UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa ciobanului din Pipera?

Le rupem capul, desi e prea putin, ce dracu!
13
48%
Au onoarea sa faca un egal cu noi
8
30%
Ne fura 3 puncte.
6
22%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de DarkComy » 10 Apr 2017, 00:02

gogu2005 scrie:
09 Apr 2017, 23:27
Cand marko se luase cu jegosii aia nimeni nu a sarit sa.i ia apararea. Asta spune multe despre ce echipa "unita" avem.
mi s-a parut super smecher Marko la faza aia. Tupeu!!!
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de Florin-UCV » 10 Apr 2017, 01:43

Absolut incantator modul cum a fost scos in suturi o oaie capiata din randul suporterilor de la tribuna a ii-a, la cateva minute dupa golul lor, scena am urmarit-o de la tribuna I, unde la sfarsit, ce sa vezi, un vierme fecesebist se plimba printre noi cu fularul oilor la gat, din pacate am fost singurul care a reactionat, in rest nimic nimic, ai nostri anesteziati. Colcaia de fesecebei la tribuna I, deja mi-e o scarba de severinul asta, nu mai suport orasul asta infect (dpdv fotbalistic). La fiecare meci cu oile si javrele din aceasta primavara am fost nevoit sa intru in conflict cu diversi indivizi care sustineau echipele adverse fara niciun fel de retinere. Vreau acasa, pe stadionul nostru!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 10 Apr 2017, 02:34

Bai, cred ca stiu ce se intampla. Sincer! Dar a fost nevoie de un medic ca sa-mi deschida ochii. Stim cu totii ca nea Gigi ia pastile in timpul meciului. Sa zicem ca alea nu isi au efectul imediat. Dupa 20 de min de cand incepe meciul, nea Gigi incepe sa aiba si el palpitatii. Baga un Xanax sau chiar 2. Buuun! Ala isi face efectul cam in 20-25 de min, cam in momentul cand se termina prima repriza.

La cabinea, nea Gigi e ZEN, ca e pe pastile. In loc sa le vorbeasca alora de tactica si adversar, incepe sa le spuna bullshituri legate de Buddha, amintiri din copilarie, Jiul Petrosani, etc.
Astia ai nostri sunt consternati si se uita pe furis unul la celalalt. Zlatinski ridica din umeri - el a inceput sa se obisnuiasca cu nea Gigi si starile lui de la pauza.

Incepe a doua repriza.

Nea Gigi e "feng shui" si ii zice lui Timofte sa il trimita la incalzire pe Romulus Gabor, multumindu-i in acelasi timp lui Lucescu ca i l-a imprumutat de la Corvinul!
Timofte face un gest de lehamite si ii zice lui Mazarache: Gabore, hai ca nea Gigi te vrea in teren.
Intra Mazarache! Nea Giigi bea niste apa si starea ZEN incepe sa se destrame. "Cred ca cineva s-a pi...t in apa mea", isi zice mister.
Treptat, realizeaza ca Jazvic e in primul 11. "Iar mi l-a bagat Pieleanu pe asta in primul 11. Cum dracu o face?" isi zice cu ciuda nea Gigi.
Marcheaza oile... Sictirit, antrenorul se uite pe banca. Cu stupoare, il descopera pe Gustavo acolo.
"- Bai, Harry Potter, de ce nu esti in teren? - Pai, mister, nu m-ai bagat in primul 11.". Deja Pieleanu ajunge pe lista neagra a lui nea Gigi, hotarat sa il pârască la MP si la Rotaru cu proxima ocazie.
Intra Gustavo, echipa da semne de revenire. Mai arunca o privire pe banca si vede un lungan de 1.85 asezat langa Mingote. "Bai, baiete, copiii de mingi n-au voie pe banca tehnica!", se ratoieste nea Gigi, enervat la culme. "Mister, sunt eu, Markovic! Sunt jucatorul tau, bre!", ii raspunde pustiul cu sfiala. "Da?!!!" Se enerveaza si mai tare nea Gigi.
"Pielene, ia baga-l pe insolentul asta in teren!" zice nea Gigi, hotarat sa se razbune pe Pieleanu, facandu-l sa introduca un copil de mingi in teren. Markovic se dezechipeaza si nea Gigi ramane perplex. Pustiul era imbracat in echipamentul Craiovei si avea numele trecut pe tricou! Pieleanu ajunge de pe lista neagra, pe lista cu pomelnicul de Paste. Pomelnicul pentru morti!
Intra Markovic, tribuna da semne de renastere, dar deja e prea tarziu. Era min. 82 si meciul era deja jucat.

Cam asta a fost istoria acestui meci. In concluzie, nu nea Gigi e vinovatul, nici Avram sau fecesebistii! Vinovatul e Xanaxul care il ia nea Gigi la fiecare meci si il introduce intr-o stare de transa, stare ce poate dura chiar si tot meciul! Deci, m..e Xanax, s-a inteles?!

PS: Seke, sa-mi bag [cenzurat]-n ma-ta!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de alexdrind96 » 10 Apr 2017, 03:06

Eu am fost cel care a dat afara cele doua oi de la Tribuna a 2-a.

Imediat dupa gol, s-au ridicat vreo 5-6 oi si au inceput sa strige si sa gesticuleze, eu fiind vreo 5-6 randuri mai jos. M-am intors si erau cativa care le spuneau cate ceva (ceva in gen: ok, gata am inteles, acum potoliti-va, v-ati bucurat, gata) si ei au continuat... Apoi m-au apucat dracii si am sarit peste persoanele de deasupra mea si am ajuns la oi le-am tras de haine si le-am dat afara (nu stiu exact cati erau, 5-6 dar stiu ca doar 2 au mai ramas in picioare cand am urcat la ei)... Unul nu stiu pe unde dracului s-a dus ca l-am impins pe scaune peste lumea cu toata dragostea si stima si l-am luat pe cel mai guraliv si l-am tras de haine pana am coborat din tribune, voiam sa il duc la ei la sector taras-grapis, dar m-au oprit stewarzii si cativa jandarmi.

Acum, regret ca in prostia si repezeala si nervii mei nu i-am scos pe toti 5-6, dar am fost orbit de guralivul numarul 1

Este al doilea meci de la Severin in care am stat la T2, am mai fost la cateva meciuri dar am stat la Peluza... Nu prea am observat oile de acolo, dar azi la gol special m-am intors si am vazut zeci de persoane bucurandu-se.

[cenzurat] MORTII IN GURA DE MITITELU SI DE MEDIOCRITATILE LA CARE NE-AI SUPUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Imagine

ozzy

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de ozzy » 10 Apr 2017, 08:37

Asta ne e valoarea, nu poți să duci un sezon întreg și să mai ai și pretenții când tu nu ai lot. Ăia îi bagă în teren pe Jakolis, Boldrin și Gnohere, iar noi pe Măzărache și pe niște copii.
Pe de altă parte, Mulțescu s-a scos în prima parte a sezonului prin faptul că jucam foarte ofensiv și spectaculos, dar nu mai e cazul de ceva timp încoace.
Îmi pare rău de Ivan, mai ales că era s-o pățească nasol, dar nu se poate să dai 6 goluri pe sezon și să ai pretenții că ești mare fotbalist.

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de Mantzy » 10 Apr 2017, 08:43

Florin-UCV scrie:
10 Apr 2017, 01:43
Absolut incantator modul cum a fost scos in suturi o oaie capiata din randul suporterilor de la tribuna a ii-a, la cateva minute dupa golul lor, scena am urmarit-o de la tribuna I, unde la sfarsit, ce sa vezi, un vierme fecesebist se plimba printre noi cu fularul oilor la gat, din pacate am fost singurul care a reactionat, in rest nimic nimic, ai nostri anesteziati. Colcaia de fesecebei la tribuna I, deja mi-e o scarba de severinul asta, nu mai suport orasul asta infect (dpdv fotbalistic). La fiecare meci cu oile si javrele din aceasta primavara am fost nevoit sa intru in conflict cu diversi indivizi care sustineau echipele adverse fara niciun fel de retinere. Vreau acasa, pe stadionul nostru!
Amin, frate! Amin. Severin este, din pacate, capitala mititeilor si-a fcsb-istilor.

