[Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Craiova de langa Bucuresti?

Poll ended at 27 Oct 2019, 12:44

3 puncte, le stricam sarbatoarea
21
84%
1 punct, echipa nu arata bine deloc
2
8%
0 puncte, le facem o bucurie
2
8%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 28 Oct 2019, 17:04

Mie imi este cat se poate de clar ca Piturca ruleaza tot lotul si asa poate tria pana in pauza de iarna. Multi sunt in plus in momentul asta, mai este si regula cu doi under 21 etc. Atata timp cat suntem in grafic, adica intrarea in PO, orice experimente sunt bine venite. Sa nu uitam ca orice diferenta intre noi si echipele de mai sus din clasament se va injumatati.
Cu ocazia asta vedem si noi cam care sunt expirati sau cei la care resaparea nu a functionat.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 28 Oct 2019, 17:20

Nu inteleg de ce nu jucam la Tg Jiu. Lumea e sictirita pana peste cap de Severin, multi au sechele la cat am jucat acolo. Chiar asa de mititel e primarul de la Tg Jiu?

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 28 Oct 2019, 17:35

gogu2005 scrie:
28 Oct 2019, 17:04
Mie imi este cat se poate de clar ca Piturca ruleaza tot lotul si asa poate tria pana in pauza de iarna. Multi sunt in plus in momentul asta, mai este si regula cu doi under 21 etc. Atata timp cat suntem in grafic, adica intrarea in PO, orice experimente sunt bine venite. Sa nu uitam ca orice diferenta intre noi si echipele de mai sus din clasament se va injumatati.
Cu ocazia asta vedem si noi cam care sunt expirati sau cei la care resaparea nu a functionat.
Briceag,Roman,Fortes,Ionita,Qaka, cred ca ne vor parasi din iarna. Din cate am observat VP vrea jucatori maturi 25+ ani, jucatori cu o talie peste medie si cu forta.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 28 Oct 2019, 17:43

Eu cred ca pentru U21 sintem cel putin la nivelul lui CFR. Mihaila al nostru este peste Costache al lor la orice ora. Iar al doilea U21 de la CFR - Itu - e schimbat destul de rapid.

Dar un destept a aruncat 1.5 milioane pe Ivan, care vrea sa joace pe stinga. Acolo unde il aveai pe Mihaila.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 28 Oct 2019, 17:45

https://blogsport.gsp.ro/ioanitoaia/201 ... a-anonima/

Ma mir ca stie si ioanitoaia sa scrie un articol obiectiv despre Craiova.
De urmarit faptul ca de vreo 2-3 articole incoa ne zic simplu, Universitatea Craiova, iar echipei booveanului Craiova 1948.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 28 Oct 2019, 17:48

da, l-a apucat pe hiena de ioanitoaia grija ca nu are Craiova jucatori. si pe voma interlopa de giovani la fel. semn bun.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Thunder

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 28 Oct 2019, 17:49

R.E.N. scrie:
28 Oct 2019, 10:53
Thunder scrie:
28 Oct 2019, 07:11
Dupa ce ca n-avem atacanti in afar de Koljic acum n-avem nici fundas dreapta care sa conteze pe faza ofensiva. La meciu` asta pe benzi n-am contat, Vladoiu cap de linie la absolut orice faza pe dreapta, Bancu aproape la orice faza pe stanga. Vericii Roman si Fortes sa se duca la satelit sa ne ajute sa promovam in B ca la prima echipa sunt degeaba. In iarna sper sa se mai ia un fundas central daca l-au reprofilat pe Cosic la mijloc, ca iar stam in alde Acka si Kelic pt locul de langa Balasa, singurul nostru fundas central decent.
si pe Vladoiu cine il pune sa joace in locul lui Martic? si pe Mateiu cine il tine sa frece tusa? si pe Bancu cine l-a invatat ca rolul lui e sa dea niste pase de minim 30 de metri? cand vreodata in viata asta a fost Ivan varf impins si a dat randament? cine ii pune in teren astfel incat jucatorul cu mingea e de multe ori singur si se uita in sapte parti pana sa gaseasca o pasa? de ce de multe ori jucatorii fac joc de glezne in jurul mingii pana sa stie unde sa dea pasa? de ce viteza noastra de joc a scazut de 10 ori fata de vremea lui Mangia, in conditiile in care au venit sapte jucatori si n-a plecat niciunul?

