Etapa 17. Astra - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Venim de la Giurgiu cu ..X. puncte. Alege X.

Poll ended at 19 Ian 2021, 14:40

3
10
36%
1
7
25%
0
11
39%
 
Total votes: 28

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de fanucrv » 20 Ian 2021, 14:00

La meciul cu Astra,Mamut mi s-a părut ca a lăsat-o mai moale cu implicarea pe teren. Sa fie oare de la faptul ca s-a vazut cu sacii in căruța? Sau poate doar mi s-a parut mie ??

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de Paul » 20 Ian 2021, 14:09

Ce am observat a fost ca dupa golul lui Cicaldau Mamut a sutat in balon si Bancu pare ca l-a certat la modul ca e moment de bucurie, ce ai sa dai asa in sus?
Dar da, sigur a fost mai fara presiune.
Nu am inteles sarirura aia la cap de pe loc, mai mult ridicare pe varfuri.
In fine, e aci acum, sa vedem ce face.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 20 Ian 2021, 14:11

BiancoAzzurro_AS. scrie:
20 Ian 2021, 13:13
fabius_2014 scrie:
19 Ian 2021, 22:03
1. "in care nimeni nu putea spune ce gandeste fara a fi "sanctionat"" - pai ar trebui sa fie valabila si aia cu spui ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe altii ?! dar na, ce mai conteaza altii, nu iti convine treaba ta nu, doar e democratie (insa conteaza daca intelegi ce e aia democratie) :-( libertatea de opinie nu inseamna sa faci propaganda sustinuta pe un forum insa iti poti face tu un forum, blog, pagina fb si poti sa propagandezi acolo grupa mare , corect ? si poti intra si aici in paralel si comentezi normal si necompulsiv cu orice parere ...zic si eu

2. "pentru a putea gandi bine " cu capul tau " trebuie sa ai o informatie corecta" - eu nu am facut nici o referire la munca lui, la istoricul lui, eu lucrez cu materialul clientului si am comentat ce tot zice el pe forum de 1 an incoa cel putin si am concluzionat ca este obsesiv, lipsit de un fir logic si de argumente clare, le amesteca, el intoarce, le repeta ca sa ajunga la o concluzie dinainte stiuta de el...asta nu e o opinie , este o impunere a unei idei cu buna stiinta si omiterea/ingnorarea unor argumente intentionat

cred ca omul e suporter, dar nu inseamna ca tot ce zice e si ok sau ca ar trebui sa luam concuziile de-a gata pe motiv ca ar avea o activitate sustinuta in spate sau invers ca pe baza unui istoric al lui atunci nu ar trebui sa ii luam in calcul nici o opinie - se numeste "conclusions w/o any bias" daca vrei

in final as zice ca lauda de sine nu miroase a bine :lol:
1. " aia cu spui ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe altii ?! ", in realitate este " aia cu faci ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe altii ".
Ce ai spus tu nu are legatura cu democratia, este rodul gandirii tale si este total gresit. Ai aranjat-o ca sa-ti dea bine si nu ti-a iesit. De cele mai multe ori adevarul deranjeaza, dar daca spui adevarul care deranjeaza nu inseamna ca esti impotriva democratiei (insa conteaza daca intelegi ce e aia democratie) :-(.
2. A-ti exprima o parere despre managementul clubului Universitatea Craiova, pe forumul suporterilor Universitatii Craiova este absolut normal si corect. Cine nu este de acord cu o parere, o poate ignora sau combate daca are argumente. Cam asa se face in lumea civilizata pe care incerc si eu sa o inteleg.
3. Munca lui Bobby nu se rezuma doar la activitatea de pe forum din ultimul an, pentru a avea o imagine corecta trebuie sa-ti dai mai mult interesul.
4. Te sfatuiesc sa nu incerci sa ma combati la pct.1 pentru ca risti.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 20 Ian 2021, 17:44

