Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Moderator: grup_moderatori

Victorie, egal, infrangere in prima etapa din retur?

Poll ended at 13 Ian 2021, 14:01

3
10
53%
1
8
42%
0
1
5%
 
Total votes: 19

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de Bogho » 11 Ian 2021, 14:01

Incepem returul repede, pe teren propriu, mâine, 12 ianuarie de la ora 19:45
Iar adversar va fi Sepsi Sf Gheorghe. In tur am câștigat in deplasare cu 1-0, gol Koljic în min 88.

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de _BGD_ » 11 Ian 2021, 18:47

Iată că a venit ziua de care mă temeam, cum papură este suspendat principalul de pe bancă va fi nimeni altul decât mizeria booveana de dragos bon.

07:07, în stânga sau asta

Acest impostor în ale antrenorului dar și boovean infiltrat a ajuns să conducă Universitatea Craiova, o mare rușine vom trăi mâine seară, indicațiile lui tehnico-tactice vor fi de
genul:" Băăă!" asta am văzut cu ochii meci la meciurile în care era antrenor la echipa secundă

Este cel puțin a treia persoana adusă în club de arici care ne-a băgat **** în gură în public în trecut, după antrenoarea aia de la femeinin și noul secund de venit de la Timișoara, eu unul m-am convins, ariciul este masochist.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de fabius_2014 » 11 Ian 2021, 22:10

Egal obtinut cu noroc.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de gsm » 11 Ian 2021, 22:53

_BGD_ scrie:
11 Ian 2021, 18:47
Iată că a venit ziua de care mă temeam, cum papură este suspendat principalul de pe bancă va fi nimeni altul decât mizeria booveana de dragos bon.

07:07, în stânga sau asta

Acest impostor în ale antrenorului dar și boovean infiltrat a ajuns să conducă Universitatea Craiova, o mare rușine vom trăi mâine seară, indicațiile lui tehnico-tactice vor fi de
genul:" Băăă!" asta am văzut cu ochii meci la meciurile în care era antrenor la echipa secundă

apld
Last edited by Bogho on 11 Ian 2021, 23:34, edited 1 time in total.
Motiv: fix quote

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de malus dacus » 11 Ian 2021, 22:56

Eu văd partea bună. La interviul de după meci, nu voi auzi asta: "Am întâlnit o echipă bine organizată, am avut câteva oportunități în prima repriză însă nu am fost suficient de concentrați, iar când nu ești concentrat, fotbalul te pedepsește. Nu este nimic pierdut, mai sunt multe puncte puse în joc, important este să uităm acest meci și să ne concentrăm asupra jocurilor care urmează".

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de Bobby » 11 Ian 2021, 22:59

malus dacus scrie:
11 Ian 2021, 22:56
Eu văd partea bună. La interviul de după meci, nu voi auzi asta: "Am întâlnit o echipă bine organizată, am avut câteva oportunități în prima repriză însă nu am fost suficient de concentrați, iar când nu ești concentrat, fotbalul te pedepsește. Nu este nimic pierdut, mai sunt multe puncte puse în joc, important este să uităm acest meci și să ne concentrăm asupra jocurilor care urmează".
:laughing: :laughing: :laughing:

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de csm310 » 12 Ian 2021, 02:51

Cine are sperante ca scoatem ceva din meciul asta mai bine nu se mai uita... Sepsi a anihilat perfect fcsb, au facut cel mai bun joc al lor din acest sezon cu ei, iar noi cel mai prost, plus ca victoria aceia din tur de la Sepsi a fost mincinoasa... si sa nu uitam cum am aratat dupa pauza de iarna anul trecut, respectiv acum 2 veri, cu aceiasi Papura si Blejan, nu ne dadea gol numai cine nu voia... Sabail, Hermannstadt, Clinceni, si parca tot dupa pregatirea de iarna cu Papura ne-am luat acel 4-1 de la fcsb cu toata echipa buna, urmeaza meciuri grele, deja ar fi miracol sa scoatem 4 puncte cu Sepsi si Astra, dar mi-e teama ca ne-o luam de la amandoua la ce aratam noi acum si ce arata ele.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de marius_vl » 12 Ian 2021, 09:05

Numai suporteri adevarati pe aici...
Lasati, fratilor, ca de la vara aveti o noua alternativa, daca aveti atata scarba de Stiinta!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de fanatic16 » 12 Ian 2021, 09:37

