[Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Universitatea din Ardeal?

Poll ended at 04 Aug 2019, 23:32

3 puncte, echipa este pe val
10
56%
1 punct, oboseala isi spune cuvantul
6
33%
0 puncte, primul pas gresit
2
11%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 04 Aug 2019, 20:55

in urmatoarea luna se poate distruge tot sezonul. ca si daca il schimba , cel care vine nu se stie daca poate sa redreseze rapid situatia.
5 septembrie 1948... Legenda incepe

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2019, 20:55

...Ivanov ala inoata si el p-acolo, o cara dupa el, se-agita, mai face un presing, mai baga niste tentative de suturi, ce sa zic, o pasa inteligenta n-am vazut la el, dar na, de umplutura la mijloc acolo as zice ca merge. E si nou, poate-i mai trebuie timp...

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 04 Aug 2019, 20:59

malus dacus scrie:
04 Aug 2019, 20:55
...Ivanov ala inoata si el p-acolo, o cara dupa el, se-agita, mai face un presing, mai baga niste tentative de suturi, ce sa zic, o pasa inteligenta n-am vazut la el, dar na, de umplutura la mijloc acolo as zice ca merge. E si nou, poate-i mai trebuie timp...
da si lui Fortes ii trebuie timp... cam 3 ani sa inceapa sa joace ceva. E a3a teapa luata de la Medias dupa Bic, Fortes si acum Ivanov
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 04 Aug 2019, 21:12

Scuza lui Pampula la infrangeri de acum inainte va fi ,ca echipa este obosita(nu ca echipa nu are nicio ideede joc).
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 04 Aug 2019, 21:36

debut furtunos, aveam acel, "urât", 1-0 dar .. ca și în perioada cu Mulțescu, când să urcăm în clasament .. oricum, exprimare submediocră, doar am bifat etapa ..
Vătăjelu, pare un tip nemulțumit de ceva .. de jocul personal, de postul de pe teren sau de viață, in general .. ?!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2019, 21:58

...oboseala 3 etape. Arbitraj 2 etape. Ghinion 1 etapa. Atitudinea jucatorilor 1 etapa. Intram in iarna cu papi...

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 04 Aug 2019, 22:08

E bine ca s-a termininat atat, schemele de joc le-am putut vedea in primele 2-3 minute de joc, dupa, nu mai contewza ce se intampla.

Avatar utilizator
Mojoman
junior
junior
Mesaje: 24
Membru din: 29 Mai 2006, 13:44

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Mojoman » 04 Aug 2019, 22:20

Parerea mea este ca problema este la sistemul de joc si, implicit, la Papura. Stam in teren intr-un 433 dar nu avem jucatori pt acest sistem si nici nu jucam ce trebuie. Atacantul central mult prea izolat. Extremele trebuie sa fie atacanti care sa si traga la poarta nu doar sa centreze. Vata nu poate face asta. Lui Barbut ii este 'peste mana' sa traga cu stangul desi i-a mai iesit. La mijloc nu se stie cine este defensivul, cine e creatorul si cine e box to box. Par toti ca joaca acelasi lucru. Eu zic ca nu este vina jucatorilor.

Sent from my TA-1004 using Tapatalk


calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 04 Aug 2019, 22:36

neamarcel nu iese si el la pensie?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Aug 2019, 22:39

Corneliu Papură: Puteam fi mai atenți

„Am avut 1-0 la pauză și am crezut că… Am luat două goluri din două cornere, din faze fixe, ăsta e marele meu regret. Puteam fi mai atenți și evitam golurile destul de ușor. Am jucat multe meciuri în ultimele trei săptămâni și după cele 120 de minute de acasă cu Honved, cu tot ce s-a întâmplat, cred că s-a resimțit o oarecare oboseală în rândul jucătorilor. Am controlat jocul în prima repriză, după care ușor-ușor am scăzut ritmul, ceea ce este normal, pentru că jucătorii nu sunt roboți.
Bărbuț a jucat cele mai multe minute până acum și chiar era la capătul puterilor. Aș fi vrut să-l țin în teren, dar am fost obligat să-l schimb cu Mateiu.
Acum trebuie să ne concentrăm pentru următoarea partidă. O să analizăm ce am greșit și trebuie să remediem și să intrăm în teren să câștigăm“, a concluzionat Corneliu Papură.

