CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pronostic

Poll ended at 30 Apr 2017, 22:49

Manita
10
53%
x
4
21%
2
5
26%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 01 Mai 2017, 15:01

Man, posesia noastra a iesit din neputinta lor. Da, am stat sus si i-am luat repede, de sus. Dar nu noi am fost la carma meciului. I-am lasat pe ei sa-si rupa gatul. N-a fost nevoie sa o luam noi de jos cu o constructie lenta de la Barthe/Screciu. Le-am dat lor mingea si i-am asteptat (sus!) si cand le luam mingea, Droit au but!

JustME

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 01 Mai 2017, 15:09

T@V mie mi s-a parut ca noi am fost la carma jocului si la 0-0 si la 1-0, 2-0. de fapt in niciun moment nu mi s-a parut ca am facut pasul inapoi. evident ca mingea a mai ajuns si pe la aia dar cand ai 55% posesie se cam pune ca ai condus meciul.

asta cu neputina lor e discutabila. cred ca neputinta lor a venit fix din faptul ca noi nu ne-am retras si nu i-am invitat p-aia sa vina peste noi cu toate liniile ca in meciurile precedente. cred ca daca aplicam iar tactica de a ne apara saracia si nevoile si neamul CFR-ul ar fi devenit extrem de potent si pateam exact ce am patit in meciul cu dinamo cand ne-au intors aia de la 1-0. diferenta a facut-o faptul ca am ramas sus in pressing.

la meciul asta cu CFR noi efectiv am jucat fotbal si ne-am luat la tranta de la egal la egal cu CFR-ul. ne-am dus peste ei, ne-am propus sa jucam fotbal si sa nu mai bubuim mingi. statul la cutie e o tactica sinucigasa pt noi din punctul meu de vedere.

iuli

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 01 Mai 2017, 15:23

Cala de ce n-a fost in lot?

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 01 Mai 2017, 16:00

odihnit..si sa mai fie si aia 2
dumitras a jucat cu calmante si cu fasha la picior repriza a doua..cica are glezna butucel
au stat la cluj noaptea si avion azi inapoi la craiova
imi place f mult ideea cu stat in cantonament dupa meci, conteaza mult pt refacerea organismului, multi nefiind profi
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

iuli

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 01 Mai 2017, 16:06

Pai si pe Dimitrov de ce nu l-a odihnit?dracu' il mai intelege pe Multescu,vere!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Mai 2017, 16:09

Sau pe Mazarache :-)

JustME

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 01 Mai 2017, 17:49

_T@V_ scrie:
01 Mai 2017, 15:01
I-am lasat pe ei sa-si rupa gatul. N-a fost nevoie sa o luam noi de jos cu o constructie lenta de la Barthe/Screciu.
exact in felul asta am dat golul 3. faza a plecat de la Mingote care i-a dat o minge lui Dimitrov care a pasat la Birzan dupa care mingea a circulat pe traseul Petre - Birzan - Petre care a incercat sa verticalizeze spre Ivan dar mingea a fost respinsa si a ajuns la Baluta care i-a dat o pasa magistrala lui Bancu si de aici e istorie: centrare Bancu, Petre urmareste mingea si ii da un asist perfect lui Ivan.

deci la golul trei a fost fix o faza cu constructie plecata chiar de la portar. a fost un atac pozitional construit atent prin pase succesive frumos la firul ierbii. adica fix invers la ceea ce am jucat cu Voluntari de ex.

p.s. singura pasa inalta in traseul asta Mingote -> Dimitrov -> Birzan -> Petre -> Birzan -> Petre; Baluta -> Bancu -> Petre -> Ivan; a fost data de Dimitrov catre Birzan care a rezolvat printr-o atingere din prima, de mare fotbalist, catre Petre. dupa care mingea a fost jucata frumos si cursiv la firul ierbii.

faza incepe la minutul 32:31



e fabulos cu cat calm si cu cata siguranta paseza intre ei Petre si Birzan. frumos, la firul ierbii fara clasicele bubuieli.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 01 Mai 2017, 18:24

T@V e adevarat nu ajucat nici franele aseara mai nimic, dar noi nu am jucat toti baricadati in 30 m...ne-am aparat este adevarat, dar sus !!! Daca stai si te gandesti cu kurul in poarta am jucat cu potaile dupa 1-0 si pana la urma au intors rezultatul...si sa nu imi spui acum ca au jucat aia ceva cu noi !!!
in final a trebuit totusi sa isi puna stampila pe meci si nea gigi si sa il bage pe Maza...cred ca nu putea dormi noaptea daca nu juca si ala 10 min
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 01 Mai 2017, 20:12

@romaad: De acord partial cu ce ai scris, cu amendamentul ca n-ar trebui sa incepem sa-l injuram pt. ca si el ne-a adus pana aici, chiar daca si-a cam aratat limitele.

Daca ai indicii despre cel care a pregatit jocul de la Cluj ai putea sa ne faci o aluzie macar, altfel totul e prea suprarealist si doar introduci inca o ipoteza neverificata intr-o situatie neexplicata (briciul lui Occam).

A, si bineinteles dupa Multescu sa vina unul mai bun, nu Mogosanu sau Edi sau cine ar putea veni acum.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 01 Mai 2017, 20:25

sport.ro zice ca se negociaza cu Dan Petrescu si Costel Galca, prima optiune fiind bursucul, numai ca negocierile cu el s-au cam impotmolit si acum in pole position e Galca
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 01 Mai 2017, 21:13

Doamne fereste sa vina "Burscucul", Urziceniul avea un joc efectiv infect. un joc inchis si tern bazat pe heirupism si materiale. nu vreau sa vad asa ceva la Craiova.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 01 Mai 2017, 21:21

eu zic ca dupa Mogo si Gigi, daca vine unul din astia doi ar fi cam prea mult sa strambam din nas. Sunt totusi de alt nivel fata de ce am fost obisnuiti pana acum

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 01 Mai 2017, 21:36

parca Stanciu il adusese pe Petrescu si la Tg Mures...asa ca nu ar fiexclus...legat de Galca mie unul mi-a placut cam ce jucau echipele lui, deci ar fiun pas inainte
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 01 Mai 2017, 22:00

dupa mine, ordinea preferintelor ar fi:
1. Sumi
2. Piti
3. Petrescu
4. Galca
5. Miriuta
6. R. Lucescu

Orice alt antrenor roman ar fi de duzina si nu ar fi un pas inainte fata de Multescu. (Nu am inclus variantele nerealiste gen Boloni si M. Lucescu)

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 01 Mai 2017, 22:58

mihu scrie:
01 Mai 2017, 21:36
parca Stanciu il adusese pe Petrescu si la Tg Mures...asa ca nu ar fiexclus...legat de Galca mie unul mi-a placut cam ce jucau echipele lui, deci ar fiun pas inainte
Mara l-a adus pe petrescu la tg mures.

Închis