Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca vom obtine?

Victorie
23
51%
Egal
11
24%
Infrangere
11
24%
 
Total votes: 45

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de marius_vl » 01 Feb 2020, 22:02

Pun și eu aici un mesaj, așa ca fapt divers. .. tocmai ce ne-am instalat pe locul 2 după înfrângerea Astrei din seara asta! Dacă interesează pe cineva, nu de alta...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de SLH » 01 Feb 2020, 22:05

Sincer preferam sa bata astra sau sa fie egal. Desi catelele au devenit victimele noastre favorite sunt mai aproape de desfiintare/faliment/retrogradare daca nu prind play-off-ul si asta ar fi mult mai imbucurator decat inca 2 victorii.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de marius_vl » 01 Feb 2020, 22:07

Mai îmbucurător decât orice este că le-am luat căpitanul și asta îi doare al dracu de mult! De prins playofful oricum nu-l prind...

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de BluBoy » 01 Feb 2020, 22:14

JustME scrie:
01 Feb 2020, 01:53
valynet scrie:
01 Feb 2020, 01:44
Cine uita istoria e condamnat sa o repete. Mai rasfoieste paginile acestui forum de acum cativa ani buni, si ai sa mai regasesti ideile astea si la PS'97. Asa au crezut si ei, ca fara ei nu se poate. Dar au aparut altii care au dovedit ca se poate. Ba chiar demonstrasera ca se poate chiar si mai bine. Asta pana cand din ignoranta sau altceva au cazut in aceeasi capcana: mandria de a se crede superiori, infailibili si indispensabili. Treziti-va! Sunteti frumosi doar atata timp cat va spun altii ca sunteti frumosi. Cand v-o spuneti doar voi, sunteti deja o cauza pierduta.
asta-i culmea, ajunse unu care si-a facut anu' trecut user pe forum sa ma trimita sa citesc forumul :lol: puisor, n-am nevoie sa rasfoiesc paginile acestui forum de acum cativa ani buni pt ca eu eram fix aici, am trait momentele respective si iti dau o veste proasta: cei de la PS nu prea postau aici. erau cativa baieti din galerie care, uneori, mai postau pe forum dar oameni aia erau mult mai activi pe stadion decat in mediul online. iar dupa ce s-a divizat Peluza Sud chiar nu imi aduc aminte de nimeni de la sud care sa posteze pe forum. iar dupa ce s-au separat apele si in ceea ce priveste echipele, exceptand ocazionalele sageti boovene, chiar nu a mai postat nimeni din tabara cealalta aici. deci vorbeste gura fara tine manca-ti-as.

si ca sa iti mai lamuresc o confuzie: NU sunt membru al Peluzei Nord. dar baietii aia nu sunt frumosi pt ca le spune lumea ca sunt frumosi, sunt frumosi pentu ceea ce au facut si ceea ce inca fac. ca daca nu erau ei tu acum incurajai fix **** mea.

tot ce trebuiau sa faca cei de la Nord in 2013 era sa nu sustina proiectul de renastere al Stiintei si echipa asta avea sanse foarte mici sa apuce vreun meci de Liga 1. habar n-ai cat de usor ar fi fost sa faca asta atunci, nici macar nu trebuiau sa treaca in tabara lu' ajica. pur si simplu sa se dezica total de acest proiect, era cea mai simpla varianta din lume. daca se declarau si ei impotriva acestui proiect atunci echipa asta nu cred ca apuca sa termine turul de campionat in Liga 2, cel putin nu in Craiova. coboara nitel tonul ca atunci cand se dadeau lupte crancene cu booveanu' tu nici macar p-acia nu erai sa scrii un editorial, sa cauti cu noi prin acte ca sa demontezi aberatiile boovene. nu te-am vazut nici cand am editat flyerele alea cu imnul pe care le-am impartit pe tot stadionul, nu te-am vazut cot la cot cu noi la impartit programe de meci pe stadion, nu te-am vazut nici cand forumul asta edita o revista online, practic nu te-am vazut deloc in astia 16 ani de cand imi petrec o parte din timpul liber aici. te vad doar la dat din gura, arogant pe matul gol.

