Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem sambata cu Astra?

Poll ended at 15 Apr 2017, 16:50

castigam
22
76%
egal
1
3%
pierdem
6
21%
 
Total votes: 29

Stiintificul

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Stiintificul » 15 Apr 2017, 23:07

Ca si in meciul cu CFR, a fost o diferenta de 2 clase intre echipe, sa fim seriosi! Aia cu 14 jucatori la final de contract, dar jucatori, cu experienta europeeana, cu internationali. Noi, cu niste flacai de playout sau tinerei de prin liga a 3a, locurile 12-14, ce pretentii sa avem? Nea Gigi Multumescu a facut minuni aduncandu-ne in playoff, asa. sabotat de condure, cu alungarea fotbalistilor si aducerea unor ciurucuri. Haosul organizatoric, incepand cu subtirimea lotului, lipsa stadionului, plimbatul intre Severin si Pitesti, scandaluri mai mult sau mai putini imaginare cu jucatorii alungati, dupa ce au fost platiti sa stea pe bara, toate aceste boovenisme isi spun cuvantul si ne pun o oglinda trista: suntem cea mai slaba echipa din playoff! Exemplul edificator: Screciu, "jucatorul de 10 milioane de euiro", a sarit ca aschia din Budescu, la primul gol. Un copil de 17 ani, nu poti sai ceri mai mult! Acka si Kay au fost alungati, in,ocul lor fiind adusi niste baieti, numai buni sa joace la Podari, nu in playoff.

Numai cu o conducere administrativa profesionista Stiinta va reveni unde-i este locul! Pana atunci, ne vom balaci in mlastina cu is de Booveni, cu Marcelatu, in rolul lui Margelatu!:)

Hai Stiinta! Cu Nea Gigi spre finala Cupei!!

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de danielC » 15 Apr 2017, 23:12

Aici aveti si voi dreptatea voastra, cred ca Multescu ar putea sa-si motiveze mai bine jucatorii, dar la fel e si vina lor. Pai daca faptul ca lupti pt cupa si titlu nu te motiveaza, ce sa te motiveze?
Uitati-va astrazi la Isco care e rezerva la Madrid, iar azi da 2 goluri care 95% duc titlu la Madrid, credeti ca baiatul a avut sesiuni private cu Zidane in privinta motivatiei sau s-a motivat singur pt ca asa trebuie sa faca un jucator.
Alt exemplu e Screciu care intr-adevar azi nu a fost in apele lui, iar zvonurile si sumele astea ce se arunca ii fac rau (ca si lui Ivan) dar baiatul pana si astazi a intrat determinat sa manance din ei.
E intr-adevar o vina si a lui Multescu ca poate nu-i motiveaza si mai mult, dar si la ei e o problema. Iar la un jucator de 30 ani + motivatia principala vine la bani, poate sa-i faca antrenorul serenade si filmulete, el e mercenar si o face pt bani nu pt vorbe frumoase.

Alex, tu chiar crezi ca nu s-au antrenat loviturile de la 11m? Ok, poate nu esti sau nu sunteti fani Multescu, e domn si cum vreti voi, dar chiar credeti ca nu a antrenat 11m? Eu sunt sigur ca le-a antrenat, s-a vazut in cupa cand a ratat doar copilul, dar azi Zlatinski n-a tras asa de neantrenat ci de prost ce a fost la faza aia, pai asa bati tu penalty fotbalist de 32 ani cu meciuri europene in picioare?

La fel la fazele fixe sunt probleme, dar asta mereu au persistat inclusiv cu Cartu, Sandoi, Multescu, e o problema a noastra. A jucatorilor pe care ii avem atat ofensiv cat si defensiv, si o mai putina pricepere din partea antrenorilor (a tuturor de mai sus). Insa eu pot sa-ti spun ca Multescu compenseaza prin ocaziile realizate in timpul jocului. Pe langa asta mai e si faptul ca la noi nu e cam nimeni capabil sa le bata, sa trimita mingea aia periculos, fie e in primul adversar, fie in bratele portarului, fie prea lunga, fie in spatele portii etc.

Eu sunt de acord ca si el are o vina, ca doar nebunii cred ca vina e intr-o parte (aia de la niu iorc) dar totusi parerea mea ca balanta vinovatiei inclina mai mult in partea jucatorilor care nu sunt suficient de valorosi pe cat credem si vrem noi sa fie.

Azi s-a vazut iar diferenta de valoare intre jucatori, Astra cu jucatori cu experienta, cu meciuri in europa, jucatori cu valoare, iar noi cu niste pusti ca Screciu, Ivan, Burlacu. Adica noi vrem sa compensam lipsa investitiilor cu niste pusti care eventual unii din ei au talent, pai talentul nu e suficient. Hai sa ne uitam ce jucatori s-au adus la echipa asta...Rambe, Bucurica, Fajic, Jazvic si lista poate continua.

