[Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Stiinta de la Sf. Gheorghe?

3 puncte
18
82%
1 punct
2
9%
0 puncte
2
9%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Noi 2019, 23:25

Sambata, 30.11.2019, incepand cu ora 17.30, Universitatea Craiova se deplaseaza la Sf. Gheorghe unde va intalni echipa locala, Sepsi OSK. Stiinta vine dupa o victorie categorica in fata sibienilor de la FC Hermannstadt (3-0). Sepsi, in schimb, vine dupa o infrangere cu 4-1 in fata celor de la Viitorul, meci in care a avut 2 eliminati (Bouhenna si Tincu).
Cu ce formula de echipa credeti ca va aborda Victor Piturca acest meci? Cu cate puncte credeti ca ne vom intoarce din Ardeal?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 26 Noi 2019, 14:25

Grozavu a inceput sa faca atmosfera si sa puna presiune pe arbitrii. Nu stiu cati jucatori are suspendati Sepsi, dupa meciul cu Viitorul, dar sunt sigur ca va fi un meci foarte greu. Grozavu isi invata jucatorii sa fie agresivi, in sensul negativ, sa-si urce adversarii pe garduri .Singura varianta pentru noi de a scoate puncte este sa jucam cu atitudine si ambitie.Imi este teama pentru jucatorii de tipul lui Mihaila care se pot speria agresivitatea adversarilor. Imi amintesc de meciurile pe care le aveam la Botosani cand antrenor acolo era Grozavu.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 26 Noi 2019, 16:15

Eu imi amintesc si meciurile de pe Extensiv cand Grozavu si Helesteanu au facut iures si au sarit la bataie cu suporterii.
Un golan care reusise sa ii invete pe cei de la Botosani sa rupa tot.
Face pe victima acum ca l-a mancat Coltescu. Nu am vazut meciul, o fi fost poate exagerat, ca de obicei cam asa e, dar nici cu smardoismul lui Leo nu cred ca se poate scoate la capat un meci.
Sper sa ii batem si sa nu avem accidentati.

LiviuB

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 26 Noi 2019, 16:19

asta e un nenorocit. l-am auzit aseara si m-a enervat cumplit. daca avea oua, putea sa se planga ca l-a facut hagi. dar asa? nu mai puteam noi ca joaca Tincu...

conStiinta

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 26 Noi 2019, 16:51

Teorie pur si simplu imbecila a lui grozavu ca a venit Coltescu sa o ajute pe Craiova pentru etapa urmatoare. Si cum sa faca asta? Trimitand-o, etapa asta, pe Craiova pe locul 3 de pe 2!!! Mare ajutor pentru Craiova! :o: :bad: :bad:

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 26 Noi 2019, 16:57

Asta e rationamentul unui om care crede ca totul e despre el, bineinteles ca daca era sa traga cu Craiova Coltescu ar fi dezavantajat Vittorul, cu care ne batem.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 26 Noi 2019, 17:45

Hai sa nu vorbim de viitorul fost antrenor al lui Sepsi
Daca si Grozavu e antrenor, atunci pe Papula il putem pune linistiti selecționer

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 27 Noi 2019, 15:02

Piți la conferinta de presă: "I-as recomanda lui Dan Petrescu sa nu puna pariu in fotbal, in fotbal se poate intampla orice". :)))))))))) genial
Are asul ascuns in maneca.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 27 Noi 2019, 21:16

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 27 Noi 2019, 22:41

Interesanta conferință lui Piți. Am aflat ca un obiectiv clar pentru echipa a doua este promovarea și iar un lucru important pentru suporteri dar și pentru jucători, este ca locul în echipa se obține prin munca indiferent de termenele contractuale ale fiecărui jucător. Este un principiu spus răspicat care nu lasă loc speculațiilor.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2019, 23:51

Antrenorul decide cine este in teren, pe banca si in tribune - clar.

Dar e bine sa vedem si punctul de vedere al jucatorilor. E una sa accepti un contract pe 15 k la CFR stiind ca va fi concurenta mare pentru primul 11, si alta sa accepti contract pe 10 k la Craiova - bani mai putini, dar crezi ca ai sanse mai mari sa prinzi echipa. Daca ai acceptat banii mai putini si acum esti in tribuna - inteleg frustrarea acelui jucator. Cu siguranta Mirko ar fi cistigat bani mai multi in Serie A - desi probabil ca n-ar fi fost titular.

sorin107

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 28 Noi 2019, 06:00

Dupa teoria ta, bobbytza, tre sa joace si daca joaca prost, si daca pierde noptile, si daca face orice rahat, ca doar a semnat pe un salariu mic.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 28 Noi 2019, 07:36

Sa joace si sa ia gol cum a luat cu fecevece meci de meci, Calancea apara bine, dar pe final a facut kktul praf, acum a inceput asta, sa die in forma si sa nu mai planga ca pisssdele la copiii in speranta ajutorului promitand tricouri....wtf

iuli

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 28 Noi 2019, 08:29

Mirko putea sa ajute mai mult echipa asta.Are calitate,dar se pare ca nu are caracter.Mateiu,era la un pas sa devina idol pe aici,de ce nu reuseste?doar el stie...Piturca are nevoie de macar un sezon in care sa faca ce vrea el,apoi sa dea socoteala.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 28 Noi 2019, 10:38

Tare mi-e ca din iarna ne vom despărți de 1-2 jucatori considerați pana nu demult drept titulari incontestabili...

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis