Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Facem mai mult de 1 punct?

Poll ended at 03 Feb 2021, 15:53

3
13
65%
1
4
20%
0
3
15%
 
Total votes: 20

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de dorumihnea2 » 02 Feb 2021, 22:44

Să nu ne entuziamam atât, totuși Iași a părut o echipă decimata și pierdută cu toate că mă uitam că au început meciul cu 7 jucători care au jucat și cu fcsb plus vreo 3 erau rezerve și să nu uităm că era 1 la 1 prin min. 70.Nu știu dacă meciul cu ei este relevant.... Mi-aș dori din tot sufletul să ne revenim și să poată jucătorii fugi mai mult de 60 de minute față de cum a fost până acum. Vedem cu Dinamo ce va fi, sper să fie și un pic obosiți cu noi.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de zeddDarko » 03 Feb 2021, 08:33

După meciul cu Argeș scriam pe aici ca Bancu ar trebui sa aibă mai multă libertate de joc, uite ce poate băiatul asta, și a demonstrat de n ori ca își poate domina adversarul in orice meci bine de tot. A făcut ce a vrut pe acolo, bulevard...Sper sa continuam sa jucam cu aceeași pofta de joc.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de lory69 » 03 Feb 2021, 10:05

Mie mi-a placut aseară Campanu,iar pasă aia filtrantă spre Cic din min2,ne arata ca băiatul asta merita jucat mai mult.Pana si Baiaram a arătat destul de bine,dar parca se misca un pic greoi.Oricum,viteza de joc a crescut foarte mult,iar cand joci cu zâmbetul pe buze parca si reușitele vin de la sine.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 03 Feb 2021, 11:47

Ba io.s de acord ca adversarul a fost slab si nu e relevant meciul de aseara. Dar eu si in pregatiri am vazut meciuri oribile, cu adversari chiar mai prosti. Daca ma.gandesc bine, nici cu aia de la Progresul Spartac in cupa nu cred ca am jucat ca aseara, desi scorul atunci a fost mai mare.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 03 Feb 2021, 12:09

Eu ma am intors acasa exacte pentru debut de partea a doua a meci. Mie a placut joc de Craiova.
Eu nu stiu de Iasi multe lucruri, doar ca este destul de difficile de castigat la ei.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 03 Feb 2021, 16:13

@Arthur: Iasii sint o echipa fara bani. Tinuti practic pe banii primariei. Cu o gramada de atirnatori politici. Vai de capu' lor. N-au fost niciodata o echipa grozava. Prin anii '70 mai era ceva de ei, dar din anii '80 incoace, nu. E un oras mai mare decit Craiova, dar nu foarte inclinat spre fotbal. De aia si echipa slaba
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Venturiano
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 04 Feb 2020, 18:37

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de Venturiano » 03 Feb 2021, 16:23

nu e adevarat, la Iasi sunt probleme cu unul dintre actionari. daca aveati surse in consiliul de administratie ati fi aflat ca actionarul principal nu vrea sa mai bage bani. se traieste din drepturile TV :smoke:


v-as spune mai multe dar nu ma lasa sursa :-(

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 03 Feb 2021, 17:35

Venturiano scrie:
03 Feb 2021, 16:23
nu e adevarat, la Iasi sunt probleme cu unul dintre actionari. daca aveati surse in consiliul de administratie ati fi aflat ca actionarul principal nu vrea sa mai bage bani. se traieste din drepturile TV :smoke:


v-as spune mai multe dar nu ma lasa sursa :-(
nu te descuraja! Vorbesc eu cu condensatorii si cu transformatoru', sa iti puna o pila la sursa
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 03 Feb 2021, 18:16

Iaurgiu scrie:
03 Feb 2021, 16:13
@Arthur: Iasii sint o echipa fara bani. Tinuti practic pe banii primariei. Cu o gramada de atirnatori politici. Vai de capu' lor. N-au fost niciodata o echipa grozava. Prin anii '70 mai era ceva de ei, dar din anii '80 incoace, nu. E un oras mai mare decit Craiova, dar nu foarte inclinat spre fotbal. De aia si echipa slaba

Eu sa fiu sincere , pe mine nu interesseaza detalii de coulisses : politice, bani, etc.
Eu doar am vazut ca este difficile de castiga la Iasi, in acesti ultimi 3 ani, iar ieri a réussit facile Craiova.

:up:
usteag
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de Iaurgiu » 03 Feb 2021, 18:48

Arthur Rimbaud scrie:
03 Feb 2021, 18:16
Iaurgiu scrie:
03 Feb 2021, 16:13
@Arthur: Iasii sint o echipa fara bani. Tinuti practic pe banii primariei. Cu o gramada de atirnatori politici. Vai de capu' lor. N-au fost niciodata o echipa grozava. Prin anii '70 mai era ceva de ei, dar din anii '80 incoace, nu. E un oras mai mare decit Craiova, dar nu foarte inclinat spre fotbal. De aia si echipa slaba

Eu sa fiu sincere , pe mine nu interesseaza detalii de coulisses : politice, bani, etc.
Eu doar am vazut ca este difficile de castiga la Iasi, in acesti ultimi 3 ani, iar ieri a réussit facile Craiova.