Stiintificul

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Stiintificul » 15 Apr 2017, 23:19

sorialis scrie:
15 Apr 2017, 17:53
Stiintificul scrie:
15 Apr 2017, 17:24
Jocul de astazi este important in batalia oentru locul 5, automat calificarea in Europa, indiferent de cine castiga Cupa Romaniei! O victorie astazi aduce un avans de 7 puncte fat de Astra, practic locu 5 asigurat.

Scandalurile cu Nea Gigi si contractul nu ajuta, mai ales zvonul cu Sumudica la Stiinta. Nea Marcel s-a dovedit a fi un Felix Doi, multa vorba, dar cu transferuri dezastruoase, fara agresivitate in apararea intereselor clubului, furat se arbitri, balacarit de presa mititeliana. Singurul care a aratat profesionalism si rezultate este Nea Gigi, in conditii vitrege, de autosabotare din partea conducerii.

Hai cu victoria astazi, hai cu Europa!!!
cum ai intrat, cum ai postat consecutiv, sa nu mai zic ce perle dai mai sus....

Locul de UEFA e asigurat ORICUM!!! Spre stiinta ta! Voluntari si timisoara nu au depus dosar, chefere e in insolventa.

o victorie azi ne duce la putine puncte de podium, optimistule, nu doar la 7 puncte de astrali. Este ca e asa?

zvonurile lansate sunt aiurea, vezi comunicatul de azi oficial.

jura-te ca nu il vrei pe stanciu presedinte!

Mai nene, multumim de primirea agresiva! Oi fi var cu alde Martzog? Ca numai ala mai e asa belicos, din senin, mai mereu suparat pe sat!:) Si mai mereu gresit si incompetent!

Pai Marcelatu deveni un fel de Felix 2, cam tot ce atinge iese prost! Nu cred ca Stanciu poate fi mai dezastruos! Nu ca l-as vrea, dar si femeia de seviciu ar fi mai dibace decat Marcelatu, vrei sa-i enumeram ispravile din ultimul an?

Avea Creanga o vorba: "cap ai, minte ce-ti mai trebuie?!". La o finala Voluntari-Timisoara, cine mai merge in Europa League? Ia abacul si fa calculul! Locul 6 in nici un caz!! Hai sa te bucuri de Paste! Fara incrancenare! Toata lumea stie/Cupa e-n Banie!!

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de danielC » 15 Apr 2017, 23:25

Totusi sa nu uitam.

Paște fericit tuturor, multă sanătate, dragoste, liniște și bucurie alaturi de cei dragi. Fie ca următoarele sărbători să ne prinda pe noi fanii Științei intr-o și pe o poziție și mai favorabilă a clasamentului.

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Mantzy » 15 Apr 2017, 23:38

Mantog e evreu! Un nenorocit. A zis ca i se rupe de sarbatoarea voastra.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de _T@V_ » 15 Apr 2017, 23:42

Cand am zis ca-i reinviem pe astia, nu ma asteptam sa fim atat de sparti azi. Ma gandeam ca o sa jucam ceva, si ca o sa ne bata astia la mustata. Dar noi am fost penibili azi. E al nu stiu catelea meci cand noi intram dormind pe teren si ne inteapa adversarii in primele 5 minute. Azi am luat-o la mumu din minutul 2.

Kelic si Barte au fost de cascadorii rasului. La mijloc, Zlatinski inoata de vreo luna pe acolo de cand Madson a fost pus pe faras. Asa se intampla cand stii ca ai locul tau caldutz, te culci oleaca pe o ureche. Degeaba pui suflet, daca nu mai esti lucid. Ori a obosit (asta cred ca-i sezonul cu cel mai mare numar de jocuri in picioare pentru el), ori atat poate si ne-am amagit noi cu sclipirile lui (care vin din cand in cand si sunt 1-2 maxim pe sezon). Nu poti sa te chemi mijlocas daca n-ai sut vere, si Zlatan nici de la 11m n-o baga in ate. Am ajuns rasii ligii, noua poti sa ne dai si cate doua penaltiuri pe meci ca tot luam bataie.

