FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa "rejelui"!

Poll ended at 06 Apr 2017, 12:43

Dam jos "monarhia"! (3 pct)
13
46%
Ce stim mai bine - egal in deplasare (1 pct)
7
25%
Ne dribleaza inca odata (0 pct)
8
29%
 
Total votes: 28

JustME

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 07 Apr 2017, 02:30

Leonard Albert scrie:Gradina Domnului are multe hectare, clar! Sa-l trimiti pe Marko in liga a 2-a, ce ineptie! Sa ai un pusti de 16 ani care arata atat de bine, puternic, clar un armasar de rasa care trebuie slefuit, cu expunere mediatica directa (play-off, Europa) si sa-ti vina o asemenea idee...incredibil!
aoleo da de unde asta cu Marko in liga a 2-a? :o daca astia de la club au asa ceva in plan sunt efectiv dusi cu pluta rau de tot. Marko trebuie crescut exact ca Ivan, ba chiar ar trebui sa i se ofere chiar mai multa incredere - adica minute jucate. se vede de la o posta ca pustanul are calitate la modul ala grav. cum sa il trimiti sa isi rupa picioarele prin liga a 2-a? :o asta chiar ar fi culmea sa il trimita la liga a 2-a sa joace cu toti cotonagarii pe tot felul de islazuri. Doamne manca-ti-as pana ta.

asa cum bine zici si tu Marko tre' tinut acasa sub observatie stricta (tre' sa avem grija de el cum au englezii grija de bijuteriile coroanei) si slefuit in meciuri tari de playoff sau in Europa nu pe tapsanele ligii a 2-a.

daca Marko nu e titular cu oile si nea Gigi incearca iar scamatorii delirante tre' sa aducem urgent un psiholog la echipa dar nu pt baieti ci pt antrenor. au inceput sa se inmulteasca meciurile in care nea Gigi greseste grav de tot primul 11- ca schimbarile nu prea le-a nimerit niciodata. primul 11 de azi cu Fajic si Maza titulari fu' efectiv o gluma nereusita. exact ca la meciul cu dinamo cand l-a titularizat pe Jazvic care a facut umbra terenului degeaba 75 de minute. nea Gigi trezirea bre!!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 07 Apr 2017, 03:07

Just, o alta idee mareata a lui Seke. In seara asta m-am hotarat sa-i dau si eu block. In viziunea lui, tactica lui nea Gigi a surclasat tactica "rejelui". Cele 3 puncte sunt castigate de nea Gigi, nu de bulanul pe care nu-l mai avusesem de mult timp.
Legat de Markovic, acelasi "intelept"cu mintea creata spune: "Marko trebuie sa aiba parte de timp, iar locul potrivit e in liga a 2-a, trebuie sa capete experienta si dupa sa vina la liga intai."
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 07 Apr 2017, 04:04

cu tot respectul dar spui cu seriozitate maxima niste aiureli infioratoare. tactica asta foarte buna ne ducea spre (inca) un 0-0 daca nu aveam efectiv bulan la faza cu Mateiu.

acum mai depinde si de asteptari. daca ti se pare ok ca ne-am transformat din echipa care rar facea egal in echipa care o tine din egal in egal atunci da, tactica a fost fabuloasa.

iar daca poti sa spui despre un copil care e la al 2-lea lui meci in liga 1 si care inca n-a strans 90 de minte ca a jucat slab problema e la tine nu la el. nu de alta dar pana la simularile si lentoarea lui Marko sunt multe alte probleme mult mai serioase. ca de ex. faptul ca marele tactician Multescu a [cenzurat] iar steagu cand a facut primul 11.

