Playoff - Etapa a 4 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis
lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de lory69 » 20 Iun 2020, 15:28

In timpul meciului si eu l-am înjurat le Ivan....la fel ca mai toti suporterii Stiintei.Dar,judecând la rece,ieri nu a facut o partida rea.S-a sacrificat prima repriza făcând toata banda,pt ca a venit mereu sa-l ajute pe Vladoiu.După pauza,cu intrarea lui Vatajelu,Ivan a fost mult mai activ pe faza de atac.Pe mine ma îngrijorează mai mult alți doi componenți de baza ai echipei...Bancu si Mateiu.Bancu nu poate fi fundas stanga,decat in formula cu 3 apărători centrali....altfel riscam foarte mult pe partea lui,iar daca facem o statistică cu golurile primite pun pariu ca minim 60% @au plecat de pe partea stângă a apărării noastre.Mateiu se afla intr-o pasă proasta de ceva vreme,iar asta se vede nu numai la recuperate,ci si la încetinirea actiunilor de atac.Eu as actiona imediat in vara si l-as lua pe Fofana de la Gaz.....

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 20 Iun 2020, 15:39

Leonard Albert scrie:
20 Iun 2020, 14:11
@Arthur Rimbaud: Prietene, tu nu ma poti ofensa, stai linistit! Esti un baiat de calitate si apreciez maxim prezenta ta printre noi. Doar ca, ce sa fac, natura mea umana nu poate pune egalitate intre un francez si un "etnic". Pentru ca pur si simplu nu se poate. Oricat vom incerca asta. Asa cum nici romanul nu e ca islandezul de exemplu. Sunt realitati, sunt fapte. Nu trebuie sa ne ascundem dupa deget. Nu e vorba de rasism, ci de un simplu dezgust fata de cel care murdareste totul in jur. Fizic si moral. Murdaresate standardul tau, se pissa pe etalonul tau, pe ideile si valorile tale.
Vrei sa spui ca cetatenii francezi de rand n-ar prefera sa traiasca fara "spuma Africii de nord" printre ei? Pariez ca si-ar dori asta. Fara nici-un dubiu. Sa nu incurcam lucrurile. Una e ce ne dorim si alta e ce traim. Si daca ne prefacem ca e totul in regula ne mintim singuri. In numele decentei si al progresului, civilizatia europeana a ajuns sa inghita rahhat in loc de cozonac. Eu sunt doar unul din aia care spun ca nu e ok. Asta nu ma face rasist, ma face realist.
Respect, mon camarade!

P.S.:scuze pentru off-topic!
Noua ne ar fi poate mai simplu fara maghrébins, insa noi nu putem amesteca événemente de istorie. Patrie mea si politica de oamenii nostri politici de alta data poarta toata culpabilitete de tot ce tara meu a facut acestor popoare, iar acum noi trebuie sa compensam istorie noastra.

Eu nu vorbesc mai mult.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Paul » 20 Iun 2020, 15:54

Sa stiti ca dupa ce am vazut meciul in reluare mi-a mai trecut dezamagirea legata de Ivan, desi e clar ca nu a aratat nimic de cand a revenit, dar am observat ca vine mult inapoi si cred ca asta inseamna ca respecta planul tactic.
Ma ingrijoreaza superficialitatea lui Bancu, care e foarte elegant cand paseaza si urca in treimea adversa dar e catastrofal in treimea noastra. Trebuie facut ceva cu asta.
Mateiu trebuie sa isi revina, sa nu mai dispara din joc.
E foarte important sa vedem un joc mai consistent cu BT marti.
Foarte dor imi este sa merg la stadion 😢

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Leonard Albert » 20 Iun 2020, 16:20

@Arthur: Sentimentul de culpabilitate v-a fost indus. Nu trebuie sa plateasca generatia ta pentru generatia lui Napoleon sau a altora. Voi nu le sunteti datori maghrebienilor. Dimpotriva! Acolo ati ridicat orase si industrii. I-ati scos din negura timpului. Sigur ca a trebuit sa puna si ei osul la munca, desi nu erau invatati cu asa ceva.
Datori sunt mongolii, rusii sau turcii...civilizatii puse pe jaf si rapt. Popoare distructive.
Voi, francezii, intrati in categoria Imperiului Roman sau Britanic...imperii civilizatoare, constructoare...popoare care au lasat ceva in urma lor. Poduri, drumuri, scoli, arta, irigatii, cultura, cunostinte stiintifice... Din Africa pana in India...pe oriunde au calcat aceste neamuri "invingatoare", asa-zisii "invinsi" au castigat de fapt.
Sa va stergeti din minte cuvantul "culpabilitate". Si sa nu va reprosati nimic! Niciodata!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorialis » 20 Iun 2020, 18:27

Bobby scrie:Acu' ca am batut, eu ma bucur un pic pentru Baicu. A dat primul lui gol in liga 1 - poate iese ceva din el. La Craiova nu mai avea nici o sansa. Gestul de la gol nu foarte elegant - dar ce minte sa aibe un copil de 19 ani ? N-ai de unde...

