UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa ciobanului din Pipera?

Le rupem capul, desi e prea putin, ce dracu!
13
48%
Au onoarea sa faca un egal cu noi
8
30%
Ne fura 3 puncte.
6
22%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de DarkComy » 09 Apr 2017, 22:45

Nea gigi e domn rau. Cica trebuia sa avem 3-0 sau 4-0 la pauza :o :o: :bad: :eek: :-x
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 09 Apr 2017, 22:49

Pai are dreptate nea Gigi, Dark! Dar asta daca nu il baga pe Ivan varf si pe Jazvic in banda! E inadmisibil sa nu vezi la antrenamente ca Ivan e cu capul in nori iar Jazvic e cu 3 clase sub Gustavo!

PS: Seke, imi bag [cenzurat]-n ma-ta!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de JustME » 09 Apr 2017, 22:49

champion scrie:
09 Apr 2017, 22:44
Antrenorul ca antrenorul, dar si jucatorii din teren au lsat impresia ca formeaza o echip cu atitudine de echipa mica. Plus subtirimea lotului. Vad ca toti dati in multescu, ok are vina lui la cum a gandit meciul, dar din punctul meu de vedere jucatorii au jucat cu frica. Ivan are mai multe ratari de singur cu portarul decat goluri marcate in acest sezon. Sa fim seriosi, daca aruncam vina exclusiv pe antrenor, ne imbatam cu apa rece. Primul 11 este mediocru, banca de rezerve e extrem de limitata, iar antrenorul are unele carente mai ales la schimbari (ori uita sa le faca, ori atunci cand le face, mai mult strica decat sa aduca ceva constructiv).
pai si frica cine trebuie sa le-o spulbere nu antrenorul? cine trebuie sa le dea incredere? eu, tu? de cand a inceput playofful am jucat la ciupeala, LA CIUPEALA! iar antrenorul face un prim 11 de te doare mintea. de schimbari nu mai zic nimic..

ma vere azi cocalarul de regheton a citit meciul perfect si a facut schimbarile necesare. nea gigi ioc. aa, scuze. il baga IAR pe Mazarache in banda unde nu a jucat nimic niciodata in viata asta. abea la 1-0 isi aduse aminte de Gustavo.

ok, lotul, ok echipa mediocra dar cel mai mediocru dintre toti e de departe nea Gigi vere. jucatorii joaca cu frica pt ca asta li se transmite de pe banca.. frica.
Last edited by JustME on 09 Apr 2017, 22:52, edited 1 time in total.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Apr 2017, 22:51

Cazuti fizic, morti desi au fost bagati in "cantonament". Preparatori fizici si medici neprofesionisti - fara amoniac ... daca ii dadeai la nas lui Ivan cu putin amoniac ca la Box isi revenea in 2 secunde

Zidul nostru era la 11m , zidul lor era la 7m ... cu cercul grafic pus la TV

Tactica usor de combatut si previzionat, tactica care nu ne-a ajutat deloc. Lipsa de posesie si mingii lansate pe atacanti.
ocazile ni le-am creat atunci cand am pus mingea jos si am construit

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de danielC » 09 Apr 2017, 22:53

sorin107 scrie:
09 Apr 2017, 22:37
Skeke, cretinelule, sa mori tu c-am cazut fizic din minutul 30 de cand ne-am bagat cu curu-n poarta?
Spune-mi mie in prima repriza cand am avut prospetime daca ai au ajuns la poarta noastr? A fost sutul lui Tanase la 3m de poarta si atat, in conditiile in care noi avem 3 mari, dar mari ocazii de singuri cu portaru. Mai frate doua din astea daca erau in poarta era alt joc, dar alt joc !!!! In a doua repriza avem penalty la Mazarache, Markovici are ocazie singur cu portarul si da pe langa minge, minge plouata si el o ataca cu frica, cu neseriozitate, daca era decis acolo o lovea de il baga pe Nita cu tot cu minge in poarta, din pacate nu are experienta, trebuie sa avem rabdare.

Voi o dati numai pe antrenor, dar la echipa nu va uitati. Cate ocazii sa mai ratam sa dam un gol? E vina antrenorului sau a lipsei de valoare a jucatorilor in fata portii? Uitati-va la banca de rezerve a noastra comparativ cu a adversarului, ce solutii erau la fiecare. Noi jucam in 14 jucatori toate meciurile, evident ca nu rezistam fizic.
Nu mai dati doar pe antrenor ca va imbatati cu apa rece si o sa va treziti dupa....

PS: Da, Nea Gigi e cel mai mediocru, ca pana acum a fost antrenor altul, nu el. Frate noi avem 6 meciuri in care am marcat doar o singura data !!! Daca erau 6 meciuri in care marcam o singura data dar din 6 ocazii spuneam ca da antrenorul e pincipalul vinovat pt ca nu pune echipa in situatii de finalizare. Dar tu in 6 meciuri ai poate 18 ocazii de gol si dai 1, nu e o problema mai mare la oamenii din teren?

