[Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte castiga Știința la primul meci pe noul gazon?

Poll ended at 23 Noi 2019, 22:14

3 puncte
20
87%
1 punct
1
4%
0 puncte
2
9%
 
Total votes: 23

LiviuB

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de LiviuB » 24 Noi 2019, 20:42

ce arbitru cretin, e a doua oara cand nu ne lasa pe avantaj..

LiviuB

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de LiviuB » 24 Noi 2019, 20:57

Ce inseamna sa ai un fundas dreapta cu calitate pe ofensiva....

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Noi 2019, 21:10

Jimmy Darmody scrie:
21 Noi 2019, 21:41
Nu au aer sibienii duminica! Nu sunt meciuri grele pana la fecevece, poate doar cu astra, in rest echipe de pluton.....sa ii executam cum se cuvine!
Mark my words ! usteag ucv

jderul
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 10
Membru din: 18 Noi 2019, 00:36

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de jderul » 24 Noi 2019, 21:14

Intr-adevar gazonul nu pare cel mai reusit...sper sa fie timpul de vina, dar am vazut la Iasi un gazon care arata mult mai bine.
La cum pare al nostru, prin primavara iar trebuie sa-l schimbam
Ma bucur ca m-am inselat cu privire la scor
Matel e un jucator bun pt liga 1 si pt Craiova, daca reuseste si sa intre in ritm e un real castig.
Foarte bun Bairam!! Excelent de bun, intr-adevar ai adversarul mai slab, dar bun de tot

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Noi 2019, 21:22

Si eu am "vazut" la mine in gradina gazon mai bun :)))) nu mai pot cu astia, pe sistemul " cand ai varza nu ai butoi, cand ai pisda nu ai un cuoi ! " totul e de chahat pt carcotasi _|_ usteag ucv " nah la iarba na vaca" :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Noi 2019, 21:25

Daca batem,e gazonul de [cenzurat] totusi,daca pierdeam era Piti......vinul asta la 8 lei face ravagii :))

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de fabius_2014 » 24 Noi 2019, 21:34

Iasul a jucat doua luni la Botosani ca sa schimbe gazonul, la noi gazonul are o saptamana de noiembrie de cand e instalat. Gazonul o sa fie foarte bun.
Jocul a fost bun cu posesie de 70%, cu 3 goluri si alte faze de gol.
Apreciez faptul ca Piturca a dat sanse tuturor jucatorilor, dar este momentul sa se formeze un 11 de baza.

LiviuB

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de LiviuB » 24 Noi 2019, 21:40

Trebuie sa tinem cont de vremea din ultimele zile, a plouat f mult, a fost frig, asa ca gazonul a fost excelent.
Fantastic acest copil, Baiaram. la nici 17 ani sa joci asa...
o victorie foarte importanta avand in vedere ca ne-au lipsit Koljic, Ivan, Mihaila, Martic, Mateiu, Pigliacelli, Kelic, Kosic

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de florinkeke » 24 Noi 2019, 22:03

Veni,vidi,vinci...Am jucat exact cum trebuie cu echipele astra din subsol.3-0 sec,fara nici o sansa.Am avut inca un 11 in tribune din diferite motive ceea ce spune multe despre forta echipei.Pigli merita o lectie,poate nu mai este asa relaxat in poarta.pacat de Mateiu.In rest...hao cu inca 3 la unguri.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de fanUCV » 24 Noi 2019, 22:13

am controlat jocul, am impus ritmul vs un adversar slab, demn de liga 2 .. nu jucăm chiar spectaculos dar adunăm punctele!
altfel, după Mateiu și Martic'(?!), a venit rândul lui Pigliacelli să lipsească, "subit", din echipă .. probabil, Piți știe ce face!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de Paul » 24 Noi 2019, 22:52

Un meci foarte bun, in care s-a vazut cat de mult conteaza gazonul. Stai sa ia ghete potrivite si atunci sa vezi.
Acum mergem la Sepsi si sper sa le dam tot asa, un 3-0 fara drept de apel.
Sper ca Pitzi sa aiba intelepciunea necesara pentru a ii aduce pe toti sub un steag si sa castigam trofee!

Casa de piatra piticului atomic si distractie placuta tuturor la nunta!

LiviuB

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de LiviuB » 24 Noi 2019, 23:03

Intr-adevar, casa de piatra piticului cu suflet de urias.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de malus dacus » 25 Noi 2019, 00:13

...@gazon. hai, sa zicem ca a plouat mult, ma rog, oricum nu se compara cu mizeria inaugurata cu Slavia Praga camp de cartofi din start. Dar e de cacao sa nu stii sa te incalti. Zicea Cicaldau de nush ce ghete cu talpa mixta, pai, ia-le frate de la inceput!
Jijisport intrerupse interviul cu Piturca pt. publicitate; era interesant de auzit totusi, care treaba cu Pigliacelli, daca l-o fi intrebat cineva;
Lui Cartu ii scapa un "fcsb" la interviu. De fapt, zise steaua si apoi se corecta. Cred ca era cald la Mitrita acolo la cununie, altfel nu-mi explic;
Jocul in sine mi se paru bunicel, dominare, posesie, dar in continuare e loc de mai bine, mai multa miscare in zona lu' 16, combinatii etc;
@nationala. Vad ca deja e stabilit Radoi, practic nu mai asteptam nimic la sfarsitul nu stiu carei saptamani, decat sa se anunte oficial. Iar Craiova este deja pozitionata in aceasta barca, prin vocile lui Piturca si Cartu. N-am nimic cu Radoi, eram fan, dar m-am sucit din trei motive, in ordinea aparitiilor:
1. Vlad in locul lui Aioanei, fara legatura cu modul in care a plecat de la noi sau ca acum este la fscb;
2. Nasu, nu pt. cine e nasu ci pt. apelativul folosit public;
3. Pt. ca a fost anuntat de Hagi, practic.
Eu cred ca cea mai potrivita alegere era, totusi, Bursucea. Cu Radoi, tot rejele va face jocurile pe-acolo. Iar eu nu-i inteleg pe ai nostri ce au de castigat, dar sigur si-au facut planul ca au ceva de castigat de l-au luat repede in brate pe Radoi...

JustME

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de JustME » 25 Noi 2019, 01:06

au trecut vremurile in care luai o pereche de ghete si gata, aia era. cine e curios si vrea sa vada cam pe unde s-a ajuns cu tehnologia ghetelor de fotbal:




e o diferenta destul de mare intre ghetele de "firm ground" (FG) [practic gazon normal, gen vara] si ghetele de "soft ground" (SG) [gazon moale]. te astepti ca niste jucatori profesionisti sa ia in serios lucrurile astea.

eu inteleg ca e prima data cand joaca pe gazonul asta dar, teoretic, atunci cand ies la inspectat terenul, decat sa stea cu castile pe urechi sau sa se plimbe ca musca fara cap mai bine ar casca ochii sa vada cum se prezinta gazonul.. e moale, e tare, e ud, e ars etc si sa-si aleaga ghetele potrivite.

evident ca daca incerci sa joci cu ghete FG (gandite pt un gazon normal) pe un teren moale o sa aluneci pt ca nu o sa iti ofere tractiune optima. dar noi, din pacate, suntem inca la ani lumina de ceea ce presupune gandirea profesionista si atentia la detalii.
Last edited by JustME on 25 Noi 2019, 02:03, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - FC Hermannstad

Mesaj de Bobby » 25 Noi 2019, 01:53

Poate ca cineva din staff ar trebui sa discute inainte de meci cu jucatorii in ceea ce priveste ghetele care trebuie alese - in functie de starea gazonului.

Închis