[Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Craiova de langa Bucuresti?

Poll ended at 27 Oct 2019, 12:44

3 puncte, le stricam sarbatoarea
21
84%
1 punct, echipa nu arata bine deloc
2
8%
0 puncte, le facem o bucurie
2
8%
 
Total votes: 25

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 27 Oct 2019, 17:37

R.E.N. scrie:
27 Oct 2019, 17:00
pentru antrenori nu exista ceva program de traininguri, formare profesionala continua? sa-l trimita si pe Piturca, poate intelege cum arata fotbalul modern, ca temporizarea asta e fumata din 98.
apld :hai :)-

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de s9k3k3- » 27 Oct 2019, 17:48

jocul se leaga, azi nu a fost atat de rau, a lipsit cineva sa o bage. Situatii am avut suficiente cat sa castigam meciul si pana la urma s-au razbunat.
Rezultatul este foarte prost insa jocul a fost acceptabil, s-au vazut progrese si se vad. E greus a pocnesti din degete si sa rezolvi lucrurile, echipa n-a aratat rau de loc, e mult de munca iar rezultatele peste noapte apar doar din intamplare si noroc.
Trebuie sa strangem randurile, pana in iarna o sa ne fie rau pt ca ne lipseste calitatea in multe randuri, azi la ocaziile avute nu trebuia sa nu luam 3 pcte, n-ai voie daca esti atacant ca roman sa nu dai gol. Lipsa lui Koljic isi spune cuvantul, ala dintr-o jumatate de ocazie da gol, astia din 4-5 ocazii clare nu o baga in poarta.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 27 Oct 2019, 19:14

Daca o bagam in poarta din cele 2-3 ocazii imense pe care le.am avut acum vorbeam altfel.Avem aceeasi problema de cand Koljic este accidentat:nu fructificam ocaziile avute.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 27 Oct 2019, 20:32

...nu stim cum era nici daca marcam. Poate incepeau aia sa ne calareasca si ne egalau. N-am avut cine stie ce ocazii din faze lucrate. Daca nu punem la socoteala bara lui Balasa, ramanem cu ratarea lui Roman. In rest, jumatati sau sferturi de ocazii. Cu cine? Cu nimeni pe dreapta Clinceni. Cu echipe de-astea satesti trebuie sa defilezi. Nu e ce trebuie. Iar Martic trebuie jucat. Gasesti solutii, renunti la altcineva, dar nu renunti unul din primii trei ca valoare pe care-i ai in lot...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Oct 2019, 20:42

Staff-ul lui Piturca merge doar cu metode vechi, gen mers la mare si alergare pe nisip ?
Nu le face nimeni jucatorilor o monitorizare statistica, un bioritm.
Cum s-au gasit in meciul cu CFR ca 2 dintre cei mai obositi jucatori sa fie pusi titulari Matel si Mihaila. Acum Ivanov si Roman.

Nu se lipeste golul de echipa lui Piti de parca mi-e dor de papura

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Oct 2019, 20:50

Hai sa fim seriosi ca eu unul m-am saturat de obsesia asta cu Koljic. Sigur - echipa cistiga orice meci daca era Koljic. Asta e o scuza, atit.

CFR era dependenta de Tucudean - si uite ca se descurca fara el. Fara sa cumpere alt atacant de profilul lui. Pentru ca CFR are antrenor care chiar se pricepe.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Oct 2019, 21:17

Cartonas rosu la un asemenea atac criminal !


s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de s9k3k3- » 27 Oct 2019, 21:25

malus dacus scrie:
27 Oct 2019, 20:32
...nu stim cum era nici daca marcam. Poate incepeau aia sa ne calareasca si ne egalau. N-am avut cine stie ce ocazii din faze lucrate. Daca nu punem la socoteala bara lui Balasa, ramanem cu ratarea lui Roman. In rest, jumatati sau sferturi de ocazii. Cu cine? Cu nimeni pe dreapta Clinceni. Cu echipe de-astea satesti trebuie sa defilezi. Nu e ce trebuie. Iar Martic trebuie jucat. Gasesti solutii, renunti la altcineva, dar nu renunti unul din primii trei ca valoare pe care-i ai in lot...
Ba, tu ce meci ai vazut? Incepeau aia sa te calareasca? Nu stiu ba de unde esti dar n-ai treaba cu fenomenul asta. Cum incepeau aia sa te calareasca cand tocmai ca trebuia sa iasa la joc si le mai dadeai 2-3 vai de capul meu.
Auzi in afara de roman si balasa n-am mai avut nimic... prietene esti fie orb, fie penibil, dar cred ca penibil. Azi echipa a jucat bine cand ai 4-5 ocazii de gol si nu bati e de vina valoarea ta individuala. De criticat e usor dar e cu atat mai usor sa critici fara sa ai habar. Dupa cum s-a jucat azi pe fotbal trebuia sa fie vreo 4-5 la 1 pentru noi.
Incepura altii cu bioritme cu statistici vai de capul meu....