Ca eram cea mai slaba echipa din pleioff e o stire doar pentru astia care le place sa se minta singuri in oglinda. Multescu are meritul ca ne-a adus pina aici. Si cand tot sezonul ai fixurile tale si persisti in folosirea unor jucatori complet aiurea doar ca sa nu-i folosesti pe cei de pe posturile lor, vine un moment in care "shit hits the fan" ca sa zic. L-a plimbat pe Popov pe tot terenul, pe Mazarache la fel (Slava Domnului ca azi l-a folosit central daca tot l-a bagat) si exemplele pot continua. Dupa ce nu l-ai jucat niciodata pe Burlacu, te astepti acum sa-l arunci in teren si sa-ti rezolve un meci? Oare nu era mai bun azi un Nuno? Sau Madson sa fi intrat titular, ca Zlatinski-i lat de vreo 2 luni incoace? Dar asa-i cand ai un domn bun de gura doar pe plan local, ca pe national rad toti de el...

Sa va mai aud cu Stanciu. Uite ce bun management face marele alb: face el preturi de 10 bulioane pe la teve pe Screciu care acum ti l-au luat astia la ochi si azi l-au scos responsabil pentru doua boabe (bine ca nu si-au adus aminte si de ala cu oile). Si tot asa. Din ciclul gura bate ckuourul. Noi suntem spartii pleiofului, dar suntem printre cei mai vocali. In loc sa fim umili, sa lasam ciocul mic si sa incercam sa fim noi buturuga mica, noi nu stim cum sa ne spargem in figuri pina la ora meciului cand ne dau toti cu terenul in cap. In loc sa-l luam pe Stanciu la o discutie directa tete-a-tete si apoi sa-l lasam sa-si faca treaba, noi umblam cu nasul pe sus si ne complacem cu marele alb, rasul presedintilor de L1.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 15 Apr 2017, 23:53

Adevarul e ca e penibil sa incepi sa pui pe taraba un pusti de 17 ani care are 5 meciuri jucate. Buna observatia asta, l-a bagat in gura astora

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de stuparu_alexandru » 15 Apr 2017, 23:59

jucam foarte prost. ajung sa cred ca-l sapa astia pe multuescu. nu doar jucatorii. sper doar ca macar in cupa sa isi dea silinta. in rest, varza!
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Copacul » 16 Apr 2017, 00:00

Hristos a Inviat !
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DarkComy » 16 Apr 2017, 00:33

E al doilea meci in campionatul asta cand avem doua penaltiuri si reusim sa pierdem meciul. Un nou meci in care nu reusim sa inscriem din actiune...AVEM UN SINGUR GOL DIN ACTIUNE in playoff (Mateiu la Viitorul) si doua din penaltiuri. Suntem praful de pe toba.
Ivan e mort si ingropat, Zlatan incearca dar nu reuseste nimic, Baluta e praf, Dimitrov a uitat cum sa centreze de cand s-a transferat la noi s.a.m.d.
Singurii jucatori de la echipa care sunt in forma in momentul actual, sunt Bancu, Calancea si Gustavo, iar brazilianul e rezerva pentru ca lui nea Gigi i-au cazut coaele si joaca cu 3 inchizatori acasa.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de OVI2806 » 16 Apr 2017, 00:47

Marius Șumudică, la Dolce Sport, mai devreme: ”Îmi pare rău pentru ceea ce înseamnă Universitatea Craiova. Să știți că e greu și pentru ei, să joace numai în deplasare. Dar, odată cu construcția noului stadion, cred că Universitatea se va bate la titlu, pentru că e o echipă foarte iubită și asta se va vedea când vor juca la Craiova.”
Reporter: ”Ați putea veni la Universitatea din vară?”
Șumudică: ”Nu vreau să se interpreteze, dar mie îmi plac echipele cu mulți suporteri, pentru că sunt mai nebun. Din vară e posibil orice.” :hai

Maxima Sport

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Apr 2017, 01:33

Dupa Juve-Barca vin sa-l vad pe Ivan, te caci in el de football
Arbitru dupa ce acorda penalty de pomana are mustrari de constiinta si fluiera tot impotriva noastra

Daca il scoti pe Zlatan nu il scoti si pe Barthe in min 30. MARE GRESEALA. Bulgarii fac jumate din echipa si sunt grup unit Popov Dimitrov samd
Puneti-va in locul lor, la serviciu seful va [cenzurat] in fata colegilor si in fata beneficiarilor. Cei doi formeaza un grup de moral si influenta in vestiar astfel nea Gigi a creat o tensiune gratuita, nu merge ca cu bucurica - baietii astia sunt profesionisti au jucat la pe la alte niveluri

Jocul nostru a fost penibil ca in ultimele meciuri. O echipa de moral si de sansa, plina de vedete de 10 milioane. Ai primit gol in min 1 si ai ratat penalty nu ti-a mai iesit nimic. Nu ai ce sa cauti in ECL sa joci cu Besiktas sau Roma
Echipa asta are doua probleme ce se cheama Gigi si Marcel

Edi Iordanescu este Himler - din CSU v-om deveni SSU Schutzstaffel
Uite asa i se face loc lui Spanciu

Stiintificul

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Stiintificul » 16 Apr 2017, 01:49

Paste Fericit mult incercatilor suporteri ai Stiintei!

