UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom face impotriva "javrelor"?

Poll ended at 22 Apr 2017, 13:02

Eutanasiem javrele, luam 3 puncte!
16
47%
O dam la pace, 1 punct!
9
26%
O facem lata, inca odata! 0 puncte
9
26%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de mihu » 23 Apr 2017, 15:13

as vrea sa vad ce atitudine va avea clubul nostru legat de declaratiile in direct atat ale lui Contra cat si ale lui filip care ne-au acuzat direct de blat cu fcsb !!! in mod normal ar trebui facute plangeri la comisii si sa vina cu probe daca au, daca nu suspendati !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de danielC » 23 Apr 2017, 15:46

gogu2005 scrie:
23 Apr 2017, 10:30
Pana la greseala lui dumitras sa ne amintim ce cuplu de imbecili a pierdut mingea la mijloc facand cadou contra atacul din care am luat golul 2: zlatinski - dimitrov.
Acest dragut zlatinski ne mananca meciurile pe banda rulanta si noi il ridicam in slavi pt ca s.a luat in gura cu banca lui dinamo,. In loc sa ia mingea si sa fortam victoria, el s.a dus la scandal. Multa muita pt bulgarii inimii si cine i.a adus. Noroc ca popov e rupt ca ala mai lipsea.
Daca eliminam partea vulgara din mesaj pentru ca nu traim in jungla sa ne injuram (exceptie doar pt adversare) ai mare dreptate in privinta bulgarilor. Astia joaca doar cand au ei chef si interes, mimeaza intr-adevar dorinta si daruirea, dar in acelasi timp cu o experienta de femei usoare reusesc sa faca lucrurile dupa interesul lor. Contra are dreptate in privinta lui Zlatinski, penalty-ul respectiv a fost batut la misto ! Bati asa numai daca vrei sa ratezi sau cine stie ce mai vrei tu....Si o lunga serie de meciu facute praf de Zlatinski, cu Astra la fel.

Referitor la reactia lui avuta aseara, eu am pretentia sa evoluam, sa lasam golaneala asta ieftina si de doi bani care merge aici in estul europei. Te duci tu jucator care ai semi-finala de cupa, te duci la banca de rezerve a adversarului si incepi sa-l injuri avand galben? Asta cu sa-l ridicam in slavi ca vai ce smecher e Zlatinski, sa-i facem statuie ca el are [cenzurat] si ca se razboieste el si astea e de tot rasul. Nu, ZLATINSKI nu are [cenzurat], nu e smecher ci e un mare PROST care ne-a lasat in curul gol pt meciul de cupa in conditiile in care Mateiu luase rosu. Si sper sa fie doar un mare PROST nu si un NENOROCIT care a premeditat eliminarea pentru interesele lui obscure.

Pe langa asta mai e si chestia pe care toata lumea o spune si cu care sunt de acord. Bai nu te duci tu african,bulgar,portughez,francez,congolez,brazilian obscur intr-o tara straina si incepi sa dai **** in stanga si in dreapta unor oameni si antrenori din tara respectiva cu atat mai mult cu cat aia pe care ii injuri chiar au facut ceva in fotbalul romanesc si spre deosebire de tine care esti un mercenar venit in tara lor, ei sunt niste legende. Hai sa terminam cu atitudinea asta de slugi in fata unor desculti veniti din afara tarii. Inclusiv noi daca nu ma insel am patit asa ceva cand l-a luat unu pe Cartu la 11m ca e el mare jucator. Nu mai zic de Rambe.
Ce a facut Zlatinski aseara? Pe langa ca s-a suspendat singur, a facut si un intreg scandal in care i-a pus pe dinamovisti intr-o lumina buna (pe buna dreptate) si a reusit oficial sa ridice si semne de intrebare in privinta corectitudinii unor meciuri (avand exemple evolutia penibila a unora)

Pe langa ca da, as vrea o actiune la comisii si chiar in instanta din partea clubului pentru a nu lasa o pata sa se mentina asupra noastra, dar inclusiv o amenda mare (10-15-20% din contract) pentru Mateiu si mai ales Zlatinski prin a caror actiuni pun in pericol obiectivul si strategia clubului, riscand sa aiba o mare contributie de pierdere financiara.
Trebuie sa existe reglui clare prin care golaneala sa fie aspru pedepsita din interior pentru a nu ajunge la mana unora din exterior. Daca aveam o pozitie clara imptotriva acesotr acte de golaneala Est-Europeana, nu mai ajungeam in situatia de a ne cere iertare si scuze rivalului pentru a-si retrage plangerea si a nu ne suspenda jucatorii (pe buna dreptate); nu ajungeam in situatia sa jucam o semi-finala de cupa fara mijlocasi centrali.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de jianu_max » 23 Apr 2017, 16:28

