Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Preparatorii nostri fizici sunt mai buni decat ai lor?

Poll ended at 01 Apr 2017, 20:44

Desigur
10
50%
La fel
5
25%
Nu se stie
5
25%
 
Total votes: 20

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de inima de leu » 02 Apr 2017, 20:02

Nu ma intereseaza ca am pierdut cu 4-1 cu o echipa de divizia B (este o echipa de divizia B, acolo e locul ei si acolo se va intoarce) dar cred ca echipa asta merita toata sustinerea pentru bucuria pe care a produs-o miercuri seara in Cupa!
Mai e doar un pas pana in finala!

JustME

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de JustME » 02 Apr 2017, 20:27

asta e un alt motiv pt care nu-mi pasa ca am pierdut ieri:


Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Copacul » 02 Apr 2017, 20:37

Filmuletele astea cu Jianu Jr ar trebui sa fie popularizate peste tot, capital de imagine inestimabil
C O P A C U LImagine

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Mantzy » 02 Apr 2017, 20:47

Copacul scrie:Filmuletele astea cu Jianu Jr ar trebui sa fie popularizate peste tot, capital de imagine inestimabil
Și mie mi se pare senzațional puștiul. Dar eu l-aș sfătui pe tac-su să evite să-l popularizeze chiar ”peste tot”. Fotbalul e un sport cu multe pasiuni implicate. Un sport în care ai de a face cu oameni de o inteligență minimă combinată cu o agresivitate maximă (ca skeke sau stuparu alexandru), asta ca să dau doar exemple din tabăra noastră.

Devenind un model pentru noi, David ar putea deveni și o țintă pentru dușmanii noștri. Și n-aș vrea să-mi ia locul în top 10, nu de altceva, îi dau lui Florin acest sfat din invidie pură :)(

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Copacul » 02 Apr 2017, 21:03

Cred ca puteai puncta fara acea paranteza care iti va spori nivelul de "popularitate" aici. Parca tii in mod special sa strici ceea ce faci bine si sa iesi in evidenta cu limbajul asta natural agresiv. Hai sa luam lucrurile bune (chiar si skeke ala mai zice chestii bune uneori), suntem diferiti dar avem un scop comun
C O P A C U LImagine

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Mantzy » 02 Apr 2017, 21:10

Copacul scrie:Cred ca puteai puncta fara acea paranteza care iti va spori nivelul de "popularitate" aici. Parca tii in mod special sa strici ceea ce faci bine si sa iesi in evidenta cu limbajul asta natural agresiv. Hai sa luam lucrurile bune (chiar si skeke ala mai zice chestii bune uneori), suntem diferiti dar avem un scop comun
Deci sunt facut ”sclav” de catre niste semianalfabeti si ar trebui sa ma cenzurez, sau ce? Well, asta n-o sa se intample, stii foarte bine. Asa cum i-am spus si unui fan mititelu deunazi, mi se rupe fix sk(eke)ula de nivelul meu de popularitate. Niciodata n-am fost un tip prea popular, intre imbecili mai ales. Ca altfel ma inteleg foarte bine cu oamenii decenti, mai ales atunci cand tin cu Craiova, asa cum (sper) ca puteti confirma mai multi de pe-aici. Cu skeke si stuparu chiar as fi ingrijorat daca m-as intelege bine. Plus ca da, e stilul meu sa intru in dispute verbale cu d-astia. Mai mereu le castig, deci te rog nu-mi duce grija. :hai

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 02 Apr 2017, 21:46

Ooo gata! Acum stim ce i-a impulsionat pe suporteri să vină la meci. Mantog. Nu lacrimile lui Zlatinski, nu efortul lui Ivan sau ambitia lui Baluta. Mantog i-a adus. :))) eu propun sa te angajeze astia cand se fac alegeri, sa vina lumea la vot.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de stuparu_alexandru » 02 Apr 2017, 22:09

Mantzy scrie:
stuparu_alexandru scrie:
Mantzy scrie:
Macar sunt cineva, puisor.
esti esti, un fel de catel. macar am stabilit-o pe asta.
singura problema la comparatia aia e ca macar la gogoasa nu se aplica vorba "gura bate curul". in cazul tau am dubii.
lasa-ne pe noi astia obiectivi sa ne dam cu parerea, buna sau proasta cum e ea si vezi la propaganda pe care trebuie s-o faci. Nu de alta, dar inca matura booveanu cu voi la orice [cenzurat] pe care-l scoate pe gura.
Degeaba esti obiectiv cand esti prost, asta pe de o parte. Si la tine sunt nenumarate exemple ca esti extraordinar de prost. Eu ti-o zic cu deplina obiectivitate, ca n-am nimic cu tine, din contra, vreau sa te ajut.

