Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca vom obtine?

Victorie
23
51%
Egal
11
24%
Infrangere
11
24%
 
Total votes: 45

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de malus dacus » 27 Ian 2020, 19:15

Vineri 31.01.2020, ora 20:00, Universitatea Craiova intalneste acasa echipa Gaz metan Medias, in primul meci oficial din anul 2020. Partida este una foarte importanta, echipa din Medias fiind o contracandidata directa in lupta pt. Play-off, aflata pe locul 5 in clasament, la numai 1 pct. in spatele nostru. Veti merge la meci? Veti incuraja echipa? Din ce sector? Veti cere demisia lui Papura?

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Jimmy Darmody » 27 Ian 2020, 19:55

Infrangere clar, nu poti compara iedul cu păpurișul.....

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de fabius_2014 » 27 Ian 2020, 20:02

Am votat pentru un egal. Jocul, cu Papura antrenor, e simplu. In prima repriza facem presing, alergam dupa minge si speram sa greseasca adversarul. Constructia va consta in pase intre aparatorii centrali si pasa lunga in diagonala, de obicei pe stanga. Gazul va gresi cel putin o data si vom inscrie. Repriza a doua, oboseala mare, galeria nervoasa, sanse de gol pentru gaz si in final egal. Papura fluierat la greu. Indiscutabil 4-3-3, spatii mari intre compartimente in repriza a doua, joc fara consistenta, stil Papura. Avem noroc cu jucatori de valoare ca Nistor, Koljici, Cicaldau.
Nu merg la meci, cred ca galeria trebuie sa protesteze prin tacere pana are motiv sa faca galagie. Niste bannere cu cuvinte " de bine "pentru Papura nu strica . :smoke:

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Augustus Caesar » 28 Ian 2020, 05:43

merg pe o victorie...speranta moare ultima, nu-i asa ! nu stiu cum, necum, tiris, grabis trebuie sa intram in p-off iar dupa aceea sa incercam o calificare in EL ; pentru asta tb sustinuta echipa ! sunt si eu curios cum va fi asezata echipa in teren, abia astept ziua Z. din pacate programarea meciurilor vinerea ma pune in imposibilitatea de a fi acolo.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de marius_vl » 28 Ian 2020, 07:45

malus dacus scrie:
27 Ian 2020, 19:15
Veti merge la meci? Veti incuraja echipa? Din ce sector? Veti cere demisia lui Papura?
Voi merge la meci, voi incuraja echipa, voi sta la tribuna a 2, nu ii voi cere demisia lui Papura!
Castigam cu 2-0! ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de DeuxEx » 28 Ian 2020, 13:41

marius_vl scrie:
28 Ian 2020, 07:45
malus dacus scrie:
27 Ian 2020, 19:15
Veti merge la meci? Veti incuraja echipa? Din ce sector? Veti cere demisia lui Papura?
Voi merge la meci, voi incuraja echipa, voi sta la tribuna a 2, nu ii voi cere demisia lui Papura!
Castigam cu 2-0! ucv
Stau acasa, beau 2 beri, incurajez echipa, il voi injura pe Plapuma! Pierdem cu 0-1 printr-o gafa a lui Pigliacelli :lol: Abia apoi voi cere demisia incompetentului o:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de R.E.N. » 28 Ian 2020, 13:52

eu cred ca batem si dam gol dintr-o actiune individuala sau ceva greseala ca la bambilici.

stie cineva ce are marele antrenor cu Baiaram? n-a mai intrat in ultimele meciuri de pregatire. eu as incepe cu el in locul lui Roman, rezolvi problema celui de-al doilea u21 si poate juca Martic. oricum Roman e jucator in minus.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de alex.p » 28 Ian 2020, 14:10

In 5 meciuri de pregatire, as fi incercat:
1. alt sistem, 4-2-3-1 pare mai potrivit pe calitatile jucatorilor nostri, si ceva mai usor de inteles
2. Martic aripa dreapta (e peste Barbut la orice ora). Probabil am pierde din periculozitate la intrarile din banda cu sut (ceea ce oricum Papura nu cere), dar am castiga la capitolul centrari. Plus ca Martic si finalizeaza, poate veni pe bara a doua la actiuni in stanga.
3. Baiaram mijocas central ofensiv. Baiatul asta are calitate si e pacat ca il jucam in banda, unde ii trebuie viteza, si el nu are. In schimb are calitati de 10: are tehnica, are sut, are pasa.
4. Nitu varf (Roman e Roman).
5. Ivan varf, sa vad cum ar colabora cu Nistor in spatele lui.

