[Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Moderator: grup_moderatori

Închis

castigam CUPA anul acesta ???

Poll ended at 29 Mar 2017, 14:52

batem cainii in timpul regulamentar
16
47%
cu emotii si prelungiri, dar ne calificam
10
29%
ne reteaza visul militienii
8
24%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de Bobby » 30 Mar 2017, 21:51

Se pare ca Hagi si-a cam bagat picioarele in cupa : joaca fara Benzar, Nedelcu, Coman etc. La pauza e deja 2-0 pentru Astra. Astra e un adversar mai tare in cupa pentru Craiova.

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de champion » 30 Mar 2017, 22:14

Bobby scrie:Se pare ca Hagi si-a cam bagat picioarele in cupa : joaca fara Benzar, Nedelcu, Coman etc. La pauza e deja 2-0 pentru Astra. Astra e un adversar mai tare in cupa pentru Craiova.
Asa zic si eu. As fi preferat sa mearga mai departe viitorul pentru ca aia sunt axati in special pe campionat, in timp ce pt astra cupa e cam singurul trofeu la care mai poate spera. Daca vom prinde meci direct cu astra (in semifinale sau in finala) va fi foarte greu.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de _T@V_ » 30 Mar 2017, 22:50

Io cred ca-i invers. Viitorul sigur ne scotea, ne bateau pe oboseala noastra. Cu Astra jucam, si daca apucam sa-i intepam noi primii sunt pa. Ii ardem apoi pe bosorogi pe contraatac.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de sorin107 » 31 Mar 2017, 07:17

Lasa ca nu jucam cu astra. Jucam cu voluntariul in semifinala si apoi cu timisoara in finala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de azzuro » 31 Mar 2017, 10:44

Pff, pe 27 mai am o nunta si din pacate nu o sa pot fi la finala, pentru ca da, sunt ferm convins ca vom juca finala.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de Paul » 31 Mar 2017, 11:33

Si eu cred tot cum zice Buzarin, ca de fapt cu furtul lui ne-a ajutat sa intram in spiritul de lupta impotriva tuturor si a nedreptatii in general, cam cum era si pe timpuri cind jucam cu aceeasi Dinamo, echipa Militiei, sprijinita, si atunci, si acum, de arbitrii golani si hoti.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de gsm » 31 Mar 2017, 11:46

Ilie Balaci: "Mi-a placut de Craiova si mi-as dori sa vad mai des astfel de meciuri!”

Un meci cu de toate si as vrea sa vad mai des astfel de partide. Chiar si suporteri au fost in tribune.

Mi-a placut Craiova, o echipa ofensiva. Cred ca daca mai aduc 3-4 jucatori valorosi poate sa emita pretentii si mai mari in campionatul nostru.

Dar echipa asta a Craiovei mai are potential, sunt cativa jucatori foarte valorosi, Bancu, Ivan, Screciu etc. Daca ma intrebati de straini, nu am vazut niciodata un strain care sa iasa in evidenta … Nu am inteles ce cauta Jazvic pe acel post. Popov joaca un meci, trei le sta, Zlatinski intra greu uin meci etc.

La Craiova trebuie sa revina oamenii la stadion, la ala nou. Odata ce oamenii au venit atunci putem spune ca la Craiova exista o echipa puternica.„, a spus fostul component al „Craiovei Maxima”.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de Bobby » 31 Mar 2017, 16:29

Acum Ilie spune ca Ivan e foarte valoros...Acum un an spunea ca nu intelege nebunia din jurul lui Ivan - ca nu intelege ce mare scula este Ivan asta...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de DeuxEx » 31 Mar 2017, 19:08

Ilie spunea ca suntem o clona acum 2-3 ani... Omul e defazat, cu tot respectul. Sau poate incepe sa realizeze si el ca a gresit...


Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de danielC » 08 Apr 2017, 23:26

Bobby scrie:
31 Mar 2017, 16:29
Acum Ilie spune ca Ivan e foarte valoros...Acum un an spunea ca nu intelege nebunia din jurul lui Ivan - ca nu intelege ce mare scula este Ivan asta...
Pai si cu ce se contrazice? De la valoare pana la nebunie e cale lunga, iar omul are dreptate. Da, Ivan are valoare, dar nu se justifica cu nimic nebunia asta u el care dupa parerea mea ii face mare rau si daca nu se rup pe undeva pisica in doua pustiul o sa raman doar talent cu calitati. De aceeasi parere e si Camataru care spre deosebire de noi, are informatii din interiori si se mai si pricepe la fotbal cat noi toti de pe aici.
Revin și insist: poate Ivan să facă un meci mare împotriva Stelei?
– Eu cred că pe Andrei Ivan este pusă o presiune mult prea mare. I-au dat și banderola la un moment dat. El este încă un copil, iar mie îmi este teamă să nu ajungă pe urmele lui Andrei Ionescu. Am auzit unele lucruri în ultimul timp care nu prea îmi plac.
La ce vă referiți?
– În urmă cu vreo 10 ani apăruse în Bănie un fotbalist Andrei Ionescu, dar copilul s-a ratat din cauza influenței pe care tatăl său a avut-o asupra sa. S-a băgat peste tot în viața de fotbalist a copilului său și s-a lăsat zăpăcit de tot felul de impresari. Așa am auzit că se întîmplă și cu tatăl lui Ivan. Eu îl sfătuiesc pe Andrei Ivan să încerce să își facă singur un drum în cariera lui de fotbalist. El e un jucător cu multe calități, dar nu trebuie să se lase influențat de părintele său. Nu o spun cu răutate, dar au ajuns și la mine tot felul de informații legate de ce face taică-su și nu prea mi-au plăcut. Andrei Ivan este unul dintre cei mai promițători jucători din fotbalul românesc și mi-ar părea rău să îl pierdem.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de gogu2005 » 10 Apr 2017, 14:27

In cupa jucam cu Voluntari. Multescu ar face bine sa nu joace la egal. Poate afla si el chestia asta.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
raptor20
membru
membru
Mesaje: 299
Membru din: 10 Mai 2006, 07:53

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de raptor20 » 10 Apr 2017, 14:28

Si picaram cu Voluntariul. niculescu iar o sa plece gelat de la Craiova....sau pe unde o sa jucam acasa....
daca picam in b imi dau drumu" cu pluta pe dunare.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de sorin107 » 10 Apr 2017, 14:38

sorin107 scrie:
31 Mar 2017, 07:17
Lasa ca nu jucam cu astra. Jucam cu voluntariul in semifinala si apoi cu timisoara in finala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ehe...nu vreau sa spun inca ""v-am zis eu", decat dupa ce castiga timisoara cu astra.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de zschortau » 10 Apr 2017, 16:51

Nostradamus!
Eu am cerut pe Dinamue in sferturi.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Închis