Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Preparatorii nostri fizici sunt mai buni decat ai lor?

Poll ended at 01 Apr 2017, 20:44

Desigur
10
50%
La fel
5
25%
Nu se stie
5
25%
 
Total votes: 20

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Kellogg » 02 Apr 2017, 00:33

Cum, nu facem inmormantare dupa infrangere? :(
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 02 Apr 2017, 00:34

Am jucat 120 de minute miercuri, din care 60 de minute in inferioritate, echipa alergind foarte mult atunci.

Astazi apararea nu i-a avut pe Popov, Barthe si Briceag (accidentat azi devreme).

Oboseala, accidentarile, lipsa de precizie si concentrare au cauzat acest dus rece.

Sper sa cistigam un meci in acest play off.

Baietii au luptat bine - dar atit s-a putut.

Succes la meciurile tari de saptamina viitoare - cu FCV si FCSB.

Suporterii au fost minunati - bravo lor !

P.S. Probabil ca eroarea Bucurica costa clubul cam 150 k : suma de transfer, prima de instalare, salariu plus ceva bani baiatului la reziliere, pentru ca nu mi se pare ca acest jucator e de Craiova. Multescu l-a dorit, chiar si Sandoi a pus o vorba buna pentru el. Cu 150 k se puteau lua 3 juniori de top.

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Mantzy » 02 Apr 2017, 01:09

LiviuB scrie:a gresit si conducerea. trebuia gasita o solutie sa se continue cu Madson, cu Kay, aaveai nevoie de un lot echilibrat.
Multumesc, Doamne! Am trait acest moment. Cineva il regreta pe Kay. Practic, dupa comentariul asta, nimeni nu mai trebuie sa fie luat in serios cand injura un jucator.

JustME

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de JustME » 02 Apr 2017, 02:51

ma doare fix in cot de infrangerea asta. ce repede uita lumea ca miercuri am jucat o ora in zece oameni si in total 120 de minute. daca ajungem in finala cupei (si-s sanse foarte mai sa ajungem daca nu avem un ghinion teribil la tragerea la sorti) putem sa terminam si pe ultimul loc in playoff. tot ce-mi mai doresc de la playoful asta e sa batem fcsoaia, atat.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 02 Apr 2017, 03:26

Mantzy scrie:
LiviuB scrie:a gresit si conducerea. trebuia gasita o solutie sa se continue cu Madson, cu Kay, aaveai nevoie de un lot echilibrat.
Multumesc, Doamne! Am trait acest moment. Cineva il regreta pe Kay. Practic, dupa comentariul asta, nimeni nu mai trebuie sa fie luat in serios cand injura un jucator.
Vezi ca in sezonul asta a jucat chiar bine. Chiar sunt curios care sunt motivele pentru care s-a renunțat la el. Si termina cu teatrul asta ieftin.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 02 Apr 2017, 10:33

Recuperare fizica facuta ca in anii '90 si ai pretentii pentru cupele europene.
Sa-I dea afara exista nume care au confirmat. Thomas Neubert, Urbano Lega...

Jucatorii au vrut dar picioarele nu I-au ascultat. Problema este ca cu astfel de meciuri nu poti tine o cota de transfer constanta.
Cand vrei sa-l vinzi pe Bucurica sau pe Dimitrov la Barcelona si te lovesti de astfel de meciuri - pierzi bani

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de jianu_max » 02 Apr 2017, 10:49

Eu nu simt absolut nimic in legatura cu aceasta infrangere. Scor mincinos, nici şansă nu am avut!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de stuparu_alexandru » 02 Apr 2017, 12:04

Mantzy scrie:
LiviuB scrie:a gresit si conducerea. trebuia gasita o solutie sa se continue cu Madson, cu Kay, aaveai nevoie de un lot echilibrat.
Multumesc, Doamne! Am trait acest moment. Cineva il regreta pe Kay. Practic, dupa comentariul asta, nimeni nu mai trebuie sa fie luat in serios cand injura un jucator.

eu nu stiu cine te ia pe tine in serios.