Pentru mesaje lungi si necitite de nimeni nu se poate da ban?:)
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de sorialis » 23 Apr 2017, 19:16

JustME scrie:
23 Apr 2017, 02:48
in primul rand: **** dinamo, **** contra, **** steaua, **** fcsb

practic anul asta ne-am bagat **** in caini si in cupa si in campionat :up: i-am scos din cupa si le-am spulberat si infimele sanse la campionat. SUPERB! :))

sper ca grobianul ala de contra sa fie suspendat urgent pt atitudinea de taran coclit de la finalul meciului!

si nu in ultimul rand tot respectul pentru Zlatinski! ucv

bis: **** dinamo :-x

Atat! apld apld apld

Asta incerc sa spun de aseara, plus faptul ca jucatorii si antrenorul nu merita injurati (Respect, Nicusor Bancu, o declaratie in direct excelenta!)....

Forza Stiinta!

Mergem mai departe!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de valentin0001 » 23 Apr 2017, 19:28

alexdrind96 scrie:
23 Apr 2017, 02:34
Nu vorbesc despre meci si despre campionat ca ne-am bagat si ne bagam in continuare plua in el.

Cand a inceput meciul, la T2 a fost un incident cu un barbat imbracat din cap pana in picioare in rosu (posibil semne cu Dinamo, sapca era sigur cu Dinamo) - trening rosu, adidasi albi, sapca rosie. Au venit jandarmii la insistentele catorva de pe langa el si l-au scos din stadion - eram departe ca altfel il scoteam taras-grapis ca pe oile de la meciul cu fcsb.

De asemenea, la vreo 20-30 de minute dupa ce au plecat oltenii acasa, am trecut cu masina pe la stadion si le-am urat ceva de bine cainilor, erau toti stransi sus asteptand sa le dea drumul sa mearga inapoi la bucale. Am vazut numai distrusi cu fete de dezaxati mintal, bolnavi psihic si cu accente de tarani, tind sa cred ca au fost foarte multi din severin pentru ca aveau accente olteano-taranesti, nu de bucale.

Multa **** pentru clubul asta infect!

Doamne-ajuta sa luam Cupa, ne trebuie o minune!
Eu cand am plecat spre masina (la finalul meciului) am trecut pe langa ei si mi-au injurat prietena aurolacii, le-am urat si eu ceva mamelor lor. Din pacate mi-a venit ideea prea tarziu ca sa le zic ca urinez pe crucea lui Haldan. Sunt convins ca faceau spume. In rest, asa cum ai zis tu: dezaxati mintal, needucati si tarani cocliti. :-x :-x :-x
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

JustME

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de JustME » 23 Apr 2017, 19:58

DoRyN scrie:
23 Apr 2017, 13:49
Lasa-ne pe noi sa apreciem, dar ca sa nu fie nici un dubiu iti raspund ca nu se face referire la bulgari in general, nu e ura fata de o nationalitate si sunt in discutie strict niste jucatori.

Referitor la regulile forumului si actualizarea lor, puteti face propuneri pe sectiunea Probleme utilizatori.
pai eu va las dar nici nu pot sa halesc vrajala asta ca nu face referire la bulgari in general cand omul clar are o problema vis a vis de bulgarii din lotul nostru din moment aduce vorba chiar si de Popov care e accidentat. ok, Zlatinski ne-a lasat cu curu-n balta pt meciul de cupa dar fix acelasi lucru l-au facut si Baluta si Mateiu. nu vad o vorba despre ei, doar despre bulgari. deci sa ma ierte Dumnezeu dar asa macar la nivel superficial baiatul ala are niste fixuri evidente indreptate spre o anumita nationalitate din lotul nostru.

daca e ok sa dam "multa muita" bulgarilor din lot hai sa le dam "multa muita" si alora care dau "multa muita" (deja devine laitmotiv) propriilor jucatori.
alextudi scrie:
23 Apr 2017, 19:39
Iar zlatinski asta probabil e un actor genial avand in vedere de cate ori s a prefacut ca are ambitie si ca isi doreste victoria cu orice pret, asa cum ziceti voi.
s-a prefacut si dupa meciul cu dinamo cand avea glezna cat pepenele, s-a prefacut si cand a a jucat la cateva zile dupa respectiva accidentare, s-a prefacut si Popov cand si-a belit meniscul fiind in ultimele 6 luni de contract. niste prefacuti toti. noroc ca mai avem printre noi cate unul perspiCAC (sau cum se zice ca nush exact :-D ) ce nu se lasa pacalit de acesti prefacuti.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de gogu2005 » 23 Apr 2017, 23:20

