[Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Moderator: grup_moderatori

Cate puncte obtinem in cel de-al 3-lea meci din acest sezon?

Poll ended at 28 Iul 2019, 16:57

3 puncte, un rezultat bun in perspectiva meciului retur din Europa League
16
67%
1 punct, Moldovan este egalul lui Papura
6
25%
0 puncte, Moldovan & co produc surpriza
2
8%
 
Total votes: 24

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de fanucrv » 28 Iul 2019, 20:02

După meciul asta, doua concluzii : avem un start de sezon foarte bun, anul trecut pe vremea asta cred ca aveam doar 2 puncte, dar nu se poate sa joci atât de rău și sa te chinuie o echipa de liga a doua de parca am fi jucat cu nu știu ce forță europeana.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de gogu2005 » 28 Iul 2019, 20:56

Papi keeps walking :)

Cand a fost numit am spus ca ori face 4 victorii din 4 in campionat ori schimbam antrenorul (caut in istoric si ma autocitez).

Jucam ca niste cizme dar castigam. Nu vad de ce as reprosa ceva echipei sau antrenorului cat timp avem punctaj maxim.

Si da, fac parte din team mangia dar nici nu pot sa.i fac o nedreptate lui papura.
CRAIOVA NESUPUSA

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de marius_vl » 28 Iul 2019, 20:59

Am o singura curiozitate, care va fi primul care il va injura pe Papura?
Pt cei care uita repede, daca bivolul de Kelic nu rata in min 93 o ocazie rarisima la Gyor in momentul asta Papurica avea 6 din 6, nu ca asa cum e acum nu ar fi extraordinar!
Restul sunt basme

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de malus dacus » 28 Iul 2019, 21:41

...e suparator ca stam cu inima-n chiloti pana la ultimul fluier. Nu suntem in stare sa punem presiune, sa ne desprindem si sa stam linistiti. Nu stiu daca asta o impune Papura sau pur si simplu asa decurge jocul. Altminteri, rezultatul conteaza. Papura e in grafic si e bine ca n-am pierdut puncte cu echipele mici. Cu cele mari, vom vedea. E important sa nu pierzi cu parnaile, pt. ca in meciurile mari e altfel si atmosfera, publicul conteaza mai mult, jucatorii se motiveaza mai bine etc. Daca ar fi sa-i gasesc un plus lui Papura fata de Mangia, pe langa noroc as adauga ( presupun ) stilul mai dur in relatia cu jucatorii. Nu spun ca se trageau se sireturi cu Mangia, dar cred ca la Pupura nu prea e loc de razgaieli gen Gardos. Papura, cat pare el de adormit, cred ca le cam baga mana-n gat si asta-i singura smecherie. Vom vedea...

Preator12
junior
junior
Mesaje: 65
Membru din: 12 Iun 2018, 15:48

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Preator12 » 28 Iul 2019, 22:28

Neicutescu si portarul din sezonul urmator la noi!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de fanUCV » 28 Iul 2019, 22:29

nu jucăm spectaculos dar rezultatele "este" cu noi .. până la urmă, Papură ne face să trăim fotbalul ăsta și avem ce comenta!
remarc combinația Marti - Roman, gol de vârf(poate, Fortes ar trebui împrumutat, precum a fost Roman, să revină la nivelul de marcator!) ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Arthur Rimbaud » 28 Iul 2019, 22:44

Joc febrile in apararea. Pipi la chilot in mod repetat. Merci domn Papura pentru acesta tactica de perdant fricos.
Eu nu crezut ca sotie meu sa avut vreodata asa mare emotiile pentru un meci de cineva ce ea nu cunoscut pana la acest moment. Concluzie: eu nu mai aduc sotie meu la meci cu Honved unde eu am pofta sa beau sange hongrois.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Dany » 28 Iul 2019, 22:51

Greu de gestionat meciurile de campionat după meciuri din EL. Astept sa intre in joc foarte bine și Ivanov și Qaka și sper să mai aducem macar un fundaș central și să întărim ai apărarea.


Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

[Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de zschortau » 28 Iul 2019, 23:10

Ne trebuie Ioniță, ne trebuie fundași centrali! Și trebuie să nu-l pierdem pe Martic ( în vară am/a vrut să- l dăm ).
Jucătorii s-au molipsit de la Papură! Sunt nervoși și pasează anapoda! Și Bancu și Martic și Vătăjelu și Roman. Chiar și Cicâldău!
Deocamdată am avut noroc! Mare noroc! După ce am dat gol, parcă au căpiat toți! Ne-a urcat Târgoviștea pe garduri! Ai noștri nici măcar nu au avut atâta luciditate să bubuie mingile în tribună!
Să sperăm că bulanul lui Papură va mai ține!
HAI UNIVERSITATEA!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de marius_vl » 28 Iul 2019, 23:23

Pe 11 am jucat primul meci oficial al sezonului! Am jucat 6 meciuri în 17 zile de atunci, adică un meci la mai puțin de 3 zile, iar dacă trecem de unguri urmează o nouă perioadă identică cu cea care a fost până acum! Nu pun în calcul căldura infernală la care se joacă meciurile, nu pun în calcul gazonul mizerabil pe care jucăm acasă, deci de unde atâta spectacol? Echipa trebuie să joace cât mai pragmatic, cât mai economicos, să forțeze exact atât cât este nevoie...

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Dany » 28 Iul 2019, 23:38

În aceste momente trebuie să câștigăm tot ce se poate cu echipele mici, ulterior vom avea alt joc cu fcsb si cfr și Viitorul.
Va fi extrem de greu in aceste 2 saptamani, dar trebuie să fim cu toții alături de băieți.
Eu vreau sa joc cu AEK și apoi as mai vrea încă un tur în EL.
Hai Universitatea Craiova!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de calugaru' vaxile » 29 Iul 2019, 06:18

observ ca de la meci la meci e din ce in ce mai gol stadionu'. tactica asta a decantarii "suporterilor de rezultat" cum le zice clubu' (ai dreaq de chiaburi ...) da rezultate

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Paul » 29 Iul 2019, 06:54

Cred ca prezenta scazuta este din cauza ca multa lume e in concedii, si va mai continua asa si in august probabil.
Cat despre joc, da, dupa gol stam si tremuram zeci de minute, cu adversarii in capul nostru, care mai dau cate o bara. Macar sa batem tot in felul asta, si nu mai zic nimic nici de Papura, nici de nimeni.
Mi s-a parut intr-o crestere Ivanov, pe care toti pe-aici il considerau degeaba luat - cred ca e vorba doar de timp de acomodare si isi va dovedi utilitatea, ca si la Qaka - eu cred ca cei doi sunt bine luati, nu e ca si cum am avea alte cateva zeci din care sa alegem si am ales resturi.
Imi da sperante si Constantin si incepe sa imi placa de Acka. Cicaldau e inca in urma, sper sa nu fie zapacit de ratarea unui transfer, si sa fie ca Bancu, care joaca din ce in ce mai bine, cu patrunderi pe centru si multe actiuni de succes pe cont propriu.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Bobby » 29 Iul 2019, 08:47

Preator12 scrie:
28 Iul 2019, 22:28
Neicutescu si portarul din sezonul urmator la noi!
Neicutescu e jucatorul lui Dinamo.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Bobby » 29 Iul 2019, 08:58

Cica Mihaila a revenit de citeva zile la antrenamentele echipei - sper sa fie apt de joc cit mai repede. Cu Mihaila, Baicu, Ionita, Koljic echipa are destule variante pe zona ofensiva.

M-a mirat ca Barbut si Bancu n-au fost cel putin partial menajati la meciul asta.

Cum noteaza Cosmin Staicu prestatia echipei pe cvlpress.ro :

Pigliacelli 6- Șt. Vlădoiu 5 (25 Martic) 7, Kelic 6, Acka 7, Bancu 6 – Qaka 5 (65 Mateiu) 5, Ivanov 6, Cicâldău 5 (79 Vătăjelu) 4 – Bărbuț 6, M. Roman II 7, V. Constantin 5.

Închis