Etapa 26. Universitatea - Botosani

Moderator: grup_moderatori

Universitatea - FC Botoșani

Poll ended at 07 Mar 2021, 11:45

3
12
80%
1
2
13%
0
1
7%
 
Total votes: 15

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 26. Universitatea - Botosani

Mesaj de marius_vl » 07 Mar 2021, 22:34

Dacă aveam și noi măcar pe sfert din norocul pe care îl au oile astea jegoase, cred că am fi câștigat cel puțin 2-3 titluri în ultimii 6 ani

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 26. Universitatea - Botosani

Mesaj de Dany » 07 Mar 2021, 22:37

Asta este...trebuie sa tragem tare în aceste ultime 4 etape și sa luam maximum de puncte dacă se poate.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 26. Universitatea - Botosani

Mesaj de SLH » 07 Mar 2021, 23:12

marius_vl scrie:
07 Mar 2021, 22:34
Dacă aveam și noi măcar pe sfert din norocul pe care îl au oile astea jegoase, cred că am fi câștigat cel puțin 2-3 titluri în ultimii 6 ani
Norocul e si el pe acolo, dar japca si blaturile au facut de fapt diferenta.
Chiar si asta seara avu Gazul un 11m extrem de clar.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 26. Universitatea - Botosani

Mesaj de Paul » 09 Mar 2021, 14:19

Cum sa nu ii iubesti pe botoseii, ca uite, dupa ce Croitoru ne-a spus clar ca nu suntem mare echipa, vine si patronul lui care spune ca iubeste FCSB, dupa care face o “analiza” despre cine are sanse la campionat intre FCSB si CFR, in care noi evident nu contam.
https://www.prosport.ro/fotbal-intern/v ... b-19220998
Noi fiind astia care rezolvam lucrurile “olteneste”.
Ai zice ca BT e an de an in semifinalele Champions League.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 26. Universitatea - Botosani

Mesaj de Geronimo » 09 Mar 2021, 15:20

Paul scrie:Cum sa nu ii iubesti pe botoseii, ca uite, dupa ce Croitoru ne-a spus clar ca nu suntem mare echipa, vine si patronul lui care spune ca iubeste FCSB, dupa care face o “analiza” despre cine are sanse la campionat intre FCSB si CFR, in care noi evident nu contam.
https://www.prosport.ro/fotbal-intern/v ... b-19220998
Noi fiind astia care rezolvam lucrurile “olteneste”.
Ai zice ca BT e an de an in semifinalele Champions League.
Si nu e mai bine sa tratam cu disregard? Leii nu sunt interesati la ce se gandesc oile.


Sent from my iPad using Tapatalk

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 26. Universitatea - Botosani

Mesaj de Iaurgiu » 09 Mar 2021, 16:07

Paul scrie:
09 Mar 2021, 14:19
Cum sa nu ii iubesti pe botoseii, ca uite, dupa ce Croitoru ne-a spus clar ca nu suntem mare echipa, vine si patronul lui care spune ca iubeste FCSB, dupa care face o “analiza” despre cine are sanse la campionat intre FCSB si CFR, in care noi evident nu contam.
https://www.prosport.ro/fotbal-intern/v ... b-19220998
Noi fiind astia care rezolvam lucrurile “olteneste”.
Ai zice ca BT e an de an in semifinalele Champions League.
pai ... se stia de dinainte ca FCB este SFCSB (adica satelitu' lu' FCSB). Ce n-am inteles eu e de ce Ariciu' l-a umplut mereu de bani pe ala. Poate ca spera sa-si schimbe stapinu'?

Importante nu-s vorbele, importante-s faptele. Cind ma uita la clasament, vad sapte puncte minus. Si pe noi, solid pe locul trei. E asta o tragedie? Nu. Tragedie e ca-n meciurile cu Chindia am jucat prost. E o nenorocire daca nu luam titlul anul asta? Nu cred. E o nenorocire daca nu punem echipa inapoi pe o panta ascendenta. Ma bucura faptul ca tinerii nostri incep sa confirme. Sper ca ei sint crescuti ca sa crestem echipa, nu ca sa-i scoatem pe taraba ca nea Jiji.

Asa ca Iftimie are si el dreptate in felul lui. Cel mai probabil n-o sa luam titlul, pentru ca noi nu avem o echipa matura. Erorile grave de management au bulit echipa, si ea trebuie reconstruita. Dupa capu' meu, asta e prioritatea anu' asta. La noi e mereu reconstructie si nu e niciodata. Noi pendulam mereu intre obiective pe termen lung si obiective pe termen scurt, si ne alegem mereu cu taritele. Hai sa fim si noi odata consecventi si sa nu ne mai pese de ce zice Ilie de la scularie. Hai sa ne punem prioritatile in ordine, sa stringem otzira din ... dinti si sa privim inainte, si nu in laturi.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Închis