[Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat scoatem in prima mansa cu AEK Atena?

Poll ended at 08 Aug 2019, 22:29

Victorie, norocul proverbial al lui Papura se intoarce
10
38%
Un egal, muncit
4
15%
O infrangere, inevitabila cu Papura pe banca
12
46%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de DeuxEx » 05 Aug 2019, 22:29

Joi, 8 august 2019, incepand cu 19:15, Universitatea Craiova intalneste in turul 3 preliminar al Europa League echipa elenă AEK Atena pe stadionul Ion Oblemenco. Universitatea Craiova vine dupa un meci memorabil din multe puncte de vedere (atat pozitive, cat si negative) cu Honved Budapesta, castigat cu 3-1 la penalty-uri, si o infrangere cu penultima clasata (in acel moment), AFC Hermannstadt.
Pana la aceasta ora nu se stie daca meciul cu grecii se va juca sau nu cu spectatori.
Mai jos reproduc comunicatul postat pe site-ul oficial, www.ucv1948.ro :

"În urma evenimentelor din timpul meciului Universitatea Craiova - Honvéd Budapesta, clubul nostru a fost sancționat de către comisia de disciplină a UEFA cu o amendă de 60.000 euro și disputarea a 3 meciuri considerate acasă fără spectatori. În acest moment se încearcă suspendarea deciziei până după meciul cu AEK Atena din turul 3 preliminar.

Până la soluționarea cererii de a suspenda decizia până după meciul Universitatea Craiova - AEK Atena, sistăm vânzarea biletelor. Vom reveni cu detalii.
"
Sanctiunea mi se pare extrem de dura, in comparatie cu alte partide din cupele europene cu incidente similare.

Prin urmare, ce sperante aveti de la acest meci? Cu ce echipa si cu ce tactica credeti ca va aborda Papura acest meci?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Bobby » 05 Aug 2019, 23:22

Coruptii de la GSP pretind ca ar putea fi spectatori la meciul de joi !

https://www.gsp.ro/international/europa ... 73913.html

15.000 de copii cu 15.000 de parinti si umplem stadionul.

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de calugaru' vaxile » 05 Aug 2019, 23:23

dau aia de pamint cu noi. ne baga sub brazdele terenului ala plin de nisip ... carne de mici ne fac

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Arthur Rimbaud » 05 Aug 2019, 23:36

La acest moment football grec de club de cupe européennes este serios mult solide peste ce nivel are Craiova.

Unique avantage nostru este ca Grecs nu are supporters pe stadion lor, nimic altceva.

Nivel lot la tot compartiment ei au supérioritéte.

Perso, un nul la Craiova este realiste. La domicile d'AEK un miracle, da, asta putea sa rezolve tot.

Nu talent lipseste la baieti de Stiinta ci mintea, acea intelligence de groupe, présente la absolut tot moment, care sa face o echipa fie increzator pina la capat.
Asta vine de la un entraîneur perfect pédagogue & psychologue.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de zeddDarko » 05 Aug 2019, 23:42

@Arthur Rimbaud
Papura nu a auzit de asa ceva.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Arthur Rimbaud » 06 Aug 2019, 12:17

zeddDarko scrie:
05 Aug 2019, 23:42
@Arthur Rimbaud
Papura nu a auzit de asa ceva.
Eu nu crede ca erreur este la Papura. El atat poate, mai mult capacitatea nu poseda omul.
Principale coupable este conducere de club care nu pare este capable ori mai grave, nu pare este doritoare de resolvare situatia la banca technique .

Este clair ca Papura depasit de situatia. Unique lui ,,vina''( acest cuvant exista eu espére), este lipsa de décence. Eu perso refuse fac ce eu stiu ca nu pricep, nu stapaneste bine.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de DeuxEx » 06 Aug 2019, 12:39

Imagine Cei mai tineri suporteri ai Științei au acces gratuit pe stadion la Universitatea Craiova - AEK Atena

Imagine Suporterii cu vârsta de până în 14 ani au acces gratuit la meciul tur cu AEK FC / ΠΑΕ ΑΕΚ, cu condiția ca școala unde studiază să organizeze excursia. Ești din Dolj, Olt, Gorj, Mehedinți sau Vâlcea, susții Știința și ai până în 14 ani? Vorbește la școală și roagă-i să ne contacteze la adresa de e-mail dragos.stavaru@ucv1948.ro sau la numărul de telefon 0722.362.899 pentru a ne ocupa împreună de organizarea excursiei în #VulcanulDePeOblemenco. Va fi cea mai frumoasă experiență pe care ai trăit-o vreodată.

#SustineStiinta
#AsaELaCraiova
#CampioniLaSuporteri

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Jimmy Darmody » 06 Aug 2019, 14:03

Se transmite undeva live pe internet ?

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Arthur Rimbaud » 06 Aug 2019, 15:00

Deci este décidé. Huis clos.


Golan nenorocit.
[box] [bici]
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de DeuxEx » 06 Aug 2019, 16:57

Jimmy Darmody scrie:
06 Aug 2019, 14:03
Se transmite undeva live pe internet ?
Se transmite pe DigiSport, daca ai cont Digi. Cred ca si cei care au abonamente sau cartele Digi pot sa vada meciul gratuit pe telefon sau tableta, prin aplicatia lor.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de calugaru' vaxile » 06 Aug 2019, 17:55

DeuxEx scrie:
06 Aug 2019, 12:39
Va fi cea mai frumoasă experiență pe care ai trăit-o vreodată.
cel mai probabil o sa luam o bataie usturatoare. nu promite o experienta pozitiva copiilor alora, ca nu cred ca o sa le-o poti oferi.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Jimmy Darmody » 06 Aug 2019, 18:21

DeuxEx scrie:
06 Aug 2019, 16:57
Jimmy Darmody scrie:
06 Aug 2019, 14:03
Se transmite undeva live pe internet ?7
Se transmite pe DigiSport, daca ai cont Digi. Cred ca si cei care au abonamente sau cartele Digi pot sa vada meciul gratuit pe telefon sau tableta, prin aplicatia lor.
Am cont digi,dar unde sunt eu nu merge,il blocheaza automat.Ma gandesc ca poate e transmis undeva pe siteuri de specialitate ca cel cu ungurii avand in vedere ca jucam cu grecii :)

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Aug 2019, 18:46

Au scumpit biletele sa achite amenda la UEFA :laughing: :laughing: sunt ok preturile dar mai mari decat la meciul cu sabail si honved.

Am revazut meciul lui AEK din grupele Champions League cu MOL Vidi.
Grecii ataca feroce , baga 4-5 jucatori in careu si e aproape imposibil ca mingea sa nu ajunga la un galben care sa dea la poarta.
As fi modest, in locul lui Papura si l-as suna pe Lucescu Jr pentru o parere.

Grecii au cumparat un jucator care a fost la Sageata Navodari si Academica Clinceni dar au si doi imprumutati de la Eintracht Frankfurt si Espanyol.
Este clar ca au valoare individuala si daca gafam ne pedepsesc rapid. Trebuie sa nu facem greseli.

Avem o sansa, ei vin din pregatire, nu au avut nici-un meci oficial. Putem profita de motoarele lor reduse si lipsa de omogenitate. Totusi trebuie sa nu gresim pentru ca un singur jucator de la ei, oricare, ne-o baga in poarta.

Avantajul nostru este ca experienta o acumulezi cu echipe mari 0 Milan Leipzig AEK. Trebuie sa inscriem sa ne facem CV-ul la jucatori

Indiferent de rezultat trebuie sa tinem capul sus

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de marius_vl » 06 Aug 2019, 18:49

mai da-i dracu ca nu sunt Barca! avem sansa noastra si sunt convins ca le vom pune mari probleme, important e sa fim mai agresivi ca ei! presimt ca vom face meciul sezonului de pana acum!

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de calugaru' vaxile » 06 Aug 2019, 19:47

fata de ce-am jucat cu ungurii, grecii is cam barca

Închis