[Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificam in Finala?

Poll ended at 28 Apr 2017, 09:14

Da
17
63%
Nu
3
11%
Amanam raspunsul pentru retur
7
26%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

[Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de alex.p » 26 Apr 2017, 09:14

Universitatea Craiova - FC Voluntari
Cupa Romaniei - Semifinala, meci tur
Joi, 27 Apr 2017, 20:30
Stadionul "Municipal" Drobeta Turnu Severin
DigiSport 1, Look TV, Sport.ro
Prețurile biletelor sunt:
  • Peluze = 10 lei
  • Tribuna 2 = 20 lei
  • Tribuna 1 = 30 lei
  • Tribuna 0 = 50 lei

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de Paul » 26 Apr 2017, 09:49

Sper sa cistigam cupa, ca oricare dintre noi cred, desi sintem departe de ceea ce am vrea. Cu un trofeu cistigat, asa tiris-grapis, cred ca se va incepe o noua perioada de glorie, mai ales ca se va juca in curind acasa, pe stadionul nou.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de mihu » 26 Apr 2017, 10:59

eu nu am asa mari asteptari pentru meciul asta, mai ales dupa ce am vazut din jocul de anul asta... daca va fi alta determinare si un joc ofensiv ( desi fiind un dubla mansa , m-as mira teribil la nea Gigi ) cred ca va fi rezolvata calificarea din tur, dar cum ne antreneaza un antrenor fricos ....
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de OVI2806 » 26 Apr 2017, 11:30

Pai se vede ce asteptari mai are fiecare, se indura in sfarsit cineva sa faca topic de meci cu o zi inainte. Echipa nu joaca nimic, antrenorul e obosit, conducerea (citez JustMe) doarme prin birouri, in conditiile actuale nu vad cum am putea iesi din criza.

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de LiviuB » 26 Apr 2017, 12:10

Trebuie sa fim foarte atenti, voluntariul are niste jucatori experimentati.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de sorin107 » 26 Apr 2017, 12:26

eu as juca 4-3-3 cu 2 interi langa screciu - bancu si gustavo. dilemele raman in atac, unde va juca ivan si cine va mai juca langa el. as merge pe ivan in dreapta, burlacu in stanga si fajic impins. dar se prea poate ca nea gigi sa-l bage pe mazarache, care e absolut degeaba.

Calancea - dimitrov, kelic, barthe, briceag - gustavo, screciu, bancu - ivan, fajic, burlacu

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de alex.p » 26 Apr 2017, 12:38

Sorin, nu e o idee rea, dar nu cred ca Fajic mai prinde echipa. Am vazut ca in ultimele meciuri nu a prins nici banca.

Cred ca o sa joace Jazvic in dreapta si Ivan atacant central.

iuli

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de iuli » 26 Apr 2017, 12:50

nu stiu ce va place la Burlacu,are fizic,dar mingea il incomodeaza grav.a avut la Pitesti la un moment dat,cu Astra,o situatie de 3 contra unu si n-a fost in stare sa dea un pas de 2m pe pozitie viitoare.a dat direct la adversar desi avea 2 coechipieri demarcati!

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de sorin107 » 26 Apr 2017, 12:57

nu-i asa, iuli. nu e problema de tehnica la el, acolo stapaneste lucrurile, eu l-am vazut de multe ori. e o problema fizica pentru ca e foarte des accidentat si nu are pregatirea la zi. si mai e o problema - mi se pare moale si fara tupeu suficient, dar asta se poate rezolva prin meciuri.

nu zice nimeni ca nea gigi o sa-l bage titular, poate o sa mearga pe jazvic, mazarache si ivan.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de sorin107 » 26 Apr 2017, 13:01

alex.p scrie:
26 Apr 2017, 12:38
Sorin, nu e o idee rea, dar nu cred ca Fajic mai prinde echipa. Am vazut ca in ultimele meciuri nu a prins nici banca.

Cred ca o sa joace Jazvic in dreapta si Ivan atacant central.
eu cred ca intra titular fajic meciul asta, sincer sa fiu. problema e ca mai cred ca va intra si mazarache titular, in banda stanga. el e absolut dezastru in banda, chiar mai slab decat atacant central.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de dxtr009 » 26 Apr 2017, 13:03

burlacu nu e in lot
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de diacris21 » 26 Apr 2017, 13:39

dxtr009 scrie:
26 Apr 2017, 13:03
burlacu nu e in lot
Poate este Alex Popescu atunci?

JustME

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de JustME » 26 Apr 2017, 16:56

n-am inteles niciodata de ce Robert Petre a disparut din echipa, de fiecare data cand a intrat a facut-o decent sau bine. cu un Multescu impietrit de frica pot sa dau scris ca o sa jucam cu traditionalele gloabe (the walking dead) si juniorii nu or sa primeasca sanse decat daca nevoia il va impinge sa faca asta.

dar deja nu ma mai astept la nimic de la Multescu, omul care de frica s-a tradat propria filosifie de joc si din echipa care ataca in valuri ne-am transformat intr-o echipa mica, speriata si confuza care incearca sa se apere cu disperare si sa ciupeasca pe contre. ironic e ca in playoff jucand la modul asta economicos si urat am reusit sa luam 10 goluri in 8 meciuri. deci merge jocul asta defensiv de minune :smoke:

singura speranta a mea sunt jucatorii care sper sa realizeze cat de important ar fi sa jucam finala. asta e singurul lucru care ar putea sa ii motiveze si sa le dea incredere pt ca de la antrenor le sunt transmise doar frica, nesiguranta si neincredere din pacate.
Last edited by JustME on 26 Apr 2017, 17:13, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 26 Apr 2017, 17:12

Un meci pe care ni l-am facut singuri greu...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 26 Apr 2017, 17:20

Probabil ca Multescu va juca cu :

Calancea - Dimitrov, Kelic, Barthe, Briceag - Dumitras, Screciu - Ivan, Gustavo, Bancu - Mazarache

Saracu' Dumitras n-ar avea loc nici pe banca la Voluntari, dar probabil ca va fi titular pentru ca altii n-avem in lot. Eu n-am vazut la el calitati pentru stoper sau mijlocas central - e problema antrenorilor ca-l joaca acolo unde baiatul nu poate. Daca Multescu va face schimbari, vor intra, probabil, Jazvic, Petre or Fajic.

O victorie curata, 1-0, ar fi fantastica. Echipa nu e in forma, lipsesc jucatori de baza, nu se joaca la Craiova, Voluntari pare in forma buna - oaspetii sint favoriti.

Uitati ce echipa lipseste miine la Craiova, din motive diferite : L. Popescu - Popov, Acka, Kay, Vatajelu - Mateiu, Madson, Zlatinski - Rocha, Markovic, Baluta

Care echipa ar avea sanse mai mari pe teren : cea care lipseste, sau cea care va juca ?

Închis