Etapa 22. Universitatea -dinamo

Moderator: grup_moderatori

Cate cuie punem pe sicriul dinamo?

Poll ended at 07 Feb 2021, 12:17

3
23
92%
1
0
No votes
0
2
8%
 
Total votes: 25

Rocain
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de Rocain » 06 Feb 2021, 23:38

Hai sa ne amintim ce fundasi am avut in ultimii ani: Acka, Kelic, Gardos, Dielna si chiar Thiago uneori. E diferenta mare intre ei si Balasa.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 06 Feb 2021, 23:38

Sa vedem cum adaptam din mers cu Mariano, a lipsit mijlocul în multe momente, pe de alta parte verticalizam în sfârșit de 2 meciuri... Bon decent și în motivare, și în declarații și în joc

Baiaram imatur, a irosit vreo 3 faze, vreo 3 faulturi inutile și talent la assist.. după vreo 10 meciuri titular și încă 3-4 kile de mușchi poate deveni o soluție de baza, perspective frumoase la vârsta lui oricum

Oricum de 2 ani le rupem pe javre peste tot :laughing:

ucv

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de R.E.N. » 06 Feb 2021, 23:47

@BiancoAzzuro Daca iei in calcul si contraatacul cu Mamut, n-ai dreptate. Bolovanul ala n-a fost in stare nici sa se demarce, nici sa se duca in lateral sa traga un fundas dupa el, a facut fix ce nu trebuia sa faca, a ramas ca un plavan ce e in centru. N-avea Baiaram ce pasa sa-i dea.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Feb 2021, 23:49

In legatura cu fundastii centrali ... toti 4 sunt extrem de lenti.
Probabil Constantin va mai ramane un sezon 2021-2022. Insa nu l-as mai folosi ca om de baza, meci de meci. Balasa are niste accidentari care il fac sensibil. Papp este o varianta cu talie, Acka cred ca trebuie sa isi gaseasca echipa. Avem nevoie de un fundas cu viteza !

Rocain
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de Rocain » 07 Feb 2021, 00:00

In atac, Roman apare doar la numărul de atacanti, iar Tudorie are 108 minute jucate campionatul asta. Mamut are 23 ani, mai are timp sa se afirme.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de fanucrv » 07 Feb 2021, 00:01

Mamut se ascunde mereu intre fundasi, nu ataca la prima bară si a lasat-o moale si cu implicarea. Ivan a fost mult mai bun ca atacant central. Poate ca asa cum Ivan a inceput sa mai joace ,poate incepe si Mamut cu noul antrenor dar nu prea cred. E prea rudimentar și are putine calități. Sunt foarte curios ce poate grecul si cum îi așează in teren.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de iepurakis » 07 Feb 2021, 00:03

nu ma intereseaza sa il compar pe balasa cu tiago sau ceilalti.
ma intereseaza sa avem fundasi care dau siguranta.
ori sezonul asta s-au luat niste goluri cel putin penale. e drept, mai putine ca alta data, dar eu nu simt ca e siguranta pe fund.
A voir.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de Iaurgiu » 07 Feb 2021, 00:07

BiancoAzzurro_AS. scrie:
06 Feb 2021, 23:38
Sa vedem cum adaptam din mers cu Mariano, a lipsit mijlocul în multe momente, pe de alta parte verticalizam în sfârșit de 2 meciuri... Bon decent și în motivare, și în declarații și în joc

Baiaram imatur, a irosit vreo 3 faze, vreo 3 faulturi inutile și talent la assist.. după vreo 10 meciuri titular și încă 3-4 kile de mușchi poate deveni o soluție de baza, perspective frumoase la vârsta lui oricum

Oricum de 2 ani le rupem pe javre peste tot :laughing:

ucv
La faza cu mamut, sincer nu vad cum putea sa-i paseze ... si nici de ce sa-i paseze. Cum toti au zis ca portaru' ala e neexperimentat, a zis ca poate-poate merge sa-i dea craci :). Problema e ca el (Baiaram) e inca si mai neexperimentat (da' se face el mare). Macar a dat pe poarta, daca avea noroc poate intra. Altii au bagat niste de-alea de ziua aviatiei comericale de nu s-a putut.

Mamut ala chiar ca si-a gresit meseria. Nici de militian nu e bun. la cit nu poate sa fuga, nu prinde ala nici un hot. Eventual paznic la discoteca.

Stiu ca ma repet, da' arbitru' ala nu inteleg de ce era imbracat in negru si nu in rosu. Rautzu' ala a fost nu numai rautz, da' chiar al dracului de rau. Da' domnu' arbitru o fi vazut ceva? Doamne fereste! Nimic n-a fost. Si el, si cirnatii de la gigisporc, numai p-ai nostri ii vedeau ca faulteaza. Militienii nuu, ei fura niste victime. Cind a cazut Fabbrini cu curu' pe minge chiar ma gindeam cum dracului o sa dea fault? Pina la urma n-a dat, da' sigur s-a gindit sa dea. La final, ar mai fi lasat o repriza de prelungiri, ca poate-poate.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de Iaurgiu » 07 Feb 2021, 00:12

fanucrv scrie:
07 Feb 2021, 00:01
Mamut se ascunde mereu intre fundasi, nu ataca la prima bară si a lasat-o moale si cu implicarea. Ivan a fost mult mai bun ca atacant central. Poate ca asa cum Ivan a inceput sa mai joace ,poate incepe si Mamut cu noul antrenor dar nu prea cred. E prea rudimentar și are putine calități. Sunt foarte curios ce poate grecul si cum îi așează in teren.
singura pozitie potrivita pentru Mamut pe teren e aia de hidrant
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de malus dacus » 07 Feb 2021, 01:23

Victorie, plus ca impotriva unui adversar de traditie, deci in primul rand felicitari tuturor! L-am bestelit pe Bon pt. chestii pe care le-am vazut pe fb, dar la nivel de discurs si cum a gestionat meciurile astea doua, jos palaria! Vad ca baga si cu Peluza Nord, deci daca nu e foarte foarte smecher, inseamna ca m-am inselat in privința lui. Se mai intampla.
Joc modestut azi, dar chestia ca-si doreau neaparat victoria poate fi o explicatie. Remarcatii mei sunt Baiaram, Mateiu, Ivan si Bancu. Plus Vatajelu pt. o interventie decisiva. Nistor m-a scos din sarite. Ma scoate din sarite de multe meciuri. Dar nici n-avem varianta mai buna. Balasa mi se pare ok spre bun la respingeri din corner si lovituri libere. In rest, rudimentar. Pana la un punct, cred ca problemele din atac se 'datoreaza' si fundasilor nostri centrali, care pe constructie sunt morti, mai ales Balasa. Echipa e lunga si pt. ca ei se feresc sa urce. Odata pt. ca nu stiu cu varza si a doua pt. ca n-au viteza, sa poata recupera in caz ca se pierde mingea.
Mamut, din ce in ce mai rau. Sa mai avem un pic de rabdare, sa vedem daca noul antrenor poate sa scoata ceva din el. In fine, astia sunt, cu ei defilam. Felicitari inca odata pt. victorie si Forza Știința!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de dorumihnea2 » 07 Feb 2021, 08:31

Bon aa adus un plus la capitolul,, mobilizare,, în rest echipa a suferit tactic în a doua repriză în care am fost dominați teritorial,, doar,, pt că nu au avut ocazii cățeii.Eu cred că dacă se forța un pic se putea marca și golul 2, dar cu cine să și forțezi.....ne trebuiesc neapărat jucători noi, cei care vin de pe bancă sunt blazați rău de tot, nu aduc nici un plus, probabil ne ajută doar la trecerea timpului. Nu-mi dau seama ce pregătire fizică s a făcut până acum dar să nu poți da de vreo 10 etape un gol după min 60 e destul de grav, mai ales că teoretic avem jucători rapizi pt contraatac gen Ivan sau Bărbuț.... Baiaram inafara de pasa de la gol nu-mi inspiră încredere încă, este superficial în fața porții iar Căpățînă foarte moale, fără determinare. Am încredere în Constantin și Bălașa, care aseară au fost puși destul de mult la încercare mai ales de pasele greșite ale mijlocasilor sau ale lui Vatajelu, pase spre centru greșite și imediat contră a cățeilor. Poate un antrenor cu experiență sâ regleze greșelile astea.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de u2blue » 07 Feb 2021, 11:05

Bancu mvp Ivan a jucat ok cat o fost pe post de 9. Baiaram a avut pasa de la gol, un dribling dar inca da frecvent cu mucii in fasole, mai are de muncit.
Apărarea bună.
Nu-i mai înjurați pe Cicaldau si Nistor. Jocul lor e super rezultatul lui Papura.

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de ElStef » 07 Feb 2021, 11:15

Budescu nu ar fi fost bun la noi?
Se pare că îl ia ciobanul!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 22. Universitatea -dinamo

Mesaj de fanucrv » 07 Feb 2021, 14:23

Budescu are o situație încurcată cu datoria aia la arabi, care e de vreo 700 000 euro. Daca banii i-a platit Astra, in niciun caz nu pleacă pe mai puțin. Din ce auzisem, IoanNiculae vrea cam 900 000 sa-i dea drumul : datoria+banii cheltuiți cu jucatorul. Mi se pare scump si in plus Rotaru a cheltuit deja milionul programat pentru transferuri, dupa vanzarea lui Mihăilă. Ca l-a cheltuit aiurea si din cei aduși nu e niciunul vreun jucator de prim 11, asta e altă discuție.

Închis