[Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificam in Finala?

Poll ended at 28 Apr 2017, 09:14

Da
17
63%
Nu
3
11%
Amanam raspunsul pentru retur
7
26%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de alex.p » 28 Apr 2017, 13:37

Poate ca nu reuseseste vreun antrenor sa schimbe ce zici mai sus, dar poate ca joaca cu alti jucatori care nu mai fac asta.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de sorin107 » 28 Apr 2017, 13:39

cred ca pe linia asta s-a mers pana acum in ceea ce priveste antrenorii - de progres. sper sa se continue si acum, cu inlocuitorul lui nea gigi.

cam asta zice toni sorica pe feisbuc:

Gigi Multescu are sanse de 1% sa ramana pe banca alb-albastrilor si in sezonul urmator. Favorit pentru postul de antrenor, le are un fost component al nationalei la CM din SUA-94!

dati inainte cu presupunerile :D

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de sorinyki » 28 Apr 2017, 13:40

Rahat, acum trebuia sa vina cineva, stiti socul la echipa!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de gsm » 28 Apr 2017, 14:31

fratilor, suntem un club foarte mic si meritam sa jucam pe extensiv. noul ozn o sa aiba aceeasi soarta ca, cluj arena. e inadmisibil sa te prezinti ca jucator in asemea hal.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de inima de leu » 28 Apr 2017, 14:38

Parerea mea e ca singurii vinovati pentru ceea ce s-a intamplat cu Voluntari sunt jucatorii. Si romani si straini.Vai de capul lor de bezmetici! Dincolo de faptul ca nu inteleg la ce echipa joaca, au un comportament de submediocri care n-au nici cea mai mica ambitie de vreo performanta in viata lor. Daca ajungi in situatia sa te bati pentru o finala de cupa si tu-jucator care n-ai castigat nimic in viata- joci ca sa treaca timpul si sa iei un salariu esti vai de capul tau.
Asta nu depinde de antrenor, nu depinde de valoare, este rezultatul modului in care te respecti tu ca om. Ca sa nu mai spun de respectul pentru club, culori, suporteri.
Sunt echipe de ligi inferioare care ajung in fazele finale ale Cupei Angliei si se bat pe viata si pe moarte.
Aseara la noi am vazut o echipa pentru care cuvantul amatori inseamna prea mult.

DoRyN

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de DoRyN » 28 Apr 2017, 14:43

Poate ca nu e doar comportamentul cum zice domnia voastra, poate sunt jucatori submediocri.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de _T@V_ » 28 Apr 2017, 14:55

Pai sunt submediocri. Si Multescu a scos din multi maximum. Nu va mai da in viata vietilor lui Mazarache 5 boabe intr-un campionat. Tocmai din aceste considerente consider ca nu Multescu e principalul vinovat. Are si el bubele lui, dar cu o conducere decenta nu am fi ajuns aici. N-o sa ajunga in viata lui Mazarache la nivelul sulii lui Nuno, fotbalistic vorbind.

Tocmai d'aia, azmutirea asta generala asupra lui Multescu pe care o face si noua "Editie Speciala" (a se citi MaximaSport) e aberanta. Nu Multescu e principalul vinovat. Cel mai mare vinovat este Marcel Popescu si imediat dupa el, cel care l-a precedat in functie (Felix). Trebuie sa fii prostul prostilor sa ai jucatori precum Madson si Nuno si sa ii lasi sa ajunga in ultimul an de contract. S-au zgarcit la tarate. Au dat drumul astora ca sa-i aduca pe Fajic si ala de a sarit la bataie la Hagi. Cata minte iti trebuie sa faci un asemenea management?

PS: slobozi-m-as peste Maxima SPort. Lingaii sufletului care nu zic nimic de Marele Alb si managementul lui briliant!

