Playoff - Etapa a 4 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Leonard Albert » 19 Iun 2020, 22:12

Baicu...ce caracter jegos! Cum sa te bucuri ba, magarule, in halul asta ca ai dat gol echipei care te-a format? Erai pe post cu Mihaila, Ivan si Baiaram. Ce [****] ai de reprosat de pui degetul la gura si dansezi de bucurie? Voiai direct titular? Ma rog...caracter de etnie aparte...

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Iun 2020, 22:20

Da, si Cic, uitasem a 5-a mare ocazie. In afara de bara lui Acka, celelalte au fost din actiune. Ceea ce imi da sperante.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 19 Iun 2020, 22:22

Magnific Baiaram. apld
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 19 Iun 2020, 22:23

BiancoAzzurro_AS. scrie:
19 Iun 2020, 21:44
Bancu a gafat de 2 ori doar în meciul asta, grav... Cu Viitorul, Voluntari, fcsb doar ce îmi amintesc sezonul asta... Pt un fundas lateral de națională e prea mult dacă vrei performante... Sezonul pare iar compromis...
Si cu CFR la gol doi.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Iun 2020, 22:26

Si am avut si doua penalty-uri ( unul clar ca lumina zilei, celalat "dupa regulament" :) ). Hai sa nu vedem totul in negru, eu cred ca va fi bine.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Arthur Rimbaud » 19 Iun 2020, 22:27

Leonard Albert scrie:
19 Iun 2020, 22:12
Baicu...ce caracter jegos! Cum sa te bucuri ba, magarule, in halul asta ca ai dat gol echipei care te-a format? Erai pe post cu Mihaila, Ivan si Baiaram. Ce [****] ai de reprosat de pui degetul la gura si dansezi de bucurie? Voiai direct titular? Ma rog...caracter de etnie aparte...
Eu conosc concitoyens de ai mei care au caracter mai mult misérable.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 19 Iun 2020, 22:29

Leonard Albert scrie:
19 Iun 2020, 22:12
Baicu...ce caracter jegos! Cum sa te bucuri ba, magarule, in halul asta ca ai dat gol echipei care te-a format? Erai pe post cu Mihaila, Ivan si Baiaram. Ce [****] ai de reprosat de pui degetul la gura si dansezi de bucurie? Voiai direct titular? Ma rog...caracter de etnie aparte...
...isi facu si el numarul, cu stadionul gol. Daca era PN acolo, nush daca-i mai trecea prin cap sa faca agerimi de-astea...

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Leonard Albert » 19 Iun 2020, 22:37

Oricum...nu se face.

Am primit avertisment de la domnu' moderator din cauza acestui mesaj. Solicit public, va rog, explicatie!
Avertismentul a fost pentru expresia "caracter jegos", pentru "magarule", pentru "pl.m" sau pentru "etnie aparte"? Ma intereseaza in mod direct pentru a nu cadea, din nou, in abatere. In special daca e vorba despre ultima expresie, ca acolo mai am ceva de spus, domnu freak...

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de lory69 » 19 Iun 2020, 23:18

Pt primul joc oficial ,dupa 3 luni de pauza,am avut o evolutie foarte buna.Eu unul cred ca primul 11 dat de mine,cu Gustavo si Mitran in locul lui Ivan si Vladoiu,ar fi fost mult mai eficient.Foarte buna evolutia lui Baiaram !

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Nea Marin » 19 Iun 2020, 23:26

Sa nu-l mai puna pe Bancu fundas stanga!
STIINTA SUNTEM NOI !

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de FreakBoy » 19 Iun 2020, 23:38

Leonard Albert scrie:
19 Iun 2020, 22:37
Oricum...nu se face.

