Playoff. Etapa 6. Gaz Metan - Universitatea

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

P

3
20
95%
1
1
5%
0
0
No votes
 
Total votes: 21

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff. Etapa 6. Gaz Metan - Universitatea

Mesaj de sorinyki » 03 Iul 2020, 23:05

Și eu vreau că situația sa fie rezolvată înainte de ultimă etapă!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff. Etapa 6. Gaz Metan - Universitatea

Mesaj de sorinyki » 03 Iul 2020, 23:08

Se explică de ce Bus a tras tare și de ce și-a dorit roșu la final:
https://www.telekomsport.ro/breaking-ne ... aign=Cross

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 6. Gaz Metan - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 03 Iul 2020, 23:34

usteag Victorie cu emotii, dar victorie. Felicitari ! :hai :hai :hai usteag

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 6. Gaz Metan - Universitatea

Mesaj de Bobby » 03 Iul 2020, 23:49

FreakBoy scrie:
03 Iul 2020, 22:38
Mda, nu știu voi, dar eu prefer sa se decidă titlul înainte de ultimă etapă...nu cred că pot să duc un meci în care se joaca titlul indiferent de evoluție.
Totul depinde de CFR. Daca merge si cistiga tot - au ce le trebuie atit la vedere cit si in subterane - raminem la ultima etapa, daca putem tine pasul cu ei. Daca nu putem tine pasul cu ei - asta e, mai vedem la anul...Craiova a pierdut multe puncte aiurea in sezonul regulat - puncte care acum ne-ar fi prins bine...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 6. Gaz Metan - Universitatea

Mesaj de Bobby » 04 Iul 2020, 05:22

Notele date jucatorilor de Cosmin Staicu pe www.cvlpress.ro :

Pigliacelli 7 – Vlădoiu 7 (Vătăjelu ’81), Acka 6, Cosic 6, N. Bancu 5 – Nistor 5 (Gustavo ’80), Mateiu 4, Cicâldău 7 – Ivan 6, Koljic 7, Mihăilă 7.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 6. Gaz Metan - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 04 Iul 2020, 08:29

Bobby scrie:
04 Iul 2020, 05:22
Notele date jucatorilor de Cosmin Staicu pe www.cvlpress.ro :

Pigliacelli 7 – Vlădoiu 7 (Vătăjelu ’81), Acka 6, Cosic 6, N. Bancu 5 – Nistor 5 (Gustavo ’80), Mateiu 4, Cicâldău 7 – Ivan 6, Koljic 7, Mihăilă 7.

Pigliacelli 7 atunci cand el a fost décisif?
Ivan 6?

Exigeant precum un slab professor.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 6. Gaz Metan - Universitatea

Mesaj de Paul » 04 Iul 2020, 10:24

Avem multi din-astia care le stiu pe toate si dau verdicte, in general pesimiste si necrutatoare.
Ivan chiar a jucat bine, pe cand Mihaila si- a batut joc de faza aia de 3-1. In general a jucat bine, a dat si gol, dar ca si altruism mai are mult de invatat, poate chiar de la Ivan.
Mateiu din pacate e cam aerian in ultima vreme, el si Bancu sunt coautori la majoritatea golurilor pe care le incasam.

E ok, luam campionatul si gata, nu mai analizam nimic.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Playoff. Etapa 6. Gaz Metan - Universitatea

Mesaj de mihu » 04 Iul 2020, 12:44

f importatnta victoria chiar nu conteaza cum s-a jucat...CFR-ul tot castiga jucand urat, asa ca nu m-as supara sa mai castigam 4 meciuri jucand urat si catigand doar cu 1-0...
Important este sa rezistam cu inima :)))
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 6. Gaz Metan - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 04 Iul 2020, 16:17

Paul scrie:
04 Iul 2020, 10:24
Avem multi din-astia care le stiu pe toate si dau verdicte, in general pesimiste si necrutatoare.
Ivan chiar a jucat bine, pe cand Mihaila si- a batut joc de faza aia de 3-1. In general a jucat bine, a dat si gol, dar ca si altruism mai are mult de invatat, poate chiar de la Ivan.
Mateiu din pacate e cam aerian in ultima vreme, el si Bancu sunt coautori la majoritatea golurilor pe care le incasam.

E ok, luam campionatul si gata, nu mai analizam nimic.
Sunt trei momente forte care trebuie bine traitate pentru réussite finale.
1. De batut fcsb care noua ne a creat deja un gros complexe.
2. De réussit sa convins toti jucatori, cei de rezerve de asemenea, ca ei chiar pot deveni campioni, si asta sa le elimine lor orice pressiune.
3. CFR sa joace numai pe teren, nu si... pe langa.

Bun. Punct 3 nu poate depinde de noi.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 6. Gaz Metan - Universitatea

Mesaj de Bobby » 05 Iul 2020, 05:36

L-am criticat pe Ivan pe aici - acum il felicit pentru prestatiile incurajatoare din ultimele doua etape. Baiatul incepe sa munceasca mult, sa ajute defensiva pe dreapta - pare ca incepe sa joace pentru echipa. Face faza defensiva mult mai bine decit Barbut - ii inteleg alegerile lui Bergodi. Acum un an a jucat la fel pentru nationala de tineret, dar pe stinga - mult efort, a facut ambele faze. Un jucator ofensiv la 23 de ani sa inceapa sa faca faza defensiva atit de intens - asta e destul de rar. Parca asta mi-ar da sperante ca poate sa-si relanseze cariera ca om polivalent - pe dreapta, pe stinga, in spatele atacantului central etc. - care stie sa joace ambele faze (se cauta asta in Vest !) si joaca pentru echipa. Ii mai trebuie suflu si concentrare si pe partea ofensiva - pasa decisiva, finalizarea etc.

Ma astept ca Ivan sa fie unul dintre jucatorii caruia sa nu-i tremure picioarele in acest final de campionat. Totusi baiatul asta de 23 de ani are peste 110 meciuri in liga 1, citeva zeci de meciuri in prima liga austriaca, vreo 12 meciuri in EL inclusiv in grupe - plus in primavara europeana (a jucat in meciuri cu Inter Milano, Rangers, Villareal, Spartak Moscova, Steaua Rosie Belgrad etc.), citeva zeci de goluri si zeci de pase de gol in toti acesti ani. La aceeasi virsta Nistor abia isi incepea cariera in liga 1 !

Închis