JustME

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de JustME » 28 Apr 2017, 15:02

totusi nu s-au adus doar gloabe in iarna, de exemplu Barthe e jucator de mare clasa. si e jucator d-ala care a castigat campionate si cupe la viata lui si se vede. Dimitorv e alt jucator foarte bun din punctul meu de vedere, problema la el e ca de vreo 3 meciuri e efectiv lesinat. normal ca jucatorii nu pot sa faca o preluare sau sa dea o centrare daca sunt storsi de puteri. iar Multescu doarme pe el, nu vede, nu aude.

prostia suprema sa ne vaitam ca avem lot restrans numeric, jucatori obositi dar noi ii dam inainte in campionat (unde efectiv nu mai avem obiectiv) cu titularii. si aici e vina si lu Multescu si a lui Marcel Popescu care ii dau inainte cu campionatul ca vitele. odihneste in [cenzurat] mea din jucatori, macar aia la care se vede de la o posta ca s-au uzat: Ivan, Bancu, Zlatan, Dimitorv etc.

protejaza-ti in [cenzurat] mea jucatorii ca d-aia esti antrenor. daca bagi ca vita la meciul cu dinamo titularii risti sa te alegi cu suspendati, cu accidentati, cu jucatori lesinati. deci da, din punctul meu de vedere Multescu e principalul vinovat pt ca nu vede, nu aude si e mult prea rigid. adaptabilitatea lui este fix zero!

p.s. si nici asta ca a scos maximum din jucatori nu o imprtasesc. cu putin tact, cu mai putina rigiditate si daca ar fi fost capabil sa fie nitel mai diplomat cu vestiarul putea sa scoata mult mai mult.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de _T@V_ » 28 Apr 2017, 15:14

E vina lui Marcel Popescu ca el e ciripitorul sef. El iese in fata cu obiectivele marete, una spune si alta face. Noi trebuia sa schimbam obiectivele imediat dupa infrangerea cu FCSB-ul, si macar atunci in ceasul al 13-lea trebuia sa facem ceea ce marele alb a anuntat: ca vom da drumul la tineri. A dat drumul o laie. Am jucat cu aceeasi jucatori rulati pe alte posturi. Desi aia erau storsi si lati in cada.

Daca aveam o conducere realista cu picioarele pe pamant, imediat trebuia schimbat macazul. Si chiar aplicat ceea ce turna ca o trompeta pe la interviuri. In schimb am ars-o pervers cu Mazarache titular meci de meci si am continuat sa stoarcem din obositii nostri tot. Normal ca Multescu a rulat numai seniorii, ca lui i s-au cerut rezultate, ca noi suntem Universitatea Craiova si tratam toate competitiile cu respect. Ca noi cerem respect. Am pierdut doi titulari in meciul cu javrele din cauza conducerii care nu a iesit sa spuna si chiar sa faca un lucru elementar: sa prioritizeze. Sa stabileasca care-i obiectivul si sa actioneze in consecinta. Sumudica si Coman au schimbat imediat macazul cand rezultatele au cerut-o. Noi ne-am luat dupa MaximaSport si Marcel Popescu cu indemnuri sforaitoare demne de epoca de aur: Toti la Severin! Lupta pentru Podium! Sloboz! Propaganda maxima si gandire ioc!

JustME

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de JustME » 28 Apr 2017, 15:22

T@V deja intram pe taramul speculatiilor. poate ai dreptate si conducerea i-a impus rezultate in campionat lui Multescu dar si asa e si el antrenor cu experienta.. chiar nu are cuvant in fata lu MP? e de rasul curcilor sa iti impuna conducerea obiective in campionat in conditiile in care noi ii avem pe "the walking dead" in lot. ai nitel tupeu, nu poti sa accepti chiar orice aberatie venita din partea conducerii.

ok vina pentru gloabele aduse o are conducerea dar asta nu inseamna ca Multescu a gestionat minunat lucrurile. eu nu zic sa ramana Marcel Popescu. nuuu, nici vorba. sa se duca si el dupa Multescu. insa, din punctul meu de vedere, foarte important acum e sa plece Multescu pt ca nu il vad capabil sa redreseze situatia. ba din contra cred ca o sa o inrautateasca.

e antologica faza cu pedepsirea lui Barthe. asta in conditiile in care ala e unul dintre jucatorii foarte buni ai echipei. pe unii ii pedepseste la prima gresala ca e smecher iar in cazul altora e mielusel si ii lasa sa gresasca fara numar. chestiile astea deranjaza.