Bobby scrie:
20 Ian 2021, 02:55

P.S.1 Pentru cel care imi tinea lectii despre Trump si comunisti : in fine - mare lucru e sa-ti dai seama ca poate nu stii multe lucruri : poate nu stii istoria Stiintei, poate nu stii ce e de fapt presa sportiva, nu stii care e fotbalul adevarat din spatele usilor inchise, nu stii cum sa prelucrezi ceea ce transpira in comunicari publice ca sa poti reconstrui o parte din realitate. Ne mai spuneai cum e cu Trump, NY Times, CNN si care e comunist. Ca realitatea multidimensionala, complexa a lumii de azi se poate concluziona in 3 vorbe ale unuia pe un forum al unei grupari sportive din Romania. Uite unde se ascundea intelegerea lumii moderne. Ia lumineaza-ne mai si despre Qanon, si despre invadarea Capitoliului din 6 ianuarie. Reintorcindu-ne la oile noastre de la berbecul portocaliu, mititelu se aseamana cu trump, cum am mai scris - aceleasi deprinderi psihice bolnave, megalomanie, narcisism si mitomanie clinica. Cum omul chel a demolat Craiova fotbalistica, asa si omul portocaliu a fost aproape de a demola structura statului american (raspunzind aceluasi fin cunoscator al lumii moderne de peste ocean, nu zic ca CNN e presa libera si independenta; CNN nu e in business-ul de a informa publicul, CNN ca si Fox News e in business-ul de a capta audiente si de a face bani; nu prea poti sa fii presa libera si independenta cind scopul tau e sa generezi profit; cum sa spui adevarul tot timpul cind acel adevar poate leza interesele unei companii care iti plateste bani grei pentru publicitate ?).
speram sa nu mai scriu iar prea mult, dar nu pot sa nu iti raspund pentru ca bagi mult in ele si zice lumea ca asa si e.

pai tu ai mentionat NY Times ca mare sursa de incredere si acum spui ca citez : "nu zic ca CNN e presa libera si independenta" - deci nu poti urma un fir logic si ca sa nu spui ca NY Times e la fel , o zici despre CNN - aburelii de copii mici ....alta "nu prea poti sa fii presa libera si independenta cind scopul tau e sa generezi profit " - pai si NY Times e de stat si nu stiu eu ? sau cauta profit? deci la ce te arunci in afirmatii daca tot tu le demontezi ?! :o

analogii/comparatii mititelu / Trump , de aici imi dau seama ca tu vorbesti despre personalitatea oamenilor ,eu vad pe Trump ca o institutie si pe Biden la fel si iar le amesteci si imi dau seama ca esti genul academic , care se uita la premii si recunostinte inainte si pe baza lor trage concluzia

....."Pentru cel care imi tinea lectii despre Trump si comunisti" :)( , nu frate ca nu sunt nebun la varsta ta sa mai incerc eu sa iti dau eu lectii, esti deja format nu te mai schimbi, eu vad lucruruile si le analizez, ca nu sunt var cu Trump si nici unchi cu Biden....sau in cazul tau sa traduc "am 50 de ani de fotbal" , "sunt ca NY Times ca tot zic si nimeni nu vede ca Trump e daunator""am 12 ani de scris editoriale despre Stiinta" ....care e relevanta?! unde sunt argumentele si firul logic ? asta inseamna sa cersesti validarea unui punct de vedere , cam asa apare.....lasa-l pe altul sa spuna asta despre tine ca esti plin de valoare ca nu ti-a cerut nimeni CV-ul.....si daca tu consideri ca dintre Trump si Biden , marele alb e neo-marxistul sunt sigur ca in mintea ta eu maine intru cu tiganii din spatele blocului in Casa Poporului sau ca acel Capitoliu a fost atacat de "sustinatori" in cel mai puternic stat militar din lume, nu e CIA, FBI ,Politie, Armata...ok man, sigur, cum spui tu :smoke:

din proprie experienta "hotul striga hotul" apropo de astia care tot striga "comunistii" inclusiv tu...

eu nu cred ca o sa te abtii sa nu mai postezi, ai mai zis asta....dar macar sa intelegi ca nu e ok sa fii asa compulsiv si obsesiv si sa ne arunci argumente drept truisme si iti recomand sincer sa iti faci blog, pagina sau ce mai vrei tu si sa bagi acolo la greu si mai poti intra si pe aici sa mai spui Hai Stiinta sau jos cu toti, toti sunt de [cenzurat] sau ce vrei tu dar intr-un mod normal ....eu asa cred ca e corect , dar e doar o parere ... eu peronal as vrea sa fii sanatos acolo in SUA sa nu te mai obosesti cu propaganda locala