eu va inteleg ca va place de Piturca, fiecare poate avea afinitati. dar cu totii am vazut echipa asta jucand excelent. in multe meciuri. pana sa vina papura. acum brusc jucatorii sunt slabi si ne trebuie intariri pe toate posturile. avem 5 fundasi centrali...
Alo, calmante taica, ca te ia cu temperatura. Unde ai vazut tu echipa asta jucand excelent? De cand a plecat Mitrita n-am mai jucat nimic, basca unde mai pui si accidentarea lu` Koljic. Hai sa nu ne mai drogam. Echipa juca prost si sub Mangia in aceeasi formula, decat ca atunci to`arasu Martic nu era in ultimu` an de contract. Problema noastra nr 1 ramane lipsa unui atacant, ca din ecuatia asta io personal il scad pe Koljic pt ca asta la prima intrare mai dura intra pe tusa minim o luna, asta daca avem noroc. Nr 2 raman fundasii centrali, pt ca desi il avem pe Balasa ne mai trebuie unul de calibrul lui.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 28 Oct 2019, 19:49

...pai fundas ar fi Cosic, ca practic de-aia a fost adus. Dar na, Piturca stie una si buna - vrea mijloc format din baieti inalti si puternici, taietori de lemne gen si s-a apucat sa reprofileze. M-am uitat special la Cosic asta si nu m-a dat pe spate cu calitatile lui de mijlocas. La pase lungi e cam varza, a incercat vreo cateva, toate pe-afara; la deposedari n-am remarcat nimic deosebit; parca un pic mai activ pe constructie fata de Mateiu si ceva mai sigur pe el, sa zicem. Dar pt. atata lucru, sa-l tii pe Mateiu pe bara si pe Acka in teren, eu zic ca nu se merita. La fel si cu Martic. Bagi Vladoiu ca pleaca Martic la vara? Ce rezolvi? In loc sa-l pierzi doar pe Martici la vara, tu alegi sa-l pierzi si pe Martici la vara si puncte pana la vara...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 28 Oct 2019, 20:25

zeddDarko scrie:
28 Oct 2019, 17:45
https://blogsport.gsp.ro/ioanitoaia/201 ... a-anonima/

Ma mir ca stie si ioanitoaia sa scrie un articol obiectiv despre Craiova.
De urmarit faptul ca de vreo 2-3 articole incoa ne zic simplu, Universitatea Craiova, iar echipei booveanului Craiova 1948.
Vezi ca acea mizerie nu pomeneste despre "Universitatea Craiova". Asta e una la mina.

Doi - acea mizerie zica ca Piti a antrenat in 2010 echipa lui Mititelu "Craiova 1948". Asta e o minciuna de proportii. Piti a antrenat fosta echipa a lui Mititelu, FCU Craiova. Practic acest articol zice ca actuala echipa a lui Ajica e fix aia veche. Fabulos, nu ?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 28 Oct 2019, 20:32

...Maimuțoaia tot lepră, normal...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 29 Oct 2019, 11:13

@Thunder daca iti pui niste intrebari nu trebuie sa faci si temperatura. si sunt multe intrebari despre ce a facut Piturca pana acum si de ce am jucat doua meciuri bine si in cinci am fost praf.

bineinteles, daca "crezi" in Satana, raspunsul la toate intrebarile e ca el nu e de vina pentru nimic. dar nu cred ca e cea mai sanatoasa atitudine.