Am primit avertisment de la domnu' moderator din cauza acestui mesaj. Solicit public, va rog, explicatie!
Avertismentul a fost pentru expresia "caracter jegos", pentru "magarule", pentru "pl.m" sau pentru "etnie aparte"? Ma intereseaza in mod direct pentru a nu cadea, din nou, in abatere. In special daca e vorba despre ultima expresie, ca acolo mai am ceva de spus, domnu freak...
Știu că mai ai ceva de spus, dar nici asta nu îți permite. Etnia nu te ajuta sa vorbești de etnii. Daca tu ești tolerant, sau in peisaj, nu înseamnă că toată lumea e. Discuția despre politică, rasa, etnie, e interzisă! Poți să zici că e prost, nu poți să zici că e etnic.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Leonard Albert » 20 Iun 2020, 00:19

Multumesc pentru respect...tovarasu freak!
Am inteles totusi ideea
Last edited by Leonard Albert on 20 Iun 2020, 00:24, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Leonard Albert » 20 Iun 2020, 00:21

Dar daca zic de cineva ca e roman smecher tot atitudinea asta trebuie avuta? Avertisment, ban? Sau daca vorbim despre scotieni zgarciti (?), evrei lacomi, chinezi galbejiti, rusi salbatici, finlandezi atei...si sunt o mie de exemple...iau avertisment?? Pai daca ASA E??? Da-o dracului de politically correct, daca si pe noi romanii, in nesimtirea noastra balcanica extrema ne va cuprinde porcaria asta...lumea chiar e cu curu-n sus si capu-n jos! Care e problema ca am spus"etnie aparte"?
Noi nu sumtem o etnie aparte? Jignesti tiganul daca e tigan prin nastere sau bulgarul, sau sarbul sau romanul? Toti se mandresc cu "etnia" lor? Unde e jignirea?
Aaaa...sau stii si tu de fapt cum stau lucrurile, nu? Ascunsul gunoiului sub pres atatia ani de catre lumea civilizata nu l-a facut decat sa puta.
Bietul Eminescu, sigur lua ban azi de atatia "grecotei cu nas subtire si bulgaroi cu ceafa lata"...
Mentin ce am spus, fiecare etnie are o anumita caracteristica si nu intotdeuna pozitiva. Baicu a facut un gest de prost gust, specific etniei lui. Dupa ce imi explici unde gresesc, poti sa ma si dai afara de pe forum. Un vechi proverb romanesc spune franc in fata "Tiganul tot tigan ramane!"
Si pe vremea aia nu se inventase cuvantul rasism. Era doar observatie de bun-simt.
Fara ura, fara rasism...doar ratiune si bun simt!

Subiect inchis din partea mea.

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Thunder » 20 Iun 2020, 00:54

FreakBoy scrie:
19 Iun 2020, 23:38
Leonard Albert scrie:
19 Iun 2020, 22:37
Oricum...nu se face.

Am primit avertisment de la domnu' moderator din cauza acestui mesaj. Solicit public, va rog, explicatie!
Avertismentul a fost pentru expresia "caracter jegos", pentru "magarule", pentru "pl.m" sau pentru "etnie aparte"? Ma intereseaza in mod direct pentru a nu cadea, din nou, in abatere. In special daca e vorba despre ultima expresie, ca acolo mai am ceva de spus, domnu freak...
Știu că mai ai ceva de spus, dar nici asta nu îți permite. Etnia nu te ajuta sa vorbești de etnii. Daca tu ești tolerant, sau in peisaj, nu înseamnă că toată lumea e. Discuția despre politică, rasa, etnie, e interzisă! Poți să zici că e prost, nu poți să zici că e etnic.
zici de cioara ma sau ce zici acolo? garoi tigani? :-D

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Playoff - Etapa a 3 a: Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Leonard Albert » 20 Iun 2020, 01:12

@thunder: Cioara, garoi, tigan?????
Hai sictir! Ars pe rug si sters din memoria omenirii si tot e prea putin pentru tine, nenorocitule care esti tu nenorocit, care nu intelegi timpurile minunate pe care noua lume ti le ofera!
Nu meriti sa traiesti in lumea perfecta si morala de azi! Pupa-ti "fratii"-n bot si nu indrazni sa gandesti ceva ca ti-o iei peste mufa! Ca cica gama ta cromatica e defecta si nu functioneaza. Cica olfactivul tau e si ala defect, confunda sapunul cu jegul. Cica si auzul te inseala, confunda "sa moara ma-ta!" cu "va rog, poftiti!". Cica suntem orbi, surzi, tampiti si obligatoriu, trebuie sa fim si muti.

Bine, tot ce spun e un pamflet (asa zice si Banciu). Si scuze lui Freak pt ca nu m-am putut abtine desi am promis.

Închis