practic, tu esti un fel de gogoasa.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Mantzy » 02 Apr 2017, 17:24

stuparu_alexandru scrie:
Mantzy scrie:
LiviuB scrie:a gresit si conducerea. trebuia gasita o solutie sa se continue cu Madson, cu Kay, aaveai nevoie de un lot echilibrat.
Multumesc, Doamne! Am trait acest moment. Cineva il regreta pe Kay. Practic, dupa comentariul asta, nimeni nu mai trebuie sa fie luat in serios cand injura un jucator.

eu nu stiu cine te ia pe tine in serios.

practic, tu esti un fel de gogoasa.
Macar sunt cineva, puisor.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de stuparu_alexandru » 02 Apr 2017, 18:29

Mantzy scrie:
stuparu_alexandru scrie:
Mantzy scrie:
Multumesc, Doamne! Am trait acest moment. Cineva il regreta pe Kay. Practic, dupa comentariul asta, nimeni nu mai trebuie sa fie luat in serios cand injura un jucator.

eu nu stiu cine te ia pe tine in serios.

practic, tu esti un fel de gogoasa.
Macar sunt cineva, puisor.
esti esti, un fel de catel. macar am stabilit-o pe asta.
singura problema la comparatia aia e ca macar la gogoasa nu se aplica vorba "gura bate curul". in cazul tau am dubii.
lasa-ne pe noi astia obiectivi sa ne dam cu parerea, buna sau proasta cum e ea si vezi la propaganda pe care trebuie s-o faci. Nu de alta, dar inca matura booveanu cu voi la orice [cenzurat] pe care-l scoate pe gura.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Mantzy » 02 Apr 2017, 18:43

stuparu_alexandru scrie:
Mantzy scrie:
stuparu_alexandru scrie:

eu nu stiu cine te ia pe tine in serios.

practic, tu esti un fel de gogoasa.
Macar sunt cineva, puisor.
esti esti, un fel de catel. macar am stabilit-o pe asta.
singura problema la comparatia aia e ca macar la gogoasa nu se aplica vorba "gura bate curul". in cazul tau am dubii.
lasa-ne pe noi astia obiectivi sa ne dam cu parerea, buna sau proasta cum e ea si vezi la propaganda pe care trebuie s-o faci. Nu de alta, dar inca matura booveanu cu voi la orice [cenzurat] pe care-l scoate pe gura.
Degeaba esti obiectiv cand esti prost, asta pe de o parte. Si la tine sunt nenumarate exemple ca esti extraordinar de prost. Eu ti-o zic cu deplina obiectivitate, ca n-am nimic cu tine, din contra, vreau sa te ajut.

Apoi te lauzi ca esti obiectiv. Serios? Scuza-ma, dar eu tin cu Craiova. Deci sunt subiectiv. Si am luat apararea Craiovei inclusiv in dauna intereselor patronilor, cand a fost cazul. De altfel, cand vine vorba de facut chestii pentru echipa asta, cred ca putem fi de acord ca eu am facut mult mai multe decat visezi tu sa fi facut, vreodata. Sau nu esti de acord?

Altfel, tu fii obiectiv si prost in continuare. Singurul fan obiectiv al unei echipe, din istoria fotbalului.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 02 Apr 2017, 18:58

Ce ai facut ma tu pentru echipa asta? Spune-ne cu subiect si predicat, ca noi, astia mai "prosti", nu prea putem spune asta.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 02 Apr 2017, 19:02

Pai ... Nimic!

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Mantzy » 02 Apr 2017, 19:06

Pai, am adus in tribune niste mii de obiectivi din astia ca stuparu_alexandru. Asta ca sa-ti zic o singura chestie.

Daca vreti, va arat un mesaj pe care mi l-a dat mititelu, inainte sa-mi dea block. Imi spunea ca, dupa Rotaru si Olguta, eu urmez. Fanii lui imi recunosc stilul deja, ii obsedez. Cred ca putem cadea de acord ca-s intr-un top 10 dusmani ai dusmanului, deci. Poate chiar prind un loc de cupele europene. De ce oare? Ca sigur n-am ajuns acolo nefacand nimic pentru echipa.

