Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Luam si noi mai multe puncte?

Poll ended at 24 Ian 2021, 17:10

3
7
44%
1
5
31%
0
4
25%
 
Total votes: 16

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de dorumihnea2 » 24 Ian 2021, 19:18

Poate îl are cu ceva la mâna Papură pe Rotaru... Glumesc... Zicea Rednic că la pauză ii certa pe ai lui că s-au speriat degeaba de Craiova care e într-o pasă proastă și că se poate mai mult și rezultatul s a văzut în a doua repriză. Sau poate că asta a fost tactica să stea la cutie în prima și în doua să dea lovitura știind treaba asta și datorită faptului că Rotaru a trâmbițat în presa că nu ducem decât 60 de minute. Din păcate nu se întrevede nici o luminiță.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 24 Ian 2021, 19:30

fabius_2014 scrie:
24 Ian 2021, 16:57
Nu va lasati pacaliti. Ideea ca pregatirea fizica este marea problema a echipei este o gogoasa aruncata de Papura si Rotaru pentru a castiga timp si a arunca vina pentru rezultatele proaste in carca lui Bergodi.
Acum obiectiv vorbind a cui e vina cu pregătirea fizica?! La georgieni pregătirea fizica a fost sub orice critica....Odată ce am adus 2 preparatori din start e și vina lui Blejan recunoscuta dar pe pregătirea asta fizica nici măcar pe Piti nu pot da vina și nici pe Papura deși as fi vrut .... Prima repriza a fost chiar bună orice am zice... deci?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 24 Ian 2021, 20:12

@BiancoAzzurro_AS., Papura este antrenor la Craiova de doua luni si jumatate, avea timp sa imbunatateasca pregatirea fizica. Rednic dupa primul meci la Viitorul a spus ca sunt probleme cu pregatirea fizica, inainte de meciul cu Universitatea a spus ca s-a cam rezolvat problema si in teren s-a vazut asta. Papura impreuna cu Rotaru se vor plange tot campionatul ca echipa sufera la pregatirea fizica si vor face aluzie la Bergodi. Lui Papura i s-au adus 2 preparatori plus Blejan.

Bergodi a cerut sa-si aduca preparator fizic, dar a fost refuzat de Rotaru, poate ca era in plan sa-l uscheasca.

Da, prima repriza a fost buna prin atitudine si efort, dar fazele clare de gol au lipsit asa cum lipsesc de cand a venit Papura.
Sa nu uitam ca Universitatea la meciurile pierdute cu Clinceni si Chindia, a avut cate 7-8 ocazii de gol.
Si mie mi s-a parut ca echipa cand era antrenata de Bergodi ajunsese la un plafon, dar ma asteptam sa fie adus un antrenor care sa aduca un plus, in niciun caz Papura care este un minus enorm.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 24 Ian 2021, 20:35

Cu Bergodi nu știu ce a vrut, știu doar ce a ieșit... si acum sa comentez ce zice rotaru iar nu pare prea fotbalistic... La rotaru ma uit ce zice de transferuri, antrenori și management în general etc

Dacă zici ca au lipsit fazele de gol în prima repriza te cam suspectez ca iei copy paste de la digi, nu am avut vârf și omogenitate dar faze au fost...cfr îți baga cel puțin 2 din ele.. Ultimii 3 antrenori nu sunt de Craiova, vedem ce vine după...Anul asta tragem la locul 3, vedem care e treaba cu conference league.... sa ne vedem de treaba noastră, sa lăsăm cfr și fcsb in pace

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de malus dacus » 24 Ian 2021, 20:50

App. de pregatirea fizica. Eu nu.s vreun mare expert sa.mi dau seama de la.televizor daca si dupa ce minut incep sa se sufoce astia ai noștri in teren. Daca ar fi sa.mi dau cu parerea de amator, chiar nu mi se pare ca stau asa de prost fizic. O fi si ceva adevar, dar pare putin umflata scuza asta. Faptul ca am dominat in prima rep. cu Viitorul, mie mi s-a parut a fi tactica lui Rednic. Daca Viitorul ar fi ales sa joace si in prima rep., nu cred ca ni s-ar mai fi parut acum ca nuj cat de tari suntem noi o repriza si in adoua murim. Chiar si din comentariu rezulta ca Rednic le zicea alora - calm, calm in prima rep. Treaba e ca Rednic a negat la interviu ca asa ar fi pregătit meciul. Sau, ma rog, n-a lasat sa se inteleaga. La fel si jucatorii Viitorului, deci s-ar putea sa fie un sambure de adevar cu oregatirea noastra fizica, daca aia au fost sinceri.
In orice caz, lesinati de tot nu mi s-au parut si pt. mine nu pregatirea fizica este motivul acestor jocuri jenante. A, daca in prima rep. dai 2-3 goluri sau ocazii cacalau iar in a doua te omoara adversarii, da. Dar ei sunt praf cap-coada si pierd mingea nu ca nu fac presing, ci pt. ca n-au relatii si o dau pur si simplu la adversari cu diagonale belite, apoi alearga dupa ea.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Ian 2021, 22:01

