[Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Cu cate puncte se intoarce Universitatea din nordul Moldovei?

Poll ended at 18 Aug 2019, 22:46

3 puncte, jucam fotbal
7
19%
1 punct si sperante de 2 lei pentru Papura
4
11%
0 puncte si fara antrenor
25
69%
 
Total votes: 36

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Aug 2019, 22:46

Duminica, 18 august, incepand cu ora 18.00, Universitatea Craiova se deplaseaza la Botosani in speranta de a reinnoda sirul victorilor si, totodata, sa-i salveze scaunul lui Papura. Noi venim dupa un egal la Atena si o infrangere cu Sepsi OSK. Botosaniul vine dupa un 2-2 spectaculos cu Viitorul, rezultat ce ar trebui sa-i dea fiori lui Papura (nu cred ca e cazul, trebuie sa fi treaz pentru asta, nu in lumea viselor).

Prin urmare, nu va mai intreb de tactica sau de formula de start, pentru ca le cam stim cu totii. Le stiu si adversarii, nu numai noi. Meciurile cu Universitatea au devenit un meci cu tema data: cum sa blochezi un 4-3-3 nefunctional, cand stii echipa de start a adversarului si schimbarile pe care le va face?

In schimb, va rog sa votati in sondajul de pe topic rezultatul preconizat. Atentie, acesta difera de rezultatul pe care vi-l doriti!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Aug 2019, 22:53

Eu cred ca batem - sau in cel mai rau caz, egal. Am un feeling ca Papi asta va rupe si blestemul de la Botosani, dupa ce ne-a rupt sansele la locul 3 (anul trecut) si la grupele EL anul asta. Am votat victorie.

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 16 Aug 2019, 22:55

zero puncte da' cu acelasi antrenor, din pacate. echipa la fel, briciag pe post de martici si vata in loc de mihaila. eventual qaka in loc de mateiu. stopperii aceiasi. virf ... nu stiu. oricare, aceeasi poveste. sper totusi ca predatoru' a fost pus la prasit, trimis cu vaca, nu stiu, ceva la care se si pricepe.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Aug 2019, 22:55

Daca pregateste el meciul, luam bataie sigur. Daca ii lasa pe jucatori sa stabileasca tactica la o bere, batem sigur.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 16 Aug 2019, 22:59

adevaru' e ca are neacornel o umbrela-n dos, ceva de speriat. din pacate chiar nu mi-l imaginez la o bere cu echipa. io inteleg ca antrenoru e sef si deasupra jucatorilor, da' totusi

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 17 Aug 2019, 01:17

...am votat bataie. Nu ca sa plece Papura, ca pana una alta, oficial n-a vorbit nimeni de demitere, deci putem ramane lejer cu el pe cap si in caz de infrangere. Am votat bataie pt. ca, oricat as incerca, efectiv nu pot sa-mi imaginez cum am putea marca. Cine sa dea gol, adica. Atacul nostru e apa statuta. Cine s-o vare? Hai, s-ar putea intampla vreo inghesuita p-acolo, sa vina Martic sa zicem, dar asta presupune sa-i domini p-aia, sa-i bagi in careu, ceea ce e greu de crezut. Botoseii nu te lasa pe tine sa fumezi un pachet de tigari pana dai o pasa intre fundasii laterali, vin si te inghesuie ei. Pe Roman sau Fortes, nu conteaza, ii rezolva relaxat Miron ala al lor iar p-aia lunga a lu' Mirko spre Bancu o stie si Grivei, n-ai cum sa-l surprinzi pe Croitoru cu asa ceva. Suturi de la distanta nu mai dam de pe vremea lui Madson ( care sa conteze ma refer, altfel la avioane si telefonate suntem in top ), deci cum dreaq s-o bagam in ate? In schimb, daca e sa ma gandesc la apararea noastra, toate variantele posibile de a lua gol sunt plauzibile: gol cu capul din faza fixa? Da. Lob peste portar? Da. Autogol? Da. Fractura de coloana la Kelic la combinatiile in viteza ale alora? Da. Gol din lovitura libera? Da. Deci, de-asta am votat bataie. Ar mai varianta unui egal cu autobaza, dar nu face Papura de-astea, ca doar ce zicea unii fac anti-joc si precis el nu face...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 17 Aug 2019, 07:20

