Meciuri cu STIINTA!!!!

Cauti ceva legat de Stiinta si nu gasesti? Doresti sa vinzi/cumperi/schimbi obiecte promotionale, vechi sau noi, bilete de meci, etc.? Aici e locul unde poti ajuta sau fi ajutat.

Moderator: grup_moderatori

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 27 Aug 2005, 14:35

sezione scrie:TVR nu are voie sa le vanda !!!!! le doneaza daca te duci si le ceri la sediu lor !!!
Pai sa se duca cineva si sa ia copii de la toate meciurile....
Alb-albastru pentru totdeauna!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 27 Aug 2005, 14:55

Cine vrea meciurile din divizia B (adica rrapid2-Universitatea Craiova si Universitatea Craiova-FC Caracal) sa spuna aici...ne intalnim sambata la Ploiesti. Pretul este 2 blanckuri :)( (nu de alta dar credeti-ma ca am facut pana acum vreo 8 cd-uri cu primul meci, mai fac 8 cu al doilea, plus ce o sa mai vreti voi...si se strang destule :P)

mingul
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 10 Apr 2007, 13:22

Re: Meciuri cu STIINTA!!!!

Mesaj de mingul » 17 Apr 2008, 17:36

Am eu mai multe meciuri cu Craiova in cupele europene.
Mare atentie la cei din Canada. Au ceva meciuri insa nu tot ceea ce pretind.
Cunosc mai multi colectionari ramasi cu buza umflata in urma schimburilor cu ei.

O parte din ele (cele mai des intalnite) probabil ca le vor trimite. Pentru cele mai rare vor cere preturi mari si in multe cazuri vor trimite blankuri.

Scrieti la sportarchive@yahoo.com si ne putem intelege pentru schimburi.

mingul
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 10 Apr 2007, 13:22

Re: Meciuri cu STIINTA!!!!

Mesaj de mingul » 17 Apr 2008, 17:50

Apropo.

TVR nu are in arhiva meciurile intregi ale Craiovei sunt destul de convins de treaba asta.

Idiotul de Ceasca dorea sa faca economii si am inteles ca o gramada de meciuri super tari exista doar in rezumate. Asta ca sa intre mai multe pe o caseta. Nu putem sa ii dorim decat :-x in mormant!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Meciuri cu STIINTA!!!!

Mesaj de ady_azzuro » 17 Apr 2008, 20:50

clubul ar trebui sa aiba...

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Meciuri cu STIINTA!!!!

Mesaj de blue_lions » 19 Apr 2008, 14:28

mingul scrie:Am eu mai multe meciuri cu Craiova in cupele europene.
Mare atentie la cei din Canada. Au ceva meciuri insa nu tot ceea ce pretind.
Cunosc mai multi colectionari ramasi cu buza umflata in urma schimburilor cu ei.

O parte din ele (cele mai des intalnite) probabil ca le vor trimite. Pentru cele mai rare vor cere preturi mari si in multe cazuri vor trimite blankuri.


Scrieti la sportarchive@yahoo.com si ne putem intelege pentru schimburi.
Stai asa ca intru in contact cu ei sa vad ce si cum, ca de mult incerc sa vad si eu meciurile din anii 70' -80'.
Daca e teapa ( nu cred ca e din moment ce au doar vreo 2 meciuri mai tari) , sunt la fata locului si intervin imediat :cool:
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Meciuri cu STIINTA!!!!

Mesaj de PocoLoco » 19 Apr 2008, 15:12

Ar fi frumos sa avem de unde sa cumparam meciurile Universitatii ... Poate ne fac cei de la magazin o surpriza si fac rost de ele ... o:

DoRyN

Re: Meciuri cu STIINTA!!!!

Mesaj de DoRyN » 19 Apr 2008, 16:26

blue_lions scrie: Stai asa ca intru in contact cu ei sa vad ce si cum, ca de mult incerc sa vad si eu meciurile din anii 70' -80'.
Daca e teapa ( nu cred ca e din moment ce au doar vreo 2 meciuri mai tari) , sunt la fata locului si intervin imediat :cool:
Am avut si eu niste discutii cu cel din Canada care sustinea ca are meciurile, am renuntat cand am vazut ca vrea banii inainte si nu oferea nicio garantie, nici macar ca va expedia DVD-ul :-D

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Meciuri cu STIINTA!!!!