Dupa Mangalitza Felix si Marele Alb Marcelatu, poate o veni si la noi un presedinte care sa faca performanta!

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de danielC » 16 Apr 2017, 02:21

cortinadampezzo scrie:
16 Apr 2017, 01:33


Daca il scoti pe Zlatan nu il scoti si pe Barthe in min 30. MARE GRESEALA. Bulgarii fac jumate din echipa si sunt grup unit Popov Dimitrov samd
Puneti-va in locul lor, la serviciu seful va [cenzurat] in fata colegilor si in fata beneficiarilor. Cei doi formeaza un grup de moral si influenta in vestiar astfel nea Gigi a creat o tensiune gratuita, nu merge ca cu bucurica - baietii astia sunt profesionisti au jucat la pe la alte niveluri
Pai si ce sa facem? Sa-i lasam pe ei sa [cenzurat] firma in fata beneficiarilor iar noi sa nu facem nimic de frica?

Bai nene, bai fratilor voi sunteti suporterii carui club? Ce club sustinem noi aici?? Afumati, Voluntari, Giurgiu?? Adica noi cine mama dracu suntem ma de am ajuns sa ne fie frica de niste bulgari expirati ca pana la urma asta sunt, au fost dati afara de Ludogorets ca nu mai faceau fata si au ajuns aici. Deci cine mama dracu suntem noi? Bai nebunilor suntem Universitatea Craiova !!! UNIVERSITATEA CRAIOVA !!! Cum sa ajungem sa ne fie frica de niste desculti din Bulgaria? Ca vezi doamne sunt ei multi si nu stiu!! Bai nene suntem la noi acasa, adica ei au venit aici nu noi ne-am dus la ei, cum sa ne fie frica? Cica ne punem vestiarul in cap ca au ei influenta.
Deci ma jur, am impresia ca voi uitati ce club sustineti, deci vin niste straini de o valoare modesta ca nu sunt mari scule sa fim seriosi si gata incepem sa ne inchinam la ei. Pai pe modelul asta orice ar face nu pot sa pateasca nimic ca tot grup sunt, iar daca acum ne e frica de ei si le aratam ca nu le facem nimic, daca mai aducem vreun bulgar e gata, ei o sa decida tot.

Deci sa ne intelegem, dupa mine daca o sa fie nu stiu ce scandal cu castravetii astia de peste Dunare, dupa mine sa plece la ei acasa toti si gata, prefer sa retrogradam si sa ne ducem in a 999a liga decat sa traiesc momentul cand Stiinta si suporterii Stiintei se inclina in fata unor jalnici din Bulgaria.

Asta e ultima, au ajuns suporterii Universitatii Craiova sa le fie frica ca antrenorul schimba cei mai prosti jucatori de pe teren pt ca aia sunt multi, bai fratior TREZITI-VA !!! Aici e Craiova ! Cum sa ajunga bulgarii astia sa faca legea la Stiinta? Pe langa faptul ca sunt de o valoare modesta si singurul motiv pt care sunt titulari e ca ala nu mai investeste nimic si nu aduce jucatori cat de cat, e faptul ca azi astia 2 au fost cei mai PROSTI de pe teren pana in momentul schimbarii. Sa ramana pe teren doar pt ca ei sunt grup unit si fac scandal ? Pai sa se duca la ei in tara ma ca mai bine joc cu aia de sunt pe 11
in liga a 3-a, macar sunt ai mei de aici, crescuti si educati in tara asta.
Copacul scrie:
16 Apr 2017, 00:00
Hristos a Inviat !
Adevărat a Înviat !!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Apr 2017, 02:34

Cand il aveai pe Mititelu pe emblema nu mai erai asa vehement

Nu e vorba de frica - ii schimbi la pauza dupa ce vorbesti cu ei. Cand ii schimbi in minutul 30 ii faci de ras si le ataci orgoliul, indiferent ca sunt bulgari, englezi sau spanioli.
Este adevarat au gresit la goluri dar Ivan care de 15 etape greseste pase si suturi sau Mazarache si Fajic, jucatori fara eficienta, pe asta de ce nu il scoti in minutul 30 !?

Problema se pune atunci cand Gigi actioneaza prost si nu gestioneaza bine situatiile de criza. Un antrenor modern are un staff care face antrenamente si pregatirea, el gestioneaza situatiile - astea e meseria moderna de antrenor.
Degeaba ai 10 pianisti daca dirijorul e sudor, vezi Barca care a fost pusa in genunchi de Juve.

Închis