ar trebui sa lase drogurile in special aia care cred ca ce joaca echipa acum e comparabil cu ce juca la inceputul lui 2019. sau ca lotul de acum e comparabil cu ce aveam la inceputul lui 2019. sau ca asta e tot ce pot jucatorii astia.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

LiviuB

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 29 Oct 2019, 13:05

problema cea mai mare care trebuie rezolvata de catre staff-ul tehnic este legata de forma jucatorilor, majoritatea sunt la cel mult 50% din capacitatea lor. cu siguranta pot mult mai mult. iar pentru asta Piturca are o mica parte din vina. nu avea cum sa faca minuni peste noapte. de acord, nu ajuta nici rulajul asta permanent al jucatorilor, dar pe de alta parte fiecare are dreptul la o sansa. trebuie sa vedem pe cine ne vom putea baza.

Thunder

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 29 Oct 2019, 23:57

R.E.N. scrie:
29 Oct 2019, 11:13
@Thunder daca iti pui niste intrebari nu trebuie sa faci si temperatura.
Una e sa-ti pui intrebari si cu totu` altceva e sa aberezi. Tu dai in Piturca de parca pana la venirea lui era echipa pe locu` 3 si ne-a scos el pe 4 sezonu` trecut pe final. Eu inteleg sa critici, dar ramai pe subiect. Vezi ca pe atitudine s-au schimbat destul de multe. Fizic iar s-au schimbat foarte multe, unde ai mai vazut tu echipa sa pice dupa 60-70 de minute? Tii minte cum te calarea Clinceniu` in primul meci in vara? Si asta dupa ditamai pregatirea si vreo 2 meciuri oficiale cu azerii, ba cre`ca si al 3lea cu mozgorii de la ei a intrat acolo, nu mai retin exact. Te-a mai calarit vreo echipa in afar de Cluj in a 2a repriza?

LiviuB

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 30 Oct 2019, 11:12

La meciul de duminica am apreciat modul in care s-a prezentat Cicaldau. Foarte puternic, nu a discutat fizic cu adversarii, a pus multa masa musculara pe el.
De altfel, mai toti jucatorii au castigat pe acest palier. Doar la cornere nu prea am castigat duelurile fizice cu adversarii in careul lor, in rest, mi-a placut ca i-am dominat inclusiv fizic

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 14] Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 30 Oct 2019, 12:22

Thunder scrie:
29 Oct 2019, 23:57
R.E.N. scrie:
29 Oct 2019, 11:13
@Thunder daca iti pui niste intrebari nu trebuie sa faci si temperatura.
Una e sa-ti pui intrebari si cu totu` altceva e sa aberezi. Tu dai in Piturca de parca pana la venirea lui era echipa pe locu` 3 si ne-a scos el pe 4 sezonu` trecut pe final. Eu inteleg sa critici, dar ramai pe subiect. Vezi ca pe atitudine s-au schimbat destul de multe. Fizic iar s-au schimbat foarte multe, unde ai mai vazut tu echipa sa pice dupa 60-70 de minute? Tii minte cum te calarea Clinceniu` in primul meci in vara? Si asta dupa ditamai pregatirea si vreo 2 meciuri oficiale cu azerii, ba cre`ca si al 3lea cu mozgorii de la ei a intrat acolo, nu mai retin exact. Te-a mai calarit vreo echipa in afar de Cluj in a 2a repriza?
daca tot vorbim despre aberatii si ramas la subiect, mai citeste o data ce am scris mai sus. nu am spus ca sunt multe intrebari referitoare la ce a facut Piturca in sensul in care n-a facut nimic, ci in sensul literal "sunt multe intrebari legate de ce a facut". o parte din intrebari le-am pus mai sus si s-au tot discutat pe aici, in special subiectele Martic si Mateiu. nu am spus nimic de forma fizica. dar, daca vrei sa vorbim despre asta, cred ca ultimul rol al antrenorului principal e sa faca pregatirea fizica.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Închis