Mesaj de blue_lions » 20 Apr 2008, 00:18

DoRyN scrie:
blue_lions scrie: Stai asa ca intru in contact cu ei sa vad ce si cum, ca de mult incerc sa vad si eu meciurile din anii 70' -80'.
Daca e teapa ( nu cred ca e din moment ce au doar vreo 2 meciuri mai tari) , sunt la fata locului si intervin imediat :cool:
Am avut si eu niste discutii cu cel din Canada care sustinea ca are meciurile, am renuntat cand am vazut ca vrea banii inainte si nu oferea nicio garantie, nici macar ca va expedia DVD-ul :-D
Cam asa sunt romanii de au venit aici...O mare parte dintre ei cred ca sunt buricul pamantului si ca sunt mai smecheri ca toata lumea... Oricum i-am trimis un email sa vad ce si cum revin cu detalii.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

mingul
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 10 Apr 2007, 13:22

Re: Meciuri cu STIINTA!!!!

Mesaj de mingul » 20 Apr 2008, 00:30

Ma bucur foarte mult ca am atras atentia asupra amicilor parsivi din Canada sau de unde or fi.

Pentru a va dovedi bunele mele intentii voi face eu ce sustineau ei in mesajele lor care au corupt sute de forumuri pana acum.

Voi ceda meciul U Craiova - Bayern din CCE din 1982 parca. In caz ca nu il aveti deja bineinteles.


Rog un admin al site-ului sa ma contacteze pe PM sau pe sportarchive@yahoo.com pentru a stabili o modalitate.

KEep in touch, si atentie la tepari.

Referitor la prietenii romani de peste ocean,
Ar putea sa trimita DVD-urile sub forma unor DVD-uri scrise pe care nu le va vedea nici o unitate optica. Dar repet, au sigur o serie de meciuri. Ideea e ca daca le vand la 15-20$ le trimit.

Ceea ce voi nu stiti este ca ei au o lista secreta de meciuri pentru care cer de la 100$ in sus. Au acolo chiar un meci cu Craiova (unul dintre cele doua cu Olympialos pe care cerea 50$). Si ceea ce ma amuza cel mai mult este ca sustin ca au finale de cupa din anii 70 cu toate echipele romanesti. Evident cer cam 300$ pe un meci. Hilar nu?
Din lista lor de 300$ in afara de meciurile interne (pe care nu le poate verifica nimeni-daca le au) marea majoritate a celorlalte meciuri se gaseste la diferiti colectionari care vor schimba cu placere meci contra meci.

DoRyN

Re: Meciuri cu STIINTA!!!!

Mesaj de DoRyN » 20 Apr 2008, 10:20

ok, ti-am trimis un eamil.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Meciuri cu STIINTA!!!!

Mesaj de Copacul » 20 Apr 2008, 11:10

Am si eu Craiova - Bayern 0-2 si Craiova - Hajduk Split 1-0 , integral, comentate in germana, respectiv sarba.
C O P A C U LImagine

DoRyN

Re: Meciuri cu STIINTA!!!!

Mesaj de DoRyN » 20 Apr 2008, 11:23

Copacul scrie:Am si eu Craiova - Bayern 0-2 si Craiova - Hajduk Split 1-0 , integral, comentate in germana, respectiv sarba.

In ce format ?

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Meciuri cu STIINTA!!!!

Mesaj de Copacul » 20 Apr 2008, 11:32

cu Bayern: cam 1GB
Audiobitrate:MPEG-1 Layer 3
Videobitrate:1330kbps
Videocodec:xvid
FPS:29,97
Resolution:640x480

cu hajduk e format DVD - 3,5 GB
C O P A C U LImagine

DoRyN

Re: Meciuri cu STIINTA!!!!

Mesaj de DoRyN » 20 Apr 2008, 11:54

Poate le pui undeva pe web sa facem schimb cu mingul.

Scrie răspuns