Legat de meciul asta, nu am prea mari sperante. Echipa se cam stie, cu exceptia celui de-al doilea U21. Balasa suspendat, probabil vom sta cu sufletul la gura la fiecare faza de atac a lor. Nu cred in victorie, dar sper sa ma insel.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de lory69 » 28 Ian 2020, 15:01

In condițiile in care nu avem varf,Roman fiind inexistent in jocul nostru,eu as încerca un 4-4-2,cu Vladoiu fundas dreapta,iar la mijloc Martic -Nistor-Mateiu-Cicaldau.In fata i-as pune pe Ivan si Mihaila.Prin mutarea asta am castiga un plus de forta la mijloc si m-as baza pe inspiratia in combinatii a lui Martic.Pe stânga am vazut ca intra de multe ori si Cicaldau in banda,asa ca as vedea un cuplu bun acolo el cu Mihaila.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de lory69 » 28 Ian 2020, 15:06

Si apropo de postarea lui Deuxex....chit ca nu-l suport pe Papura,eu niciodata nu mi-as dori o înfrângere pt a deminstra ca un antrenor e slab.Am votat victorie,si cred ca asa va fi....

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de inter » 28 Ian 2020, 15:26

cred ca ne bat aia ... desi nici ei nu cred ca joaca nimic ..... dar ai nostrii ii dovedesc ...m.u.i.e. papula!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de malus dacus » 28 Ian 2020, 15:33

...interesant pct. 3 din postarea lui alex.p. Si eu zic ca Baiaram n-are viteza pt. pozitia aia in banda, dar daca era mai bun pe alt post ma gandesc ca cineva dintre fostii lui antrenori ar fi remarcat deja treaba asta. La el mai e o problema si de forta deocamdata. In alta ordine de idei, imi pun mari sperante in Ceapa. Daca isi gaseste bine locul in teren, e posibil ca lucrurile sa inceapa sa mearga si sa marcam goluri mai cu usurinta. A, si sa incalte dreaqu ghetele potrivite, mai ales ca e primul joc!...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de R.E.N. » 28 Ian 2020, 16:12

n-o sa schimbe Papura sistemul daca a jucat toate meciurile de preagtire in aceeasi asezare falimentara, ca un nebun.

eu l-as incerca pe Baiaram varf. are tehnica, are si sut, a avut ghinion sa nu dea gol pana acum. mi se pare mai puternic decat Nitu, mult mai tehnic si mai tupeist. la 17 ani de abia impliniti poti sa-l reprofilezi din banda, mai ales ca pana isi revine Koljic nu avem varf. Roman e bun numai sa dea 11 la numar, nu stie nici macar sa alerge saracul.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

iuli

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de iuli » 28 Ian 2020, 17:33

R.E.N. scrie:
28 Ian 2020, 16:12
n-o sa schimbe Papura sistemul daca a jucat toate meciurile de preagtire in aceeasi asezare falimentara, ca un nebun.

eu l-as incerca pe Baiaram varf. are tehnica, are si sut, a avut ghinion sa nu dea gol pana acum. mi se pare mai puternic decat Nitu, mult mai tehnic si mai tupeist. la 17 ani de abia impliniti poti sa-l reprofilezi din banda, mai ales ca pana isi revine Koljic nu avem varf. Roman e bun numai sa dea 11 la numar, nu stie nici macar sa alerge saracul.
Baiaram e mai tehnic decat Nitu,dar mai puternic niciodata.Si eu cred ca o pozitie centrala l-ar ajuta pe Baiaram,nu are viteza nici sa treaca strada in ultimele 10 secunde ale semaforului.Nitu a jucat la juniori mai mult varf in 4-4-2,nu e foarte pregatit tactic pt liga 1.Si nici nu-l va pregati papurica vreodata.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de fanucrv » 28 Ian 2020, 19:33

Vom învinge în stil de mare campioana. Între noi și Real Madrid nu este nicio diferența. Deci ii vom subordona pe gazari. Forța Papură! Klopp e minciuna. Acestea fiind zise, am votat victorie.

Închis