Daca tot l-au dat gratis la Astra cu 30 % procente. ar fi trebuit sa bage o clauza sa nu poata fi folosit impotriva Craiovei...

P.S. Cu Ivan - am zis ce am avut de zis. Ajica a dat faliment (si) pentru ca a platit jucatori mediocri cu salarii uriase...Bine - i-a platit cind a mai avut cu ce...Rotaru a parut baiat cu un pic de fler pina acum un an - cind l-a dat pe Mitrita. De atunci - numai si numai tepe : Rocha, Acka, Vatajelu, Matel, Cosic, Balasa, Qaka si Ivan. Citeva milioane de Euro aruncate aiurea. Ca nu i-au ajuns tepele astea plus "revenirile" alor vinduti in trecut, se pregateste de revenit si Screciu. Rotarule - ti-ai pierdut mintile acum un an si nu dai semne de insanatosire !
Ce fumezi?

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorialis » 20 Iun 2020, 18:31

Leonard Albert scrie:@Arthur: Sentimentul de culpabilitate v-a fost indus. Nu trebuie sa plateasca generatia ta pentru generatia lui Napoleon sau a altora. Voi nu le sunteti datori maghrebienilor. Dimpotriva! Acolo ati ridicat orase si industrii. I-ati scos din negura timpului. Sigur ca a trebuit sa puna si ei osul la munca, desi nu erau invatati cu asa ceva.
Datori sunt mongolii, rusii sau turcii...civilizatii puse pe jaf si rapt. Popoare distructive.
Voi, francezii, intrati in categoria Imperiului Roman sau Britanic...imperii civilizatoare, constructoare...popoare care au lasat ceva in urma lor. Poduri, drumuri, scoli, arta, irigatii, cultura, cunostinte stiintifice... Din Africa pana in India...pe oriunde au calcat aceste neamuri "invingatoare", asa-zisii "invinsi" au castigat de fapt.
Sa va stergeti din minte cuvantul "culpabilitate". Si sa nu va reprosati nimic! Niciodata!
Și colonizatoare, ai uitat termenul ăsta...

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 20 Iun 2020, 18:34

Leonard Albert scrie:
20 Iun 2020, 16:20
@Arthur: Sentimentul de culpabilitate v-a fost indus. Nu trebuie sa plateasca generatia ta pentru generatia lui Napoleon sau a altora. Voi nu le sunteti datori maghrebienilor. Dimpotriva! Acolo ati ridicat orase si industrii. I-ati scos din negura timpului. Sigur ca a trebuit sa puna si ei osul la munca, desi nu erau invatati cu asa ceva.
Datori sunt mongolii, rusii sau turcii...civilizatii puse pe jaf si rapt. Popoare distructive.
Voi, francezii, intrati in categoria Imperiului Roman sau Britanic...imperii civilizatoare, constructoare...popoare care au lasat ceva in urma lor. Poduri, drumuri, scoli, arta, irigatii, cultura, cunostinte stiintifice... Din Africa pana in India...pe oriunde au calcat aceste neamuri "invingatoare", asa-zisii "invinsi" au castigat de fapt.
Sa va stergeti din minte cuvantul "culpabilitate". Si sa nu va reprosati nimic! Niciodata!
Hum.
Eu préfère sa trec sub tacerea anumite détails pe care inaintasi mei au facut pe acolo pe unde ei au... civilizat.
Eu studiez istorie de arta in toate détails ei, bine in legatura cu istorie politica. In mai mult de 20 ani de cand fac aceasta, am invatat ca,, civilizatie'' are maini murdare de sange de cei care nu ne au cerut noua, mari civilizatori, acest lucru. Nu am,, lucrat'' niciodata ca partener cu cei care au avut,, noroc'' sa fie civilizati de noi.
Bun. Prea mult vorbit pe un subiect ce nu are loc aici.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorialis » 20 Iun 2020, 18:39