Marcovic are 16 ani si timp cacalau sa isi indrepte carentele. nea Gigi are 65 de ani si lasa impresia ca nu poate dar nici nu vrea sa se debaraseze de 3 probleme stringente: schimbarile, spamia de a da sanse jucatorilor tineri si (mai nou) alcatuirea primului 11.

sa il bagi pe Mazarache iarasi in banda dupa ce a jucat acolo prost si foarte prost pare deja ambitie prosteasca.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de mihu » 07 Apr 2017, 07:49

ce aveti fratilor cu Markovic ? Auzi , a jucat prea slab si este lent si face simulari !!! Fratilor are 16 ani si a jucat pana acum in liga 1 10 min cu cfr si 30 cu viitorul !!! Este un jucator care daca va fi crescut va devei un atacat f bun...dar pentru asta trebuie jucat si nu in liga 2 ci Ia prima liga si cat mai multe minute chiar daca poate va juca mai slab ...are totusi 16 ani.
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

sorin107

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 07 Apr 2017, 08:05

Markovic e un pic supraponderal, dar niciodata mai gras ca dexter :))

E neglijent in ceea ce priveste viata sportiva si antrenamentele, dar e foarte talentat. Daca are vreun antrenor rabdare si tact cu el, va ajunge fotbalist adevarat.

Daca n-am fi avut cateva maini moarte in echipa la fiecare joc, am fi fost un pic mai sus. Nea gigi are partea lui de vina aseara, atat la primul 11 - fajic si mazarache, cat si la schimbari - manea. Probabil ca nu va face acelasi rahat si cu oile, mai ales ca o sa avem si variante. Eu as juca asa:

Calancea - dimitrov, kelic/barthe, screciu, briceag - mateiu, zlatinski - baluta (in banda), gustavo, bancu - ivan

Dar probabil ca nea gigi il va cobori pe ivan in banda dreapta ca sa se apere la momcilovic si astfel va iesi gustavo si va intra...maza. Sau iese gustavo si intra jazvic titular.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 07 Apr 2017, 08:20

Nu inteleg de ce il forteaza pe Mazarache in banda tot timpul - cind il are la dispozitie pe R.Petre - un jucator bun pentru liga 1, atent la faza defensiva, dedicat si care are control decent al mingii si pasa buna.

Ce are Multescu cu Petre nu inteleg; Petre si-a facut treaba tot timpul - nu a dezamagit niciodata. Baiatul ar fi trebuit sa joace mai mult in acest campionat (nu pot sa uit folosirea lui Bucurica drept fundas dreapta cu ciinii, cind avea la dispozitie copiii Petre si Vladoiu).

In alta ordine de idei, Craiova a invins ieri pe terenul unei echipe care nu mai pierduse acasa in campionat din iulie 2016 !

ozzy

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ozzy » 07 Apr 2017, 08:59

De când mă știu, la Craiova lumea are impresia că avem undeva în lot niște puști de nivelul lui Messi sau Ronaldo pe care antrenorii nu vor să-i joace. Eu zic să fiți realiști, nu sunt chiar atât de valoroși cum îi vedeți voi. De exemplu, Petre a jucat în repriza a doua la Giurgiu și a făcut-o foarte slab. Și nu mă refer la greșeli din cauza vârstei sau a lipsei de experiență, ci pur și simplu la preluări elementare executate catastrofal, care sincer nu cred că țin de emoții, ci de fotbalul pe care îl știi.
Sunt de acord că unii dintre ei pot crește, dar nu sunt sigur că cea mai bună metodă pentru asta e să-i arunci în teren dacă nu sunt pregătiți.