Faptul ca ivan o da din 7m peste stadion iar Mamut nici nu nimereste mingea nu e vina lui Blegjan...
Eu daca as fi antrenor somer si mi-ar spune cineva sa preiau Craiova as refuza. Am inteles ca ultimii 3 antrenori nu au fost lasati sa schimbe sistemul de joc.
Il asteptam pe Radoi sa joace 433 ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de Paul » 24 Ian 2021, 22:09

Eu nu inteleg 2 chestii: de ce e pregatirea fizica un subiect pentru oricine - e ca si cum ai spune ca ai nevoie de un dus dar nu e nimic de facut, asta e - pai fa dus si rezolva problema!
Asta una, iar a doua cum adica predam armele ca gata, anul asta locul 3? De ce, de Papura? Pai chiar asa am innebunit, toata lumea pierde ca sa il vedem pe Papura cum ne scufunda?
Indiferent cum, dar cand doar ce a inceput returul de la campionatul regulat, si nici cupa nu a inceput, nu ai voie sa nu tragi la titlu su cupa!
Cu toti antrenorii mai putin Papura si Piti, echipa a aratat un joc, si da, au ajuns la un blocaj, dar aujucat ceva.
Cu astia doi suntem de ras! Daca respecta putin traditia fotbalistica a Craiovei, Rotaru trebui sa inceteze aceasta ambitie si sa nu ne mai lase pe mana lui Papi, ne afundam rau!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de SLH » 24 Ian 2021, 22:49

Tot incearca vrajeala asta cu pregatirea fizica rotaru, de parca acum, gata ca a venit un preparator jumate nou si o sa fie totul perfect.
Dupa mine tot antrenorul e principalul vinovat si prin urmare rotaru ca e capcaun si il tine.
Sa ne aducem aminte ca in toamna-iarna au fost peste 10 antrenori romani liberi, de toate felurile si modelele: sumudica, reghe, dan petrescu, neagoe, iedi, contra, rednic, boloni, samd, la care se aduga destui care ar pleca de unde sunt pentru Craiova si straini scoliti serios cum a fost si mangia, dar sadicul l-a ales pe papura. Cine mai crede ca in epoca rotaru o sa avem parte de vreun antrenor cu CV relevant e naiv rau de tot.
Voi va dati seama daca i-a luat 7 ani sa se prinda de blejan ca e un boschetar-impostor cat o sa ii ia cu papura? Mai mor cateva generatii de suporteri pana ii vine mintea la cap.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de malus dacus » 24 Ian 2021, 22:58

Bai frate, mai zicea cineva, nu stiu daca aici pe forum sau pe fb am vazut, ca astia de la club au ajuns sa se comporte ca bugetarii. Mare dreptate avea. Inplm, astia chiar ca-s ca bugetarii. Au ocupat un post caldut, singura preocupare e sa mimeze ca-si fac treaba si sa nu fie prosti de gura fata de superiori. Ii doare.n [cenzurat] de soarta echipei, nu simt nimic. Va dau exemplu pe acest Dragos Sebastian Bon, antrenorul secund al echipei. Asta e o lipitoare si atata tot. Si, ca sa va explic si de ce facui arc electric din senin acuma cu Bon, deci lipitoarea asta care este antrenor secund la Știința, acum 21h da like pe fb, apreciaza o postare a unui neica nimeni prieten cu el diliu din ala 'eu tin cu ambele achipe' care delireaza ceva gen - sa nu mai fim suparati, avem doua echipe in Craiova, candva Craiova va lua titlul! Deci, cam asta e gandirea lui Dragos Sebastian Bon. Da.i ba.nplm, timpul trece, leafa merge, de n-o fi sa luam noi titlul, l-o lua Ajîcă junior vreodata si ne vom bucura impreuna.
Mi se pare inacceptabil ca nu exista niciun filtru si asemenea indivzi ajung sa se ocupe de desrinele acestei echipe.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de marius_vl » 24 Ian 2021, 23:15

La cât amatorism nenorocit e în clubul ăsta și la câți jegoși sunt în jurul ariciului, absolut nimic nu mă miră! Mi-e greață, mi-e scârbă, mi-e lehamite!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de gsm » 25 Ian 2021, 21:24

Ptr mine acest dragos bon este o mare dilema, cum poate un simpatizant al familie sa fie angajat al clubului? De cand l-au promovat ca antrenor secund la echipa mare, jocul echipei este jalnic. Eu zic ca asta-i ofiterul de serviciu.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de gsm » 25 Ian 2021, 21:25

gsm scrie:
25 Ian 2021, 21:24
Ptr mine acest dragos bon este o mare dilema, cum poate un simpatizant al familie sa fie angajat al clubului? De cand l-au promovat ca antrenor secund la echipa mare, jocul echipei arata jalnic. Eu zic ca asta-i ofiterul de serviciu.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de malus dacus » 25 Ian 2021, 21:41

Nu stiu daca e ofițer de serviciu, dar e o jiginre la adresa suporterilor. Nu faci diferenta intre Ajîcă si Universitatea Craiova, marsh in mmati acasa, n-ai ce cauta la acest club!

Închis