Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Preparatorii nostri fizici sunt mai buni decat ai lor?

Poll ended at 01 Apr 2017, 20:44

Desigur
10
50%
La fel
5
25%
Nu se stie
5
25%
 
Total votes: 20

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 01 Apr 2017, 22:11

sorin107 scrie:Adevarul e ca ei au dat gol si din juma' de ocazie pe cand noi nu le-am dat pe-ale noastre.

S-a vazut de la inceput ca nu-i meciul nostru, dar un egal se putea scoate chiar si-asa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
asta a facut diferenta

Masive

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Masive » 01 Apr 2017, 22:15

Cred ca e in al noualea cer Decebal Radulescu. :)) Eu sper totusi sa ne revenim si sa terminam pe 5 , sa tinem Dinamo sub noi. Nu se stie cum face voluntariu sau timisoara surpriza in cupa si ramanem ca prostii pe afara.

Trimis de pe SM-G9287 folosind aplicatia #craiovamaximaro

FreakBoy

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de FreakBoy » 01 Apr 2017, 22:15

Pe mine mă doare in [cenzurat] de meciul asta. Și cred că și de următoarele. Am rupt inimi de javre, e misto!
Forza Știința!

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

sorin107

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorin107 » 01 Apr 2017, 22:17

Ivan zis creier mic.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de danielC » 01 Apr 2017, 22:18

Ivan continua seria meciurilor penibile, am sperat ca o sa dea gol in seara asta, dar n-ai cum, omul e din alt film. Numai fumuri, figuri si prostie are in capul ala, pacat de talentul lui, o sa ramana doar la stadiul de talent care a murit spereanta.

Merita sa fie luat la :bad: de toata presa din Romania, poate asa se trezeste. Pt rosul asta merita o amenda mare, cum sa te duci cu talpa in fata la 4-1 ca sa te elimini din meci? Rusine, penibil si prostie.
Last edited by danielC on 01 Apr 2017, 22:19, edited 2 times in total.

sorin107

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorin107 » 01 Apr 2017, 22:18

Dupa ce ca suntem si foarte subtiri ca lot, mai ia si ivan rosu aiurea. Si jucam si cu cacatii aia ai lui hagi meciul viitor, pe care am o boala de nedescris.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Masive

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Masive » 01 Apr 2017, 22:20

Rochaaaaa da gol saptamana viitoare :)))

Trimis de pe SM-G9287 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Avatar utilizator
raptor20
membru
membru
Mesaje: 299
Membru din: 10 Mai 2006, 07:53

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de raptor20 » 01 Apr 2017, 22:23

Cfr 5 ocazii, 4 goluri, noi 5 ocazii- 1 gol. Aici nu este vorba de tinerete, aici este vorba de lipsa de valoare.
daca picam in b imi dau drumu" cu pluta pe dunare.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 01 Apr 2017, 22:24

a gresit si conducerea. trebuia gasita o solutie sa se continue cu Madson, cu Kay, aaveai nevoie de un lot echilibrat.
iar mosul il schimba pe Mateiu care era in vana dar il tine pe Zlatinski care e obosit. pacat.
nici eu nu sunt suparat. mai ales ca am castigat un fotbalist extraordinar - Screciu. a debutat si Markovic.
a fost un meci in care astora le-a iesit tot, in schimb noi am ratat o gramada. Tot nu imi iese din cap aia a lui Gustavo. si as vrea sa vad o reluare cu faza aia in care s-a dat fault in atac la Gustavo.
imi e sila de miriuta si de echipa asta de mercenari care au un tupeu si o nesimtire fantastica. profita din plin de afinitatea arbitrilor fata de aceasta rusinoasa echipa din cluj. ce gesturi de nesimtit avea miriuta la goluri...
Seke, abtine-te la Ivan.

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de danielC » 01 Apr 2017, 22:26

raptor20 scrie:Cfr 5 ocazii, 4 goluri, noi 5 ocazii- 1 gol. Aici nu este vorba de tinerete, aici este vorba de lipsa de valoare.
Nu-i adevarat, noi avem cel mai valoros lot, sau macar al 2-lea cel mai valoros lot din Romania, avem solutii pe banca tehnica, avem 5 atacanti si alte n solutii (vorba angajatului lui Rotaru) avem tot, doar bosorogul ala domn ne trage in jos :mad:

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de champion » 01 Apr 2017, 22:28

totul s-a rupt la golul 3 al clujului. Acolo vina principala o are kelic care in prima faza avea prim-plan, dar alerga pe langa mingea aia ca o balerina. A gafat exact ca in meciul cu dinamo. Putea foarte simplu sa trimita mingea in aut, sau in cel mai rau caz sa il faulteze pe franar. Din cele doua posibilitati el a ales-o pe a treia: sa se faca de ras.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de zschortau » 01 Apr 2017, 22:31

cfr are cele mai mari șanse la campionat!
noi TREBUIE să câștigăm cupa!

Hai UNIVERSITATEA! Hai CRAIOVA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

sorin107

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorin107 » 01 Apr 2017, 22:32

Am inceput prost si prea avantat pentru potenta fizica pe care-o aveam la meciul asta.

Apoi s-a accidentat briceag la o minge pe atacul nostru pe care a incercat s-o prinda si acolo s-a rupt filmul pentru noi.

Kelic greseala tehnica si briceag greseala tactica au facut primul lor gol.

Golul 2, greseala individuala a lui bancu.

Golul 3, contraatac, prea lejer kelic si lipsa de marcaj dimitrov si zlatinski.

Golul 4, iarasi lejeritate maxima a defensivei.

Noi am avut vreo 3 ocazii clare dintre care cea a lui gustavo daca intra, nu stiu ce se intampla.

Apoi ivan a luat un rosu groaznic.

2 plusuri - screciu si debutul lui markovic.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de FanStiinta » 01 Apr 2017, 22:33

Eu nu pot sa inteleg ratarile astea.. cum dracu ma sa ratam in asemenea hal? baluta, ivan, gustavo, jazvic ratara ocazii mari.. zlatinsky trage pe langa la o palma, deac o pune in vinclu.. avem ghinion sau e lipsa de valoare? Nu ai cum sa bati cand ratezi atat de multe ocazii impotriva unei echipe bune..
Dimitrov ar trebui sa stie ca e fundas si trebuie intai sa faca faza de aparare si apoi daca poate sa ajute atacul.. la golul 3 dormi pe el, la golul 4 la fel..
Oricum mesajul pentru baieti e asta: Capul sus! Azi luptarati, cu putin noroc se putea mai mult, dar asta e.. Muriti pe teren cu Viitorul si noi va vom fi alaturi indiferent de rezultat! Hai Craiova!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de mihu » 01 Apr 2017, 22:35

Eu nu pot intelege cum voi aveți încă răbdarea să îi mai răspundeți lui seke sau danielc cum își spune acum...Omului oricât îi explicați el tot o tine pe a lui că o moară stricată !!!
În rest un meci pierdut în primul rând din cauza lipsei prospețimii fizice a noastre.

Trimis de pe Nexus 5X folosind aplicatia #craiovamaximaro
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Închis