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de mihu » 09 Apr 2017, 22:56

nici nu ma gandeam ca acum in playoff neavand nimic de pierdut, nu vom juca de placere si fara nicio presiune...in schimb tactica noastra meci de meci este sa tragem de 0-0 si poate poate scoatem ceva pe contraaatac...lucrul cu tactica l-a recunoscut Mateiu dupa meciul cu Viitorul...sa dea naiba , dar parca in meciurile din 2017 il avem antrenor pe Halagian !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 09 Apr 2017, 23:01

Sau pe Sorin Cartu...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de Nea Marin » 09 Apr 2017, 23:06

Ascultati-l, fratilor, pe duckadam la jijitv ca sa intelegeti in ce lume traim. Astfel de oameni fara caracter si care neaga realitatea traiesc printre noi.
STIINTA SUNTEM NOI !

LiviuB

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de LiviuB » 09 Apr 2017, 23:07

Multescu are partea lui de vina. E inert si fricos. Dar nu inteleg de ce jucatorii repecta atat de mult acest surogat de echipa. De ce le tremura genunchii cand au ocazii clare, de ce nu pot sa bata calumea o lovitura libera de la 17 m?!!! De ce ii lasa pe aia sa vina peste ei?
Jur ca dupa seara asta mi as dori sa vina sumudica. Vreau un om careîntreg sa aiba c...e, sa nu se [cenzurat]...e pe el. Sa ii atace pe astia ca nu joaca cu real madrid.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de Nea Marin » 09 Apr 2017, 23:10

Nici sumudica nu mai rupe norii la astra. Cu un lot subtire ca al nostru ce ar face? Eventual sa-i antreneze 5 ore pe zi la fazele fixe si in fata portii.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de stuparu_alexandru » 09 Apr 2017, 23:12

LiviuB scrie:
09 Apr 2017, 23:07
Multescu are partea lui de vina. E inert si fricos. Dar nu inteleg de ce jucatorii repecta atat de mult acest surogat de echipa. De ce le tremura genunchii cand au ocazii clare, de ce nu pot sa bata calumea o lovitura libera de la 17 m?!!! De ce ii lasa pe aia sa vina peste ei?
Jur ca dupa seara asta mi as dori sa vina sumudica. Vreau un om careîntreg sa aiba c...e, sa nu se [cenzurat]...e pe el. Sa ii atace pe astia ca nu joaca cu real madrid.
jucatorii nu au mentalitatea necesara. de aia niciodata nu s-au ridicat la nivelul necesar sa faca un meci mare. asta e diferenta dintre tine si astia de la fcsb. aia au jucatori care au iesit prin europa, care au castigat campionate. in afara de markovic care s-a dus sa se ia cu ei la cearta, restul, pisici.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de champion » 09 Apr 2017, 23:20

stuparu_alexandru scrie:
09 Apr 2017, 23:12
LiviuB scrie:
09 Apr 2017, 23:07
Multescu are partea lui de vina. E inert si fricos. Dar nu inteleg de ce jucatorii repecta atat de mult acest surogat de echipa. De ce le tremura genunchii cand au ocazii clare, de ce nu pot sa bata calumea o lovitura libera de la 17 m?!!! De ce ii lasa pe aia sa vina peste ei?
Jur ca dupa seara asta mi as dori sa vina sumudica. Vreau un om careîntreg sa aiba c...e, sa nu se [cenzurat]...e pe el. Sa ii atace pe astia ca nu joaca cu real madrid.
jucatorii nu au mentalitatea necesara. de aia niciodata nu s-au ridicat la nivelul necesar sa faca un meci mare. asta e diferenta dintre tine si astia de la fcsb. aia au jucatori care au iesit prin europa, care au castigat campionate. in afara de markovic care s-a dus sa se ia cu ei la cearta, restul, pisici.
Foarte corect! Marko ai Baluta ce au mai ridicat stacheta. Restul parca le era rusine sa faca o alunecare la oi. Asta e mentalitate de echipa mica.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 09 Apr 2017, 23:25

Mentalitatea o imprima antrenorul... Uitati-va la Sumudica la Astra sau la hagi la Viitorul.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de gogu2005 » 09 Apr 2017, 23:27

Cand marko se luase cu jegosii aia nimeni nu a sarit sa.i ia apararea. Asta spune multe despre ce echipa "unita" avem.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de romaad » 10 Apr 2017, 00:01

Antrenor cu OO In rest putem sa nu facem nici un transfer la vara, eventual sa scapam de Maza si Jasvic asta care nu stiu la ce a fost adus. M-am saturat sa vad meciul de la Pitesti cu FCSB pe repeat de vreo 10 etape incoace.

Închis