[Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Moderator: grup_moderatori

Închis

castigam CUPA anul acesta ???

Poll ended at 29 Mar 2017, 14:52

batem cainii in timpul regulamentar
16
47%
cu emotii si prelungiri, dar ne calificam
10
29%
ne reteaza visul militienii
8
24%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de mihu » 30 Mar 2017, 13:06

alex.p scrie:Cartonase se pot da si pe tunel, dupa meci.
este adevarat , dar nu poti sa ii dai rosu ca si-a dat tricoul jos !!! Daca in acelasi timp lo fi injurat atunci da, dar altfel meciul era terminat deci ...dar nu am vazut pe nicaieri sa se scrie ca ar fi luat cartonas rosu Ivan
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

JustME

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de JustME » 30 Mar 2017, 13:19

cei de la GM spun ca Ivan nu a primit al 2-lea cartonas galben si in plus nu s-a scris nicaieri despre treaba asta deci nu cred ca e cazul sa ne panicam.

parerea mea e ca renuntarea la Acka, Madson si Rocha a fost cea mai inspirata miscare a conducerii. echipa acum este practic o mare familie, toti trag in aceeasi directie, toti se sacrifica, toti pun suflet. pe langa meciul absolut eroic facut de baieti pe mine m-a impresionat si decizia lor de a intra in cantonament chiar din noaptea de dupa sfertul asta cu dinamo. asta da atitudine apld

imaginea cu Zlatan (preluate de pe site-ul celor de la Maxima Sport) in care plangea in momentul schimbarii descrie perfect ambitia si daruirea cu care au jucat baietii aseara:

Imagine

sa joci 101 minute dupa ce in urma cu 10 zile aveai glezna facuta vraiste ca Zlatinski inseamna ca iti pasa. sa fii in ultimele luni de contract ca Popov si sa tragi cu dintii ca sa termini repriza in teren inseamna ca ai caracter.

aseara nu am castigat doar dreptul de a juca o semifinala de cupa ci am castigat o echipa ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de Paul » 30 Mar 2017, 13:40

Cel mai frumos meci al Craiovei de la renastere, eu asa il consider. In primul rind pentru determinare, asta e prima chestie care trebuie apreciata dupa parerea mea. Ca esti bun, talentat, ai noroc si dai goluri spectaculoase e una, dar sa joci cum au jucat baietii aseara inseamna altceva, inseamna ca iti pasa de familia "Craiova", asta care ne uneste pe toti! Cind l-am vazut pe Zlatan plingind cind iese de pe teren mi-au dat lacrimile, si nu sint genul. Si Ivan, cind a zis 'mi-am dat viata pe teren", m-a atins la fel de mult, ca nu doar a zis asta, a facut asta.
Voi va dati seama ce ar fi insemnat sa fie stadionul nostru gata acum si sa putem juca semifinala pe el? Eu trec cu masina de nebun pe acolo din cind in cind sa mai vad ce se intimpla, si cred ca la primul meci intru cu ore inainte daca se poate, adica cum deschid astia portile.
Cred ca intr-un fel a fost si bine ca ne-a furat Hategan cum a putut el mai bine, ca in felul asta, sa cistigi impotriva tuturor, probabil ca se reuseste cel mai bine sa se intre intr-un spirit de mare familie si mare echipa.
Dupa felul in care se daruieste, eu zic ca trebuie sa i se propuna si lui Popov prelungirea contractului, eu unul as ramine cu un gust amar daca nu se intimpla asta. Si, va rog eu, nu mai incepeti cu aprecierile tehnice, sau ca e batrin sau orice altceva, noi nu vrem sa fim pe primul loc oricum, nu, noi vrem sa fim o echipa, o familie, in care trag toti pentu Craiova. Imi pare rau ca a plecat Madson dintre toti, si ma intreb ce simte cind vede atmosfera de dupa acest meci, nu stiu ce sa zic daca Nuno ar trebui sa ramina, sau chiar si Kay, dar eu zic ca trebuie ca toti cei care sint in momentul asta in familia Craiova sa ramina si sa ne faca pe toti fericiti citiva ani de-aci inainte.
Intre timp trebuie promovati tinerii nostri, cum e cazul cu Screciu, si sa mergem la fiecare meci, in noua noastra casa, atunci cind va fi gata, sa ne bucuram de cum joaca. Rezultatele sint bune, dar in primul rind daruirea si atmosfera conteaza cel mai mult.
Forta Stiinta ALE.... Lumea se-ntreaba DE CE... Noi pentru tine am face ORICE!!!!

