[Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Universitatea din capitala?

Poll ended at 21 Iul 2019, 13:03

3 puncte, Papura ii semneaza demiterea lui Neagoe
16
59%
1 punct, echipele se inchid reciproc
5
19%
0 puncte si un nou antrenor
6
22%
 
Total votes: 27

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 21 Iul 2019, 23:32

excelent!! am batut dinamo acasa la ei si NU am luat gol cu o aparare improvizata.

pacat de neagoe. el e, totusi, al nostru. pacat ca a ales sa antreneze la dinamo. urita, urita echipa au militienii! tot ce atinge, murdareste si distruge

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Iul 2019, 23:36

Rezultat excelent, dupa multi ani. Din pacate, jocul nu a functionat nici acum. Echipa lui dinamo este in colaps, trebuia sa le dam minim 5 goluri. Problema lui Neagoe le-a pus capac - trebuia sa profitam de moment si sa-i demolam.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

FreakBoy

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 21 Iul 2019, 23:40

Și uite așa, pe lângă faptul că am un tricou cu Nr 5, incep să îl îndrăgesc pe Papura pentru discurs. Face diferența între personal/profesional... Știe care ii e locul și se distanțează de decizii.
Sănătate Eugene, succes Cornele.
Haide toți!

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk


calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 21 Iul 2019, 23:45

DeuxEx scrie:
21 Iul 2019, 23:36
Rezultat excelent, dupa multi ani. Din pacate, jocul nu a functionat nici acum. Echipa lui dinamo este in colaps, trebuia sa le dam minim 5 goluri. Problema lui Neagoe le-a pus capac - trebuia sa profitam de moment si sa-i demolam.
e adevarat ca la un moment dat ne "mergeau" pasele de parca acum jucau baietii prima data in aceeasi echipa :). si apararea insailata parca a fost mai buna decit aia standard.

da' ... i-am batut. poate anu' asta frigem si oile.

FreakBoy

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 21 Iul 2019, 23:48

Și nu știu cine e medic la noi, dar merita aplauze.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Iul 2019, 23:51

Medicul Craiovei este Claudiu Stamatescu.

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 21 Iul 2019, 23:57

O fi el antipatic, dar Papura da cele mai tari declaratii post-meci. Se pise pe reporterii cu intrebari basite. Pe sistemul "mars acas".

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Iul 2019, 00:36

Si care declaratie a lui te facu sa spui asta?

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 2] dinamo-Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 22 Iul 2019, 00:58

Napoli1986 scrie:
20 Iul 2019, 20:06
2-0 pt noi, papura va fi declarat geniul adormit.
Rezultat anticipat excelent! o: :-D :-D

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 22 Iul 2019, 01:15

Acum venii de la stadion. Atmosfera buna, joc bunicel pe alocuri, improvizatii reusite ale lui papi.
Cred ca merita putin mai mult respect si incredere dupa 4 victorii din 4 meciuri.
Da, nu jucam ca barcelona si nici ca real madrid, dar nici pe multescu nu vreau sa.l vad inapoi.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 22 Iul 2019, 05:15

DeuxEx scrie:
22 Iul 2019, 00:36
Si care declaratie a lui te facu sa spui asta?

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Cred ca asta ar fi declaratia. Papura a fost intrebat despre plecarea lui Cicaldau - Papura le-a taiat un pic macaroana cu raspunsul abrupt :

"„Ați greșit adresantul. Eu nu decid dacă pleacă sau nu. Eu nu știu de nicio ofertă, am văzut și eu la tv. Dacă se va decide ca Alex să plece, cu siguranță vom găsi alt jucător. Viața își urmează cursul și el își urmează cariera. Vom vedea ce va fi“, a spus Papură. „Sperăm să marcăm în continuare în cupele europene. Important este să ne refacem până la ora jocului cu Honved, pentru că avem mulți accidentați. Sperăm să-i recuperăm și să fie în plenitudinea forțelor la ora meciului. Mai este loc de mai bine. Gândiți-vă că am jucat cu fundașul dreapta în poziție centrală. Dacă reușeam transferul unui fundaș central probabil că ne era mult mai ușor acum“

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 22 Iul 2019, 06:16

Senzational ! Bravo Stiinta, bravo Papi ! Ati fost MAGNIFICI ! Trebuie sa spun asta desi pana acum am ales ca sa nu comentez in nici un fel dezamagirea continuarii cu tine Papi pe banca Stiintei. Pentru ca da, n-am crezut in tine Papi insa acum trebuie sa-mi pun cenusa pe cap :) Tine-o tot asa si sa deie bunul Dumnezeu ca astrele sa se alinieze pentru Stiinta noastra draga anul acesta iar tu Papi, de ce nu, sa fii un fel de Alex Fergusson al Stiintei !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Iul 2019, 06:48

Eu zic ca Martici e cel mai bun fundas central din lot. Si rezolvam si problema cu suprapunerea peste fundasii dreapta care ar fi U21. Care sunt cam praf, cel putin Borta, care a gresit tot ce era de gresit.
Bravo baietii! Hai Stiinta!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 22 Iul 2019, 07:28

Iar eu zic sa-l mai vedem pe Martic inca 10 meciuri ca fundas central ca sa avem o idee. Mi se pare ca noi, fanii Craiovei, tragem concluzii dupa 1-2 meciuri in alb-albastru in ceea ce priveste valoarea unui jucator. Dupa 2 dusuri in vestiarul Craiovei il facuram pe Donkor jucator de 10 milioane de Euro acum un an.

Cool Martic !


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Iul 2019, 07:45

Ca sa il vedem inca 10 meciuri fundas central trebuie sa joace aceste meciuri ca fundas central, nu ca fundas dreapta.
Bineinteles ca suntem repeziti si impulsivi, ca doar suntem olteni, dar dupa balbele repetate din toate meciurile anterioare, si fiasco-ul total cu Gardos, cred ca e normal sa il incerce in continuare pe postul asta.

Una peste alta, o seara de cumpana cu infarctul lui Geana, care sper sa se refaca cat mai repede si sa plece de acolo. Pana si numele de "groapa" asociat cu Dinamo devine mai sinistru dupa seara asta.
Multa sanatate Geana!!!

Închis