Vali Constantin: Nu aveam nevoie de acest duș rece


„Prima repriză a fost controlată de noi, dar în a doua oboseala și-a spus cuvântul. Nu aveam nevoie de acest duș rece, dar oboseala și-a spus cuvântul. Trebuie să ne mobilizăm bine și să câștigăm următorul meci din campionat. Ei au avut atacanții aceia mari, au jucat foarte bine de devieri, iar noi, obosiți, nu am reușit prea multe. Mister ne-a zis să ne gândim la următorul meci, să nu ne reproșăm între noi nimic“, a declarat Vali Constantin.

Bogdan Vătăjelu: Au câștigat meritat
„Au câștigat meritat, au fost întotdeauna primii la minge, ne-au dominat, au jucat cu doi atacanți foarte puternici. Nu cred că am avut o prestație care să ne onoreze a doua repriză. Poate fi și oboseala, dar nu cred că trebuie să avem scuza asta. E greu să joci din trei în trei zile și nu avem un lot numeros ca să schimbăm toată echipa. Vreau să vorbesc puțin și pe tema arbitrajului, care mi s-a părut că a fost un pic îndreptată spre Sibiu. Am înțeles că centralul Andrei Florin este un începător, dar nu cred că trebuia să apară greșeli una după cealaltă.
Ne gândim și la meciul cu AEK Atena, dar acum trebuia să fim concentrați aici. De acum înainte ne gândim la acel meci, pentru că este unul important“, a explicat Vătăjelu.

Deci, noi suntem fierti de suparare si Papula are "regrete" ca a luat golurile din cornere! Probabil daca le lua din actiune era chiar impacat cu rezultatul :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 04 Aug 2019, 22:43

regretu' nostru e ca e neamarcel prezidente su neacornel antrenor

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2019, 23:31

...pana la urma astora cred ca tot noi trebuie sa le facem echipa ( la antrenori si conducatori ma refer ). Noi, publicul. Macar intr-un singur sens, adica - pe linia plecari. De Rocha si de Donkor nu cred ca aveau de gand sa se desparta, daca nu era publicul sa-i fluiere la fiecare atingere. E, de aceeasi maniera trebuie procedat cu restul ciurucurilor - acest Tiago, despre care am inteles ca e bun pe la petreceri si suete, gen mascota, mascarici ceva, fotbalul il incurca grav; Fortes/Mortes; Eternul Briceag bun la toate si la nimic; Deocamdata astia sunt confirmati ca rebuturi, in opinia mea. Daca tot nu aduci ceva ca lumea, macar bagat masiv de la 2-a, adusi altii de prin judet, habar n-am, incercati, rodati etc., dar nu vad de ce sa ne mai chinuim cu astia. Mai invata Tiago fotbal de-acum incolo? E prost si Papura, e drept, dar ce poate sa-l mai invete pe Briceag? Lui Mortes ce sa-i spuna? Ajunge Constantin sa dea gol cu capul din centrare ca Mortes sta prin tusa...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Aug 2019, 23:35

Nu sunt vinovati jucatorii de incompetenta lui Papura. Acest 4-3-3 incercat de Papura nu are nicio legatura cu lotul actual. Efectiv, lotul nostru nu se pliaza pe 4-3-3! Numai Papura nu vede asta! Macar Magia avea 2 sisteme: 3-5-2 si 4-2-3-1. Papura nu stie decat 4-3-3, dar numai asa, in linii mari... Nici macar chestiile de baza.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 05 Aug 2019, 00:06

...schiteaza sistemul cu care am fi putut castiga in seara asta. Tiago si Mortes titulari...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 05 Aug 2019, 00:14

Mirko - Vladoiu, Tiago, Acka, Vatajelu - Qaka, Constantin - Bancu, Ivanov, Barbut - Fortes
SI nu am schimbat niciun jucator. Insa Bancu, odata degrevat de sarcinile ofensive, ar fi ajutat mai mult atacul. In plus, Fortes, cu sustinerea a 3 jucatori, poate ar fi facut un meci mult mai bun. Poate ar fi primit macar o pasa utila.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis