[Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu cainii?

Poll ended at 04 Noi 2019, 14:29

Victorie
17
74%
Egal
3
13%
Infrangere
3
13%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de DeuxEx » 05 Noi 2019, 00:22

Sa recapitulam:
- Noi, 4 goluri, javrele 1
- noi, 2 penalty-uri neacordate, javrele 1 gol anulat desi pare valabil
- posesie 47%-53% (conform FlashScore, astept statistica InStat, totusi)
- suturi pe poarta 8 vs 2
- cartonase galbene 3 vs 3

Incet, incet, am devenit nasii javrelor. Ii jupuim pe unde ii prindem: la Craiova, in Bucale, pana si la Severin. O seara foarte buna pentru intreaga Oltenie.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de zeddDarko » 05 Noi 2019, 01:05

Daca Nistor e "zeul" lor in momentul actual, inseamna ca dinamovistii sunt ultimii oameni de pe planeta asta.Vai de steaua lor de rusi.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de SLH » 05 Noi 2019, 01:27

Traim clipe istorice. Am batut catelele de 3 ori in 4 ani la 3 goluri, i-am batut si la ei in daca nu ma insel de abia a 3a victorie din bucuresti all time. E posibil sa fie cea mai buna perioada a noastra impotriva nenorocitilor astia.

Thunder

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de Thunder » 05 Noi 2019, 02:05

Eu personal sunt un pic dezamagit. Niciodata nu le-am dat mai mult de 3 goluri diferenta, scorul lor istoric cu noi fiind in schimb un sec 8-0. Acum era momentu` sa le dam vreo 4-5 bucati diferenta sa ii mai terfelim si noi. In rest, seara superba, nici nu cred c-o sa fiu zombie maine la munca, am andrenalina gramada

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de malus dacus » 05 Noi 2019, 02:16

...când bate Știința, și mai ales pe câini, parcă are și ceața de la întoarcere farmecul ei! Felicitări tuturor! Hai Craiova!!!...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Noi 2019, 08:31

Recapitulare din ultimele doua meciuri:
Voluntari un adversar modest dar ne-am facut jocul si a intrat in ate. Am fost primi la minge si am alergat mai mult ca ifovenii.
Dinamo joaca, stie fotbal, dar tot conditia fizica ne-a castigat meciul. Am facut presing sus, constant, am fost mereu inaintea lor la minge. Vezi primul gol al lui Ivan si al lui Mihaila. Am castigat aceste doua meciuri , mai ales prin prospetime. Daca vreti comparam capacitatea fizica a CFRului in meciul cu noi. Ne-au sufocat fizic.

E bine, am jucat cu doua echipa care au lasat spatii. suntem mai rapizi si mai tehnici decat majoritatea adversarilor din liga 1.
Problema noastra a fost cu echipele organizate in defensiva. Nu reusim sa spargem o echipa bine asezata in defensiva. Urmeaza Chindia si Sibiu

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de fanucrv » 05 Noi 2019, 10:16

Presingul ucigător a fost cheia jocului. I-am terminat cu acest presing agresiv, care în prima repriza nu le-a permis dinamovistilor să-și dezvolte jocul prin Nistor. Dacă ii jucam la fel și-n repriza a doua le mai dădeam trei goluri.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de alex.p » 05 Noi 2019, 10:28

SLH scrie:
05 Noi 2019, 01:27
Traim clipe istorice. Am batut catelele de 3 ori in 4 ani la 3 goluri, i-am batut si la ei in daca nu ma insel de abia a 3a victorie din bucuresti all time. E posibil sa fie cea mai buna perioada a noastra impotriva nenorocitilor astia.
In ultimele 10 meciuri directe avem 5 victorii, 4 egaluri si 1 infrangere. La victorii am pus si meciul castigat la 11m din Cupa, de la Severin.

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de azzuro » 05 Noi 2019, 10:44

Presingul si agresivitatea au fost cheia jocului! Atmosfera buna pt o zi de luni cu vreme ploiasa plus o serie de meciuri mai putin reusite care tin suporterii de rezultat!!! Lume noua prin jurul stadionului, nu l-am mai vazut de ceva timp pe charlie la meciuri....