LiviuB

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 07 Apr 2017, 09:11

eu nu stiu de unde e asta ca am castigat cu bulan, ca aia meritau sa bata, ca rejele l-a facut tactic pe Multescu!!! ca a jucat la 0-0, da, dar nici nu avea multe optiuni in contextul in care ne-au lipsit 4 titulari. nu mi-e simpatic Multescu, a gresit cu formula de start (asta cu Mazarache in banda nu pot sa o inteleg), dar aseara l-a blocat pe reje. si ca au venit aia peste noi a doua repriza - este normal, aveau moral, batusera la giurgiu, erau pe primul loc, nu mai pierdusera acasa din iulie 2016. dar chiar si asa, au avut o singura mare ocazie - prin Boli, deci de unde atata noroc pe noi?!!! noroc a avut cfr la pitesti unde a primit o gramada de cadouri de la jucatorii si antrenorii nostri. la meciul de aseara eu as spune ca rezultatul s-a datorat sudorii, eforturilor depuse de jucatori (Mateiu in min 91 sa se bata in felul ala cu 4 adversari...).
de acord ca meciul se ducea spre 0-0 dar pt munca lor, si daca ne gandim la ce am patit in alte meciuri, eu zic ca merita din plin. pt meciul de aseara eu am doar o mica dezamagire - l-as fi vrut pe Petre in teren, am tot spus-o si inainte de meci ...
duminica ne va astepta un examen foarte greu. si eu zic ca nu trebuie sa le dam spatii dar nu sunt de acord cu Tavi, nu i-as lasa sa vina peste noi. asa am facut in ultimul meci si am luat gol. Si zic ca poate nu ar strica sa incepem cu Markovic vreo 50-60 de min. si apoi il bagi pe mazarache sa ii alerge ca pe hotii de cai

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de dantes » 07 Apr 2017, 10:00

[quote="ozzy"]De când mă știu, la Craiova lumea are impresia că avem undeva în lot niște puști de nivelul lui Messi sau Ronaldo pe care antrenorii nu vor să-i joace. Eu zic să fiți realiști, nu sunt chiar atât de valoroși cum îi vedeți voi. [b/quote]
Spune-mi daca ma insel, dar si eu am observat ca toti, inclusiv cei care nu au ani de viata cati are Multescu in antrenorat, cred ca se pricep la tactica sau jucatori, si in general la fotbal, mai bine decat el (ba as zice ca insasi Skeke/AC, un apologet al lui Multescu, este asa tocmai pt ca crede ca se pricepe mai bine decat Multescu).
Cum e putin probabil ca toti sa aiba dreptate, inseamna ca cel putin o mica parte se inseala. Desigur insa nici unul de pe acest forum :))

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DarkComy » 07 Apr 2017, 10:28

sorin107 scrie:Markovic e un pic supraponderal, dar niciodata mai gras ca dexter :))
:)) :)) :))
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de danielC » 07 Apr 2017, 11:05

ozzy scrie:De când mă știu, la Craiova lumea are impresia că avem undeva în lot niște puști de nivelul lui Messi sau Ronaldo pe care antrenorii nu vor să-i joace. Eu zic să fiți realiști, nu sunt chiar atât de valoroși cum îi vedeți voi. De exemplu, Petre a jucat în repriza a doua la Giurgiu și a făcut-o foarte slab. Și nu mă refer la greșeli din cauza vârstei sau a lipsei de experiență, ci pur și simplu la preluări elementare executate catastrofal, care sincer nu cred că țin de emoții, ci de fotbalul pe care îl știi.
Sunt de acord că unii dintre ei pot crește, dar nu sunt sigur că cea mai bună metodă pentru asta e să-i arunci în teren dacă nu sunt pregătiți.
Nu te lua de marile valori care nu fac fata in liga a 3-a. Sa fim seriosi, foarte bun mesajul, multi dintre aia pe care toti de pe aici ii promoveaza sunt slabi daca nu foarte slabi. Nu e nici un antrenor tampit sa nu bage un jucator fie el si tanara daca respectivul este mai bun decat ce are el sau daca are un potential extraordinar, iar cel mai bun exemplu e Screciu care a fost pastrat in teren chiar daca meciul urmator Zlatinski revenise, a facut in asa fel in cat sa joace toti 3, Zlatan, Alex si Screciu.