Scarba avemm de sclavii de papura si blejan

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de fabius_2014 » 12 Ian 2021, 10:40

marius_vl scrie:
12 Ian 2021, 09:05
Numai suporteri adevarati pe aici...
Lasati, fratilor, ca de la vara aveti o noua alternativa, daca aveti atata scarba de Stiinta!
Tu spui ca cine nu este cu Papura, este cu Mititelu. Eu spun ca marea majoritate a suporterilor Universitatii Craiova isi doresc un antrenor profesionist, iar Papura, din nefericire, este extrem de slab pregatit profesional, prin stilul sau este un demotivator, un tip intrigant si infatuat. Ajuns antrenor prin soapte veninoase spuse la urechea patronului, Papura ne spulbera visul de-a ajunge campioni. Noi dorim binele Universitatii si asta inseamna un alt antrenor. Noi suntem suporterii Universitatii Craiova, nu suporterii lui Papura.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de marius_vl » 12 Ian 2021, 11:41

Eu ma uit pe clasament, vad ca suntem in lupta pt titlu si mi se pare total aberant sa citesc astfel de comentarii, oricat de mult l-as uri pe Papura!
Nici eu nu il doresc pe somnorila antrenor, insa imi doresc din tot sufletul sa castigam diseara si sa trecem pe primul loc!
P.S. nu am vrut sa spun ca cine nu este cu papura este cu mititelu, am zis doar ca exista si alternativa chelului, daca nu va convine de arici! Cui nu-i convine ca in ultimii 3 ani am castigat Cupa, am terminat pe 3 si apoi pe 2, iar acum suntem in lupta pt titlu, ii poate lua calul chelului drept icoana, nu este niciun fel de problema

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Ian 2021, 12:01

malus dacus scrie:
11 Ian 2021, 22:56
Eu văd partea bună. La interviul de după meci, nu voi auzi asta: "Am întâlnit o echipă bine organizată, am avut câteva oportunități în prima repriză însă nu am fost suficient de concentrați, iar când nu ești concentrat, fotbalul te pedepsește. Nu este nimic pierdut, mai sunt multe puncte puse în joc, important este să uităm acest meci și să ne concentrăm asupra jocurilor care urmează".
Pesimism mult.....

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Ian 2021, 13:54

Terenul cred ca va fi dificil, vremea este oricum proasta pentru fotbal. Jucam in ianuarie pe terenuri fara incalzire si prost canalizate. Super LPF.
Mirko – Vladoiu, Balașa, M.Constantin, Bancu – Nistor, Screciu, Cicu – Ivan, Mamut, Ofosu.

Acuma,
Mitica se mai trezeste cateodata si vine cu declaratii : " Fostul conducător al Ligii Profesioniste de Fotbal a dezvăluit că știe că Laurențiu Reghecampf (45 de ani) a fost la un pas să fie antrenorul oltenilor, la dorința unuia dintre patroni, Adrian Andrici. Totuși, Rotaru ar fi intervenit și ar fi decis să mizeze pe Corneliu Papură." Asta inainte de Piturca.

Alta chestie am cazut in optimile de cupa cu Botosani.

Atanas Trică (16 ani), baiatul lui Lorena cu Trica vine la juniorii Craiovei.

Becali ii da replica lu Marcelatu dupa discutiile despre carantina FCSB via Turcia : Eu vreau să le spun așa… Puneți-vă pofta în cui pentru că nu o să puteți voi. Eu sunt câine prea mare pentru voi, lupilor. Eu sunt urs, bă! FCSB va câștiga campionatul și o să joace în Liga Campionilor. Noi o să ajungem în optimi. Deja a făcut Dumnezeu echipa și am strâns cele mai mari valori. Cine i-a oprit ca să nu plece. Legea trebuie să fie respectată. Ea este făcută ca să aibă un scop. Țelul țării este de a proteja și a evita îmbolnăvirea oamenilor. Noi ne-am carantinat în Turcia ca să nu ne îmbolnăvim. Au fost echipe care au jucat la Mogoșoaia și au plecat cu câte doi pozitivi. Noi avem o hârtie de la guvernul din Turcia că am stat singuri în hotel, că am purtat măști, că mergem cu charterul. Avem hârtie că am jucat o competiție internațională, nu scrie că trebuie să fie una oficială. Am jucat cu o echipă din Turcia, azi jucăm. Hai să închidem discuția.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de zeddDarko » 12 Ian 2021, 18:44

0-0 cu câteva ocazii de ambele părți, joc greoi din partea ambelor echipe, gazon bun prevăd.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Etapa 16. Universitatea - Sepsi Sf Gheorghe

Mesaj de mihu » 12 Ian 2021, 19:06

ce nu inteleg eu este daca tot spui ca pe Barbut nu il mai tii din vara, ca i se termina contractul, de ce nu incerci acolo fie cu Ivan, fie cu Campanu pe care ai dat o gramada de bani ???
Mi se pare atre ciudat, dar nu mai incerc sa il inteleg pe Papura
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Închis