Apoi te lauzi ca esti obiectiv. Serios? Scuza-ma, dar eu tin cu Craiova. Deci sunt subiectiv. Si am luat apararea Craiovei inclusiv in dauna intereselor patronilor, cand a fost cazul. De altfel, cand vine vorba de facut chestii pentru echipa asta, cred ca putem fi de acord ca eu am facut mult mai multe decat visezi tu sa fi facut, vreodata. Sau nu esti de acord?

Altfel, tu fii obiectiv si prost in continuare. Singurul fan obiectiv al unei echipe, din istoria fotbalului.
bai mucea, independenta si obiectivitatea ta sunt direct legate de salariul pe care-l primesti.

incerci tu sa te zbati pe aici sa ne spui noua cum sta treaba dar tu esti doar un mircea badea 2.0

eu ti-am zis de mult timp ca esti prost facut gramada, oricat de rotund te-ai da tu pe aici pisicule.

ps : m-ai adus tu in tribune? lua-te-as in [cenzurat] de terminat, cand aveam noi probleme cu mititelu tu stateai in bucuresti la TV si te scarpinai in [cenzurat] sa-ti vina o idee, doar doar ajungi si tu ca aia de la TNR.
faptul ca ai ajuns sa orbitezi in jurul echipei e o consecinta a faptului ca l-a adus olga pe rotaru. altfel, n-auzea nici dracu de tine.
Last edited by stuparu_alexandru on 02 Apr 2017, 22:50, edited 3 times in total.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 02 Apr 2017, 22:47

cortinadampezzo scrie:Imagine

Calitatea preparatorilor fizici se va vedea in acest meci
Bre, cortina?! Nu mai deschide, bre, topicuri de meci! Ca uite ce se intampla! Luam bataie cu 4-1, Stuparu si Mantog isi dau in cap, iar Seke... Nu, Seke ramane acelasi :bad: !

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de zschortau » 02 Apr 2017, 22:55

DeuxEx scrie:
cortinadampezzo scrie:Imagine

Calitatea preparatorilor fizici se va vedea in acest meci
Bre, cortina?! Nu mai deschide, bre, topicuri de meci! Ca uite ce se intampla! Luam bataie cu 4-1, Stuparu si Mantog isi dau in cap, iar Seke... Nu, Seke ramane acelasi :bad: !

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ImagineImagineImagineImagineImagine


Trimis de pe iPad folosind aplicatia #craiovamaximaro
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorialis » 03 Apr 2017, 16:29

FreakBoy scrie:Pe mine mă doare in **** de meciul asta. Și cred că și de următoarele. Am rupt inimi de javre, e misto!
Forza Știința!

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk
Am fost departe de Pitesti, craiova, tocmai la timisoara, am ajuns azi-noapte (fie-mea , locul 1 cu trupa ei de dans de doua ori!!!!), nu am vazut meciul (gratie super-dezvoltatului intre ghilimele oras timisoara, fmmm!!!), asa ca abia acum, la rece, pot comenta si eu cateva cuvinte (PS: am vazut meciul inregistrat, intre timp):

- la fel ca FreakBoy, bucuria de miercurea/joia trecuta a fost prea mare, sa ma pot supara pentru aceasta infrangere - era de asteptat...

- cineva spunea ca CFr are sanse la titlu - e foarte bine, inseamna ca locurile 2-3 joaca in preliminarii CL!

- jucatorii disponibilizati de club - aici, jur ca nu va inteleg! Pana acum ceva timp, ii ponegreati, acum injjurati conducerea! BA, ei nu au mai vrut sa joace!!!! Asa ca, pa! A, sa nu mai spun ca tot voi voiati in locul lor jucatori tineri! ete, ii aveti acum, pe Screciu, Marko, etc!

- ideea cu meciul la severin in loc de pitesti- mi se pare chiar buna! Nu mai era nevoie sa plece, era acelasi teren! Corect, greseala de strategie!


