[Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu ce rezultat revine Universitatea din Ungaria?

Poll ended at 26 Iul 2019, 13:49

Victorie si multa liniste in jurul echipei pentru calificarea in turul 3
12
39%
Un egal, bun in perspectiva meciului retur
16
52%
O infrangere si mult stres in perspectiva returului
3
10%
 
Total votes: 31

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 26 Iul 2019, 09:25

Bobby scrie:
26 Iul 2019, 07:34

Eu vad un meci retur greu si deschis oricarui rezultat. Avem 50 % sanse la calificare. Honved e echipa de play out/baraj in Romania.
Honved e o echipa de podium in Ungaria, al carui campionat este peste al nostru! Faptul ca am facut-o noi sa arate de play out este meritul bancii tehnice si al jucatorilor! Ma dispera la maxim basmele astea ca am intalnit adversari slabi pana acum, plus comparatiile cu Mangia din sezonul trecut, ca vezi domne ala nu a avut lotul pe care il avem acum! Adica bati cainii dupa 25 de ani la ei acasa si ce sa vezi, am intalnit un dinamo extrem de slab, extraordinar, ce sa-ti spun! Mai slaba ca cea din iarna, care s-a pisat pe noi fara drept de apel? Sezonul trecut dupa 7 meciuri oficiale aveam 1-3-3, cu echipe ca iasi, botosani, chiajna, in timp ce sezonul asta vom avea 6-1-0, vom fi pe primul loc in clasament si calificati in turul 3 al EL! Despre ce dracu vorbim ? Chiar trebuie criticat Papura pt absolut orice [cenzurat]? Il auzeam acum cateva seri pe jegul ala de decebal zicand ca sa-i fie rusine lui Papura ca nu s-a dus la banca cainilor sa se intereseze de soarta lui Neagoe! pai ce mortii masii sa-i faca Papura, masaj cardiac, cand ala era inconjurat din toate partile de medici? Deja s-a ajuns prea departe cu criticile astea absurde pt absolut orice la adresa lui

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 26 Iul 2019, 10:40

nu le place de fața lui și aia e, cum se zice .. rezultatele, însă, chiar sunt bune! .. jocul, poate, mai puțin .. deși, omul mută ofensiv mai tot timpul ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 26 Iul 2019, 11:21

Si eu sunt multumit de prestatia de ieri...am arătat ca o echipa solidă,iar asta e efectul sistemului cu 3 oameni la mijloc.Totusi nu inteleg un lucru...cum de permite Papura schimbul asta infinit de pase între Kelic si Acka....este ceva inestetic si nep3roductiv.De cate ori Acka sau Kelic au urcat cu mingea si au pasat in fata,s-a vazut imediat pe faza ofensivă.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 26 Iul 2019, 11:57

marius_vl scrie:
26 Iul 2019, 09:25

Honved e o echipa de podium in Ungaria, al carui campionat este peste al nostru!
Transfermarkt zice exact pe dos. Liga 1 este cotata cam de doua ori mai bine decit prima liga din Ungaria.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 26 Iul 2019, 12:15

Bobby scrie:
26 Iul 2019, 11:57
marius_vl scrie:
26 Iul 2019, 09:25

Honved e o echipa de podium in Ungaria, al carui campionat este peste al nostru!
Transfermarkt zice exact pe dos. Liga 1 este cotata cam de doua ori mai bine decit prima liga din Ungaria.
Și cu asta vrei să demonstrezi că Honved este echipa de playout la noi și că Papură e un antrenor slab, nu-i așa? Eu nu accept "ideile" astea, ca să nu le zic altcumva... Eu vreau să mă bucur și sunt foarte mulțumit de acest început de sezon

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 26 Iul 2019, 12:18

lory69 scrie:
26 Iul 2019, 11:21
Totusi nu inteleg un lucru...cum de permite Papura schimbul asta infinit de pase între Kelic si Acka....este ceva inestetic si nep3roductiv.De cate ori Acka sau Kelic au urcat cu mingea si au pasat in fata,s-a vazut imediat pe faza ofensivă.
..."temporizarea" - mostenire de la daci. Sau, dupa unii, stramoasa lui tiki-taka...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 26 Iul 2019, 12:48

marius_vl scrie:
26 Iul 2019, 12:15
Bobby scrie:
26 Iul 2019, 11:57
marius_vl scrie:
26 Iul 2019, 09:25