Va invit sa iesiti la vot, ca sa vedem cum stam: https://maximasport.ro/sondaj-cine-e-de ... l-cu-fcsb/

LiviuB

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de LiviuB » 10 Apr 2017, 08:55

ceea ce ma deranjeaza cel mai mult este respectul asta exagerat al nostru fata de ei. frica asta, de la antrenor la jucatori. asta ma deranjeaza cel mai tare. as vrea sa vad mai mult curaj, ca doar nu joaca cu barcelona. stiu, e greu sa joci 11 contra 14 (aseara ala a dat totul pentru ei, orice atingere era fault, in schimb, pentru noi nu se dadea nimic, tusierul ala cu vedere de soim din prima repriza care a dat offside de 2 cm la Ivan, avea orbul gainilor in a doua repriza, cand Jakolis era la 1 m in offside) dar as fi vrut sa vad ca avem curaj. sa vad antrenorul ca face o mutare ofensiva, ca nu ii lasa pe aia sa vina peste noi.
ok, au valoare mai mare ca a noastra, dar de ce nu suntem in stare sa ducem fizic un meci intreg? ca si aici e tot vina antrenorului...
plus ca antrenorul ar trebui sa fie cel care sa le insufle incredere, curaj.

LiviuB

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de LiviuB » 10 Apr 2017, 08:58

Mantzy scrie:
10 Apr 2017, 08:43
Florin-UCV scrie:
10 Apr 2017, 01:43
Absolut incantator modul cum a fost scos in suturi o oaie capiata din randul suporterilor de la tribuna a ii-a, la cateva minute dupa golul lor, scena am urmarit-o de la tribuna I, unde la sfarsit, ce sa vezi, un vierme fecesebist se plimba printre noi cu fularul oilor la gat, din pacate am fost singurul care a reactionat, in rest nimic nimic, ai nostri anesteziati. Colcaia de fesecebei la tribuna I, deja mi-e o scarba de severinul asta, nu mai suport orasul asta infect (dpdv fotbalistic). La fiecare meci cu oile si javrele din aceasta primavara am fost nevoit sa intru in conflict cu diversi indivizi care sustineau echipele adverse fara niciun fel de retinere. Vreau acasa, pe stadionul nostru!
Amin, frate! Amin. Severin este, din pacate, capitala mititeilor si-a fcsb-istilor.

Va invit sa iesiti la vot, ca sa vedem cum stam: https://maximasport.ro/sondaj-cine-e-de ... l-cu-fcsb/
trebuie sa ii multumim lui mititelu pentru asta... si daca Stroe cu Badea nu reincepeau proiectul acum ne-am fi trezit si in Craiova cu multe astfel de specimene

ozzy

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de ozzy » 10 Apr 2017, 10:17

LiviuB scrie:
10 Apr 2017, 08:55
ceea ce ma deranjeaza cel mai mult este respectul asta exagerat al nostru fata de ei. frica asta, de la antrenor la jucatori. asta ma deranjeaza cel mai tare.
Cred că suntem singura echipă din Liga 1 care îi mai respectă pe ăștia.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de sorinyki » 10 Apr 2017, 11:38

Pai cam toti au batut pe FCSB-isti campionatul asta, numai noi am stat capre

iuli

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de iuli » 10 Apr 2017, 12:04

Multescu a pierdut meciul,ce sa ne mai dam dupa copaci.La meciul cu viitorul i-am recunoscut meritele,aseara a fost mat.Te bate reghe de 2 ori acasa la tine,esti slab.si te bate cu aceeasi metoda.Cum sa-l bagi pe mazarache?cand il ai pe Gustavo pe banca?pur si simplu isi bate joc de Gustavo punandu-l sa joace in banda dreapta mereu.sclavul ciobanului citeste jocul ca ii dominam la mijloc si muta exact acolo,ce face Nea Gigi?mai ia un xanax.....

