Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis
fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Mar 2020, 07:28

La noi, lotul sau macar primul 11 este foarte bun pentru Romania. Ieri, problema a fost antrenorul care a gandit prost meciul sau nu l-a gandit. In prima repriza, Iasiul a dat 2 goluri si a mai avut 3 ocazii mari, iar noi am avut un sut dat de Mihaila de la 28 m. Rednic a adunat o echipa in iarna asta din jucatori impresariati de Luana. La Craiova joaca 13, Bancu, Martici, Cicaldau, Nistor, Mateiu, Mihaila, Koljici.
Nu aveam voie sa pierdem meciul asta. Finala se joaca la Craiova si pe noi ne elimina echipa de pe locul 13.
AFARA CU PAPURA.
P.S. Anul asta locul 3 s-ar putea sa nu ne duca in E.L.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 05 Mar 2020, 07:34

Pacat. S-a vazut ca am intrat deconcentrati pe teren, pe varfuri. Iar asta ne-a costat si ne-a adus in situatia de a alerga ca nebunii dupa egalare in repriza a doua. Singurul lucru bun este ca am dat dovada ca avem forta, ca putem reveni de la 0-2. Lucrurile rele s-au spus deja, asa ca nu mai insist si eu.
ucv ucv ucv

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 05 Mar 2020, 07:55

Și ce am făcut cu forța? Am luat gol că prosti in 30 sec! Papura trebuia să își anunțe demisia de aseară!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 05 Mar 2020, 08:18

Adevarul e ca nu poate fi nimic mai frustrant ca in conditiile in care finala se joaca la Craiova, noi sa nu ajungem in semifinale pentru ca ne elimina echipa de pe locul 13, si asta dupa ce revenim de la 0-2, pentru ca luam gol de prosti dupa 30 de secunde.
Iti da Brevelt la 33 de ani si cu viteza melcului, de zici ca abia se externase din spital, 2 goluri de prosti.
Nu poate fi schimbat Papura pana duminica, dar nici nu se simte, a inceput sa se creada Guardiola.
Eu as fi multumit daca l-ar pune pe Bon principal, decat sa mai ramana Papi.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Mar 2020, 08:28

Bon, Iencsi, Multescu sunt solutii de avarie. Papura a demonstrat ca nu este pefesionist, pur si simplu nu stie meserie, in plus este arogant, needucat si intrigant.
Intr-o declaratie, Papura spunea ca nu cunoaste notiunea de a " lucra " pe cineva, in speta pe Mangia, eu as spune ca Papura ii lucreaza din instinct ca asa e el.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 05 Mar 2020, 08:33

Daca Papi are instinctul de a "lucra" antrenorii principali ai Stiintei, aseara am avut dovada. Omul asta s-a lucrat (si) pe sine. Cred ca meciul de aseara a fost cea mai mare umilinta a Craiovei la fotbal din ultimii 7 ani. Si totusi Papi inca n-a fost dat afara. Fabulos !


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Mar 2020, 08:45

Daca Papura ar aseza jucatorii in teren cum aseaza Bobby cuvintele in fraza am fi campioni si castigatori ai cupei. :lol:

Dev48
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 6
Membru din: 04 Feb 2020, 14:24

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de Dev48 » 05 Mar 2020, 08:50

Hai ca parca incepi sa fii simpatic :-D

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 05 Mar 2020, 08:50

Nu stiu in cat timp imi va trece dezamagirea, fustrarea. Nu am mai trait asa umilinta de multa vreme, sunt fustrat ca echipa avea sansa sa joace finala pe Oblemenco si ei cum au trat meciul? Nu imi vine sa cred ca joci cu penultima clasata si aia matura cu tine! Il joci pe Cosici 4 meciuri fundas si tu il asezi mijlocas?????. Nu putea sa joace dracu cu Qaka din prima, sa fi jucat cu Cosici fundas, al dracu parca a facut echipa sa piarda, avand in vedere ca aia de la iasi s-au mobilizat in urma aerelor aruncate de el! Ii odhinesti pe Bancu, Mateiu, Kolici??? Saraci erau obositi! Acum au timp de odihna! Ma repet, nu inteleg cum dracu de nu si-a dat demisia de aseara!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 05 Mar 2020, 09:37

Nu știu dacă a sesizat cineva că Acka se zvarcolea pe jos cum e stilul lui și mai erau 3 4 minute și atunci Papură s a enervat și l a băgat pe Bancu.... Acka era la margine și nu îi venea sa creadă ca e schimbat.... Oricum în momentul ala ne ardea buza să egalam iar în momentul când am egalat era o problema că nu mai avem fundași centrali sa știe sa se apere.... Țin minte un meci când Acka s a dat accidentat și au scăpat oaspeții pe contraatac și am primit gol... Era pe Extensiv.... Negru asta este un mare clovn după ce că nu le are nici cu varza...

