Universitatea U17 - Dinamo U17

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de romaad » 20 Mai 2017, 16:17

2 iunie 2017, Buftea sau Mogosoaia, ora necunoscuta

Consider ca performanta juniorilor de a se califica in finala campinatului national merita un topic separat similar cu al seniorilor. Fiind prima data cand fac un topic va rog sa fiti indulgenti. Eu unul sunt hotarat sa merg la meci, ar fi frumos ca baietii sa aiba o galerie faina, mai ales ca probabil vor fi prezenti si javretii. Daca ii batem si aici putem considera anul asta ca fiind anul anti-Dinamo!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de DeuxEx » 20 Mai 2017, 16:21

Mult succes pustilor la acest turneu. Sa joci finala este o performanta mai mare decat a echipei de seniori. Eu zic ca aevm un viitor promitator.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de alexdrind96 » 20 Mai 2017, 16:22

Anul anti dinamo pe [cenzurat] mea...

i-am bagat in playoff si le-am dat sansa sa aiba o emulatie fantastica (vezi deplasarea de la cluj, mediatizarea lor mult mai mare si prezenta lor pe stadion)... + ca au fost pe acolo, la bataie pentru titlu...

ne place sa ne imbatam cu apa rece. daca asta a fost anul anti dinamo (cu o victorie in campionat si o victorie la penaltiuri in cupa), atunci hai in [cenzurat] mea sa ne bucuram ca am reusit mega performanta de a ajunge in semifinalele cupei romaniei si ca am terminat si pe locul 5...
Imagine

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de romaad » 20 Mai 2017, 16:24

nu-i chiar asa... i-am bagat in play-off dar practic le-am suflat titlul, i-am eliminat din Cupa Romaniei... ma rog, hai sa discutam de juniori

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de george_7002 » 20 Mai 2017, 17:40

Pentru cine nu are cont de facebook... au si simtul umorului copiii :lol: o: ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

JustME

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de JustME » 21 Mai 2017, 03:03

ca sa realizam ce performanta imensa au reusit baietii astia tre' sa punem nitel lucrurile in context. in primul rand au jucat in seria de est cu dinamo si Hagi, de departea cea mai puternica serie - drept dovada si faptul ca pt titlul national se bat doua echipe din aceasta serie. in al 2-lea rand baietii U17 ai lu Hagi au ramas acasa, nu s-au calificat nici macar in semifinale, iar noi am terminat la egalitate de puncte cu potaile. in al 3-lea rand cei mai buni juniori Screciu si Marko nu au fost folositi la U17 o buna bucata de vreme - de ex. in semifinala cu Uta, meci extrem de important.

eu zic ca ceea ce au realizat baietii astia e fantastic. sunt cu adevarat o generatie buna, nu degeaba Screciu e titular la echipa mare iar Marko incet-incet isi face si el loc. sper sa il vedem pe Screciu titular in finala ridicand trofeul. Silviu Bogdan zicea la "divizia locala" ca pustanul isi doreste mult sa joace in finala si ca mereu venea la meciuri sa isi sustina colegii, e un grup frumos.

ah, si nu in ultimul rand felicitari si lu' Mogosanu. e si munca lui aici. sper sa se intoarca in Banie campioni. insa si daca Doamne fereste nu castiga finala sunt oricum campioni in ochii mei.

bravo gradinita, cinste voua ucv

p.s. poate n-ar fi o idee rea sa fortam mutarea finalei din bucuresti intr-un loc neutru, de ex. Severin :)(

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de marius_vl » 21 Mai 2017, 07:59

Nu stiu de ce am impresia ca daca il lasam pe Mogosanu antrenor si in sezonul asta am fi realizat mult mai mult decat cu Multescu! Sincer, cred ca ar fi o varianta mult mai buna decat italianul, daca tot se merge pe o varianta low-cost

Masive

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de Masive » 21 Mai 2017, 13:35

Mogosanu e ala cu care am laut 4 boabe in deplasare desi ne trebuia un egal ca sa ne califam in Europa? :lol:

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de jianu_max » 21 Mai 2017, 22:45

Există o mică posibilitate ca acest meci să se joace la Pitesti. Deocamdată: Buftea, 19:30
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

JustME

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de JustME » 21 Mai 2017, 23:11

ar fi foarte bine Pitesti. oricum fata de bucuresti (in fine, Buftea) e de preferat Pitestiul. chiar nu e corect sa se joace in bucale, de ce sa aiba javrele avantaj? mereu se joaca ori Mogosoaia ori Buftea ori [****]. hai si in afara capitalei ca nu joaca in competitie doar echipele bucurestene.

JustME

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de JustME » 24 Mai 2017, 18:51

e adevarat ca meciul se va juca pe stadionul lui Juventus Colentina? manca-mi-ar [cenzurat] de bucuresteni, mereu ei tre' sa aiba avantajul. ar trebui ca pt la anul sa insistam ca finala sa se joace la Craiova. sa vedem daca le convine.

L.E. in articolul celor de la Maxima Sport cu Silviu Bogdan se mentioneaza ca Screciu nu va juca in finala desi pustiul isi doreste foarte mult lucrul asta.
Dar la fel de cert este că Screciu, de pildă, nu va fi folosit în finala de săptămâna viitoare cu Dinamo, deși Vladimir își dorește foarte mult să joace. ”Am avut o discuție cu doctorul și îl vom ține în tribune, pentru că a acumulat oboseală, uzură, și este foarte important să fie apt și odihnit când echipa mare începe cantonamentul”, ne-a explicat Bogdan.

intreg articolul:
https://maximasport.ro/omul-care-transf ... -din-tara/

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de romaad » 24 Mai 2017, 21:44

cica la Colentina... cum mama dracu sa jucam practic la astia acasa... suntem niste fraieri daca acceptam rahaturi din astea

Masive

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de Masive » 24 Mai 2017, 23:49

Daca si al 17 ani e uzat......

JustME

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de JustME » 25 Mai 2017, 00:05

acum eu inteleg ca noi suporterii ne pricepem la toate dar ma gandesc ca doctorul ala nu a recomandat repaus de nebun. poate totusi are habar despre ce vorbeste.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Universitatea U17 - Dinamo U17

Mesaj de gsm » 30 Mai 2017, 08:39

finala va avea loc vineri 02.06.2017 ora 13.00.

Închis