[Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificam in Finala?

Poll ended at 28 Apr 2017, 09:14

Da
17
63%
Nu
3
11%
Amanam raspunsul pentru retur
7
26%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 03 Mai 2017, 17:49

Nea Marcel ne-a indemnat la calm, cand l-am intrebat de acel incident. Mi se pare o tampenie sa indemni la calm, din moment ce platitorii biletelor si-o iau gratuit de la aia pe care, in mod normal, sunt platiti sa ii pazeasca.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de dxtr009 » 03 Mai 2017, 18:13

pai cum, mah? nea marcel ? mintea limpede, arhitectul, cel care aseaza placile tectonice si gestioneaza apa calda ??
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de Kellogg » 03 Mai 2017, 19:12

nea marcel-mai nou si in rolul de templier
received_291989084574569.jpeg
Din cate se pare clubul incearca sa ascunda acest incident sub pres.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

DoRyN

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de DoRyN » 03 Mai 2017, 19:22

Habar nu am ce lagtura are cu discutia despre meci ! Sunt atat de multe alte locuri pe forum unde poti pune poza asta si explica de unde o ai, ca nu e un trucaj si care e de fapt incidentul ca eu nu inteleg. Te rog nu raspunde aici !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 03 Mai 2017, 22:02

dxtr009 scrie:
03 Mai 2017, 18:13
pai cum, mah? nea marcel ? mintea limpede, arhitectul, cel care aseaza placile tectonice si gestioneaza apa calda ??
Da, bre, chiar el! :)- :)- :)-
Legat de fotografie, nu e niciun trucaj - i-a postat-o un prieten de ziua lui, pe facebook. In teorie, Ordinul Suveran Militar de Malta este o organizatie caritabila, cu activitate pe tot globul. In practica, este o organizatie ce face parte din francmasonerie.
In teorie, sunt vreo 12k-15k de cavaleri de Malta, dar titlul este mai mult onorific. In practica, sunt vreo 50, maxim. Pentru ca sa fi cu adevarat cavaler de Malta, trebuie sa depui cele 3 juraminte: de castitate, de saracie şi de supunere. La primul si la al 3-lea cred ca se incadreaza si nea Marcel! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sper ca dupa meciul cu Viitorul si cel cu FCSB-ul sa scapam fara suspendati si accidentati, ca sa putem aborda cu un lot 100% valid meciul cu Voluntariul. Iar daca vom juca aceiasi partitura ca in meciul cu CFR, scorul din returul campionatului va fi depasit, zic eu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de SLH » 04 Mai 2017, 14:14

Bobby scrie:
03 Mai 2017, 15:52
Articolasul din lupamea.ro foloseste doar CSU Craiova in text ! Parca e scris de un mititel. Clubul trebuie sa ia atitudine !
Si articolasul din lupa scris de patronul npg nu este o exceptie, asta e parerea generala printre taranii din firma asta de paza
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de sorialis » 04 Mai 2017, 19:13

lucian sarpe, de retinut! :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Mai 2017, 19:22

Barbat adevarat, pensat si epilat care se vrea soldat

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 04 Mai 2017, 20:38

SLH scrie:
04 Mai 2017, 14:14
Bobby scrie:
03 Mai 2017, 15:52
Articolasul din lupamea.ro foloseste doar CSU Craiova in text ! Parca e scris de un mititel. Clubul trebuie sa ia atitudine !
Si articolasul din lupa scris de patronul npg nu este o exceptie, asta e parerea generala printre taranii din firma asta de paza
Cine este Sarpe asta ? Are vreo functie la NPG - sau este un simplu anagajat ?

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de SLH » 04 Mai 2017, 21:11

Cred ca e simplu angajat. Am mai gasit deja alti 4-5 npg-isti care ne fac clonati si ne spun ca nu asta e Stiinta, inclusiv seful de dispozitiv. Partea proasta e ca se pare ca, contractul cu npg este unul politic, pe filiera psd si sunt ceva presiuni sa nu se rupa. In conditiile astea se pare ca nu o sa avem galerie pe o perioada mai lunga de timp, inclusiv la finala cupei si in cupele europene.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de valentin0001 » 04 Mai 2017, 22:32

SLH scrie:
04 Mai 2017, 21:11
Cred ca e simplu angajat. Am mai gasit deja alti 4-5 npg-isti care ne fac clonati si ne spun ca nu asta e Stiinta, inclusiv seful de dispozitiv. Partea proasta e ca se pare ca, contractul cu npg este unul politic, pe filiera psd si sunt ceva presiuni sa nu se rupa. In conditiile astea se pare ca nu o sa avem galerie pe o perioada mai lunga de timp, inclusiv la finala cupei si in cupele europene.
Aia era, stai linistit ca Universitatea o sa aibe mereu galerie. Fie ca este organizata sau neorganizata. Mi se pare o prostie sa protestezi intr-un asa fel (mai ales cand echipa are nevoie de ajutor pentru cupa). Se poate protesta prin bannere, prin campanii pe internet, prin orice mod dar nu acesta. Universitatea trebuie incurajata mereu, indiferent de cine e patron, de cine e presedinte sau indiferent cu ce firma de paza are contract. Aici deja e meciul vostru contra respectivei firme de paza, iar Universitatea pica la mijloc.
Eu va inteleg cauza, dar nu si modul prin care alegeti sa protestati.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de _T@V_ » 04 Mai 2017, 23:15

Conform dolcesport, returul se joaca pe sinteticul de la Chiajna.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk


JustME

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de JustME » 05 Mai 2017, 01:52

valentin0001 scrie:
04 Mai 2017, 22:32
Aia era, stai linistit ca Universitatea o sa aibe mereu galerie. Fie ca este organizata sau neorganizata.
daaaa, sunt convins. de fapt de asta avea nevoie inimosul public oltean sa se dezlantuie, sa nu mai vina Peluza Nord la meciuri. o sa fie nebunie de acum inainte la meciuri :smoke:
valentin0001 scrie:
04 Mai 2017, 22:32
Mi se pare o prostie sa protestezi intr-un asa fel (mai ales cand echipa are nevoie de ajutor pentru cupa). Se poate protesta prin bannere, prin campanii pe internet, prin orice mod dar nu acesta. Universitatea trebuie incurajata mereu, indiferent de cine e patron, de cine e presedinte sau indiferent cu ce firma de paza are contract. Aici deja e meciul vostru contra respectivei firme de paza, iar Universitatea pica la mijloc.
Eu va inteleg cauza, dar nu si modul prin care alegeti sa protestati.
tu preferi sa protestezi prin campanii pe internet (de ex.) ceea ce din punctul meu de vedere e o mare prostie. vezi, nu suntem toti la fel, nu gandim la fel deci nu protestam la fel.

alta problema care mie mi se pare deranjanta e mestecarea cliseelor astora clasice "echipa trebuie incurajata mereu, indiferent de cine e patron, de cine e presedinte". credeam ca am depasit reactiile astea rudimentare, credeam ca nu o sa mai aud vreodata lozincile astea exagerat de penibile tinand cont prin ce am trecut in ultimii 17 ani.

varule eu am renuntat sa mai tin cu FC U tocmai din cauza modului absolut grotesc in care patronul echipei respective se comporta cu echipa, cu noi supoterii si comportamentul lui deviant in genreal ma oripila. am protestat atunci la stadion, prin bannere (si pe stadion si in afara lui), prin scandari, pe internet. s-a protestat in toate modurile posibile si imposibile si degeaba.

efectiv nu-mi vine sa cred ca in 2017 am aceleasi discutii ca in 2011. citind mesajul tau parca m-am intors in timp, jur. nu pot sa cred ca cineva poate sa mai arunce cliseul asta cu "echipa incurajata indiferent de..." NU, normal ca echipa NU trebuie incurajata asa orbeste si tamp indiferent de orice! asta e de fapt morala situatiei din perioada, de trista amintire, booveana. sunt pur si simplu siderat ca am uitat prin ce am trecut :o

constat cu stupefactie ca trebuie sa repet lucrurile pe care le spuneam in 2011 cand, culmea, tot Peluza Nord declansa campania "nimeni la meci". dar probabil ca am uitat si asta. protestul prin absenta nu este ceva iesit din comun. este o forma de protest extrema insa tinand cont ca vorbim de oameni care au ajuns la spital si cauza pt care oamenii aia au ajuns la spital nu a fost eliminata mi se pare total justificata forma asta de protest.

asta ca sa nu mai zic ca e foarte usor sa iti fie indiferenta firma de paza daca nu esti tu ala abuzat si gazat.. unde mai pui ca nu mi se pare deloc normal ca politicul sa dicteze ce firma de paza are Universitatea Craiova la stadion!!!!!!!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 05 Mai 2017, 02:58

In ceea ce priveste NPG, cred ca dialogul e singura solutie. Daca U Craiova are contract cu NPG inca 2 ani - cu clauze aspre de reziliere ? Habar nu am.

Un dialog intre conducerea NPG si reprezentatii brigazilor de suporteri mediat de catre club ar fi o solutie. Nu cunosc ce s-a intimplat acolo - NPG sa ofere scuze suporterilor si sa ofere recompense finaciare celor care au avut nevoie de ingrijiri medicale. NPG sa nu mai deplaseze la stadion angajati care au jignit clubul sau care jignesc clubul pe facebook.

JustME

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC Voluntari

Mesaj de JustME » 05 Mai 2017, 03:26

SergyuR scrie:
05 Mai 2017, 02:50
Total de acord, insa ma gandeam ca pentru finala sa poate renunta la protestul extrem si expus un mesaj simplu si clar: "npg sau noi". Chiar sunt curios pana unde o sa ajunga cu indiferenta asta.
pana la finala mai e. teoretic situatia ar putea sa fie rezolvata pana atunci. ceea ce pe mine ma deranjaza cel mai mult e atitudinea clubului. efectiv tac malc, se comporta de parca nu s-a intamplat nimic.

parerea mea e ca macar sa aiba un punct de vedere pe tema asta, nu mai zic sa prezinte scuze pt ce s-a intamplat acolo (asa cum ar fi normal, zic eu). macar atat, nu sa taca precum mortul in papusoi. nu de alta dar incep sa o dea din nepasare in nesimtire. si de nesimtire am avut prea mult parte pe vremea booveanului ca nesimtirea sa mai fie tolerabila macar 0,00001%.

Închis