baietilor din peluza le explici despre coerenta si principii, mie imi explici despre forum. de curiozitate, e vreun domeniu la care sa nu te pricepi? :lol:

p.s. NU sunt membru al Peluzei Nord. nu am fost si nici nu o sa fiu vreodata ultras deci parerile mele imi apartin mie, in niciun caz peluzei.
De unde au aparut ma specimenele astea???
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de mihu » 01 Feb 2020, 22:20

nu ca au aparut, dar sunt si moderatori acum...cukmea este ca absolut, dar absolut pe toti ii aveam la ignore ca sa nu trebuiasca sa le citesc tampeniile pe care le debiteaza...si aici nu ma refer la Bobby care in afara de stresul lui cu banii lui Rotaru , are si multe postari pe care imi face placere sa le citesc
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de BluBoy » 01 Feb 2020, 22:23

valynet scrie:
01 Feb 2020, 01:15
Ha ha, foarte "subtila" ironia, de clasa a III-a, e vina mea ca nu coborai nivelul de intelegere atat de jos. Asta ca tot fusei intrebat de varsta. Cat despre nevertebrate fara principii, lasati-o mai usor. Cunosc atatea persoane din T2 cu un nivel intelectual la care multi nici nu visati. Dar sa zicem ca accept chiar si aceasta generalizare. In schimb o stiti pe aia a lui Lapusneanu: "Prosti, dar multi!"? Ar trebui sa va dea putin de gandit, altfel aveti soarta "boierilor".
Astept sa ne dea afara de pe stadion brigada imacilatilor condusa de tine
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de fabius_2014 » 01 Feb 2020, 22:42

Bobby scrie:
01 Feb 2020, 21:58

Am ramas si eu suprins de faptul ca l-am vazut pe Papi cu singe in instalatie parca, pentru prima data. Si la goluri a reactionat vulcanic. Nu doar ca a vorbit cu tupeu si forta la conferinta de presa, dar m-a mirat ca s-a luat puternic de Iedi. Desi stia ca Iedi are o relatie de prietenie cu Rotaru, si cei doi au negociat luna trecuta o preluare a echipei ! A spus ca Iedi nu e muritor de rind care se chinuie sa-si gaseasca contracte de antrenor ! Nu stiu care antrenor de liga 1 s-a mai luat asa de Iedi.
Cum iti explici comportamentul lui Papura ?
Crezi ca mai este posibila o colaborare, la Universitatea Craiova, intre Iordanescu si Papura ?

pepeci
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 6
Membru din: 25 Mai 2018, 00:51

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de pepeci » 02 Feb 2020, 01:37

Aveam o impresie (poate subiectiva) despre olteni. Vineri mi-am dat seama ca si oltenii sunt in nota cu restul tarii, niste imbecili. Popor condus de caste. Meciul a fost extraordinar. Atmosfera din stadion, execrabila. Stand la peluza nord, am auzit babuini (multi, de alftel) care fluierau haotic, parca comunicau intre ei fluierand. Am vazut cum T2 huiduie imnul Stiintei... Am vazut cum galeria i-a dat [cenzurat] portarului nostru... Ma asteptam ca jucatorii sa nu salute publicul la final. Au facut-o, dand dovada de lipsa de caracter ( te duci tu sa il saluti pe ala de iti injura si huiduie colegul...) Specie fara orizont este omul. Dar romanul este sub orice critica...

pepeci
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 6
Membru din: 25 Mai 2018, 00:51

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de pepeci » 02 Feb 2020, 01:40

Despre papura...Doar eu am impresia ca se drogheaza? Mi se pare ca orice face, face teleghidat. Parca are emotii la comanda. Cand da craiova gol pare ca isi spune: "E gol, trebuie sa ma bucur", nu vine de la sine. L-a intrebat ieri reporterul ce parere are de divergentele dintre suporteri si el a raspuns ca nu a vazut nimic, si dupa a inceput sa turuie despre acel lucru. Oribil.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Bobby » 02 Feb 2020, 01:50

mihu scrie:
01 Feb 2020, 22:20
nu ca au aparut, dar sunt si moderatori acum...cukmea este ca absolut, dar absolut pe toti ii aveam la ignore ca sa nu trebuiasca sa le citesc tampeniile pe care le debiteaza...si aici nu ma refer la Bobby care in afara de stresul lui cu banii lui Rotaru , are si multe postari pe care imi face placere sa le citesc
:laughing: Hai ca m-ai facut sa zimbesc !

Da - eu sint acum bagat la "moderatori" - dar nu am interzis pe nimeni, nu fac edit la mesajele nimanui, desi imi iau injuraturi la greu.

Am mai explicat chestia cu banii - cum acest club se intretine de vreo 3 ani, ma gindesc la banii clubului, ai societatii de liga 1. Bani mai putini la club inseamna bani mai putini pentru supravietuire sau dezvoltare. Nu ma intereseaza banii persoanei Rotaru - nu e treaba mea. Eu sint fan U Craiova, nu Rotaru - banii clubului ma intereseaza.