Acum hai sa ne intrebam pe ce loc sunt, in acelasi clasament, stuparu_alexandru, LiviuB si Deux_Ex. Ca de facut pentru echipa, deh, decat unul dintre ei sigur am fost la mai multe meciuri, deci sunt aproximativ la fel de suporter ca si voi. Am fost la peluza, zic, nu la masa presei, ca alti suporteri (mue Copacel :D).

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de danielC » 02 Apr 2017, 19:22

Mantzy scrie:Pai, am adus in tribune niste mii de obiectivi din astia ca stuparu_alexandru. Asta ca sa-ti zic o singura chestie.

Daca vreti, va arat un mesaj pe care mi l-a dat mititelu, inainte sa-mi dea block. Imi spunea ca, dupa Rotaru si Olguta, eu urmez. Fanii lui imi recunosc stilul deja, ii obsedez. Cred ca putem cadea de acord ca-s intr-un top 10 dusmani ai dusmanului, deci. Poate chiar prind un loc de cupele europene. De ce oare? Ca sigur n-am ajuns acolo nefacand nimic pentru echipa.

Acum hai sa ne intrebam pe ce loc sunt, in acelasi clasament, stuparu_alexandru, LiviuB si Deux_Ex. Ca de facut pentru echipa, deh, decat unul dintre ei sigur am fost la mai multe meciuri. La peluza, zic, nu la masa presei, ca alti suporteri (mue Copacel :D).
sclavul lui Rotaru, ala esti tu si ala o sa ramai. Ai facut fix o :bad: aia ai facut. Du-te la praduitorul de stapan si intre doua jafuri la ANRP, numarati din nou atacantii din lot si celelalte solutii care compun acest lot fantastic.

PS: asta care facimulte pt Stiinta, adica servitorule de Corbeanca, daca infractorul de stapan al tau se intelegea la cash cu infractorul de la Niu Iorc, acum erai sclav la 2 stapani o: o:
Si ne spuneai pe aici cum tu faci multe pt Stiinta.

Diferenta intre tine si stuparu, deux si pe cine mai faci tu prost de pe forumul asta e ca baietii indiferent daca opiniile lor sunt pozitive sau negative, o fac pe curul lor, in schimb tu esti platit, platit de ala care "baga bani"(teoretic, ca practic...). Asa ca inainte sa faci prost pe cineva, tu fiind definitia prostiei omenesti (chiar n am timp sa-ti arat niste ineptii publicate prin maxima de acum 1 an, 2 ani, 3 ani) asigura-te intai ca ti-a intrat salariul, dai un sms multumitor bossului si dupa te poti apuca sa postezi un articol "independent" cum iti este caracteristic tie.
Mie mi se pare amuzant ca unul platit sa scrie, sa posteze pe aici, sa arunce fumigene, are tupeul sa jigneasca fanii si membri acestui forum, repet in conditiile in care este stiut faptul ca este omul lui Rotaru si primeste bani de la el.
Si inca ceva sclavule, stai tu linistit ca sunt aici pe forum oameni mult mai importanti ca tine si care au facut mult mai multe decat tine, care au fost amenintati diversi interlopi trimisi de la Niu Iorc, cautati pe acasa si altele, la fel si cu existenta acestui forum, insa tu esti un sclav mic si arogant, care spera si viseaza sa fie si el important. Stai ma linistit ca Marin nu da nici mucii pe tine, el cu seful tau are treaba ca deh din viitori parteneri de afaceri ce se voiau, acum sunt dusmani, iar in cel mai bun caz tu ai putea ajunge o victima colaterala, cel mai bun caz, asta pt ca tu nu prea existi pt nimeni, marin, club, stiinta, suporteri, etc.

PPS: pacat ca esti din Motru care a dat si inca mai da fani acestei echipe care au o inteligenta peste medie, insa tu il faci de ras, dar sa speram ca nu esti chiar din Motru ci din Floresti, Brosteni, Lupoaia...



Revenind la lucruri serioase, trebuie sa uitam meciul de aseara si sa incercam sa ne revenim. Avand in vedere subtirimea lotului daca nu ne recuperam bine putem sa inregistram cateva rezultate dureroase in urmatoarrele 2 meciuri.

Închis