Trimis de pe al meu SM-G973F folosind Tapatalk

"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de DeuxEx » 05 Noi 2019, 13:03

Index InStat

Andrei IVAN – 324 Index INSTAT

A marcat de două ori și a avut încă alte două șanse de a-ăi trece în palmares primul ”hat-trick” din cariera de profesionist. A fost principalul șuter al echipei, cu 6 baloane expediate. Din 9 dueluri purtate la sol a câștigat 6, adică 67%, procent excelent pentru un jucător de atac.

Antoni IVANOV – 323 Index InStat

A deschis scorul, a mai avut un șut cadrat. A stat excelent la capitolul dueluri, atât la sol, cât și în aer, câștigând 7 din 10. Jucător de maximă siguranță, cu un procent de 88% al paselor corecte, adică a greșit de numai 5 ori în tot meciul. Volumul de joc (43 de mingi) este cel mai mare din toată echipa, dar foarte mic pentru postul pe care evoluează. În fotbalul mare, un mijlocaș central atinge mingea de peste 80 de ori în meci.

Valentin MIHĂILĂ – 316 Index InStat

A fost al doilea șuter al echipei, cu 4 baloane expediate spre poarta dinamovistă: două cadrate, unul transformat în gol. Dincolo de aportul ofensiv, a ajutat echipei și pe faza de apărare, fiind jucătorul cu cele mai multe deposedări din tabăra gazdelor. A greșit doar 5 pase tot meciul, însă la capitolul dueluri câștigate a avut un procentaj de numai 29%.

Alți doi jucători craioveni au acumulat un Index INSTAT mai mare de 300, care echivalează cu nivelul mediu internațional: Bărbuț (310) și Bancu (306). Niciun jucător de la Dinamo n-a trecut de pragul de 300, cei mai apropiați fiind Moldoveanu (289) și Nistor (287).

sursa: Fanatik (Vochin)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de florinkeke » 05 Noi 2019, 13:40

Pertinent articolul lui Vochin din Fanatik.
Si apararea noastra a avut momente de uluiala.Thiago mi se pare nesigur si faza cu [*****] cand ajunge la finalizare este elocventa.
As adauga ca Avram a tinut mortis sa ne ciupeasca insa am fost mai buni. Daca fortam le mai dadeam
De mult nu am mai vazut un asemena atac vitezist la capacitate maxima.
Meci spectacol cu satisfactia sa le fi dat 4 cainilor.
Hai cu inca 3 puncte la Ploiesti

LiviuB

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de LiviuB » 05 Noi 2019, 15:31

Ne mai trebuie un om langa Balasa. e clar ca Cosic va fi folosit la mijloc.
as vrea sa va uitati pe reluari la golul lor, sa va uitati cat de pasiv asista Acka la derularea fazei - desi vede ca Vladoiu s-a complicat, el nu se grabeste sa acopere zona ramasa libera ci isi continua plimbarea pe teren. abia cand a luat nistor mingea el vine sa blocheze, dar nici atunci nu o face prea hotarat, dovada ca il lasa pe nistor sa traga nestingherit, desi putea sa bage o alunecare care ar fi blocat sutul.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Noi 2019, 15:34

VIne Gaman

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de malus dacus » 05 Noi 2019, 16:11

...e bine ca au inceput sa marcheze cei din fata. In primul rand pt. ca prind incredere in ei, iar in al doilea rand pt. ca si coechipierii capata incredere in ei. Cam asta trebuie sa fie jocul, setat pe ei, iar Bancu si Cicaldau sa mai marcheze din cand in cand, mai mult de distractie si pt. diversitate. In continuare nu-mi place solutia Vladoiu, si nu ma refer la jucatorul in sine, ci la tinerea pe bara a lui Martic...

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de adi_g » 05 Noi 2019, 17:06

SLH scrie:
05 Noi 2019, 01:27
Traim clipe istorice. Am batut catelele de 3 ori in 4 ani la 3 goluri, i-am batut si la ei in daca nu ma insel de abia a 3a victorie din bucuresti all time. E posibil sa fie cea mai buna perioada a noastra impotriva nenorocitilor astia.
Cred ca cel mai probabil, avem vreo 4 victorii in deplasare cu ei...Una in timpul Craiovei Maxima, 2 in era Craioveanu si cea din iulie...

Închis