Honved e o echipa de podium in Ungaria, al carui campionat este peste al nostru!
Transfermarkt zice exact pe dos. Liga 1 este cotata cam de doua ori mai bine decit prima liga din Ungaria.
Și cu asta vrei să demonstrezi că Honved este echipa de playout la noi și că Papură e un antrenor slab, nu-i așa? Eu nu accept "ideile" astea, ca să nu le zic altcumva... Eu vreau să mă bucur și sunt foarte mulțumit de acest început de sezon
dar tu vezi vreun meci, sau te uiti la livescore si de acolo iti tragi multumirea? si ce "idei" nu accepti, realitatea ca ar fi campionatul ungariei sub al nostru? asta nu e o "idee", e un lucru pe care poti sa-l observi daca te uiti la coeficientul uefa, la valoarea loturilor, la rezultatele in cupele europene si, de ce nu, chiar la fotbal.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 26 Iul 2019, 12:53

R.E.N. scrie:
26 Iul 2019, 12:48
marius_vl scrie:
26 Iul 2019, 12:15
Bobby scrie:
26 Iul 2019, 11:57


Transfermarkt zice exact pe dos. Liga 1 este cotata cam de doua ori mai bine decit prima liga din Ungaria.
Și cu asta vrei să demonstrezi că Honved este echipa de playout la noi și că Papură e un antrenor slab, nu-i așa? Eu nu accept "ideile" astea, ca să nu le zic altcumva... Eu vreau să mă bucur și sunt foarte mulțumit de acest început de sezon
dar tu vezi vreun meci, sau te uiti la livescore si de acolo iti tragi multumirea? si ce "idei" nu accepti, realitatea ca ar fi campionatul ungariei sub al nostru? asta nu e o "idee", e un lucru pe care poti sa-l observi daca te uiti la coeficientul uefa, la valoarea loturilor, la rezultatele in cupele europene si, de ce nu, chiar la fotbal.
Repet, eu vreau să mă bucur și sunt extrem de mulțumit de acest început de sezon! Dacă altora le place hatereala, le doresc multă sănătate și #muiemangia :)

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 26 Iul 2019, 13:21

marius_vl, pe mine m-ai convins ca ai idei clare de la care nu te abati indiferent de argumente. E minunat ca esti bucuros si multumit si nici nu ma asteptam la altceva. Noi sustinem Universitatea indiferent cine o antreneaza. Inteleg si ca esti multumit de decizia patronului de a-l numi pe Papura antrenor.Vezi cand il mai critici ca ia decizii care iti sunt pe plac.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 26 Iul 2019, 14:12

Când a fost cazul l-am criticat, l-am făcut arici, nu am fost de acord nici cu instalarea lui Papură, dar s-o ții așa non stop cu muiepapura deja e prea mult, să critici absolut orice și sa dai vina pe Papură pt absolut orice deja întrece orice imaginație! Eu nu pot să țin cu Știința, să mă bucur de reușitele băieților dar în același timp să-i dau **** antrenorului Științei! Pur și simplu nu pot, sunt două lucruri care nu se pot delimita

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 26 Iul 2019, 14:13

marius_vl scrie:
26 Iul 2019, 12:15
Bobby scrie:
26 Iul 2019, 11:57
marius_vl scrie:
26 Iul 2019, 09:25