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 20 Ian 2021, 18:09

Astra - Știința și aici se discută de NY Times.... 😜😜😜👍👍👍

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de FreakBoy » 20 Ian 2021, 18:35

fabius_2014 scrie:
20 Ian 2021, 14:11



1. "in care nimeni nu putea spune ce gandeste fara a fi "sanctionat"" - pai ar trebui sa fie valabila si aia cu spui ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe altii ?! dar na, ce mai conteaza altii, nu iti convine treaba ta nu, doar e democratie (insa conteaza daca intelegi ce e aia democratie) :-( libertatea de opinie nu inseamna sa faci propaganda sustinuta pe un forum insa iti poti face tu un forum, blog, pagina fb si poti sa propagandezi acolo grupa mare , corect ? si poti intra si aici in paralel si comentezi normal si necompulsiv cu orice parere ...zic si eu

4. Te sfatuiesc sa nu incerci sa ma combati la pct.1 pentru ca risti.
Desi inteleg ce spui, te combat eu. E greu cu fapte pe forum, suntem mai mult cu spus/scris ce gandesti. Forumul asta are niste reguli, scrise aici:https://www.craiova-maxima.ro/forum/app.php/rules. In acelasi timp, forumul asta nu a promis democratie pentru ca accepta doar suporterii acestei echipe, si doar acei suporteri care accepta regulile lui.
Cine nu accepta, e liber sa zica si sa faca ce doreste! dar in afara lui!
Iuli, da vericule, e mai trist. Dar tristi sunt si cei care vin aici doar sa ne zica ca e forumul trist.
Si Manex, ai 1-0 ucv
I N I M I T A B I L I

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 20 Ian 2021, 19:05

FreakBoy scrie:
20 Ian 2021, 18:35
fabius_2014 scrie:
20 Ian 2021, 14:11



1. "in care nimeni nu putea spune ce gandeste fara a fi "sanctionat"" - pai ar trebui sa fie valabila si aia cu spui ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe altii ?! dar na, ce mai conteaza altii, nu iti convine treaba ta nu, doar e democratie (insa conteaza daca intelegi ce e aia democratie) :-( libertatea de opinie nu inseamna sa faci propaganda sustinuta pe un forum insa iti poti face tu un forum, blog, pagina fb si poti sa propagandezi acolo grupa mare , corect ? si poti intra si aici in paralel si comentezi normal si necompulsiv cu orice parere ...zic si eu

4. Te sfatuiesc sa nu incerci sa ma combati la pct.1 pentru ca risti.
Desi inteleg ce spui, te combat eu. E greu cu fapte pe forum, suntem mai mult cu spus/scris ce gandesti. Forumul asta are niste reguli, scrise aici:https://www.craiova-maxima.ro/forum/app.php/rules. In acelasi timp, forumul asta nu a promis democratie pentru ca accepta doar suporterii acestei echipe, si doar acei suporteri care accepta regulile lui.
Cine nu accepta, e liber sa zica si sa faca ce doreste! dar in afara lui!
Iuli, da vericule, e mai trist. Dar tristi sunt si cei care vin aici doar sa ne zica ca e forumul trist.
Si Manex, ai 1-0 ucv
Punctul 1. din postarea ta este scris de @BiancoAzzurro_AS. si nu as vrea sa se creada ca eu am scris asta. :o
Punctul 1. scris de mine este :
1. " aia cu spui ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe altii ?! ", in realitate este " aia cu faci ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe altii ".
Ce ai spus tu nu are legatura cu democratia, este rodul gandirii tale si este total gresit. Ai aranjat-o ca sa-ti dea bine si nu ti-a iesit. De cele mai multe ori adevarul deranjeaza, dar daca spui adevarul care deranjeaza nu inseamna ca esti impotriva democratiei (insa conteaza daca intelegi ce e aia democratie) :-(. "
Pentru asta raspund eu.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 20 Ian 2021, 20:25

"in care nimeni nu putea spune ce gandeste fara a fi "sanctionat"" vroiam sa citez ... Si atunci întrebarea e : cum ramane cu aia cu "faci ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe altii "?

