Playoff - Etapa a 4 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Thunder » 20 Iun 2020, 01:21

sorry no janes tiganeste... japoneza stiti? hai m..e (m.u.i.e.) baicu!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 20 Iun 2020, 01:47

...sa revenim un pic la jocul din aceasta seara. Una peste alta, ne-am prezentat binisor, iar rezultatul.conteaza cel mai mult. Rep. 2 mult mai buna decat prima. Ca scurte observatii as remarca:
*cred ca e limpede pt. toata lumea ca baiatul asta, Vladoiu, tr. trimis la echipa a 2-a sau vandut la Astra si pastrat procent 2%;
*interesant cu Vatajelu pe dreapta, poate se hotaraste si el sa prinda titular cu ocazia asta;
*cred nu-si mai au rost discutiile cu Bancu mijlocas; pt. mine e clar ca el vrea fundas stanga, nu-l obliga nici dreacu; sa joace fundas stanga dar sa-si ia in serios postul, nu ca in seara asta la Baicu;
*despre Andrei Ivan, sunt de acord cu Bobby ca e cea mai mare teapa din istoria recenta a clubului. Cu 1,5 mil. adunai toata spuma jucatorilor din liga1. Plus ca cine stie cat o mai avea si salariu. Daca tot am dat banii astia uriasi pe el, trb. tinut la prima echipa, bagat cate 10-15 min. pe final in meciurile fara miza si, daca prin absurd apare o oferta de 500k, dus pana la scara avionului. Andrei Ivan, nici cand a plecat prima oara de la noi nu era vreo scula de fotbalist. A prins cateva goluri norocoase, tineretea si tumbele alea l-au vandut;
*Ceapa inca orbecaie pe teren; Asteptam mult mai mult de la el; Poate-si revine, ca fotbal stie;
*Mihaila, daca mai rateaza cateva isi anuleaza scorul obtinut in jocul ala de la tineret si mai pleaca la [*****];
*tot mi se pare ca se rupe si gazonul asta hibrid, plus ca, poate iarasi mi se pare, dar astia ai nostri parca aluneca pe el mai rau ca adversarii...

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 20 Iun 2020, 02:27

Inebuniram naiba de tot. Bancu VREA sa joace fundas? Pai antrenorul iti spune unde sa joci. Nu vrei sa joci unde iti spune antrnorul, freci tusa. Ivan nu este nicio teapa. E o afacere, nu mai intru in detalii "matematice", mai vorbim. Ceapa orbecaie pe teren? Pai in prima repriza a fost singurul care a miscat ceva la noi, desi are doar cateva meciuri in echipa. Mihaila trebuie "tinut cu picioarele pe pamant" si va fi ok. Abia de miercuri s-a antrenat normal.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Bobby » 20 Iun 2020, 05:18

Acu' ca am batut, eu ma bucur un pic pentru Baicu. A dat primul lui gol in liga 1 - poate iese ceva din el. La Craiova nu mai avea nici o sansa. Gestul de la gol nu foarte elegant - dar ce minte sa aibe un copil de 19 ani ? N-ai de unde...

Daca tot l-au dat gratis la Astra cu 30 % procente. ar fi trebuit sa bage o clauza sa nu poata fi folosit impotriva Craiovei...

P.S. Cu Ivan - am zis ce am avut de zis. Ajica a dat faliment (si) pentru ca a platit jucatori mediocri cu salarii uriase...Bine - i-a platit cind a mai avut cu ce...Rotaru a parut baiat cu un pic de fler pina acum un an - cind l-a dat pe Mitrita. De atunci - numai si numai tepe : Rocha, Acka, Vatajelu, Matel, Cosic, Balasa, Qaka si Ivan. Citeva milioane de Euro aruncate aiurea. Ca nu i-au ajuns tepele astea plus "revenirile" alor vinduti in trecut, se pregateste de revenit si Screciu. Rotarule - ti-ai pierdut mintile acum un an si nu dai semne de insanatosire !

