[Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Moderator: grup_moderatori

Cate puncte obtinem in cel de-al 3-lea meci din acest sezon?

Poll ended at 28 Iul 2019, 16:57

3 puncte, un rezultat bun in perspectiva meciului retur din Europa League
16
67%
1 punct, Moldovan este egalul lui Papura
6
25%
0 puncte, Moldovan & co produc surpriza
2
8%
 
Total votes: 24

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de marty » 29 Iul 2019, 19:50

Arthur Rimbaud scrie:
29 Iul 2019, 17:11
marty scrie:
29 Iul 2019, 16:18
Da! va reveni la forma initiala.este si speranta actionariatului care vrea sa-l vanda cel putin pe 10 mil !
Eu inteles totul.
Craiova este oras de rude apropiate de Dumnezeu.
Toată lumea cunoaste de inainte ce si cum lucruri va merge.
mic corporatist colonialist,foloseste mistocareala cu cei de teapa ta.adica cu macronisti. :)(
te deranjeaza ca va reveni?

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Arthur Rimbaud » 29 Iul 2019, 19:51

Paul scrie:
29 Iul 2019, 17:21
Mai exista o vorba care se aplica, Arthur: cei care cred ca le stiu pe toate ne enerveaza pe noi cei care chiar le stim pe toate :)
Si inca una: nu trebuie sa crezi in miracole, trebuie sa te bazezi pe ele.
Cu Kolijc toti speram ca o sa fie bine, dar e clar ca ii va lua timp sa se reacomodeze la meciuri si sa dea Dumnezeu sa nu aiba picioare de cristal, precum Gardos, ca atunci cu toata speranta actionarilor, si cu tot fotbalul si instinctul de atacant pe care il are el, va fi foarte greu.
Sa fim optimisti, dar nu ar trebui nimic fortat, spre binele tuturor.

Voi trebuie sa stiut ca multe asemenea proverbe vine de la vostri veri mai mari. Francezi. :lol: :)(
Daca tu nu crezi mine, intreaba la stra stra stra bunic meu, François Villon. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Bobby » 29 Iul 2019, 20:05

marty scrie:
29 Iul 2019, 12:18


apropo de roty-nu i-a mai intrat prima transa pe mitrita? niciun cuvintel pe aceasta tema.o fi clubul lui,dar entitatea este de interes national.

deci interesul pentru ghita si craioveanul boboc au fost stiri aruncate in presa de aparatul lui roty de propaganda.
deci interesul pentru portughezul ala dorit si de cfr ,alta gogorita!
La care societate sportiva din lume ai mai vazut tu ca se anunta daca niste bani au intrat in cont ? Asta e o aberatie.

Cealalta aberatie este in ceea ce priveste interesul pentru jucatorii de la Viitorul. Oferta a fost reala - Hagi vrea mai multi bani. Sau tu pleci dupa fentele celor de la Viitorul, aruncate in presa doar sa agite apele ?

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de fanucrv » 29 Iul 2019, 20:42

Face spectacol botoseii cu fcsb!!! Au adus niște jucători pe flancuri de ramai cu gura căscată.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Bobby » 29 Iul 2019, 21:02

Botosani, ca si Craiova, are un debutant ca antrenor...

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Alishor » 29 Iul 2019, 21:48

si noi avem meci la ei la jumatatea lui august. o sa fie greu de tot
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Bobby » 29 Iul 2019, 22:13

marty scrie:
29 Iul 2019, 12:18

deci interesul pentru ghita si craioveanul boboc au fost stiri aruncate in presa de aparatul lui roty de propaganda.
Declaratie Hagi ca U Craiova a facut oferta pentru Ghita :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/craiov ... 72335.html

Asta ca sa nu mai vii tu cu sopirile fara acoperire.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 29 Iul 2019, 22:32

Hagi e o legenda, antrenor bun la nivel de liga 1, nu e un tip rău intenționat dar ca persoana e la fel de cioban ca nasusau, și anul trecut făcea la fel cu matan..ca la sunat rotaru și vai ca să bage mana în buzunar.....

Când are oferte concrete își face publicitate pe la TV și apoi dacă nu are zice ca doar vb lumea asa... Ianis vai 10,15 milioane și ce sa vezi, lua 4 mi-l doar.. E de înțeles ca e fiusau, dar minciunile, plus ca aia de la Ajax au și zis ca fraieru s-a folosit de oferta lor, oamenii au văzut imediat ca miroase a branza stricata și vb aia sunt partenerii lui....
Poate sa cumpere toate parfumurile și sa lucreze cu cele mai mari cluburi însă tot cioban e, e bun acolo pe teren...

Si iuda e cam la fel, diferența e ca ma știe limba romana dar are un caracter de curva ieftina... Are și un interviu în care minte cu seninătate ca el face stadioanele pana în 2020, zici ca stătea de 10 ani în șantier și știa exact ce zice, am ras de m-am spart știind de ce e capabil... Omu nu avea nici o remușcare, mintea ca și cum ar face un fault și se mai mira unii ca a fost și pe la răcorica... Dar cine se aseamănă, se aduna, aici în romanica tine vrăjeală, dar prin străinătate nu merge, dc minți odată îți ia mult sa te mai creadă


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Paul » 30 Iul 2019, 18:00

Vad ca toata lumea considera ca Vatajelu joaca foarte slab. Mie nu mi se pare chiar asa, ok, nu e ca si cum nu pierde mingi, dar asta fac toti, el macar are ruperi de ritm, schimbari de directie, pase scurte si lungi, pe bune, ce e asa de rau? Poate nu pricep eu ce se asteapta de la el, dar vad ca Staicu il face praf in CVL. Au si comentatorii astia o boala sa isi ia o victima si sa ii faca de doi lei, tare as vrea sa ii vad pe ei cat de bine s-ar descurca daca ar sta cineva sa ii toace mereu ca nu fac nimic bine.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de fanUCV » 30 Iul 2019, 22:36

pe lângă, anumite, interese ca orice om, aproape, și cei din media au simpatii, antipatii .. știu, ar trebui să fie obiectiv .. cred că, Vătăjelu, dă impresia că nu vine cu ceva plus, că a stagnat, după periplul din Cehia .. sau postul, pe care este pus să joace, nu este potrivit .. !?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de DeuxEx » 30 Iul 2019, 22:38

Vatajelu este si va ramane un fundas stanga ofensiv. Imi pare rau ca cei din conducere ii canta in struna lui Contra si insista cu Bancu fundas stanga si Vatajelu extrema, in conditiile in care vedem cu totii ca rolurile ar trebui sa fie inversate. Sincer, regret faptul ca interesele Nationalei sunt puse deasupra intereselor echipei.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de calugaru' vaxile » 31 Iul 2019, 03:32

poate ca oamenii aia pur si simplu n-au curaj sa faca rocada

conStiinta

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de conStiinta » 31 Iul 2019, 06:46

Sau poate nu vrea Bancu. Pentru ca probabil ar pierde nationala.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de DeuxEx » 31 Iul 2019, 11:36

Bancu si Vatajelu nu sunt nici ei incantati de faptul ca sunt folositi pe pozitiile astea.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis