Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Luam si noi mai multe puncte?

Poll ended at 24 Ian 2021, 17:10

3
7
44%
1
5
31%
0
4
25%
 
Total votes: 16

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de Bogho » 21 Ian 2021, 17:10

Sambată seara de luptăm cu Viitorul Voluntari pentru cele 3 puncte. Nici noi si nici ei nu au castigat ultimile meciuri.

In tur am castigat cu 4-1, dar am beneficiat de o eliminare a celor de la Viitorul inca din minutul 4.

Nici antrenorii din tur nu vor mai fi prezenti pe teren.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 21 Ian 2021, 18:18

Primul pas in rezolvarea unei prbleme este constientizarea faptului ca ai o problema.
Din conferinta de presa premergatoare meciului cu Viitorul, am constatat ca maestrul Papura nu constientizeaza ca echipa are o problema mare si anume, ANTRENORUL.
Alte perle ale maestrului.
1. Nu conteaza ce s-a intamplat trebuie sa privim inainte. ( probabil ca nu doreste o analiza a meciurilor pierdute sau in care echipa a facut egal)
2. " In meciul cu Astra puteam sa marcam mult mai mult." ( unde au fost ratarile alea enorme ??)
3. Daca ramanea antrenor in campionatul trecut, cu media de 2 pct/meci, puteam castiga campionatul. ( In final media lui Papura a fost mai mica de 2 puncte, dar chiar si asa pentru a ne bate la campionat, Bergodi a avut o medie de 2,5 pct/meci. Papura nu spune nimic de media de 1.20 pct/meci pe care o are in campionatul actual )
4. AEK ne-a eliminat cu ajutorul marilor greseli de arbitraj. ( Am pierdut primul meci, acasa, cu 2-0, pe mana noastra )
5. " Am semne de intrebare cu privire la impartialitatea criticilor". ( Omul nu a inteles nimic)
6. Sa asteptam pana incepe playoff-ul si apoi sa ne analizam sansele la campionat. ( Papura trage cu dintii de timp. Noi in urmatoarele 3 etape nu o sa mai avem sanse, dar Papura zice sa asteptam )
Omul este dintr-un film al carui scenarist, regizor si personaj principal este chiar el.
Am votat egal pentru ca in ciuda unei multimi imense de defecte, Papura este norocos. A mancat... si mananca...mult.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de SLH » 21 Ian 2021, 18:27

7. faptul ca nu i-am dat gol lui honved in peste 220 de minute e o mare realizare. bine el o spune altfel, dar cu asta se lauda

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Ian 2021, 18:42

Sunt oameni care sunt orgolioși și nu acceptă infrangerea și atunci pică în cap rău de tot și sunt oameni care își dau seama că au probleme și renunță. El cred că intră în prima categorie și probabil Rotaru ar trebui să îi oprească chinul.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3512
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de Paul » 21 Ian 2021, 20:34

Nu o sa mai avem despre ce sa scriem in scurt timp, pentru ca de jucat nu jucam nimic, conducerea tehnica si administrativa nu se schimba indiferent ca nu jucam nimic si o luam la vale usor si in clasament, nimeni nu schimba nimic si asa ca nu prea avem ce astepta.
Papura nu vede ca nu e de el chestia asta si gaseste explicatii la orice.
Ce sa zic, de felul meu eram optimist, dar efectiv ma deprima situatia.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1160
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Ian 2021, 21:21

Dam afara, dam afara dar pe cine punem? Eu nu sunt adeptul ca dam afara și apoi mai vedem pentru ca nu faci decât sa bulversezi vestiarul, strategia... Pe ideea ca orice strategie proasta e mai buna decât fara strategie

Nu ma mai sperie viitorul, dar nici încredere în faza ofensiva nu am.. sper sa vad fotbal și sa dam gol decât un 0-0 plictisitor și sper sa joace mai mult Câmpanu pt simplu fapt ca se implica.. Pe barbut îl știu și Ivan ii trebuie minute progresiv pt ca nu e la capacitate

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 21 Ian 2021, 21:45

Paul scrie:
21 Ian 2021, 20:34
Nu o sa mai avem despre ce sa scriem in scurt timp, pentru ca de jucat nu jucam nimic, conducerea tehnica si administrativa nu se schimba indiferent ca nu jucam nimic si o luam la vale usor si in clasament, nimeni nu schimba nimic si asa ca nu prea avem ce astepta.
Papura nu vede ca nu e de el chestia asta si gaseste explicatii la orice.
Ce sa zic, de felul meu eram optimist, dar efectiv ma deprima situatia.
Sunt curios care sunt rezultatele pe care trebuie sa le obtina echipa pentru ca Rotaru sa il schimbe pe Papura.
Mai nou s-a stricat si atmosfera in vestiar.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Ian 2021, 08:08

Foarte mult pesimism din partea noastră și pe bună dreptate, dar probabil asta e și starea fotbaliștilor noștri și din păcate e greu să construiești ceva pe asa o dispoziție. Îmi amintesc de dispoziția fotbaliștilor noștri în play off când începeam să adunam victorii și suporterii ii așteptau la autocar. Dar ar trebui să aibă un antrenor care să le insufle starea de bine și din păcate nu are cine și ne dăm seama și după discursul antrenorului. Cum ii poate mobiliza un om arogant și ursuz pe cuvânt că nu mi dau seama. Probleme sunt din păcate în rândul fotbaliștilor mi am dat seama după discursul căpitanului dar nu are cine să le crească moralul. Oricât am fi de supărați după meciuri și i-am eticheta că nu au valoare, eu cred nu i așa. Poate cu Viitorul care e o echipă care joacă frumos să câștigăm și noi să ne mai creștem moralul poate și cu un gol norocos și de ce nu Mamut să îl marcheze.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de malus dacus » 22 Ian 2021, 09:54

Dupa meciul de cupa n-avem cum sa nu scapam de Papura. De data asta, definitiv, cred. Si, nu-mi fac probleme cine vine. Probabilistic, st. putine sanse sa fie mai rau. E suficient sa stie cat stie Papura iar faptul ca nu e Papura e un mare plus. Benga ala de ex., am inteles ca echipa lui juca bine, pana a venit Alexa si l-a dat la o parte. Sa nu sara unii acum ca vreau Benga. Dadeam doar un exemplu, luand in calcul preferintele lui Rotaru pt. antrenori neconsacrati.
Iarasi, am vazut ca Bon a inceput sa-si puna poze cu el de la meciurile astea doua, dand indicatii de pe marginea terenului sau ceva. Nuj ce-o vrea sa insemne, dar de obicei pozele inseamna ceva. Pe pagina clubului de ex., n-ai sa vezi vreo poza cu un jucator care la acel moment este criticat. De ceva timp, vad poze numai cu Vladoiu. Dupa meciul cu Astra, au pus cu Cicaldau, normal.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 22 Ian 2021, 12:02

@malus dacus , eu cred ca Benga a fost adus la Craiova pentru ca a fost recomandat ca un bun antrenor, iar Rotaru s-a gandit ca poate aduce un plus echipei, plus care ar fi considerat meritul lui Papura. Cei care au acces la antrenamentele echipei ne pot spune daca e adevarat sau nu. :?:
Varianta a doua ar fi ca Benga este dorit ca secund de noul antrenor. Visam si noi. :smoke:

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 636
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de White&Blue » 22 Ian 2021, 12:18

BiancoAzzurro_AS. scrie:
21 Ian 2021, 21:21
Dam afara, dam afara dar pe cine punem? Eu nu sunt adeptul ca dam afara și apoi mai vedem pentru ca nu faci decât sa bulversezi vestiarul, strategia... Pe ideea ca orice strategie proasta e mai buna decât fara strategie

Nu ma mai sperie viitorul, dar nici încredere în faza ofensiva nu am.. sper sa vad fotbal și sa dam gol decât un 0-0 plictisitor și sper sa joace mai mult Câmpanu pt simplu fapt ca se implica.. Pe barbut îl știu și Ivan ii trebuie minute progresiv pt ca nu e la capacitate
Nu cred ca ar trebui sa fie o mare problema asta cu cine vine in locul lui Papura...eu vad cel putin 3 antrenori cu potential care abia asteapta o oferta de la o echipa care nu isi vinde la prima oferta cei mai buni jucatori si care are potential sa fie acolo in primele 3 an de an. Ma refer la Ilie Poenaru, Laszlo Balint si Marius Croitoru, par antrenori dedicati, muncitori, si care isi apropie si vestiarul. In plus, mi se pare ca se fac placuti si la interviuri si rar au raspunsuri evazive.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de malus dacus » 22 Ian 2021, 12:29