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 05 Mar 2020, 09:56

Si nu numai Acka, cu cateva minute inainte Barbut facea acelasi lucru, penibil sa fii condus si sa nu te ridici!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Mar 2020, 10:32

Marele clovn este Papura. Daca il bagi pe Cosic la mijloc si joci cu Acka fundas, primesti ce meriti. Probabil fundasii centrali au fost alesi dupa culoare, sa nu fie contrastul prea mare. Acka a fost adus de Papura si a primit 1000 de sanse. Voi ati vazut cum treceau iesenii in prima repriza prin apararea noastra ?
Imi spuneti de Acka, de Barbut, dar ei au fost asezati prost in teren si au fost antrenati prost. " Atata tot " ca sa citez dintr-un clovn celebru.
Daca Mangia nu era antrenor sau daca era Papura in locul lui, Mitrita, Gustavo si Baluta esuau lamentabil, erau trei pitici fara valoare. Nici un fotbalist nu da randament daca nu joaca acolo unde trebuie. Vezi cazul Ivan.

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de valynet » 05 Mar 2020, 10:37

dorumihnea2 scrie:
05 Mar 2020, 09:37
Țin minte un meci când Acka s a dat accidentat și au scăpat oaspeții pe contraatac și am primit gol... Era pe Extensiv....
La meciul respectiv nu s-a dat accidentat ci chiar s-a accidentat la faza respectiva, iar moldovenii (culmea, tot Poli Iasi) au dat dovada de lipsa de fairplay la faza respectiva si au inscris gol, cu toate ca primplanul la mingea aia o avea Acka si acesta s-a oprit din alergare (facand ruptura) cu mult inainte sa-l ajunga ieseanul din urma. Cu toate astea am castigat acel meci.

Problema la Papura e ca a inceput sa faca echipa precum Piturca. Daca pana acum si-a primit multe laude pentru ca a pus jucatorii pe posturile lor, aseara a inceput si el sa se creada mare antrenor si a facut o echipa cu improvizatii de neinteles. Nu inteleg cum tu vii in lot cu doar 3 fundasi centrali si tu ii folosesti pe toti 3 titulari (pe unul dintre ei - Ciosic - urcat la mijloc, iar altul - Dielna - fara pregatire fizica, imposibil sa reziste mai mult de o repriza). Apoi faci schimbare la pauza, il scoti pe Dielna si il retragi pe Ciosic. Si cand ti se accidenteaza Acka (si el revenit dupa accidentare, incomplet refacut) sa constati ca nu mai ai fundas de rezerva. In conditiile in care la mijloc tii pe banca de rezerva 2 mijlocasi de meserie: Mateiu si Qaka. Asta inseamna gafa de antrenor si ar trebui sa dea niste explicatii. Din punctul meu de vedere, Papura a facut o echipa stramba intr-un meci decisiv (eliminatoriu) jucat in deplasare in conditiile in care adversarul a anuntat ca joaca la victorie si va utiliza cea mai buna echipa. Nu are absolut nicio scuza pentru modul cum a alcatuit echipa! Aseara, din pacate, el a fost clovnul. A nu se intelege ca e singurul vinovat: destule maini moarte pe teren, unii jucatori de la care aveam asteptari s-au prezentat lamentabil.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 05 Mar 2020, 10:39

Preator12 scrie:
04 Mar 2020, 23:27
cortinadampezzo scrie:
04 Mar 2020, 23:24
Daca FCSB nu ia cupa ai toate sansele sa nu mergi in EL, pe mana lui Papi
Nu avem maturitatea necesara sa luam campionatu, egalezi in prelungiri si iei gol la urmatoarea faza... nu te poti bate cu cinismul CFR-ului
Oare avem maturitatea pt locul 2 , macar ?
Sunt convins ca o sa castigam pe Arena Nationala.Azi a fost un mic "accident"
accident este ca il avem pe papura antrenor.

Închis