CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pronostic

Poll ended at 30 Apr 2017, 22:49

Manita
10
53%
x
4
21%
2
5
26%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 30 Apr 2017, 23:16

raman la parerea ca nu Multescu a pregatit meciul asta, mai ales ca avea un sictir maxim la inteviu pe el...auzi a fost foarte dezamagit ca i-au cerut suporterii demisa dupa ce a reusit sa castige 2 din ultimele 14 meciuri jucate de echipa si a marcat 5 goluri (12 in campionat si 2 in cupa). Pe Voluntari ar trebui sa ii batem si cu Pieleanu pe banca, Cu o singura conditie: sa jucam ca azi!

Pe bune acum, va aduceti aminte cand am avut ultima data un antreor care a castigatat 2 meciuri din 14??? si sa ramana pe banca? Pe Jerry l-am halit dupa 6 etape din care pierduse 4.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 30 Apr 2017, 23:17

JustME scrie:
30 Apr 2017, 23:08
gsm scrie:
30 Apr 2017, 23:03
Mazarache si jazvic, nu au nicio treaba cu fotbalul. Eu zic ca cel mai indicat ar fi mogosanu. Stiu ca vroi il vreti pe goardiola dar si mogo pogo ar face treaba.
cred ca nici Mogo Pogo nu l-ar titulariza pe Jazvic in detrimentul lui Robert Petre sau Birzan.
Corect.

JustME

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Apr 2017, 23:21

e doar parerea mea dar Multescu ar cam trebui sa le multumeasca jucatorilor ca s-au trezit ca daca jucau la fel de prost ca pana acum si pierdeau nu cred ca apuca sa termine sezonul pe banca. practic prin atitudinea si ambitia din meciul asta (si aici nu cred ca a avut Multescu vreo contributie) si prin aceasta victorie Multescu are o sansa mare sa termine un sezon pe banca unei echipe. lucru ce nu i s-a intamplat foarte des in cariera.

sper (pentru a cata oara?) sa se trezeasca si sa termine cu frica, sa aiba nitel sange in instalatie si sa ne lase cu Jazvic, Fajic etc. insa cred ca sper degeaba si etapa viitoare Birzan si Petre nici lotul nu o sa il prinda. as vrea sa ma insel.
Last edited by JustME on 30 Apr 2017, 23:25, edited 2 times in total.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Apr 2017, 23:23

Eu am inteles asa : - Le-am spus jucatorilor sa facem pace sa jucam pentru noi
Deci multescu nu semneaza !

Oare ni-l permitem pe Razvan Lucescu?
De ce FCSB are 2 stele cu 7 colturi deasupra stemei ?

Masive

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 30 Apr 2017, 23:26

O fi mare scula Razvan Lucescu

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 30 Apr 2017, 23:26

Felicitari Radu Birzan pentru debutul in liga 1 la 17 ani. Birzan este vilcean la origine (a jucat la FC Oltchim) nascut pe 12 septembrie 1999.

DoRyN

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 30 Apr 2017, 23:26

cortinadampezzo scrie:
30 Apr 2017, 23:23
De ce FCSB are 2 stele cu 7 colturi deasupra stemei ?
Sunt stelele celor doi ciobani din Miorița.

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 30 Apr 2017, 23:27

cortinadampezzo

daca vine Luce junior atunci e ceva, daca vine vreun [cenzurat] imputit ca Sumudica, atunci prierdem o mare legenda ca Nea Gigi

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 30 Apr 2017, 23:34

Bobby scrie:
30 Apr 2017, 23:04
P.S.1 Dupa ce echipa a fost numita "CRA" pe digisport in acest campionat, trustul RDS revine la acronimul "CSU" folosit in trecut. Isi baga astia picioarele in clubul asta cum vor si cind vor.
E si vina astora de la club.
- pe numarul de inmatriculare al tuturor masinilor oficiale ale clubului apare CSU, cand ar putea sa apara UCV
- clubul ar trebui sa angajeze o firma de branding care sa faca un BRAND GUIDELINES MANUAL care ar trebui sa contina prin altele si ce acronim sa se foloseasca pt transmisia TV (le bagi frumos pe gat asta cu tot cu stema in formate vectoriale si raster). Faci asta si nu o sa te mai trezesti cu un tip de stema la dolce, alta la digi si alta in presa. Exemplu de manual https://corporateidentity.alberta.ca/do ... Manual.pdf
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

DoRyN

SAH MAT

Mesaj de DoRyN » 30 Apr 2017, 23:34


Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 30 Apr 2017, 23:35

Pe bune daca mai stiu ce e pe bune si ce e la misto pe aici: razvan mucescu, marea legenda Multescu...

Cand greseste, meciul e pregatit de Multescu, acum e pregatit de altcineva.

Cica dinamo - fcsb e eternul "derby de Romania" (cum se exprima anal-fabetii din tembeliziuni), "indiferent pe ce locuri se afla" echipele comunistilor.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 30 Apr 2017, 23:36

Nu pot sa inteleg o asa mare diferenta si de tactica si de atitudine intre meciul de cupa cu Voluntari care conta cu adevarat si meciul de campionat cu Cfr care conta doar ca impresie pina la urma. Nu inteleg de ce Jazvic e in primul 11 si joaca aproape tot meciul cind e clar ca nu face nimic.
Nea Gigi ar trebui sa joaca cu toti juniorii posibili cu Viitorul si poate chiar si cu Steaua. Cupa e singura miza reala.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Apr 2017, 23:46

pe site-ul oficial scrie:

Duminică
07 Mai 2017
21:15
Liga 1
"Extensiv"
Craiova, România
DigiSport 1, Dolce Sport, Look TV

la ora 21 pe extensiv ? doar daca folosim ledurile telefoanelor
Pe Extensiv este tot Negoita Protect Guard ? :-x

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 30 Apr 2017, 23:48

nea marine, eu te intreb atata? Daca poti sa imi raspunzi, declar ca il ador pe Multescu si il vreau antrenor pe viata la Craiova
= cand am jucat noi fara sa bubuim macar o minge in fata? - in cupa Bancu a fost chemat la margine si certat ca a incercat sa iasa cu mingea la picior din propria jumatate cand trebuia sa o bubuie catre Fajic

= cand ne-am aparat noi cu a doua linie de aparare la 40 m de poarta? Iti mai aduci aminte de defensiva disperata din meciurile cu oile sau cu astra sau cu dinamuie ?

= cand am avut posesie sezonul asta? poate nu iti vine sa crezi dar am avut azi 55% posesie. Nici macar la categoricul 5-0 cu Voluntarii nu am avut 55%, nici macar nu am avut posesia atunci

- cand am mai reusit noi sa ducem lateralii de cel putin 7-8 ori in pozitie clara de centrare de pe deep line (ca nu au pus ei centrari de calitate e altceva, r azi benzile au mers cu totul altfel decat eram obisnuiti pana acum)

Daca poti sa imi zici , ma dau batut. Pana una alta, am vazut azi chestii care echipa asta nu le-a facut niciodata anul asta. ori nea Gigi a avut o revelatie, ori altcineva. Inclin sa cred in varianta doi

DoRyN

Re: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 30 Apr 2017, 23:50

cortinadampezzo scrie:
30 Apr 2017, 23:46
pe site-ul oficial scrie:

Duminică
07 Mai 2017
21:15
Liga 1
"Extensiv"
Craiova, România
DigiSport 1, Dolce Sport, Look TV

la ora 21 pe extensiv ? doar daca folosim ledurile telefoanelor
Pe Extensiv este tot Negoita Protect Guard ? :-x

Vezi AICI.

Închis