Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte adunăm pentru intrarea în playoff?

Poll ended at 09 Feb 2020, 08:38

3
23
56%
1
9
22%
0
9
22%
 
Total votes: 41

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 09 Feb 2020, 22:19

Victorie nemeritată,dar norocul face parte din joc.Asteptam acum transferurile promise avand in vedere ca suntem in obiectiv!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 09 Feb 2020, 22:32

Cat de dezgustanti sunt ,,commentatori'' de digi 1. Parca mie fac impresia ca este Craiova vinovata de victorie. :lol: :-x
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 09 Feb 2020, 22:34

dorumihnea2 scrie:
09 Feb 2020, 22:14
Viitoru cu Astra a stat 85 de minute în careul lor, cu noi cam 65 de minute dar marele meu of... Cu WCSB nu a întrat în careul lor.... Rușine.... Până și Voluntari le a dat mai mult de lucru oilor decât Viitoru
În aceeași situație suntem și noi...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 09 Feb 2020, 22:35

...felicitari pt. daruire si pt. rezultat, dar, vorba marelui analist danciulescu - sa nu ne imbatam cu apa calda - , n-avem mecla de titlu. Nici macar de lupta la titlu. Una peste alta, suntem bines, tinand cont de cum eram dupa plecarea lui Piti...

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 09 Feb 2020, 22:41

Eu zic ca am meritat victoria. Toate ocaziile lor, inclusiv golul, au venit pe greseli mari ale noastre. Nu pe vreo schema tactica stralucita, ba din contra, as zice ca pana in ultimele 20 de minute i-am subordonat pe axu` central, ca sa citez un clasic. Pe de alta parte sa va obisnuiti cu aceste caderi din ultimele 20 de minute, sunt marca inregistrata Papura, pt cei care au uitat de tur.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 09 Feb 2020, 22:57

Thunder...nu e vb doar de 20 minute.Mijlocul nostru nu a fost agresiv,Ivanov e bun pe constructie,dar doar atât fiindca e foarte fragil.Desi am învins,eu vad o greseala a lui Papura....nu poți sa-l joci pe Nistor pe stanga..mai bine jucai cu Vatajelu fundas si Bancu la mijloc,iar Nistor juca pe dreapta.Una peste alta am invins,dar trebuie sa invatam si din victorii!

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de valynet » 09 Feb 2020, 22:58

Felicitari baietilor si lui Papura. Am vazut la acest antrenor ce n-am vazut pana acum: echipa castigatoare neschimbata, jucatori pusi pe posturile lor, schimbari logice. Cand faci totul cum trebuie, normal ca ai si putin noroc. Norocul tine cu cei buni.

Nu inteleg isteria comentatorilor si celor din studio cum ca Viitorul ar fi meritat victoria. De ce ar fi meritat-o? Ca le-a dat Cosici cadou un gol? Sau ca Acka a vrut sa arate ca stie si cu calcaiul, sau ca Bancu e uneori visator si se scoate din joc? Unde a fost Viitorul peste noi? Toate ocaziile lor au venit pe niste greseli nefortate (ca in tenis) in apararea noastra. Iar noi i-am batut jucand prost, o circumstanta si mai agravanta pentru echipa regelui. Am avut multi jucatori evoluand sub nivelul lor in acest meci.

Primul meci in care Pigliacelli are parade (la plural) salvatoare. Se pare ca i-au priit suturile in fund de la galerie. A facut cel mai bun meci de cand a venit aici. Concentrat tot meciul, precis in mingile retinute, nicio balba. Sper sa o tina tot asa. apld

Suntem in play-off, avem liniste, sa mergem la Iasi sa luam cele 3 puncte si sa asteptam CFR-ul cu vulcanul erupt pentru un meci cu locul 1 pe masa (merg pe pronosticul lui marius_vl) :hai
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 09 Feb 2020, 23:03

lory69 scrie:
09 Feb 2020, 22:57
Thunder...nu e vb doar de 20 minute.Mijlocul nostru nu a fost agresiv,Ivanov e bun pe constructie,dar doar atât fiindca e foarte fragil.Desi am învins,eu vad o greseala a lui Papura....nu poți sa-l joci pe Nistor pe stanga..mai bine jucai cu Vatajelu fundas si Bancu la mijloc,iar Nistor juca pe dreapta.Una peste alta am invins,dar trebuie sa invatam si din victorii!
Bancu vine dupa o perioada de iarna ratata, indiferent unde-l jucai nu cred ca facea mare branza. Nistor e nou in lot, cred ca a jucat pe stanga tocmai in ideea ca probabil papurica se astepta ca Bancu n-o sa miste foarte mult, ma gandesc, nu stiu...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 09 Feb 2020, 23:33

Când câștigi și când joci prost înseamnă că ești echipa mare.. Puteți da observați și statistic ca în general echipele cu mentalitate dau gol dupa min 85 încolo când au un meci greu, pt ca nu renunță și cred mereu ca merita sa câștige, se numește mentalitate de invingator... Cu CFR vedem clar dacă e doar întâmplare, dar cred ca avem peste 3 meciuri cu gol decisiv după min '85

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 09 Feb 2020, 23:42

...ce mi-a placut la Papura ( bine, eu cred ca Bon, da zic Papura ), e ca a aratat ca are sange-n pasarica si a facut fix schimbarile care se impuneau. N-a mai stat de moralul lui Acka si prosteli...

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 09 Feb 2020, 23:54

Cu CFR I-as pune un pic pe banca pe Ivan si Mihaila si as juca cu Barbut si Baiaram...ca poate se trezesc vedetele in playoff...