Stati voi linistiti ca nu mor caii cand vor cainii.

LiviuB

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 27 Oct 2019, 21:52

Bobby scrie:
27 Oct 2019, 21:17
Cartonas rosu la un asemenea atac criminal !

Cam asa a fost tot meciul. Un arbitru mult prea lent si permisiv le-a fost de mare folos

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de fcdm3 » 27 Oct 2019, 22:06

La faza cu imaginea de mai sus m-am referit si eu si au mai fost si altele. Cu un arbitru corect (inclusiv penalty-ul la Mihaila) Stiinta lua 3 puncte azi. Este adevarat ca mai e mult de lucru, dar parca prea ne freaca arbitrii astia cum vor ei. Este al nu-stiu-cat-alea meci in care arbitrul ne defavorizeaza flagrant. Bineinteles ca niciun oficial craiovean nu comenteaza nimic legat de arbitraj iar presa (centrala sau locala) nici atat. Legat de jocul echipei, eu zic sa avem rabdare chiar daca e cam greu...

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 27 Oct 2019, 22:17

Piturca, un obosit mai mare decat Cartu... In afara de sekeke asta care moare in currul lui, cred ca v-ati cam lamurit. Am ajuns sa ne fie dor de Papura, e posibil asa ceva?
Nimic, nimic, nimic....asta jucam, nimic. Si vine cate un meltean sa ne explice ca suntem in progres, ca am avut totusi niste ocazii cu Clinceni. Fi-v-ar Piturca al draccului de impostor! Cu lotul asta meserias jucam ca la divizia B, vai de mama lui de antrenor.
Asta parca da amenzi pentru sut la poarta frate, n-am vazut asa ceva!!!!
Last edited by Leonard Albert on 27 Oct 2019, 22:18, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de azzuro » 27 Oct 2019, 22:17

Trebuia sa dam gol repede ! Am aratat bine in peluza mai ales ca meciul asta a venit dupa o deplasare nereusita dpdv sportiv! VP a incercat sa imparta lotul in 2 ca sa avem jucatori importanti si joi. Rabdare si totul o sa fie bine.. ucv
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 27 Oct 2019, 22:29

victoria, ar fi descătușat starea de spirit .. se vede, deja, o stare de tensiune, nervozitatea și frustrarea venită din lipsa rezultatelor(0 vs fcsb, cfr dar clinceni .. !?).
apoi, apar "pe surse", vorbe despre nemulțumirea unor jucători, antrenamente obositoare, cantonamente cam lungi ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 27 Oct 2019, 22:44

Bobby scrie:
27 Oct 2019, 20:50
Hai sa fim seriosi ca eu unul m-am saturat de obsesia asta cu Koljic. Sigur - echipa cistiga orice meci daca era Koljic. Asta e o scuza, atit.

CFR era dependenta de Tucudean - si uite ca se descurca fara el. Fara sa cumpere alt atacant de profilul lui. Pentru ca CFR are antrenor care chiar se pricepe.
Esti ******* ! . :-x

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 27 Oct 2019, 22:48

marius_vl scrie:
27 Oct 2019, 17:05
nu-mi vine in minte decat o singura chestie in momentul asta: **** Papura!
Vai de **** noastra de prosti, ce-o sa-l mai regretam noi pe Papura! Am dat ****, asta am primit, l-am fortat si pe Rotaru sa cheltuie o gramada de milioane prin aducerea lui piturca! Ne asteapta vremuri grele si urate... ca asa e olteanul prost si increzut!
Naiv rau, Mapura a fost sageata Satenei de cand a picat Mangia :laughing: :laughing: :smoke:

Închis