[Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Stiinta de la Cluj?

Poll ended at 20 Oct 2019, 12:56

3 puncte si locul I in campionat
18
64%
1 punct
5
18%
0 puncte
5
18%
 
Total votes: 28

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 24 Oct 2019, 16:48

s9k3k3- scrie:
24 Oct 2019, 10:59
Chiar nu inteleg de ce exista atata rautate si mai bine zis frustrare cand se vorbeste de Stanciu, Ianis, Marin sau mai stiu eu ce jucator.
Ar trebui: ca si intelegerea, sunt caracteristici umane :smoke:

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 24 Oct 2019, 19:02

SergyuR scrie:
24 Oct 2019, 15:12
LiviuB scrie:
24 Oct 2019, 12:15
cu privire la meciul de la Cluj - nu am vazut nimic spus de numarul mare de suporteri pe care l-am avut.
Asta e tendinta, sa fim denigrati cat se poate de tare :) In social media de la meciul si coregrafia senzationala cu fcsb au aparut 2/3 poze. Meciul urmator cu Resita au pozat peluza din toate unghiurile. Cainii sunt 100 acasa in peluza dar sunt vazuti ca cei mai smecheri ca sunt aproape in momente grele. Noi suntem 3-4 sute la cluj, nimeni nu zice nimic :) Boovenii 500 la filiasi, toata lumea in extaz, incredibil (cand au fost 20 la Severin nu ii mai poza nimeni).
O deplasare cu adevarat istorica

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Oct 2019, 20:55

s9k3k3- scrie:
24 Oct 2019, 10:59
Sa-mi fie cu iertare dar Stanciu a facut un meci excelent, o evolutie buna si solida apreciata de publicatii sportive de top din afara ca Lequipe.
Iar spre deosebire de majoritatea, a facut un meci excelent cu Barcelona, nu cu Chindia sau Concordia Chiajna.

Chiar nu inteleg de ce exista atata rautate si mai bine zis frustrare cand se vorbeste de Stanciu, Ianis, Marin sau mai stiu eu ce jucator. In primul rand ei reprezinta romania si ma bucur ca uneoi o faca cel mai inalt nivel.

Voiam sa mai zic un lucru de CFR, astia la valoarea pe care o au rar pot sa piarda puncte si mai ales in meciurile cu miza cand se concentreaza. Deci e mult mai greu sa recuperam sau sa speram ca se incurca in POff decat acum.
Da, nici eu nu inteleg rautatea asta vizavi de Stanciu luai-as familia in pooola doar trei ani 2013-2016 :-x

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa 13] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de s9k3k3- » 25 Oct 2019, 09:34

Ce treaba are jucatul la o echipa cu faptul de a nega realitatea si a spune ca unul joaca prost cand el o face foarte bine. Tocmai mentalitate de acest gen ne facem sa fim la ani luminia de fotbalul profesionist si chiar ca societate pana la urma.
Ca sa poti evolua trebuie sa accepti faptul ca sunt oameni mai buni ca tine si sa muncesti sa ajungi si tu la nivelul lor
Fara a avea vreo apreciere exagerata la adresa lui Stanciu, dar baiatul asta reprezinta povestea de succes a unui jucator care merge in tarile arabe unde nu reuseste mare lucru, dar nici nu se ingroapa, revine in europa, o face foarte bine si este apreciat. Nu multi jucatori reusesc asta si avem ex recente de jucatori cu calitate care sau ingropat definitiv dupa o experienta exotica gen Budescu.

Si ca tot vorbeam de mentalitate si a tinde spre progres in contextul in care suntem pe threadul cu CFR, lumea tot nu intelege ca un model in fotbalul romanesc pe langa Hagi il reprezinta CFR o echipa care face performanta europeana, eu zic sa vorbim cu aia de la Rennes sa schimbe antrenorul, sa-l aduca pe Mangia, doar a pierdut in fata lui Petrescu. Sau stai o sa apara cei care zic ca sanki aia au jucat in inferioritate numerica...

Închis