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fcdm3 » 10 Feb 2020, 01:20

Daca in alte meciuri pierdeam dupa ce noi ratam f. mult iar adversarii avea 1-2 ocazii pe meci si dadeau un gol (de ex. meciul acasa cu Sepsi 0-1), acum s-a schimbat roata. Si meritul cel mai mare al acestei victorii este al lui Mirko, asa ”tradator” cum e. Conform Soccer24 a avut 7 mingi scoase, din care 4 parade. Nu stiu daca a fost cel mai bun meci al lui dar a mai avut meciuri cu cel putin 3-4 parade pe meci. Imi vin in minte meciul acasa cu Botosani 2-2, cu Mangia pe banca sau ”dubla” cu Leipzig din 2018. Asta numai portar ”mediocru” nu e, cum il tot fac unii. Trebuie sa recunoastem ca are valoare, chiar daca nu are caracter frumos.
Legat de echipa si jocul ei, nu ai cum sa fii multumit, cand Viitorul te domina, uneori destul de clar iar ai nostri fac erori nefortate. Unii jucatori ar cam trebui sa ia o pauza, asa cum s-a mai spus: Ivan si Acka, de exemplu. Acka asta mi se pare chiar clovn in unele situatii, avand in vedere ce acrobatii incearca sa faca! Nici Mihaila (cu exceptia golului) nu s-a descurcat prea bine, Ciosic nu stie sa respinga in lateral, ci respinge pe centru, Nistor mi s-a parut moale.
Este mult de munca dar Papi se arata un antrenor norocos, desi pune majoritatea jucatorilor pe posturi (nu ca Piturca), folosindu-i pe cei care merita iar schimbarile le-a facut logic! Chiar daca nu castigam campionatul (nu prea avem noi fata de asa ceva) eu ma multumesc cu cat mai multe victorii, in special in fata CFR-ului si FCSB-ului!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 10 Feb 2020, 02:02

marius_vl scrie:
09 Feb 2020, 21:59
marius_vl scrie:
09 Feb 2020, 21:59
Re: Pregatirea de iarna 2019/2020
Mesaj de marius_vl » Dum Ian 05, 2020 4:35 pm

Cu 12 puncte în ultimele 4 meciuri care au mai rămas din sezonul regulat (să nu se uite că jucăm cu cfr între cele două meciuri ale lor cu Sevilla) și cu un pic de noroc putem intra în playoff după primul loc!
Am pus si eu un mesaj aici :up: :up: :up:
Dupa primul loc e locul 2. Sau voiai sa zici altceva?

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 10 Feb 2020, 06:20

SLH scrie:
10 Feb 2020, 02:02
marius_vl scrie:
09 Feb 2020, 21:59
marius_vl scrie:
09 Feb 2020, 21:59
Re: Pregatirea de iarna 2019/2020
Mesaj de marius_vl » Dum Ian 05, 2020 4:35 pm

Cu 12 puncte în ultimele 4 meciuri care au mai rămas din sezonul regulat (să nu se uite că jucăm cu cfr între cele două meciuri ale lor cu Sevilla) și cu un pic de noroc putem intra în playoff după primul loc!
Am pus si eu un mesaj aici :up: :up: :up:
Dupa primul loc e locul 2. Sau voiai sa zici altceva?
"de pe" primul loc! o:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 10 Feb 2020, 07:15

Felicitari echipei, fanilor prezenti la stadion si antrenorilor pentru victorie.

Citeva observatii :

- nu stiu care echipa de liga 1 mai pune in teren doi fundasi centrali cu asemenea gafe intr-un meci - Acka si Ciosic; Ciosic asta costa clubul o gramada de bani, a venit la Craiova dupa ce cistigase titlul cu Aek Atena si jucase sezonul trecut in CL; n-avem noroc / stiinta la scouting sa gasim fundasi centrali buni; CFR l-a gasit pe Vinicius prin Cipru; noi aducem jucator de CL care gafeaza ca un incepator !

- ma bucur ca Nitu a marcat inca o data, dar nu trebuia sa faca acea declaratie la sfirsit de meci precum ca echipa e mai unita dupa plecarea lui Piti; pina la urma Piti l-a promovat pe copil in prima echipa - macar din recunostinta nu trebuia sa se bage in asa ceva; acelasi Nitu spunea ca echipa are rezultate mai bune acum cu Papi - e fals : Piti a invins si el pe Medias si Viitorul toamna trecuta;

- m-am convins dupa meci ca Sorin Cirtu pur si simplu spune ce gindeste tot timpul; omul a spus ca echipa a jucat slab si ca fundasii centrali au facut greseli mari; el pune greselile fundasilor si pe seama tacticii de joc a Craiovei; Cirtu a fost elegant cu Piti - a pus meciurile mai putin reusite din toamna trecuta pe seama ghinionului; dar ieri a spus clar ca U Craiova nu a jucat bine.

- Craiova nu are lot si antrenori de titlu; ar fi un rezultat extraordinar sa terminam pe 3, dar sint sceptic. Ma doare capul daca ma apuc sa compar fundasii si antrenorii CFR-ului cu ceea ce avem noi.

- Parerea mea e ca Papi n-a fost inpirat la alcatuirea primului 11; Acka n-are ce cauta acolo - decit daca sint altii suspendati / accidentati; Bancu a parut din alt film - nu e in forma dupa pauza de aproape o luna si jumatate : ar fi trebuit sa joace Vatajelu acolo (meci bunicel etapa trecuta). Astept o minune de la cei care merg la conferintele de presa sa-l intrebe pe Papi despre tactica de joc (eu m-am saturat de 4-3-3 cind noi n-avem jucator de banda dreapta pe acest sistem) si despre alegerile ciudate de prim 11 la Ovidiu.

Închis