L.E.

Imagine

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de romaad » 28 Apr 2017, 16:18

p-astia de la Voluntari i-am calcat in picioare cand am psu mingea jos si am jucat ce trebuia. Acu am avut tactica "dati-o lui Fajic sa vedem ce face cu ea". Imi pare rau sa o spun, dar jucatorii au ascultat antrenorul si nu a iesit ce trebuie. La un moment dat senilache a inceput sa urle la Bancu ca a incercat sa joace combinativ la centru in loc sa o arunce la stalpul de telegraf in fata. Aici s-a vazut si lipsa unui lider veritabil in teren.... nici nu mi-am dat seama cine a fost capitan aseara. Unul care sa zica :da-l in [****] pe ala de se agita pe margine, hai sa o facem cum stim noi" Cam asta a facut Zlatinski sambata cu javrele, dupa ce tactica lui gigi ne ingenunchiase.
Oricum, aseara am mai vazut ceva, chiar daca nu ne-a folosit. Singurul de la noi care stie sa foloseasca pasa lunga e copilul, Screciu. A dat vreo 3 foarte precise

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de sorin107 » 28 Apr 2017, 16:50

nu a fost bancu, a fost dumitras ala, romaad. si barthe are pasa lunga buna, dar nu asta-i relevant, ci ca nu am jucat nimic. bine, alibiul ca nu are cu cine e real, dar la fel de real e faptul ca nu vede cine e absolut caz de targa si ca persista in a-i folosi.

repet, el e toba de fotbal dar se pare ca nu e suficient.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de gsm » 28 Apr 2017, 17:23

Eu as continua cu multescu ca director tehnic, iar antrenorii sa fie timofte si duna.

JustME

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de JustME » 28 Apr 2017, 17:31

pai cam asta cred ca se intampla acum Gsm. parerea mea e ca ar fi cazul sa aducem un antrenor de top din vara (sau chiar din secunda asta dar e greu de crezut ca un antrenor de top ar accepta sa preia echipa acum). m-am saturat de incercari. ori il aduci pe Piti sau pe cineva la nivelul lui Piti ori e [scuzati].

m-am plictisit de incarcari si scamatorii pe banca tehnica. e nevoie de o certitudine. un antrenor care sa fie si toba de fotbal dar sa fie capabil si sa gestioneze un vestiar.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de gsm » 28 Apr 2017, 17:59

De dat afara acum cand au mai ramas 3 meciuri, 2 in campionat si unul in cupa, nu cred ca ar fi corect din partea suporterilor si al clubului. Eu imi doresc stabilitate la club, dar sa aduci petarde de jucatori ca rambe, fajic, jakovic, bucurica si mai ales mazarache(cel din urma a fost adus de catre felix), imi da de inteles ca la club nu se doreste performanta, si ca pe rotaru nu-l intereseaza acest aspect. Oricum echipa s-a calificat cu chiu cu vai in play-off. Am ajuns in semifinale cu noroc, noi in cupa ne-am chinuit cu celalate echipe din ligile inferioare, cu sepsi am jucat si prelungiri , pe braila i-am batut greu. Concluzie ca noi avem 2 jucatori care au la activi cupe si campionate castigate, zlatinski si barthe, iar restul de jucatori sunt fara personalitate cu iq-ul foarte scazut. Eu zic ca multescu i-a facut din prosti fraieri. Spun asta, ca de fraieri ce sunt au pierdut multe puncte, si meciuri.

Închis