In plus, nivelul de alfabetizare financiara in sport al publicului romanesc este foarte modest. Mai incerc in zona asta sa clarific un pic, cit imi permite timpul liber si ce mai aflu si eu. Sint multe timpenii de business fotbalistic aruncate in mediul online - de genul "U Craiova se intretine din banii de bilete si TV" (un mare fals), "Vin jucarori gratis la Craiova" (mare fals, se platesc bani multi la impresari, prime de instalare direct catre jucatori intre zeci si sute de mii de Euro etc.) si tot asa. Cine stie pe aici ca U Craiova plateste una dintre cele mai mari chirii la stadion din Romania ? Sau ca organizarea unui meci de liga 1 ca gazda costa zeci de mii de Euro ?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Bobby » 02 Feb 2020, 01:54

fabius_2014 scrie:
01 Feb 2020, 22:42
Bobby scrie:
01 Feb 2020, 21:58

Am ramas si eu suprins de faptul ca l-am vazut pe Papi cu singe in instalatie parca, pentru prima data. Si la goluri a reactionat vulcanic. Nu doar ca a vorbit cu tupeu si forta la conferinta de presa, dar m-a mirat ca s-a luat puternic de Iedi. Desi stia ca Iedi are o relatie de prietenie cu Rotaru, si cei doi au negociat luna trecuta o preluare a echipei ! A spus ca Iedi nu e muritor de rind care se chinuie sa-si gaseasca contracte de antrenor ! Nu stiu care antrenor de liga 1 s-a mai luat asa de Iedi.
Cum iti explici comportamentul lui Papura ?
Crezi ca mai este posibila o colaborare, la Universitatea Craiova, intre Iordanescu si Papura ?
Habar nu am. As specula ca i s-a spus sa fie mai expresiv in public, mai cu viata, mai autentic. Si as mai specula ca el ar spune ce gindeste - chiar daca se ia public de favoritul actionarului principal (Iedi).

Banii vorbesc - Iedi ar colabora cu oricine plateste pina la urma.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Bobby » 02 Feb 2020, 02:09

alex.p scrie:
01 Feb 2020, 16:27
Bobby scrie:
alex.p scrie:
01 Feb 2020, 13:20
Ne intereseaza ce e azi aici. Iar azi e un tradator in teren, pe care vine un (c)acka, un miracol al medicinei si un capitan cu gandul la mop sa il impinga dinspre Peluza.
OK - deci nu va mai place nici de finantator, nici de jucatori, si nici de antrenorii de acum. Si nici de stafful acestui club. Nu va mai place nimic. Se doreste impunerea din peluza a jucatorilor care n-ar trebui sa joace. Deci legea in teren sa n-o faca nici actionarul, nici antrenorul, ci peluza.

Am mai scris pe aici - cred ca cel mai bine ar fi sa lasati in pace actualul SRL de liga 1 sa-si vada de viata. Si sa luati toate furiile astea catre Pavel Badea - sa se infiinteze o alta echipa cumva. Badea detine stema si brandul - deci se poate.

Nu sint ironic aici - pur si simplu e OK sa nu va mai placa nimic. E dreptul vostru. Dar solutia nu este la stadion - ci la Pavel Badea. O alta incercare, o alta echipa, cu alt finantator. Va inteleg perspectiva ca actualul SRL de liga 1 - jucatori, antrenori, staff, actionari - nu este ceea ce va doriti. E omeneste sa simtiti asta. Dar daca tot nu va mai place nimic - un nou inceput, o noua echipa, cu un staff nou si finantator nou ar fi mai bine pentru linistea voastra.
Nu incerca manipulari cu mine. Eu nu sunt peluza, nu sunt nici macar din peluza. Citeaza naibii tot textul, ca iar scoti bucatele sa-ti iasa calculele. De ce nu citezi si ca am stat la T2? Ca nu mai iesea bine sa dai in peluza?

Cand am zis eu de Rotaru ceva? Anul asta nu cred ca e cineva care poate sa ii reproseze ca nu a bagat bani, ca nu a incercat. Singurele MELE reprosuri tin de banca tehnica (nu il cred pe Papura calificat sa se ocupe ca A1 de echipa), si de faptul ca in iarna nu a curatat clubul de tumori.

Mai terminati-o cu Piturca, ca nu e antrenor la noi, si nu intereseaza pe nimeni ce face acum. Pe mine m-a interesat strict cat a fost la Craiova.

Pentru cei care cer dialog: a fost saptamana asta intalnire cu Rotaru. S-a rezolvat ceva? Nimic.

Iar cu dovezile ... parca sunteti copii mici, credeti ca statea cineva cu camera de filmat la antrenament ca sa va arate filmulete? Shnt lucruri care in club se stiu (conflicte au aparut si in Turcia in vestiar).

