Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce credeti ca vom face impotriva Viitorului?

Poll ended at 07 Mai 2017, 23:19

pierdem
11
44%
ii spulberam cu o tripa a lui Fajic
4
16%
2-0 la pauza dupa care spectacol
10
40%
 
Total votes: 25

JustME

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de JustME » 08 Mai 2017, 21:11

”Marcel Popescu spune că l-am amenințat? Da. I-am spus la pauză așa, i-am scris, ca să am probă, ’dacă nu intră Ivan după pauză, mâine dimineață o să mă duc direct la DNA!’

Și a intrat, dar nu-l băga nici pe Ivan, dacă nu interveneam. Cu ăștia nu trebuie să faci decât cu frică”, a spus Becali.


sursa:
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... nu+intra+I
daca treaba asta e reala sa dispara URGENT, dar la modul URGENT si Marcel Popescu si Multescu si Rotaru. asa ceva e cu adevart inacceptabil din punctul meu de vedere! deci practic fostul puscarias nu face schimbarile doar in echipa lui ci si in echipa noastra!

nu am pregatiri juridice dar mie amenintarile respective imi suna direct a santaj deci hai cu o plangere penala. nu se poate asa ceva! efectiv s-a intrecut orice masura. cred ca clubul nostru e dator cu niste explicatii si cu niste actiuni concrete in justitie. gata cu gargara, cu discursurile plictisitoare si cu hastagurile.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de mihu » 08 Mai 2017, 21:18

daca este adevarat MP trebuie sa zboare in seara asta...daca Roaru nu a stiut , trebuie sa il zboare instant atat pe POpescu cat si pe Multescu...daca "iubitul" de cioban a ajuns sa faca echipa la noi am ajuns rau de tot...pai atunci sa ne numim fcsb2, adica asa cum a zis el faci ce zice becali...
chestia trebuie lamurita in seara asta, cel tarziu maine dimineata...nu mai merge cu tacerea,lucrurile sunt prea grave ca sa taci...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de danielC » 08 Mai 2017, 21:21

Atat il faceti mare pe cacatul asta,calmati-va ma ca Ivan intra oricum. In primul rand Popescu a jucat foarte slab si nu e jucator de Craiova in momentul de fata, iar Ivan oricum trebuia sa intre.
Voi credeti ca asa se pregateste meciul cu Voluntari? Sa tinem jucatorii rezerve cu 10 zile inainte? Jucatorii au nevoie de minute in picioare, iar intrarea lui Ivan era obligatorie pentru mentinerea lui ca jucator ce ar urma sa ne ajute in viitor.

Asa ca mai terminati cu prostiile astea ca vezi doamne l-am bagat pe Ivan ca a zis ciobanul. Ivan oricum intra fara mesajul ala, dar acum vrea el sa se dea mare. Sunt ultimul care sa-i iau apararea lui M.Popescu, pt mine asta e mercenar nenorocit care trebuie sa manance mici la Perinita, nu sa fie la Stiinta, dar in cazul asta Ciobanul doar profita de o situatie, iar voi ii ridicati statuie.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de valentin0001 » 08 Mai 2017, 21:22

Stati linistiti ca probabil o fi zis la pauza ca se duce la dna si se lega acum si de schimbarea cu ivan, ca sa bage raca si sa para ca universitatea stie ca facu blat ca vezi domne il baga pe ivan la pauza.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de DoRyN » 08 Mai 2017, 21:23

Cacareze. A inceput pregatirea meciului cu noi.


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro

JustME

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de JustME » 08 Mai 2017, 21:26

@Valentin

d-asta am si spus ca cei de la club trebuie sa clarifice situatia. in primul rand sa prezinte ce mesaje s-au primit dupa care, daca exista temeiuri, sa apara si niste actiuni in justitie. gata cu tacerea si cu harneala. ori e alba ori e neagra. daca e neagra Marcel Popescu si Multescu (+ Rotaru daca stia despre treaba asta) trebuie sa ne lase. doar daca se confirma ceea ce declara fostul puscarias. insa clubul trebuie sa clarifice urgent situatia asta!
Last edited by JustME on 08 Mai 2017, 21:27, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de mihu » 08 Mai 2017, 21:26

f bine, asa sper...dar trebuie sa existe o reactie de la club...nu putem totusi permite unui cioban sa vorbeasca de noi ca la stana la masa !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de Bobby » 08 Mai 2017, 21:58