Justme bati campii cu xenofobia. Probabil nu stii ce inseamna, dar se intampla si la case mai mari. Nu ma apuc sa te jignesc, asa perspicac cum m.ai facut, pt simplul fapt ca atunci cand vor fi plecati bulgarii jocul echipei va.fi poate mai bun. Si poate chiar cu alti bulgari in locul lor.
Adevarul ca si popov si zlatimski s.au gandit ei cum sa.si dovedeasca iubirea pt Craiova si s.au pus pe accidentari din dragoste. Nu ca asta e meseria de fotbalist sa mai bagi piciorul la bataie din cand in cand.
Sustin in continuare ca cei 3 (trei) bulgari din LOTUL Craiovei sunt niste circari.
In concluzie: 3 circari ocupa locul unor juniori ai Craiovei doar pt ca cineva are niste fixuri cam ciudate.
CRAIOVA NESUPUSA

LiviuB

Re: UNIVERSIiar pe Zlatinski sa ni-l aduTATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de LiviuB » 23 Apr 2017, 23:40

hai mai Gogule ca exagerezi si tu. ca au facut meciuri proaste, da, sunt de acord cu tine, ca mi-as dori sa fie adus un fundas central peste Popov, da, un mijlocas care sa tina mijlocul si sa nu mai fim dominati atat de usor, da, dar nu putem spune ca oamenii astia nu pun suflet. Popov baga capul in gheata adversarilor, iar Zlatinski plangea cand iesea de pe teren la meciul de cupa.
in alta ordine de idei, am ramas putin dezamagit de Bancu care s-a luat de suporterii din Severin. Niciodata nu am sa fiu de acord cu suporterii care injura jucatorii dar ei pot raspunde intr-un singur mod - jucand bine. si ceea ce m-a speriat - a zis ca la cate au facut...?!!! nu inteleg de unde atata suficienta (am vazut-o si la multescu), ce s-a obtinut pana acuma? ca suntem in poff? ce mare realizare e asta in conditiile in care le-ai lasat in spate pe Medias (o nou promovata), pe Iasi si pe Botosani care au gafait serios tot sezonul?!! daca luam cupa, e altceva, dar pana atunci trebuie sa realizeze cu totii ca nu au obtinut ceva major sezonul asta (nu vorbesc de intoarcerea publicului)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de DeuxEx » 24 Apr 2017, 00:01

Deocamdata, au obtinut un singur lucru in acest sezon - calificarea in preliminariile Cupei UEFA. Si nu pentru ca ar fi fost ei niste zmei, ci pentru ca a fost conjunctura de asa natura. In rest, nu au realizat nimic. Si singurul obiectiv pe care il mai pot atinge - Cupa Romaniei - pare foarte departe in aceste momente.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de gogu2005 » 24 Apr 2017, 00:08

Vestiarul e scapat de sub control si Multescu e pastilat.
Sper ca jucatorii sa constientizeze singuri importanta unui trofeu atat pt cv.ul lor cat si pt suporteri.
La fel de bine se simte si lipsa unui lider in vestiar care sa inlocuiasca lipsa de luciditate a antrenorului si sa motiveze cumva echipa.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de Florin-UCV » 24 Apr 2017, 00:13

DeuxEx scrie:
22 Apr 2017, 15:04
Nu stiu de ce i se permite accesul pe forum unui user ce a fost banat permanent, dar nah...
Doamne fereste! Mai bine domn (ca tot e la moda acest termen folosit pe forum in sens peiorativ) decat militian!

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de danielC » 24 Apr 2017, 00:18

Referitor la jucatorii straini din Romania si inclusiv bulgarii astia, sunt niste mercenari care joaca dupa cum au ei chef, deja se formeaza clanuri de jucatori straini prin Romania care o ard intre ei, isi vad interesele si cine stie in ce rahaturi cu pariuri sunt bagati, grup de jucatori portughezi, francezi, bulgari etc Nu e prima data cand grupuri de asemenea mercenari fac jocuri de culise, sa nu uitam ce era la CFR cu Cadu care controla toti portughezii din Romania.
Asa ca mai usor cu ridicatul in slavi ca vezi doamne s-au accidentat sau mai stiu eu ce. Pai pe langa ca asta spune multe si de viata lor extrasportiva pe care o duc si de cat de implicati sunt la antrenamente, mai e si faptul ca fie ca joci la misto sau serios, fotbalul e un sport care implica contactul fizic si riscul de accidentare.