Arthur Rimbaud scrie:
Leonard Albert scrie:
20 Iun 2020, 16:20
@Arthur: Sentimentul de culpabilitate v-a fost indus. Nu trebuie sa plateasca generatia ta pentru generatia lui Napoleon sau a altora. Voi nu le sunteti datori maghrebienilor. Dimpotriva! Acolo ati ridicat orase si industrii. I-ati scos din negura timpului. Sigur ca a trebuit sa puna si ei osul la munca, desi nu erau invatati cu asa ceva.
Datori sunt mongolii, rusii sau turcii...civilizatii puse pe jaf si rapt. Popoare distructive.
Voi, francezii, intrati in categoria Imperiului Roman sau Britanic...imperii civilizatoare, constructoare...popoare care au lasat ceva in urma lor. Poduri, drumuri, scoli, arta, irigatii, cultura, cunostinte stiintifice... Din Africa pana in India...pe oriunde au calcat aceste neamuri "invingatoare", asa-zisii "invinsi" au castigat de fapt.
Sa va stergeti din minte cuvantul "culpabilitate". Si sa nu va reprosati nimic! Niciodata!
Hum.
Eu préfère sa trec sub tacerea anumite détails pe care inaintasi mei au facut pe acolo pe unde ei au... civilizat.
Eu studiez istorie de arta in toate détails ei, bine in legatura cu istorie politica. In mai mult de 20 ani de cand fac aceasta, am invatat ca,, civilizatie'' are maini murdare de sange de cei care nu ne au cerut noua, mari civilizatori, acest lucru. Nu am,, lucrat'' niciodata ca partener cu cei care au avut,, noroc'' sa fie civilizati de noi.
Bun. Prea mult vorbit pe un subiect ce nu are loc aici.
ImagineImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Leonard Albert » 20 Iun 2020, 19:16

@Arthur: "Sange pe maini" a existat in orice conflict intre popoare, important e ce a ramas dupa... Nu glorific cucerirea, apreciez nivelul social ramas in urma. Una e sa lasi un amfiteatru functional si alta e sa lasi o biblioteca arsa.
Si chiar, hai sa ne oprim! Cu toate ca-mi plac discutiile astea...aici e fotbal!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Bobby » 20 Iun 2020, 20:17

Cirtu zice aici ca U Craiova are 60 %, nu 30 % din Baicu :

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... nco-858389

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Thunder » 20 Iun 2020, 21:00

Arthur Rimbaud scrie:
20 Iun 2020, 11:27
Daca roman actuel meu tie displace (sunt decis sa perfectionez roman meu pana la nivel maximum possible), accept sa continuam dicutii noastre in limba mea maternelle pe care sigur o cunosti mai mult bine decat eu stapanesc limba ta.
nu displace mie ma, ziceam doar ca psg equipe de merde :)( altceva nu ziceam, zau allez l`OM :)(

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 20 Iun 2020, 21:03

...Cârțu cred că era cald aseară. Vorbea ceva de steaua..de-ale lui. Nu că altminteri n-ar fi habarnist de ce e pe la club...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de SLH » 20 Iun 2020, 21:31

sorinyki scrie:
20 Iun 2020, 14:13
Cred că 95% din portarii lumii luau gol la șutul ăla. A fost sub bara, de la distanță mica, minge lovită cu putere! Eu zic că nici nu a văzut-o. A ridicat mâinile din reflex, dar nu avea cum să apere!
Crezi tu ca doar 1 portar din 20 era in stare sa iasa 1 metru?

Meci chinuitor de urmarit din toate punctele de vedere.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Leonard Albert » 20 Iun 2020, 21:34

Cartu prinde fluturi de la bun inceput...si sa n-o uitam pe-aia cu "nu stiu". El in general nu stie nimic...El e pus acolo ca sa nu stie nimic, absolut nmic...El e acolo pentru ca scrie Cartu pe buletin.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 20 Iun 2020, 21:49

Leonard Albert scrie:
20 Iun 2020, 19:16
@Arthur: "Sange pe maini" a existat in orice conflict intre popoare, important e ce a ramas dupa... Nu glorific cucerirea, apreciez nivelul social ramas in urma. Una e sa lasi un amfiteatru functional si alta e sa lasi o biblioteca arsa.
Si chiar, hai sa ne oprim! Cu toate ca-mi plac discutiile astea...aici e fotbal!
Si eu as putea sa discutat o gramada, cu arguments forte, cunoscute. Insa nu aici camarade.
[bere]
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Închis