- jocul s-a decis pe executii care le-au intrat la cefere, la noi nu! plus oboseala! Atat!

- cine nu vede ca multescu pregateste fotbal pe inima suporterului oltean, e orb de-a binelea!

- ca de obicei, intre noi sa isca cearta! pacat!
Last edited by Anonymous on 03 Apr 2017, 17:40, edited 1 time in total.
Motiv: fara atacuri la persoana
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 03 Apr 2017, 17:15

Mah, eu si inca vreo 3-4 ramanem la parerea ca singurul plus care l-a adus Multescu la echipa e ca ii lasa sa joace ofensiv. In rest, contraziceti-ma daca nu e asa:
- nu am vazut o faza fixa care sa-mi dea impresia ca a fost lucrata la antrenamente in mod intens
- la cornere ne aparam 1+10 in careu, fara sa lasam macar un om la 30-40 m de poarta
- ratam exasperant in fata portii meci de meci
- la fel ca Sandoi & Cartu, si nea Gigi uita ca are si banca de rezerve, din care poate sa bage oricand 3 jucatori
- inspiratie la schimbari - maxim 10%
- se insista ca dam credit tinerilor, dar pana acum doar Screciu e o prezenta constanta in primul 11

Personal, consider ca ce a facut Multescu la echipa e multumitor, dar nu extraordinar. Iar faptul ca am ajuns in playoff se datoreaza in principal nivelului campionatului - unul extrem de scazut. Practic, ar fi fost o surpriza ca la lotul actual sa nu accedem in playoff.
Cum spunea un prieten, si Thunder ne-ar fi dus in playoff, dar e plecat la munca in Regat! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de blue_lions » 03 Apr 2017, 17:55

Mantzy scrie:Pai, am adus in tribune niste mii de obiectivi din astia ca stuparu_alexandru. Asta ca sa-ti zic o singura chestie.
Exact asa a inceput si moldoveanul ala gras si infect, Rosca. Era platit de brutar si aparea pe aici cu un discurs independent de genul "Stiinta sunt eu" . Cand n-a mai avut [miti] bani nici sa-i faca credit de o ciorbita , a intrat pe lista dusmanilor.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gogu2005 » 03 Apr 2017, 18:10

DeuxEx scrie:Mah, eu si inca vreo 3-4 ramanem la parerea ca singurul plus care l-a adus Multescu la echipa e ca ii lasa sa joace ofensiv. In rest, contraziceti-ma daca nu e asa:
- nu am vazut o faza fixa care sa-mi dea impresia ca a fost lucrata la antrenamente in mod intens
- la cornere ne aparam 1+10 in careu, fara sa lasam macar un om la 30-40 m de poarta
- ratam exasperant in fata portii meci de meci
- la fel ca Sandoi & Cartu, si nea Gigi uita ca are si banca de rezerve, din care poate sa bage oricand 3 jucatori
- inspiratie la schimbari - maxim 10%
- se insista ca dam credit tinerilor, dar pana acum doar Screciu e o prezenta constanta in primul 11

Personal, consider ca ce a facut Multescu la echipa e multumitor, dar nu extraordinar. Iar faptul ca am ajuns in playoff se datoreaza in principal nivelului campionatului - unul extrem de scazut. Practic, ar fi fost o surpriza ca la lotul actual sa nu accedem in playoff.
Cum spunea un prieten, si Thunder ne-ar fi dus in playoff, dar e plecat la munca in Regat! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
total de-acord. si as mai adauga ca la fazele fixe ale adversarilor este o panica de nedescris, si se cam transforma in mari ocazii sau goluri.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 04 Apr 2017, 00:25

Mesaj de pe Gruppo Maxima - cine are urechi de auzit sa auda (Mantzy ?) :

"Departamentul nostru de marketing nu a făcut absolut NIMIC. Dar absolut nimic pentru a promova acest meci, aspect inadmisibil ( nu am avut postere, outdoor, comunicare media, o rulotă mobilă de promovare a imaginii clubului cu articole vestimentare).
Doar mesaje motivationale pe fb. ATAT!

PS. Fiind din Pitești, am fost foarte nemultumit de mediatizarea meciului pe plan local.
In schimb, cand a jucat FCSB pe acest stadion, comunicarea a fost maximă, sa nu mai vorbim de preturile biletelor."

Închis