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de Ovidiu* » 30 Mar 2017, 14:02

Ca-n povestile lui tata, cand intrau si-si purtau eroii pe brate, dar povestile n-au fost povesti, pentru el au fost realitate.
Aseara au devenit reale si pentru mine, pentru noi, aseara a venit randul nostru sa ne purtam eroii pe brate.
Cu asta raman, cu asta ramanem peste ani. Restul e de prisos. Multumesc Stiinta, acum pot sa mor linistit.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

JustME

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de JustME » 30 Mar 2017, 14:05

poate cineva sa scoata din acest clip momentele de final cand suporterii de la T2 deschid portile si navalesc pe teren? (minutul 53:48)



absolut superba nebunia de la final :) neaos olteneste, unii sar gardul altii mai iuti de mana si inventivi deschid direct portile :)( AU INEBUNIT SALCAMII DE ATATA PRIMAVARAAAAA ucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de sorialis » 30 Mar 2017, 15:34

Hai cu topicul pentru meciul de sambata!!!

Cine se simte in vana?:)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de sorialis » 30 Mar 2017, 15:36

Ovidiu* scrie:Ca-n povestile lui tata, cand intrau si-si purtau eroii pe brate, dar povestile n-au fost povesti, pentru el au fost realitate.
Aseara au devenit reale si pentru mine, pentru noi, aseara a venit randul nostru sa ne purtam eroii pe brate.
Cu asta raman, cu asta ramanem peste ani. Restul e de prisos. Multumesc Stiinta, acum pot sa mor linistit.

apld apld apld apld apld

Te citez pe Facebook, absolut superb!

De fapt, cred ca o sa citez toate mesajele puse aici, sunt prea bune sa nu fie citite de mult mai multi, inclusiv de catre cei din club!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de gogu2005 » 30 Mar 2017, 15:41

poate face cineva un colaj video cu intrarea suporterilor pe teren?
CRAIOVA NESUPUSA

JustME

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de JustME » 30 Mar 2017, 16:13

hehehe, Popov se descurca destul de bine in romana :)


Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de SLH » 30 Mar 2017, 16:24

Meci EXTRAORDINAR!!!
Inspirata introducerea lui Mazarache, fara el avea dinamo 10 contratacuri in plus. E exact genul de jucator pe care il introduci cand ai un om in minus.
Toti jucatorii au fost lei autentici si tebuie sa fim mandri de ei.
Hategan a fost hot, e incredibil ca in 2017 nu se poate dovedi relatia financiare intre unele cluburi si arbitrii.
Am pupat aseara mai multi oameni decat pupasem pana acum in toata viata. Meci istoric!

JustME

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de JustME » 30 Mar 2017, 16:32

cu putin noroc la tragerile la sorti suntem in finala :)

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de sorialis » 30 Mar 2017, 16:41

cand sunt tragerile la sorti?!?
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de DeuxEx » 30 Mar 2017, 17:06

Mai terminati-va cu Popov. Omului deja i s-a propus prelungirea contractului de acum 3 saptamani. Cat despre "rosu" pentru Ivan - nu a luat niciun rosu. La conferinta de presa vorbea de cartonasul incasat de taunele de Baluta.
In alta ordine de idei, Craiova si-a mai recastigat aseara o parte (semnificativa) din suporteri.

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de alex.p » 30 Mar 2017, 17:42

sorialis scrie:cand sunt tragerile la sorti?!?
E posibil sa fie vineri sau luni.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de Ovidiu* » 30 Mar 2017, 19:14

poza.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Închis