un pic suparat, dar imi trecu, iar acu nu pot sa adorm. O alta deplasare istorica. Si e greu sa le faci fata cainilor cand au peluza aia plina, dar azi daca aveam si noi un microfon si sonorizarea lor eram peste :)) E esential meciul din cupa, daca ne calificam s-ar putea sa innebunim. Frumosi nebuni.
O completare: am vazut multe familii la acest meci, cu tot arsenalul unui suporter, inclusiv doamnele , inclusiv copii. Multi copii adusi de parinti intr-un mediu in care se spun cuvinte de neauzit mai ales pentru fetite. Dar, una peste alta, o prezenta frumoasa, desi se cunostea ca lipseste Jianu.


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro

sorin107

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 20 Mar 2017, 08:01

dar nu e niciun filmulet cu momentele de la final, cand baluta si screciu cantau cu galeria?

iuli

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 20 Mar 2017, 08:20

da' cine l-a injurat vere pe Ivan?ca nu inteleg.....
mie mi-a placut si Maza aseara,cred ca asta e pozitia in care este cel util echipei.Popov excelent,Barthe aproape perfect.Bancu si Dimitrov exact cum trebuie.Baluta a crescut incredibil,in joc.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1453
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 20 Mar 2017, 08:59

barthe este de departe cel mai bun fundas din liga 1. mi-a placut mult de el, in schimb nu mi-a placut de mateiu, dupa ce a pierdut o minge simpla la mijlocul terenului complicandu-se in driblinguri inutile, multescu l-a certat pe buna dreptate , iar el , i-a facut un gest din mana, clasicul " m-ai taci in ...". si inca ceva din vara noul antrenor v-a fi sumudica, daniel stanciu manager, catalin multescu, azi, maine, pleaca sa-si negocieze un angajament prin tarile arabe, iar ivan din vara cica v-a merge la fc.porto. eu unul nu as vrea ca acest circar sa antreneze la craiova, iar de catalin multescu chiar imi v-a pare rau daca v-a pleca, am auzit ca-i un super profesionist, de ivan oricum daca v-a pleca nu v-a face fata in alt campionat, deoarece nu are CREIER. de daniel stanciu sincer nu stiu ce sa zic. in rest, mazarache nu-i deloc fotbalist, jasvici este greoi, si foarte dezorientat, bancu a jucat perfect ca fundas stanga, multescu in locul lui mazarache trebuia sa-l introduca pe manea, si pastrat gustavo, bulgarii, adevarti olteni. aseara am pierdut 2 puncte.

Închis