Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem sambata cu Astra?

Poll ended at 15 Apr 2017, 16:50

castigam
22
76%
egal
1
3%
pierdem
6
21%
 
Total votes: 29

JustME

Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de JustME » 11 Apr 2017, 16:50

Sambata, ora 20:00, la Pitesti, "U" Craiova da piept cu ocupanta ultimului loc in playoff Astra. practic e un meci al suferintei deoarece si noi si ei venim dupa infrangeri dureroase in fata fecesebistilor respectiv in fata cainilor.

cateva informatii despre bilete preluate de pe site-ul oficial al clubului csuc.ro:
Biletele pot fi achiziționate de la casele de bilete de la Stadionul Extensiv, care sunt deschise de azi până sâmbată, între 10:00 și18:00, sau la magazinul mobil din Piața Mihai Viteazu, deschis joi și vineri 10:00 - 19:00.

La Pitești casele de bilete de la stadion vor fi deschise vineri între 12.00 și 18.30, și sâmbată de la ora 12:00 pâna începerea meciului.
De asemenea, biletele pot fi achiziționate și în rețeaua partenerilor noștri Germanos, Vodafone, Orange și OMV din toată țara.

Prețurile biletelor sunt:

Peluza - 10 lei
Tribuna II - 20 lei
Tribuna II A SI B (echivalentul tribunei I din lateralele tribunei oficiale) - 30 lei
Tribuna I (echivalentul tribunei 0) - 50 lei

Abonații pot ridica biletele de la casa de bilete de la Extensiv
.
de mentionat e ca pana acum in Playoff Astra nu a reusit sa castige, linia lor de clasament aratand cam asa: 0 victorii, 1 egal (cu noi), 4 infrangeri; partea trista e ca pana acum, paradoxal, nici noi nu am scos vreun punct din cele doua meciuri disputate "acasa". e aproape uluitoare transformarea asta, daca in sezonul regulat stateam foarte prost la capitolul meciuri in deplasare si foarte bine la meciurile de acasa acum in playoff situatia s-a inversat si cele 5 puncte adunate pana acum sunt aduse din deplasari.
Last edited by JustME on 11 Apr 2017, 19:57, edited 1 time in total.
Motiv: setat durata sondaj

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 11 Apr 2017, 18:29

ar fi timpul sa batem. e foarte important si pentru moral, in conditiile in care sunt mari sanse sa ii intalnim in finala. e important sa avem un ascendent moral

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de champion » 11 Apr 2017, 21:33

Sa ia lectii Ivan de la Bumba sau de la Rivaldinho vis a vis de cum se inscrie in pozitie de unu la unu cu portaru advers. Sper sa batem. avem sanse la locul 3.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de mihu » 11 Apr 2017, 21:37

Ivan a jucat cel mai bine in partea dreapta...cred ca il irosim bagandu-l ca si atacant central...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Bobby » 11 Apr 2017, 22:14

Da - Ivan nu trebuie jucat atacant central. Dar cine sa joace acolo ? Marko e prea crud - poate intra vreo 20-30 de minute; Burlacu si Alex Popescu nu sint atacanti centrali. Jurj - a marcat un gol in vreo 13 meciuri jucate la juniorii de la Verona (il mentionez pe Jurj pentru ca tot al Craiovei e - ii expira imprumutul la Verona in 2 luni). Poate sa joci cu Mazarache si asta sa creeze spatii pentru cei din linia a doua. Sau mai faci o incercare cu Fajic - ca pivot.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de mihu » 11 Apr 2017, 22:29

asta era treaba lui M.POpescu si Multescu...ei trebuiau sa gaseasca acel atacant...trebuia fortat cu Bud...in momentul asta decat sa jucam cu Maza sau Fajic, mai bine cu Marko, chiar daca are 16 ani si este crud
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de zschortau » 11 Apr 2017, 22:35

Cica ne procopsim pana la urma cu Stanciu!