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Augustus Caesar » 20 Iun 2020, 06:19

Dubla asta a lui Koljic ne tine flacara sperantei aprinsa, jocul lui Ivan ma exaspereaza- a sosit timpul sa treaca pe banca si cred ca acelasi lucru este valabil si pentru Mihaila. Ma gandesc ca daca intra in joc din postura de rezerva- acum cu 5 schimbari iti poti permite asta usor- vor deveni mai analitici si implicit mai eficienti. Altfel, per-total un joc bunicel avand in vedere situatia sper sa ne mentinem in plasa franarilor pana la meciul direct si, daca vrem maxim, neaparat victorie la ei.
Apropo Bobby, gestul lul Baicu arata frustarea faptului ca nu a reusit sa se mentina in lotul Stiintei, pe mine asta ma bucura deoarece am devenit o provocare pentru lumea fotbalului si reusim sa atragem ! Sper sa intre si sa aiba aceleasi realizari cu franarii si mioarele si atunci chiar il vom regreta; daca ramane doar cu reusita asta ''e un simplu trecator...''
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Paul » 20 Iun 2020, 06:36

E o chestie foarte buna asta cu 5 schimbari, si cred ca ar fi excelent daca s-ar pastra ca permanenta - parca am inteles ca e ceva doar pe perioada de pandemie.
Cred ca Barbut, Gustavo si Bairam pot incepe titulari in locul lui Ivan, Vladoiu si poate chiar Mihaila. Poate asa ii motiveaza mai mult, pentru ca nu pot fi titulari de drept.
La mijloc Mateiu ramane dator - eu il apreciez mult, dar e nevoie sa se implice mai mult, asa cum o poate face.
Una peste alta zic ca e bine, daca batem Botosaniul, care ar fi o minune sa ii bata pe CFR, mergem la Cluj cu alte pretentii.

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de iuli » 20 Iun 2020, 07:34

la gol,este 90 % vina lui cirko,pt ca nu ai voie sa iei gol in coltul scurt din pozitia aia.
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de fanucrv » 20 Iun 2020, 08:00

"cirko" ?! Ha,ha,ha...la inaltimea lui !!! Bine, si ca Tarnovan ăla de 2 m sa-ti fie lene sa te apleci... oricum nu suportă comparatie cele două șuturi. Ce a dat Baicu acolo ,o încălțau mulți portari.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 20 Iun 2020, 09:10

Leonard Albert scrie:
20 Iun 2020, 01:12
@thunder: Cioara, garoi, tigan?????
Hai sictir! Ars pe rug si sters din memoria omenirii si tot e prea putin pentru tine, nenorocitule care esti tu nenorocit, care nu intelegi timpurile minunate pe care noua lume ti le ofera!
Nu meriti sa traiesti in lumea perfecta si morala de azi! Pupa-ti "fratii"-n bot si nu indrazni sa gandesti ceva ca ti-o iei peste mufa! Ca cica gama ta cromatica e defecta si nu functioneaza. Cica olfactivul tau e si ala defect, confunda sapunul cu jegul. Cica si auzul te inseala, confunda "sa moara ma-ta!" cu "va rog, poftiti!". Cica suntem orbi, surzi, tampiti si obligatoriu, trebuie sa fim si muti.

Bine, tot ce spun e un pamflet (asa zice si Banciu). Si scuze lui Freak pt ca nu m-am putut abtine desi am promis.
Copilul Baiaram care a illuminé actiunea de golul victoriei, de ce groupe etnic apartine?

Problème este ca in moment unde suntem atasati de o persoanna, care noua este si utila, suntem dispusi sa ii trecut cu vedere toate defecte, pe care imediat lui reprochem de cum acea persoanna se afla pe alta baricade.

Impossible ca tu sa nu fi remarcat acest geste de eliberare de frustration si la alti jucatori, mai mult cunoscuti, chiar antreneurs : Mourinho de exemplu, la o demi-finale de Coupe de Ligue contre Liverpool, cand Stevie G a marcat autogol. Mourinho nu este,, etnic '', insa este de caractere infect.

Matterazzi contre Milan. Italien pur... caractere josnic.
Loik Cana pentru OM contre PSG, dupa ce PSG il facut pe acest albanais mare jucator. Fundas centrale de immense calitatea, caractere minuscule.
Iar liste este exhaustiva.

Bun.,, etnici'' vostri sunt demni de dispret, sa zicem noi asta, insa cum tu te simti cand alte popoare généralizaze trasaturi essentielles de romani doar dupa defecte?Tu te simti in acele canoane?

Francezi sunt aroganti, cynici, persiflanti, plini de ei, se cred buric de planeta... nimic bun in acest popor. Insa daca cineva ma introduce pe mine in aceasta masse, nimic altceva decat doar o creatia de préjugecata lui, in caz meu se inseala de persoanna.