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de Nea Marin » 10 Apr 2017, 12:05

Adevarul e cam la mijloc. Acu ca ne-am mai calmat, voi chiar credeti ca ne-am pisat pe oi o repriza si apoi la pauza le-a zis "senilul" sa nu mai joace ofensiv si cu daruire? Pai cu javrele in cupa cine era antrenor, nu tot "senilul"? Atunci cum au putut sa joace 2 ore ca Universitatea Craiova (o ora in 10 oameni)?

Atat au putut acum! Lotul e subtire! S-a gestionat prosteste situatia contractelor unora, macar sa se fi luat ceva bani pe ei. Cei putini ramasi nu pot sa joace la nivelul asta din 3 in 3 zile! Unii nici nu au destule meciuri in picioare in liga 1. Asteptam minuni de la unul de 17 ani... Au nevoie de experienta ca sa prinda curaj, sa se simta in teren unii pe altii. Cat de injurati erau la inceput Baluta si Bancu? Acum sunt oameni de baza.

Pe de alta parte, Smurdul ne-a adus aici, in playoff si cu sanse la cupa. Dar are si el fixurile lui, cu Mazarache, fara Gustavo si cu experimente aiurea, probabil si-a atins limitele, dar trebuie sa-i multumim pt partea buna!
Cand jucam repede, cu pase pe jos la intalnire si ne trezim in fata portarului, nu Multescu trebuie sa stie sa marcheze. Cate puncte ne-a mancat Ivan?

Nu stie sa-i motiveze si sa-i antreneze, mai ales la faze de poarta si faze fixe? Poate cei care ati fost pe la antrenamente puteti raspunde la asta...
Poate e mai bine si pt sanatatea lui sa se pensioneze onorabil la vara, dar sa aducem neaparat pe unul mai bun.
STIINTA SUNTEM NOI !

LiviuB

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de LiviuB » 10 Apr 2017, 12:46

iuli scrie:
10 Apr 2017, 12:04
Multescu a pierdut meciul,ce sa ne mai dam dupa copaci.La meciul cu viitorul i-am recunoscut meritele,aseara a fost mat.Te bate reghe de 2 ori acasa la tine,esti slab.si te bate cu aceeasi metoda.Cum sa-l bagi pe mazarache?cand il ai pe Gustavo pe banca?pur si simplu isi bate joc de Gustavo punandu-l sa joace in banda dreapta mereu.sclavul ciobanului citeste jocul ca ii dominam la mijloc si muta exact acolo,ce face Nea Gigi?mai ia un xanax.....
Vina lui Multescu este ca nu a reactionat in a doua repriza. nu poti sa astepti si sa te rogi ca nu se va intampla nimic, mai ales ca nici egalul nu insemna mare lucru. trebuia sa faca schimbari sa tina mijlocul terenului

iuli

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de iuli » 10 Apr 2017, 13:30

Exact asta am spus si eu,Liviu.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de romaad » 10 Apr 2017, 13:34

Vina lui Multescu e ca nu poate veni cu nimic sa surprindadversarul sau sa schimbe ceva in timpul jocului. Nu exista plan B, nu exista reactie la schimbarle adversarului (nici de tactica, nici de atitudine, vezi meciuri in care eram siguri de victorie si am luat-o pe final pentru ca nu afost in stare sa inchida jocul, sau a incercat sa inchida cand nu era cazul). In plus ceva nu este in regula cu tactica de repriza a doua a echipei.... cred ca sunt 7-8 meciuri in care in repriza a doua nu am mai jucat pur si simpu nimic dupa ce prima fusese peste a adversarului cel putin. Nu stiu ce naiba le spune la pauza, dar nu le spune aproape niciodata ce trebuie
PS - deux, bun eseul tau. Ar trebui sa te ia astia la maxima in locul lui mantog, sa-mi bag daca nu ai mai mult umor! Si stii ca eu laud greu....

Închis