Nu stiu de unde nebunia asta cu Marko, e doar un pusti care in momentul actual nu e pregatit pentru liga intai, fizic, psihic, fotbalistic. Lui trebuie sa i se dea cate 15-20 minute, nici pe departe nu trebuie bagat titular si mai ales cu FCSB. Pai cu FCSB trebuie sa faci pressing, ai nevoie de oameni in fata cu capacitate fizica, pai ce pressing sa faci cu copilul asta? Il pui la 16 ani sa alerge in gol cand saracul are probleme si cu greutatea, practic in 15 minute i-ai consumat toata benzina, iar dupa o sa inoate pe acolo.
Trebuie avuta rabdare cu el si nu trebuie fortat aiurea, iar dupa o adaptare treptata la liga intai, efort, viteza de joc, dueluri, vedem daca poate sau nu sa faca ceva.
Aseara a aratat potential, a aratat ca vrea, dar a fost slab, nepregatit fizic, tot timpul pe jos la fiecare contact, deci are nevoie de timp si trebuie sa-i acordam, dar TREPTAT !

iuli

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de iuli » 07 Apr 2017, 11:14

Aseara am castigat cu noroc.
In niciun caz nu l-a dominat tactic Hagi pe Multescu, a fost chiar invers.Screciu a fost extraordinar acolo in centrul apararii impreuna cu Kelic si de aici ''viitorii'' s-au blocat pt ca ei stiau ca noi acolo sintem slabi.n-au mai stiut ce sa faca si a rezultat un meci in care trebuia castigam fara emotii daca atacul juca ceva(ce mult inseamna Ivan,nu?).Fajic si Mazarache n-au ce cauta la prima liga,Jazvic se vede ca-i iesit din forma.Abia cand a intrat Markovic i-am tinut putin in jumatatea lor.Ne multumeam clar cu egalul cand am marcat norocos.
Manea ori e iesit din forma,ori l-am supraestimat noi dar e foarte slab in acest moment chiar sub Mazarache ca aport.Markovic pare nepregatit,dar se vede ca e fotbalist.Dar eu am ramas blocat de cat de bine joaca Screciu,pur si simplu nu-mi vine sa cred ca avem un astfel de FOTBALIST!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 07 Apr 2017, 11:45

Sint de acord - Ivan inseamna enorm pentru forta ofensiva a echipei. Si Bancu - iar aportul ofensiv al lui Bancu e diminuat cind Briceag lipseste (mare prastie e Bucurica asta - urla lumea pe site-uri acum 3 luni ca tre' sa vina marele Bucurica la Craiova, omul care nu facuse nici o brinza in fotbal pina la 31 de ani...si i-au facut contract pe 2.5 ani !).

Cred ca avem un prim 11 OK ca valoare pentru Romania - dar e jale daca ne lipsesc 2-3 jucatori de baza, pentru ca pe banca de rezerve bate vintul. Totusi clubul asta a avut interdictie la transferuri o perioada indelungata - asta e viata...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 07 Apr 2017, 12:01

Hai sa fim seriosi - nu cred ca nea Gigi il baga pe Markovic titular cu FCSB.

Probabil ca va merge pe formula :

Calancea - Dimitrov, Screciu, Kelic, Bancu - Zlatinski, Mateiu - Jazvic, Gustavo, Baluta - Ivan

Ca schimbari, probabil ca Dumitras (defensiv) si Markovic (atacant) pot fi primii pe lista. Probabil se va juca prudent, fara riscuri, si minge lunga pe Ivan poate iese ceva :-)

De la precedentul meci cu FCSB, Craiova a jucat 5 meciuri tari - 4 in play off, 1 in cupa - sper ca jucatorii au mai prins ceva incredere si experienta de la acel 1-2.

sorin107

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 07 Apr 2017, 12:04

m-ati innebunit, frate, cu plecarea lui multescu.

alextudi, spune-mi, te rog, cum [cenzurat] il dai afara cand iti castiga cupa, de exemplu? sau cand termina pe podium?

si pe cine aduci? zi-ne si noua daca stii mai multe.

Închis