P. S. Scuze daca acest message tu il prinzi de manière ofensatore.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 20 Iun 2020, 10:01

...am omis să mai zic de și de Cirko; Cirko, e adevărat, nu ne-a mai scos din 'ăle potoape. A încasat tot ce era de încasat, dar nici de data asta nu mi se pare golul lui, cu toate că am văzut păreri de specialiști în acest sens. Simpatic și Bancu la interviu, care-i pune o juma' de vină-n spinare cu multă generozitate, dar Baicu prinde acolo șutul vieții, tare, direct sub bară, de n-o mirosea nici Ter Stegen, nici Curtois nici Neuer. Bancu era în retragere, să zicem că era greu să facă o deposedare curată sau să-l ducă-n tușă, dar dacă ești fundaș de națională faci un fault curat până-n 16 și-ai rezolvat cazul.
Cât despre Mihăilă vs. Baiaram, deocamdată nu se compară. Baiaram e mai tehnic dar gâfâie și când duce gunoiu, cred. Problema lui Mihăilă e că ratează din situații clare și e cam egoist...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 20 Iun 2020, 11:06

malus dacus scrie:
20 Iun 2020, 10:01
...am omis să mai zic de și de Cirko; Cirko, e adevărat, nu ne-a mai scos din 'ăle potoape. A încasat tot ce era de încasat, dar nici de data asta nu mi se pare golul lui, cu toate că am văzut păreri de specialiști în acest sens. Simpatic și Bancu la interviu, care-i pune o juma' de vină-n spinare cu multă generozitate, dar Baicu prinde acolo șutul vieții, tare, direct sub bară, de n-o mirosea nici Ter Stegen, nici Curtois nici Neuer. Bancu era în retragere, să zicem că era greu să facă o deposedare curată sau să-l ducă-n tușă, dar dacă ești fundaș de națională faci un fault curat până-n 16 și-ai rezolvat cazul.
Cât despre Mihăilă vs. Baiaram, deocamdată nu se compară. Baiaram e mai tehnic dar gâfâie și când duce gunoiu, cred. Problema lui Mihăilă e că ratează din situații clare și e cam egoist...
Tu ai omis de sa adaugi Alisson si Navas. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Thunder » 20 Iun 2020, 11:11

Arthur Rimbaud scrie:
20 Iun 2020, 09:10
Copilul Baiaram care a illuminé actiunea de golul victoriei, de ce groupe etnic apartine?
Vezi ma ca facut misto unu la altu, somn usor acolo cu psg de merde al tau :)(

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 20 Iun 2020, 11:27

Thunder scrie:
20 Iun 2020, 11:11
Arthur Rimbaud scrie:
20 Iun 2020, 09:10
Copilul Baiaram care a illuminé actiunea de golul victoriei, de ce groupe etnic apartine?
Vezi ma ca facut misto unu la altu, somn usor acolo cu psg de merde al tau :)(

Daca roman actuel meu tie displace (sunt decis sa perfectionez roman meu pana la nivel maximum possible), accept sa continuam dicutii noastre in limba mea maternelle pe care sigur o cunosti mai mult bine decat eu stapanesc limba ta.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Leonard Albert » 20 Iun 2020, 14:11

@Arthur Rimbaud: Prietene, tu nu ma poti ofensa, stai linistit! Esti un baiat de calitate si apreciez maxim prezenta ta printre noi. Doar ca, ce sa fac, natura mea umana nu poate pune egalitate intre un francez si un "etnic". Pentru ca pur si simplu nu se poate. Oricat vom incerca asta. Asa cum nici romanul nu e ca islandezul de exemplu. Sunt realitati, sunt fapte. Nu trebuie sa ne ascundem dupa deget. Nu e vorba de rasism, ci de un simplu dezgust fata de cel care murdareste totul in jur. Fizic si moral. Murdaresate standardul tau, se pissa pe etalonul tau, pe ideile si valorile tale.
Vrei sa spui ca cetatenii francezi de rand n-ar prefera sa traiasca fara "spuma Africii de nord" printre ei? Pariez ca si-ar dori asta. Fara nici-un dubiu. Sa nu incurcam lucrurile. Una e ce ne dorim si alta e ce traim. Si daca ne prefacem ca e totul in regula ne mintim singuri. In numele decentei si al progresului, civilizatia europeana a ajuns sa inghita rahhat in loc de cozonac. Eu sunt doar unul din aia care spun ca nu e ok. Asta nu ma face rasist, ma face realist.
Respect, mon camarade!

P.S.:scuze pentru off-topic!
Last edited by Leonard Albert on 20 Iun 2020, 14:16, edited 1 time in total.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorinyki » 20 Iun 2020, 14:13

Cred că 95% din portarii lumii luau gol la șutul ăla. A fost sub bara, de la distanță mica, minge lovită cu putere! Eu zic că nici nu a văzut-o. A ridicat mâinile din reflex, dar nu avea cum să apere!

Închis