GSP zice:

EXCLUSIV Schimbare importantă în conducerea unui club de play-off! Va fi noul director sportiv al clubului » Prima reacție!

Daniel Stanciu s-a despărțit în iarnă de ASA Târgu Mureș, unde problemele cu banii au adus echipa pe loc retrogradabil, deși în urmă cu doi ani se lupta la titlu cu FCSB.

Fostul președinte al mureșenilor a avut o ofertă de la Concordia Chiajna, în iarnă, pe care a refuzat-o, însă având o altă propunere mai interesantă.

Omul de fotbal a discutat cu Mihai Rotaru, iar cei doi s-au înțeles ca din vară Stanciu să devină director sportiv la CS U.

Sursele GSP.RO susțin că Daniel Stanciu deja lucrează la proiectul pentru formația olteană. "Este adevărat că discut și cu CS U Craiova, dar și cu alte echipe.

Este o variantă, nu pot nega acest lucru. Mă cunosc cu domnul Rotaru de mai mult timp. Dar în vară voi lua o decizie", a zis Daniel Stanciu pentru GSP.RO.

Daniel Stanciu este în ultima vreme prezent la majoritatea meciurilor celor de la CS U Craiova. Nu doar prietenia cu Mihai Rotaru, dar probabil și pentru a analiza lipsurile echipei, îl țin aproape de echipă.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de romaad » 12 Apr 2017, 13:32

am auzit ca Bud vine la vara. Cica le-a spsu deja la astia de la frane ca nu mai sta... mai ales ca nici nu mai e titular acolo

iuli

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de iuli » 12 Apr 2017, 13:52

sa stii ca daca vine Bud ne-am scos.asta e exact ce ne trebuia noua,nu-l duce capul nici sa treaca strada singur dar la noi va fi Suarez direct!

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 12 Apr 2017, 14:27

fata de ce am avut si avem (nu il includ pe Markovic) chiar ca ar fi Suarez

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Bobby » 12 Apr 2017, 19:16

MP spune ca toti jucatorii adusi in iarna ar putea fi dati afara la sfirsitul sezonului, daca nu dau satisfactie; cica asa s-au facut contractele lor. Si atunci ce faci cu Bucurica ? Il dai afara dupa ce ai cheltuit cu el mai mult de 100 k (suma de transfer, bani la semnatura plus salariu pe 5 luni) ?

Revenind la Bud - asta a ajuns rezerva la Cluj, are 32 de ani, si noi credem ca poate fi un Suarez la Craiovei ? Eu m-am saturat de jucatori la sfirsit de cariera - iti trebuie jucatori la 23-26 de ani care au confirmat cel putin partial, care vor sa faca fotbal de performanta, si pe care ai putea sa-i vinzi in viitor.

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorin107 » 12 Apr 2017, 21:11

daca vine bud, imi e ca va fi noul bucurica.

in alta ordine de idei, cica screciu e monitorizat de benfica.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 12 Apr 2017, 23:01

Bud a ajuns rezerva pentru ca la vara ii expira contractul. Si cred ca ne-ar fi de folos.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alex.p » 12 Apr 2017, 23:59

Bud e rezerva pentru ca a vrut sa plece in iarna si pentru ca Omrani e mai in forma. Cu toate astea e peste Fajic sau Mazarache. Insa are un caracter mai indoielnic (sa nu uitam ca pe noi ne-a refuzat in iarna, după ce in prealabil ne înțelesesem cu el, pentru ca i-a promis Dorinel Munteanu niste bani - pe care nici nu i-a mai luat).

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de george_7002 » 13 Apr 2017, 09:17

Eu cred ca o tactica gen :up: Joga Bonito, :hai fotbal total ,ar fi cea mai indicata in meciurile ramase din acest sezon... nu inteleg ce am avea de pierdut in conditiile date... hai nea Gigi ca se poate... fara frica ucv ucv ucv

Imagine
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Închis