Cat despre Zlatinski,el in ultima vreme joaca dupa cum are chef, face jocuri la caterinca, ia cartonase si stim ca in trecut chiar a fost foarte util echipei, daca vrea sa revina la acel statut de jucator care intr-adevaar sa ne ajute si sa faca diferenta cum o facea prin toamna-iarna acestui sezon, foarte bine. Daca are chef de magarii si lucruri dubioase atunci sa se duca la el in Bulgaria.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de DeuxEx » 24 Apr 2017, 00:25

Florin-UCV scrie:
24 Apr 2017, 00:13
DeuxEx scrie:
22 Apr 2017, 15:04
Nu stiu de ce i se permite accesul pe forum unui user ce a fost banat permanent, dar nah...
Doamne fereste! Mai bine domn (ca tot e la moda acest termen folosit pe forum in sens peiorativ) decat militian!
Nu inteleg remarca ta... Poate imi explici pe intelesul meu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de dxtr009 » 24 Apr 2017, 03:50

eu nu stiu cum pot exista asemenea pareri transante in necunostinta de cauza flagranta
ca implicare in joc si responsabilitate bulgarii mi se par impecabili, mult peste romanii nostri care au foarte multa caterinca si deconcentrare uneori
ca mai fac si jocuri proaste si ca nu le iese ca pe playstation, da.. spre exemplu zlatan a fost pamant de flori cu astra, dar sa zici ca e un clan bulgaresc care joaca la pariuri mi se par barfe de om nebun si habarnist, genul de gargara pe care o faci din decupaje si ca sa iti explici tu un fenomen pe care nu il stapanesti, fotbalul. practic, chiar daca iti vinde meciul recunosti ca are valoarea sa ti l castige : ))))
2 intamplari de ieri cu zlatinski
•[dupa meci asteptam la masina]; dupa ce a facut poze cu absolut toti care i au solicitat(spre deosebire de altii din echipa), ne am salutat si l am intrebat ce tot cauta cu privirea. vazuse un copil care plangea in tribune dupa meci si i a promis ca i aduce tricoul de rezerva(il daduse altui copil la peluza pe cel din rep2). l a gasit dupa cateva minute in care s a plimbat in afara zonei pazite a autocarelor
•dimineata la 7, doi tovarasi petrecareti de ai mei s au intalnit in fata la golden house(echipa a ramas peste noapte in cantonament) cu zlatan care n avea somn de nervi si iesise sa se plimbe. s au anturat la o cafea toti inauntru, printre altele spunandu le ca hanca si nemec l au facut tigan, i au zis sa joace mai mult fotbal nu sa comenteze si ca isi baga [cenzurat] n ma-sa..de acolo si reactia ostentativa. a zis ca n a vrut sa se scuze public si ca isi asuma, pe langa rezultat
plus ca de a lungul timpului l am observat si pe la antrenamente si jocuri cum se comporta profi si dupa unele meciuri negru de suparare. nu e mereu buna supra tensionarea, dar el e genul care pune presiune el insusi pe el ca sa castige. in iarna, de la o gluma de a mea la un antrenament la o reluare penibila a lu maza, am pus si un pariu ca iesim campioni(el era optimistul) si ca de ce n am incredere in lot
burlacu(un lenes, excelent caracterizat de slh)a fost coleg de camera cateva zile cu el si era pus la exercitii suplimentare de izometrie cot la cot..ca sa nu mai zic de grija pt odihna si alimentatie, refacere etc
nu zic sa mitizam jucatori, ca eu imi doresc rezultate pe teren, nu doar determinare si buna-credinta, dar nici sa ii faci mafioti vanzatori pe unii doar ca sa tragi concluzii ca stii tu de fapt dedesubturi si esenta

bancu e la a nush cata iesire isterica la adresa suporterilor, nu ca unii n ar fi absolut cretini, dar nu e treaba ta sa comentezi, le raspunzi doar prin joc

mie mi a placut tactica si echipa, golurile au fost pe greseli de marcaj: n a strans baluta parca la nistor si sut imparabil, si dumitras chifla, din pacate un jucator fara ritm de joc, dar o greseala flagranta

jazvic si maza sunt de nivel targu mures, nu suntem de 3 ani in stare sa aducem un atacant

dezamagitor nr spectatorilor, sezione si nl ce au salvat onoarea celor din craiova care nu s au sinchisit cu deplasarea, nu sunt de acord cu faptul ca am avut 5 meciuri cu dinamo anul asta, au avut galerie mai numeroasa ca noi

programele de meci, inteleg frica celor dinclub de amenda sa nu ne lase sa impartim, am intrat totusi cu ele taras grapis, nu inteleg de ce nu ajuta la impartit nimeni de pe forum..se aduce la botul calului produsul finit si toti sunteti domni, m am saturat unii sa si centram si sa si dam cu capul
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo Bucuresti

Mesaj de mihu » 24 Apr 2017, 09:24

Ce pretentii ai vere de la club , cand ei nu au replicat nimic de sambata cand aia practice ne-au facut blat cu oile...pai ia sa fi fost invers deja de sambata seara era facuta cererea pe la comisii , sa nu mai zic ca bubuiau televiziunile !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Închis