Dupa cite imi aduc eu aminte, Gigi Multescu a declarat inainte de meci ca-l va baga pe Ivan in repriza a doua, in functie si de rezultat. Ivan a intrat la scorul de 0-0, ala de-l favoriza pe oier :-)

Nu mai puneti botul la fumigenele lui Becali. Asta vrea sa distruga si sa improaste cu rahat - exact ca booveanul.
Last edited by Bobby on 08 Mai 2017, 22:11, edited 1 time in total.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de LiviuB » 08 Mai 2017, 22:03

Cata nesimțire. Acum cauta sa bage jordeaua, nu trebuie sa ne uităm in gura acestui nenorocit. Ma mira cum accepta dna sa fie un instrument in mainile acestor interlopi. In secunda doi asta trebuia chemat sa spuna tot ce stie, ca si asa a iesit conditionat din puscarie.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de romaad » 08 Mai 2017, 22:17

valentin0001 scrie:
08 Mai 2017, 19:21
SLH scrie:
08 Mai 2017, 19:16
Nu-mi vine sa cred ca voiam sa batem Viitorul. Suntem cei ma prosti daca nu adunam probe de pe toate canalele pe care ne-au acuzat ca sa-i dam in judecata. In plus ar trebui adunate si toate blaturile lor cu botosani, viitorul, voluntari, etc si toate meciurile de anul asta in care i-au ajutat arbitrii pe fata. Trebuie sa purtam un razboi deschis cu becali ca se ne pozitionam clar in antiteza cu tot ce inseamna steaua/fcsb.
Tot ce inseamna FCSB decat, ca aia care reprezinta steaua sunt oameni calumea.
Tu vorbesti serios? probabil ai gresit forumul...

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de azzuro » 08 Mai 2017, 23:11

Cu cata inversunarea ne-a luat Gabi Balint apararea asta seara! I-a demontat acuzatiile lui Naum punct cu punct.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Mai 2017, 23:13

Vad o asemanare intre Mititelu si Becali mai evidenta ca niciodata

Cu investitiile facute si comisioanele impresarilor (DNA), cu faulturile bagate in careu in meciul de pe Arena Nationala, cu arbitrii si presiuni, cu puscariasii eliberati in baza cartilor scrise si acum cu functii de conducere in club, FCSB nu e la 10 puncte de locul 2.
Dar are doua stele cu 7 colturi deasupra stemei si o vrea pe-a 3-a.

Exista clar o diferenta de perspectiva intre conducerea noastra, cea a lui dynamo si cea a lui fcsb.
Ma bucur ca in meciul cu viitorul s-a dat sansa copiilor sa joace. Am castigat un portar. Vlad, In 2 ani e cu muult peste Calancea.
Petre, Manea, Popescu, Birzan, Vladoiu, Draghici - poate sunt cei mai buni din generatia lor dar in comparatie cu Ivan, Bancu, Baluta, Coman etc. au multe lipsuri.
Markovic este mult peste ei tehnic si sper sa nu fie singurul din generatia lui.
Trebuie sa ii jucam sa isi dea drumul, sa prinda incredere. Vezi Ganea de la Viitoru cu care am promovat !
Last edited by cortinadampezzo on 08 Mai 2017, 23:14, edited 1 time in total.

Masive

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de Masive » 08 Mai 2017, 23:14

Tot respectul pentru Gabi Balint care ne-a laut apararea in seara asta si l-a pus la respect pe prostu de naum.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de Nea Marin » 08 Mai 2017, 23:25

Behaitorii au inceput de fapt pregatirea meciului cu noi.

Dar ce sa vezi, ca si naumul s-a calmat legat de urletele despre DNA ale stapanului lui, iar aia de la jijitv cica l-au prins pe manelarul suspendat in parcare cum dadea indicatii prin telefon.

Iar Balint ii explica slugoiului de ce e urata fcsb de lume - fabulos!
E jalnic cat se poate cobori cineva numai ca sa-si multumeasca stapanul: cica e din invidie, dom'le, pt. ca stiaua poate sa transfere pe oricine.
Deci nici macar pt. rezultate, ci pt. bani sau ce-o fi fost in mintea lui de mercenar... Incredibil de penibil. Deci cu bani poti sa faci orice - asta e mentalitatea care a adus tara asta aici.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Viitorul Ovidiu

Mesaj de Bobby » 08 Mai 2017, 23:50

Dar ce a spus Balint ? Aveti inregistrarea ?

Închis