In comunism ești by default cenzurat de reguli, în democrație suporți consecințele dacă o iei pe ulei.. Cam asta am vrut sa zic pe scurt dar nu am de gând sa fac un proces de integritate pentru dreptatea lui bobitza pentru ca mi se pare ca omu' a luat-o pe ulei și nu e prima data, nici a 2a.. asa am văzut eu, poate sunt chior

Eu vreau sa vorbim despre știința nu sa facem politica și sa îmi consum timpul ca sa te conving pe subiectu asta, considera ca ai tu dreptate dacă vrei o: purceaua e moarta în cocina pt ca nu avem antrenor, aia e problema, nu stabilitatea financiara, achizițiile sau mamut/ivan
ucv

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 20 Ian 2021, 21:26

Bogho scrie:
19 Ian 2021, 14:22
Unii dintre voi vă supărati "la cald", dar Freak are dreptate.
Am mai avut o discutie pe tema asta cu postarile repetate pe aceeasi idee, ca tind sa acapareze subiectele. Si daca vom mai avea astfel de situatii, vom ajunge sa banam membrii pentru trolling.
Iar Bobby nu e la prima situatie de genul asta, dar sper ca va fi ultima. I-am transformat banarea in avertisment.

Aceeasi situatie si pt dorumihnea
Te rog să te uiți din pagina 3 de unde am avut 3 postări și să-mi spui ce vezi anormal în ce am spus..... Am scris în ton cu toată lumea, nu am exagerat.... Și băi frate suntem fani în primul rând nu doctoranzi....

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 20 Ian 2021, 21:28

Nici pe cei care postează nu i-am jignit și nici pe jucători..... Dar e noaptea minții.... Dacă scriu ceva aici de Câmpanu (că e slab) o să afle și din cauza asta nu joacă bine....


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 20 Ian 2021, 21:32

Fiți atenți ce postează specimenul ăsta.... Și pe ăsta poate îl citesc cei pe care ia-ți enumerat că îi jignim noi.... Eu nu o să postez niciodată ceva jignitor pe Facebook cum fac unii

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 20 Ian 2021, 21:33

BiancoAzzurro_AS. scrie:
20 Ian 2021, 20:25
purceaua e moarta în cocina pt ca nu avem antrenor, aia e problema, nu stabilitatea financiara, achizițiile sau mamut/ivan
ucv
De acord ! o:

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de FreakBoy » 20 Ian 2021, 23:58

Martiru, tu nu zisasi ca ești profund jignit și că ne părăsești demn? Bine, amândoi ați zis. dar e bine și trist așa cum e. Contează să fiți că altfel nu mai existați (mă gândesc eu).
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Etapa 18. Astra - Universitatea

Mesaj de iuli » 21 Ian 2021, 08:54

FreakBoy scrie:
20 Ian 2021, 18:35
fabius_2014 scrie:
20 Ian 2021, 14:11



1. "in care nimeni nu putea spune ce gandeste fara a fi "sanctionat"" - pai ar trebui sa fie valabila si aia cu spui ce vrei atata timp cat nu deranjezi pe altii ?! dar na, ce mai conteaza altii, nu iti convine treaba ta nu, doar e democratie (insa conteaza daca intelegi ce e aia democratie) :-( libertatea de opinie nu inseamna sa faci propaganda sustinuta pe un forum insa iti poti face tu un forum, blog, pagina fb si poti sa propagandezi acolo grupa mare , corect ? si poti intra si aici in paralel si comentezi normal si necompulsiv cu orice parere ...zic si eu

4. Te sfatuiesc sa nu incerci sa ma combati la pct.1 pentru ca risti.
Desi inteleg ce spui, te combat eu. E greu cu fapte pe forum, suntem mai mult cu spus/scris ce gandesti. Forumul asta are niste reguli, scrise aici:https://www.craiova-maxima.ro/forum/app.php/rules. In acelasi timp, forumul asta nu a promis democratie pentru ca accepta doar suporterii acestei echipe, si doar acei suporteri care accepta regulile lui.
Cine nu accepta, e liber sa zica si sa faca ce doreste! dar in afara lui!
Iuli, da vericule, e mai trist. Dar tristi sunt si cei care vin aici doar sa ne zica ca e forumul trist.
Si Manex, ai 1-0 ucv
Cristi,e normal sa fiu trist,forumul asta a pierdut si pierde multi oameni pt ca toti gresim.Dar vezi tu,decat unii constientizeaza asta.......Si ca sa fiu pe subiect consider ca Bobby e foarte important pt forumul asta si pt Universitatea Craiova,chiar daca nu se pricepe la fotbal!
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Închis