Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Daca se joaca meciul, luam puncte de la Giurgiu?

Poll ended at 29 Iul 2020, 14:20

3
12
71%
2
0
No votes
1
5
29%
 
Total votes: 17

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de blue ray » 31 Iul 2020, 23:30

blue ray scrie:
31 Iul 2020, 23:16
Ce circ face Becali....
Mă refeream strict la mizeria de meci. N-a testat jucătorii tineri, a făcut tot posibilul să piardă.

Altfel, a fost plăcut să văd CFR-ul chinuindu-se cu niște copii. Teoretic, bazându-ne pe ce s-a jucat în play-off, ar trebui să-i spulberăm luni. Dacă se va juca :lol:

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 31 Iul 2020, 23:31

Ce-aveti, frate, o luarati razna? Va puseserati sperante in meciul asta? Eu ma bucur pt. teapa pe care si-a luat-o ciobenu cu Vlad.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 31 Iul 2020, 23:32

Courage camarades. Voi nu trebuie sa pierdeti spirit vostru pentru atat de putin (aici eu fac référence la caractère de acest mic désagrément, becali le berger).

La véritable victoria este fata in fata cu singur nostru adversaire adevarat, CFR. Asta noi trebuie sa reglat intre noi doar, nu asteptat cadeaux de la misères.


Nu doar in Liga de Romania se intampla asa ceva.
Acum ani, Liverpool offera lui Chelsea victorie pe Anfield pentru ca Man. United sa nu castige titlul.

La an de 2012, in Liga 1 de France, Marseille, Monaco, Bordeaux, Saint Étienne, Lyon, toate au offert victorie chiar la domicile, lui Montpellier, din moment unde Montpellier a prins un écart de +3p in fata de PSG.

Asta inseamna ca atunci Montpellier a mérite caci PSG se a pus in acea situatia défavorabile.

STIINTA are tot atouts in maini si va castiga luni.

Iar sa insulta un om asa de mic precum acest becali, asta inseamna sa ii accepteti sa existence in viata voastra.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de manex » 31 Iul 2020, 23:42

Dar pe vlad putem sa il.insultam? Asa ceva...

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de iepurakis » 31 Iul 2020, 23:44

nu era foarte relevant meciul asta. Daca batem luni, nu mai conteaza nimic! Sincer suntem mai buni si normal ar fi sa batem! Hai Craiova!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de sorinyki » 31 Iul 2020, 23:47

Muiul de Petrescu pe banca dacă îi ies doua teste negative!
Iar muii de ziariști nu zic nimic de blat!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de sorinyki » 31 Iul 2020, 23:51

Blaturile incep de la nivelul federației! Prin simplu fapt că finala s-a disputat înainte de finalul campionatului! In fine, scârbe ordinare!
Last edited by sorinyki on 31 Iul 2020, 23:52, edited 1 time in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 31 Iul 2020, 23:51

Sa avem incredere in baieti si luni trebuie sa invingem CFR. Nu va uitati la cum au jucat clujenii cu Botosani si FCSB pentru ca astea au fost doua blaturi ordinare. O sa fie un meci greu, dar baietii trebuie sa lupte pana la victorie. :ruga

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 31 Iul 2020, 23:52

manex scrie:
31 Iul 2020, 23:42
Dar pe vlad putem sa il.insultam? Asa ceva...

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Din parte mea tu poti sa insultes pe cine vrei, chiar si pe mine. :lol:

Oricum asta nu are nici o mica valoarea o:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de sorinyki » 31 Iul 2020, 23:53

Da, meci extrem de greu. Și jucam împotriva tuturor! Singuri că întotdeauna. Dar dacă câștigăm cu atât mai frumoasa va fi victoria. Daca nu, poate la anul!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 31 Iul 2020, 23:59

1. Jucatori si officiali de CFR care acuza pe Craiova ca vrea sa castige prin birou si comisi, nu pe ,,teren" precum ei. Risibles acesti clowni. :lol:

2. Entraîneur de fc becali care spune ca ei au gandit ca trebuie sa protégeze titulaires de accidentes. Pénible. :lol:

3. Acel type fara par (chauve), din studio, care propune ca in caz de égalité la Craiova cu CFR , sa fie executia de 11m imediat dupa 90 min. Grotesque. :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

juvett
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 5
Membru din: 20 Dec 2017, 23:01

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de juvett » 01 Aug 2020, 00:13

Leonard Albert scrie:
31 Iul 2020, 23:29
Fata mizerabila a fotbalului romanesc...nu-i nimic,o sa deratizam noi sandramaua asta infecta. Daca nu anul asta, la anul si tot o sa-i dovedim, Si abia astept sa-l pleznim pe cioban atunci cand o sa-i arda buza... Va veni si momentul nostru, stati linistiti. Toti zicem acum ca va veni momentul adevarului la meciul direct...tare mi-e teama ca si-au luat masuri si acolo...sa ne asteptam la ce e mai rau...
Am plesnit oile wcsb-iste cand am bagat copiii cu Viitorul. Acum au avut si cacatii razbunarea lor. Oricum nu conteaza, noi trebuie sa batem bozgorii, nu s-a schimbat nimic.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 01 Aug 2020, 00:15

Ceea ce ma scoate efectiv din sarite la interviurile astea - da cum comentezi Craiova la masa verde cu Astra? Si refrenul - dar dom'le, nu-i corect, campionatul trebuie sa se decida pe teren. Pai, coaye, ce sa vezi? Si Craiova vrea tot pe teren! Programeaza tu, bai, Bilasco, Cipi-pipi, Hoban, programati, ma voi! Ah, ce mi-as dori sa-i demolam p-astia Luni seara si sa-i astept la autocar sa le dau o muyie sa se auda pana la Kolosvar!!!

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de FreakBoy » 01 Aug 2020, 00:26

Din păcate au reusit (și cfr și televiziunile) ce și-au propus. Sa ne enerveze! Cu calm băieți, suntem clar mai buni, i-am bătut deja odată în play off... sa vina ei la bătaie si să le dăm noi la ****.
Altfel rămânem cu muia.
Un meci și gata, e clar că suntem mai buni ca altfel nu se agitau atât!
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Leonard Albert » 01 Aug 2020, 00:34

"Cum baa, sa castige ungurii campionatul in Tara Romaneasca? Cat e Becali viu o sa lupt impotriva lor. Ca sunt ortodox si roman si nu las eu zdrentele alea sa castige in tara mea...."
Ce fariseu, ce nenorocit... Ma BUCUR ENORM intr-un fel pentru ce a facut kktul asta asta seara, asa cum ma voi bucura enorm pentru meciul Craiova-CFR, cu titlul pe masa. Sa iasa imbecilii lui mititelu la rampa!
Castigam sau nu, nici macar nu mai conteaza. Din acest moment in memoria masei oltenesti o idee va prinde radacini adanci si clare. Isi vor sti dusmanii: ai lu' Becali si ai lu' Mititelu... Si olteanu adevarat umbla cu tuica intr-o mana si cu parul in cealalta cand e vorba de iubire!

Închis