Honved e o echipa de podium in Ungaria, al carui campionat este peste al nostru!
Transfermarkt zice exact pe dos. Liga 1 este cotata cam de doua ori mai bine decit prima liga din Ungaria.
Și cu asta vrei să demonstrezi că Honved este echipa de playout la noi și că Papură e un antrenor slab, nu-i așa? Eu nu accept "ideile" astea, ca să nu le zic altcumva... Eu vreau să mă bucur și sunt foarte mulțumit de acest început de sezon
Daca te uiti la postarea mea de dupa meci, nu comentez despre Papura. Am scris de multe ori pe acest forum - eu nu sint fan antrenor, eu sint fan U Craiova. M-as fi asteptat sa cistigam - dat fiind ca Honved nu e sperietoare in EL. Exact acum un an au fost eliminati de Progrès Niederkorn din Luxemburg. Caldura mare, oboseala fizica si psihica dupa meciul cu Dinamo plus agresiunile fizice ale ungurilor pe teren sint explicatii pentru acest rezultat de egalitate pentru mine.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 26 Iul 2019, 14:34

R.E.N. scrie:
26 Iul 2019, 12:48
marius_vl scrie:
26 Iul 2019, 12:15
Bobby scrie:
26 Iul 2019, 11:57


Transfermarkt zice exact pe dos. Liga 1 este cotata cam de doua ori mai bine decit prima liga din Ungaria.
Și cu asta vrei să demonstrezi că Honved este echipa de playout la noi și că Papură e un antrenor slab, nu-i așa? Eu nu accept "ideile" astea, ca să nu le zic altcumva... Eu vreau să mă bucur și sunt foarte mulțumit de acest început de sezon
dar tu vezi vreun meci, sau te uiti la livescore si de acolo iti tragi multumirea? si ce "idei" nu accepti, realitatea ca ar fi campionatul ungariei sub al nostru? asta nu e o "idee", e un lucru pe care poti sa-l observi daca te uiti la coeficientul uefa, la valoarea loturilor, la rezultatele in cupele europene si, de ce nu, chiar la fotbal.
Gicu Grozav face senzatie in Ungaria, deci clar canpionatul ungurilor e peste al nostru.
Mi a mai placut si fundasul stanga al ungurilor, prima data cand l am vazut am crezut ca e unu dintre “stewarzii” care ne au asteptat la intrarea in stadion, infiltrat pe teren sa ne faca captura.

LiviuB

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 26 Iul 2019, 14:47

lory69 scrie:
26 Iul 2019, 11:21
Si eu sunt multumit de prestatia de ieri...am arătat ca o echipa solidă,iar asta e efectul sistemului cu 3 oameni la mijloc.Totusi nu inteleg un lucru...cum de permite Papura schimbul asta infinit de pase între Kelic si Acka....este ceva inestetic si nep3roductiv.De cate ori Acka sau Kelic au urcat cu mingea si au pasat in fata,s-a vazut imediat pe faza ofensivă.
Mi-as dori ca mjlocasii centrali sa se miste mai mult, ieri mi s-au parut foarte statici. Poate ca e si oboseala de vina.

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 26 Iul 2019, 14:58

SLH scrie:
26 Iul 2019, 09:11
Un nou meci jenant. Individual cred ca bozgorii sunt sub Sabail, antrenorul italian i-a organizat ai bine. Noi nu avem inca asa ceva din pacate ca daca aveam asta era meci de minim 3-0.
daaa, daca se juca fotbal ... ce-a fost ieri nu prea a fost meci de fotbal normal. cum sa zic, asa imi imaginez eu un meci intre gardieni si detinuti, intr-un lagar nazist.

astia cind delega arbitri nu le fac si niste teste oftalmologice, ceva?

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Europa League] Honved Budapesta - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 26 Iul 2019, 15:16

@marius singurul care a da **** pe aici esti tu. in general lumea se arata nemultumita de calitatea jocului si, avand in vedere ca avem un lot mai bun decat returul trecut, ne trecuse prin minte "ideea" ca poate ar avea antrenorul vreo vina. e perfect posibil sa tii cu Stiinta si sa vezi ca echipa joaca prost din vina antrenorului. si sa-i ceri demisia daca e evident incapabil.

@LiviuB mijlocasii s-a rmisca, daca le-ar spune cineva unde sa se miste. altfel pot sa faca cel mult jogging in zona sau sa-si imagineze cam cum ar trebui sa joace. 4-3-3 sau ma rog 4-5-1 n-au mai jucat pana acum, ar trebui sa-i invete cineva "sistemul" asta.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Închis