Varianta mea e ca a fost adus pt. licenta. In caz ca papura da chix ( si o sa dea ) sa nu ramanem incuru gol pana ne orientam incotro o luam. Ca iti trebuie un lache din asta cu licenta la club. Si n-ai. Ca, doar n-o sa.si puna Cartu licenta la bataie pt. vreun Bon sau ce-i mai besse mintea lui Rotaru. Iar parerea mea e ca asta a fost ultimul descalecat al lui Papura. Nici analist nu cred ca mai ramane. Ori isi gaseste vreo chindia, ori prin tarile arabe, ori se apuca de muncit cu mainile, dar e timpul sa faca ceva cu viata lui.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de fanucrv » 22 Ian 2021, 13:45

malus dacus scrie:
22 Ian 2021, 12:29
Varianta mea e ca a fost adus pt. licenta. In caz ca papura da chix ( si o sa dea ) sa nu ramanem incuru gol pana ne orientam incotro o luam. Ca iti trebuie un lache din asta cu licenta la club. Si n-ai. Ca, doar n-o sa.si puna Cartu licenta la bataie pt. vreun Bon sau ce-i mai besse mintea lui Rotaru. Iar parerea mea e ca asta a fost ultimul descalecat al lui Papura. Nici analist nu cred ca mai ramane. Ori isi gaseste vreo chindia, ori prin tarile arabe, ori se apuca de muncit cu mainile, dar e timpul sa faca ceva cu viata lui.
Papură este ca Napoli : antrenor la o singura echipa. Dacă pleca de la noi, nu prinde contract nici in liga a doua.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1160
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 22 Ian 2021, 14:21

White&Blue scrie:
22 Ian 2021, 12:18
BiancoAzzurro_AS. scrie:
21 Ian 2021, 21:21
Dam afara, dam afara dar pe cine punem? Eu nu sunt adeptul ca dam afara și apoi mai vedem pentru ca nu faci decât sa bulversezi vestiarul, strategia... Pe ideea ca orice strategie proasta e mai buna decât fara strategie

Nu ma mai sperie viitorul, dar nici încredere în faza ofensiva nu am.. sper sa vad fotbal și sa dam gol decât un 0-0 plictisitor și sper sa joace mai mult Câmpanu pt simplu fapt ca se implica.. Pe barbut îl știu și Ivan ii trebuie minute progresiv pt ca nu e la capacitate
Nu cred ca ar trebui sa fie o mare problema asta cu cine vine in locul lui Papura...eu vad cel putin 3 antrenori cu potential care abia asteapta o oferta de la o echipa care nu isi vinde la prima oferta cei mai buni jucatori si care are potential sa fie acolo in primele 3 an de an. Ma refer la Ilie Poenaru, Laszlo Balint si Marius Croitoru, par antrenori dedicati, muncitori, si care isi apropie si vestiarul. In plus, mi se pare ca se fac placuti si la interviuri si rar au raspunsuri evazive.
La cum suntem acum, nu pot sa zic ca Poenaru sau Balint sunt sub Papura însă eu nu ii vad pregătiți pt titlu..acum suntem echipa cu pretenții, azi ajungi ca antrenor și mâine vrem victorie și 2-3 goluri marcate /meci, avem pretenții mari ori ce ai spune și nu ii așteaptă nimeni sa se împrietenească... astfel ca eu cred ca trebuie sa fie cineva cu perosnalitate, fost mare jucător respectat cu sânge în instalație (gen Pancu mai pregatit sau Radoi)

Croitoru mi se pare samsar și la declarații, și ca abordare, ieșiri și destul de slab pregătiți.. sumudica făcea show cu glume reușite de autobaza dar Croitoru face circ ieftin și cauta parca mereu sa combine ceva

La acest moment eu sper la Radoi sau la Sumudica sa gafeze iar pe la turci și sa accepte din plictiseala o provocare pe la noi dar nu știu cum sa se alinieze planetele ca să iasă sezonul asta :ruga

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 18. Universitatea - Viitorul

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Ian 2021, 19:31

Săndoi schimba tactica din mers si câștigă.
Mi-e mai frica de Săndoi decât de FCSB.

Felicitări lui Mihaila care a dat primul gol pentru Parma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sunt curios sa vad cu cine jucam la mijloc. Capatana sau Bic.
Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, M.Constantin, Bancu – Mateiu, Nistor, Cicâldău – Cîmpanu, Mamut, Ofosu.

Închis