:up:
usteag
daca te referi la meciul din Cupa de anul trecut ... sa stii ca Papura este un antrenor extrem de talentat, cu multe posibilitati. El poate pierde chiar si cu ultima clasata!! Noi, muritorii de rind, nu putem avea aceleasi realizari cu el.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 03 Feb 2021, 19:44

Iaurgiu scrie:
03 Feb 2021, 18:48
Arthur Rimbaud scrie:
03 Feb 2021, 18:16
Iaurgiu scrie:
03 Feb 2021, 16:13
@Arthur: Iasii sint o echipa fara bani. Tinuti practic pe banii primariei. Cu o gramada de atirnatori politici. Vai de capu' lor. N-au fost niciodata o echipa grozava. Prin anii '70 mai era ceva de ei, dar din anii '80 incoace, nu. E un oras mai mare decit Craiova, dar nu foarte inclinat spre fotbal. De aia si echipa slaba

Eu sa fiu sincere , pe mine nu interesseaza detalii de coulisses : politice, bani, etc.
Eu doar am vazut ca este difficile de castiga la Iasi, in acesti ultimi 3 ani, iar ieri a réussit facile Craiova.

:up:
usteag
daca te referi la meciul din Cupa de anul trecut ... sa stii ca Papura este un antrenor extrem de talentat, cu multe posibilitati. El poate pierde chiar si cu ultima clasata!! Noi, muritorii de rind, nu putem avea aceleasi realizari cu el.

:lol:

Cu exceptie de rautate care nu serveste la nimic de bun, trebuie ca noi sa acceptem ca noi toti suntem muritori de rand (rind?).
In fata lui Dumnezeu (complicata dénomination pentru Dieu), noi toti ne pierdem numele. Eu pot doar sa spere ca si EL este cel putin la fel de anxieux in vis precum eu, la fel de timide precum eu, si ca muguri de zambet SAU sa a fi sangerat precum la zambet din copilarie mea.

In rest, eu nu pot a fi rau cu necunoscuti mie. :-(

Papura, acest om el nu poate face fata la acest club. Problème lui este ca nu are bun simt. Sau ca instinct de ridicule lui ii lipseste.
Insa erroarea cea mai importanta este a patron.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de _BGD_ » 03 Feb 2021, 19:56

Artuhur, cred ca confunzi Iasi cu Botosani.
La Iasi am batut mai mereu, pe cand la Botosani abia anul trecut am reusit sa luam primele puncte!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 03 Feb 2021, 21:11

_BGD_ scrie:
03 Feb 2021, 19:56
Artuhur, cred ca confunzi Iasi cu Botosani.
La Iasi am batut mai mereu, pe cand la Botosani abia anul trecut am reusit sa luam primele puncte!
Eu nu cred.
Iasi alb & albastru
Botosani alb & rosu, nu?
:)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 21. Poli Iasi - Universitatea

Mesaj de robertc » 03 Feb 2021, 21:51

Arthur Rimbaud scrie:
03 Feb 2021, 19:44
Iaurgiu scrie:
03 Feb 2021, 18:48
Arthur Rimbaud scrie:
03 Feb 2021, 18:16



Eu sa fiu sincere , pe mine nu interesseaza detalii de coulisses : politice, bani, etc.
Eu doar am vazut ca este difficile de castiga la Iasi, in acesti ultimi 3 ani, iar ieri a réussit facile Craiova.

:up:
usteag
daca te referi la meciul din Cupa de anul trecut ... sa stii ca Papura este un antrenor extrem de talentat, cu multe posibilitati. El poate pierde chiar si cu ultima clasata!! Noi, muritorii de rind, nu putem avea aceleasi realizari cu el.

:lol:

Cu exceptie de rautate care nu serveste la nimic de bun, trebuie ca noi sa acceptem ca noi toti suntem muritori de rand (rind?).
In fata lui Dumnezeu (complicata dénomination pentru Dieu), noi toti ne pierdem numele. Eu pot doar sa spere ca si EL este cel putin la fel de anxieux in vis precum eu, la fel de timide precum eu, si ca muguri de zambet SAU sa a fi sangerat precum la zambet din copilarie mea.

In rest, eu nu pot a fi rau cu necunoscuti mie. :-(

Papura, acest om el nu poate face fata la acest club. Problème lui este ca nu are bun simt. Sau ca instinct de ridicule lui ii lipseste.
Insa erroarea cea mai importanta este a patron.
Super definitie pentru caracterul acestui Papura,bravo!

Închis