Legat de ceilalti baieti pe care eu i-am enumerat in primul mesaj: cred ca odata indepartata persoana care ii provoca la sabotarea rezultatelor echipei, ceilalti vor juca. Macar pana le poti gasi echipa (ca au avut unii hartii de la club si iarna asta, dar nu s-au ingramadit cluburile sa ii oferteze).

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Ti-am explicat intr-un mesaj precedent de ce am scris ce am scris. Imi cer scuze daca te-ai simtit nedreptatit - nu a fost intentia mea.

Parca a innebunit lumea pe aici de vreo luna si ceva ! Multora nu le mai convine nimic. A dat strechea in noi de cind cu Piti asta...

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Leonard Albert » 02 Feb 2020, 17:24

pepeci scrie:
02 Feb 2020, 01:37
Aveam o impresie (poate subiectiva) despre olteni. Vineri mi-am dat seama ca si oltenii sunt in nota cu restul tarii, niste imbecili. Popor condus de caste. Meciul a fost extraordinar. Atmosfera din stadion, execrabila. Stand la peluza nord, am auzit babuini (multi, de alftel) care fluierau haotic, parca comunicau intre ei fluierand. Am vazut cum T2 huiduie imnul Stiintei... Am vazut cum galeria i-a dat [cenzurat] portarului nostru... Ma asteptam ca jucatorii sa nu salute publicul la final. Au facut-o, dand dovada de lipsa de caracter ( te duci tu sa il saluti pe ala de iti injura si huiduie colegul...) Specie fara orizont este omul. Dar romanul este sub orice critica...
Poate ma luminezi si pe mine din ce rasa superioara faci parte tu... Nu de alta, dar sunt curios daca ai tai sunt mai imbecili decat ai mei...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de sorialis » 02 Feb 2020, 18:14

malus dacus scrie:
SLH scrie:
01 Feb 2020, 10:45
@malus nu te mai chinui sa fardezi mesajele: scrie direct **** Peluza Nord, fortza roty ca de aia esti aici si asta se citeste in ele oricum. Tehnica asta de a manipula cu povestiri inchipuite de la stadion chiar nu tine aici.
@dantes Trebuia sa te limitezi in a te face de ras tu, personal pe forum cu acest mesaj Dan Tornea​​ E pacat sa iti bati joc de cel mai misto forum despre Stiinta din istorie nesemnand personal acest mesaj.
...băi SLH, de tine mi-a fost întotdeauna greu să zic ceva de rău, pt. că așa cum te cunosc din puținele interacțiuni de prin peluză + cum dirijezi galeria și ce mai faci tu pe-acolo, mi-am făcut părerea că ești un băiat de treabă și mi-e foarte greu să mi-o schimb. Așa, ca fapt divers lipsit de vreo relevanță și doar pt. a-ți mai da un prilej să-mi zici de povești închipuite, îți spun că am avut ocazia să ne salutăm și să schimbăm în treacăt câteva vorbe. E foarte puțin să cunoști un om, dar, deși poate bizar, deocamdată mărunțișurile astea prevalează față de caracterizarea pe care aș fi tentat să o fac la adresa ta, strict pe baza a ceea ce exprimi în online. Ca atare, eu mizez în continuare că și tu și destui alții din peluză sunteți băieți super-ok, capabili să vă redresați singuri, dar pt. asta trebuie să vă deschideți mintea și să aveti curajul de a tăia unde se impune. Căutați să vedeți dacă nu cumva aveți voi închipuiri, pt. că o, da, aveți! Când îți spun că l-am văzut p-ăla cu fular de Nord în T2, preferi să mă acuzi de povești închipuite. În locul tău m-ar preocupa:
1. e ok ca oamenii să înceapă să meargă cu fulare de Nord la alte sectoare?; Dacă da, nu-i problemă. Dacă nu:
2. Ia să vedem, e adevărat, a mai auzit cineva, există vreo poza? Dacă nu, nu-i problemă, inchipuirile lui malus.dacus. Dacă da:
3. hai să facem chestii să nu mai plece oamenii din peluză...
Cred ca nu eram eu ala de la T2.
Să-mi bag plua, am dezertat de la nord și nu știu, mai am și o gramada de tricouri și fulare cu PN...

Asta nu dovedește decât ca chiar nu ai habar de peluza, tribune, acțiuni, în general de ce se întâmplă...

Trimis de pe al meu SNE-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de sorinyki » 02 Feb 2020, 18:51

Uffff, botoșeii gol în min 89! Avem de tras pt inimă off

Închis