Hai ca ma binedispusa comentariul lui Malus. Am ajuns intr-adevar mega previzibili si pare o minune sa batem pe oricine. Desi eu zic ca avem jucatori buni dar nu exista o tactica si niste scheme cu care sa poata surprinde.
Nu stiu cat se va mai prelungi agonia asta. Rotaru s-a sabotat singur si continua sa o faca, *chiar nu inteleg de ce*

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 17 Aug 2019, 08:21

hai sa va dau doua vesti bune: in primul rand vom sparge blestemul si vom castiga, iar in al doilea rand vom scapa de adormitul Maicii Domnului in proportie de 100%!

LiviuB

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Aug 2019, 08:32

Ar trebui sa fie jucat Markovic in fata, mai prost decat cei doi care au jucat pana acuma nu o poate face. Si rezolvam si un post de U21, nu trebuie sa mai fie sacrificat Martic. Sper sa mai intre in primul 11 Balasa si Ionita.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 17 Aug 2019, 08:36

1.Dupa un meci démotivant à Athènes este dur de revenit de punct de vedere psychologique pentru acest primul meci de L1.
2. La continuare aceasta obsedante ora 18.00. Eu nu aminteste alta ora de programmare de meci de Craiova cu exceptie de 18.00
3. Botosani a dominat toti adversaires sai, uneori largement. Se vede acolo lagatura buna de grup + expertise de entraîneur+ increderea data pentru entraîneur. Nu este cas la noi.
4. Dupa ce facut déplacement (deplasare?) aller-retour à Athènes acum 3 zile, prea rapide vine déplacement la nord de tara. Iarasi departe. Asta conteaza iarasi négatif.
5. Papura el este déjà prea transparent pentru tot lumea. Eu crede ca si copii de maternelle pot citeasca ,, stratégie'' de acest ,,stratege''. À propos ,, stratégie'' asta vine de la limba grec antique. Oare Papura invatat ceva?

Bref ; extrême de putin sansa de facut ceva positif à Botosani, eu totusi, in éterne meu optimisme naïf, pronosticat victoria.

P.S. Pentru ma asigurat ca nu pierd totul, eu asigurat pentru meci o lada de sticlele de bon Sauvignon blanc de Samburesti care sa stinge amar la cas de infringerea. Nu singur, linistiti voi.
Iar la cas fericit de victoria, pentru calmat bucurie prea intens. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 17 Aug 2019, 08:59

Chiar_nu_inteleg de ce maximum 0 puncte

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 17 Aug 2019, 09:28

marius_vl scrie:
17 Aug 2019, 08:21
hai sa va dau doua vesti bune: in primul rand vom sparge blestemul si vom castiga, iar in al doilea rand vom scapa de adormitul Maicii Domnului in proportie de 100%!
Conform informatiilor publice, ar trebui sa fie ori una ori alta, nu se poate si sa batem si sa plece Papi.
O zici ca previziune/dorinta sau ai aflat ceva?
De plecat tot pleaca Papi ca nu are cum sa se mentina, diferenta e ca daca mai sta mult ne va fi foarte greu sa recuperam.
Am votat infrangere pentru ca din pacate asa cred ca o sa fie, dar si ca o speranta ca vede si Rotaru ca nu se mai poate.
Intrebarea din mintea tuturor este: cine vine?

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 17 Aug 2019, 09:53

Paul scrie:
17 Aug 2019, 09:28
marius_vl scrie:
17 Aug 2019, 08:21
hai sa va dau doua vesti bune: in primul rand vom sparge blestemul si vom castiga, iar in al doilea rand vom scapa de adormitul Maicii Domnului in proportie de 100%!
Intrebarea din mintea tuturor este: cine vine?
Urmatorul. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Aug 2019, 12:53

Probabil tot un antrenor mediocru...

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: [Etapa 6] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bogho » 17 Aug 2019, 15:13

Arthur Rimbaud scrie:
17 Aug 2019, 08:36
4. Dupa ce facut déplacement (deplasare?) aller-retour à Athènes acum 3 zile, prea rapide vine déplacement la nord de tara. Iarasi departe. Asta conteaza iarasi négatif.
De fapt, echipa a stat la Atena pana ieri si s-a plecat direct la Suceava.
-

Închis